Ptáci jsou vždy spojeni se svobodou a bezmeznou oblohou, sny a duchovní silou a nepolapitelnou radostí. Obraz létajících ptáků je velmi populární. Lze jej použít k přenosu různých různých významů a myšlenek. Kromě toho, že ptáci vždy emblematizují a ztělesňují krásu a vitalitu. Význam takového tetování však vždy závisí na tom, jaký druh ptáka je zobrazen. Představuje řadu kvalit a asociací.

Význam

Volné a nezávislé osobě dává přednost tetování s obrázky ptáků. Ale hodně závisí na výběru typu opeřených tvorů. 

Nejběžnější obrázky ptáků a jejich význam:

 1. Rajský pták si vybírají ti, kteří hledají krásu; 

 2. Dove – mír, něha a laskavost; 

 3. Orel je spojen s vládou, vznešeností a vítězstvím nad nepřáteli; 

 4. Racek – spojený s mořem a je symbolem nezávislosti. V dávných dobách byli pro námořníky rackové symbolem návratu domů; 

 5. Peacock – symbol bohatství a krásy; 

 6. Havran. V různých kulturách znamenají vrány velmi odlišné věci. Například mezi starověkými Kelty a mnoha dalšími pohany je tento majestátní pták symbolem moudrosti a tajných znalostí. V současné době je takový obrázek vybírán fanoušky temné, alternativní kultury; 

 7. Sova – symbol moudrosti, spojený s mystikou, temnou a nadpozemskou silou; 

 8. Papoušek byl kdysi považován za symbol narcistických osobností, ale nyní symbolizuje krásu, originalitu a sebevědomí; 

 9. Firebird je ideální pro ty, kteří věří na zázraky, přináší svému majiteli hodně štěstí. 

 10. Labuť znamená věrnost, lásku a nevyčerpatelnou něhu, 

 11. Vlaštovka symbolizuje a ztělesňuje: naději, mládí, štěstí, ráno, jaro, východ slunce, pohodlí domova, štěstí a svobodu. 

Ptáci tetování ve starověkých kulturách

Mnoho lidí věří, že jejich nejbližšími předky nebyl nikdo jiný než ptáci. Ptáci proto byli často symboly celých kmenů. Již v té době byly na tělech lidí zobrazovány postavy totemových ptáků. Jak si mysleli, takový obraz dodával svému majiteli energii a jistotu, že se od něj štěstí neodvrátilo.

Orel – Řekové věřili, že orel je Diova posel. V Číně tento pták ztělesňuje vytrvalost, odvahu a sílu. Orel sedící na skále je ztotožňován s obrazem statečného válečníka. Křesťanské náboženství dalo orlu hlubokou a čistou sílu lidského ducha, který věří v Boha. V amerických legendách byl popisován jako stvoření, které by mohlo z očí vyzařovat blesky a jeho obrovská křídla mohla způsobovat déšť.

Falcon – v křesťanství symbolizuje zlo kvůli jeho krutosti. V Japonsku je přímo spojen s jednou z císařských dynastií. V mýtech hraje sokol roli nebeského posla a rádce.

Vlaštovka, jako symbol lásky, čistoty, laskavosti se často nachází v mytologii. Vlaštovky doprovázely bohyni lásky Afroditu, která byla proslulá svou svěží a přirozenou krásou.

Ptáci tetování pro dámy a muže

Tetování s holubicí jsou vybráni jako chlapci a dívky. Tato skica dává svému majiteli lehkost a něhu.

Orelské skici jsou velmi oblíbené mezi muži se silným charakterem. Orel představuje moc a autoritu. Koneckonců, tento pták svou majestátností a hrdostí fascinoval lidi od starověku.

Kolibřík – jeden z nejmenších ptáků na světě. Díky barevnému peří je ideální volbou pro tetování. Nejčastěji takové náčrty dávají přednost dámám. Kolibřík tetování představuje svobodu, intuici a znovuzrození. Takové tetování je ideální pro ženy, které dávají přednost malému obrazu. Malá tetování pro dívky jsou obzvláště dobrá v tom, že mohou být skryta pod oblečením.

Na ženském těle jsou takové náčrty často umístěny na základně krku, v oblasti klíční kosti, lopatky nebo beder.

Tetování hejna ptáků je oblíbenější mezi mladými lidmi, zejména dívkami, protože jeho hlavní hodnotou je – touha po svobodě a její cíle, navzdory všem překážkám.

Tetování na ruce je velmi výhodné místo, protože by se dalo snadno skrýt. Mnoho mužů dává přednost tomu, aby ho položili na rameno, a dámy – v oblasti lopatky. Vypadá to stylově a elegantně jako náčrt pera na vnitřní straně ženské ruky. 

Běžně si muži zakrývají boky, takže tam by tetování mohlo být větší a mít větší objem. Ženy obvykle nosí skicu ptáků za letu na spodní části chodidla. 

Adam Levine, Rihanna, Adele a Cassadee Pope jsou fanoušci ptačího tetování.