Yatak odasında yuvarlak yatak: 80 fotoğraf ve fikir

Yatak odasında yuvarlak yatak: 80 fotoğraf ve fikir

Yuvarlak bir yatak, oldukça sıradışı ve orijinal görünen değerli bir tasarımcı yatak odası dekorasyonudur. Alışılagelmiş dikdörtgen yapıların aksine cüretkar, göz alıcı bir mobilya görevi görür. Yapısal olarak, böyle bir yatak, çeşitli tasarım fikirlerine izin veren çeşitli yorumlar, boyutlar ve stillerde sunulabilir. Yuvarlak bir yatağın avantajlarını ve dezavantajlarını anlamak için, ana türleri ve şık yatak odalarına yerleştirmek için ilginç fikirleri hakkında bilgi edinmenizi öneririz..

Yuvarlak bir yatağın özellikleri

Bir yatak odasında yuvarlak bir yatak satın alırken, geniş odalar için uygun olan genel boyutlarını dikkate almak önemlidir. Buna rağmen, yatacak yer o kadar da büyük değil, özellikle evli bir çift için, bu yüzden ilk kez yeni forma alışmanız gerekiyor. Çocuk odası için çapı 2 m’den az olan bir yatağın uygun olduğunu, iki metrelik bir yatağın bir kişi için olduğunu ve eğer yatak evli bir çift için satın alınırsa, çapını etkileyecek bir modelin seçilmesi gerektiğini unutmayın. yaklaşık 2,8 m (iki metre genişliğindeki normal bir yatağa eşdeğer).

Yuvarlak bir yatağın iç mekana doğru seçilmesi ve yerleştirilmesi, iç mekana “karışması” için önemlidir. Oda, şekil olarak benzer unsurlara sahip olmalıdır – küçük mobilya parçaları (yuvarlak koltuklar, puflar, sehpa), benzer bir çok seviyeli tavan tasarımı, yuvarlak halı, lambalar ve dekor.

Yatak odasında yuvarlak yatak - Özellikler

Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri

Yuvarlak bir yatak, iç mekanlarımızda bir yenilik olarak görülse de, bugün zaten birçok yorumu var – şık bir dekorasyon haline gelebilir ve çeşitli kullanışlı işlevler taşıyabilir, bir çocuk odasının veya yetişkinler için bir yatak odasının ana unsuru olabilir..

Çekyat

Sadece bir yatak odasının değil, aynı zamanda bir oturma odasının ve bir stüdyo dairenin içini de mükemmel bir şekilde dekore edebilen çok uygun bir model, vazgeçilmez bir seçenek haline gelecektir. Yatağın avantajı, katlandığında sahiplerine geniş bir yuvarlak yatak verecek olan ayrı bölümlerden oluşmasıdır. Ayrıca kolayca demonte edilebilir – birkaç parçayı çıkararak yarım daire biçimli bir kanepe, koltuklar ve yumuşak bir kabarık veya yuvarlak bir sehpa elde edersiniz (modele bağlı olarak). Dönüştürme yatakları, onları kolayca katlanmış kanepelere dönüştüren başka mekanizmalara da sahiptir – dışarı çekme, katlama vb..

Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Çekyat Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Çekyat

Yuvarlak yatak “minimalizm”

Minimalist bir yatak, diğer iç öğeler gibi, net, sağduyulu konturlara sahip olmalıdır. Bu tasarım muhteşem bir tasarım ve dekor anlamına gelmez. Aslında, bu, neredeyse tamamen bir başlık, basamak yokluğuna sahip bir podyum tabanıdır. Kenarlar oldukça küçük olabilir, ancak minimalist geniş bir yatakta çekmeceler çok uygun olacaktır. En üst düzeyde özlülük, çevredeki ortamın renginde tek renkli olacak yatak çarşafları için de geçerlidir..

Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Yuvarlak yatak Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Yuvarlak yatak

Yuvarlak bir podyum üzerinde dikdörtgen yatak

Geniş iç mekanlarda, çoğunlukla birkaç on santimetre yüksekliğinde veya çok daha büyük olabilen bir podyumda bir yatak bulabilirsiniz. İç mekana özel bir modern atmosfer kazandıran önemli bir dekoratif unsur görevi görür. Bazen bu tür tasarımlar nişler ve çekmeceler içerebilir. Yuvarlak bir podyum üzerinde dikdörtgen bir yatak, yatak odasında özel bir yatak isteyenler için ancak standart bir yatakta uyumaya alışkın olanlar için uygun bir seçenektir. Podyum rengine uygun bir yatak pedi satın alırsanız, böyle bir tasarım özelliği fark edilemeyebilir veya yatak örtüsünün kontrast rengiyle bilinçli olarak vurgulanmayabilir..

Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Yuvarlak podyumda dikdörtgen yatak Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Yuvarlak podyumda dikdörtgen yatak

Yüzer yatak

“Uçan” yatağın sıra dışı modern tasarımı, yatak odasının içini anında orijinal ve sıra dışı hale getirecek. Gizlenmiş bir sabitleme sistemine sahip bu tür formlar çok uzun zaman önce ortaya çıkmadı, ancak güvenilirlikleri ve güzelliği ile kendilerini haklı çıkardılar. Böyle bir ürünün çerçevesi duvara sıkıca tutturulmuştur ve alt kısım genellikle karanlıkta yatağın bir bulut üzerinde yüzdüğü hissini yaratan gizli aydınlatma ile donatılmıştır. Yatak modern, çok yönlü görünüyor. Bir dezavantajı, altındaki alanın açıkça görülebilmesidir, bu nedenle onu herhangi bir gizmos saklamak için kullanamayacaksınız. Bu gerçek bir artı olarak adlandırılabilse de, yatak odası darmadağın olmayacağından.

Yatak Odasında Yuvarlak Yatak Çeşitleri - Yüzer Yatak Yatak Odasında Yuvarlak Yatak Çeşitleri - Yüzer Yatak

Başlıklı ve tamponlu yatak

Her türlü tampona sahip bir yatak seçeneği, iç mekanlarda oldukça sık bulunur. Yanlar farklı şekillere sahiptir, amaca bağlı olarak, stilistik bir yük taşıyabilir, orijinal bir görüntü oluşturabilirler. Başlık, yalnızca en beklenmedik şekillere sahip olabilen veya stili mükemmel bir şekilde vurgulayamayan, aynı zamanda yatak takımları için raflı hacimli bir kap haline gelen dekoratif bir unsurdur. Ayrıca, yataklar genellikle rahat makas ve banketler ile tamamlanır..

Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Başlıklı ve kenarlı yatak Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Başlıklı ve kenarlı yatak

Asılı yatak

Asya ülkelerinden bize gelen ilginç bir seçenek. Yatağın hafif yapısı, birkaç yüz kilograma kadar dayanabilen ağır hizmet tipi kablolarla donatılmıştır. Bunların yardımıyla yatak, bir sabitleme noktasına sahipken tavan yüzeyine monte edilir. Burada, apartmanda tavanların yüksek olması gerektiğini hesaba katmak gerekir, böyle bir model küçük odalar için çalışmayacaktır. Taban, üzerinde hafif bir şilte bulunan dayanıklı kumaşla kaplanmış yuvarlak bir çerçeveden yapılmıştır. Asılı bir yatak çoğunlukla akşam rahatlaması için ve çok daha az sıklıkla uyumak için bir yatak olarak kullanılır. Bir gölgelikle kaplı terasa yerleştirilebilir ve rahat bir eve dönüştürülebilir..

Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Asma yatak Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Asma yatak

Yuvarlak lavabo yatağı

Tasarımcının sıra dışı modelleri genellikle modern gençliğin beğenisine göredir, çünkü bu tür tasarımlar yatağı gerçek bir yuvaya dönüştürür. Kabuk şekilleri hem geleneksel hem de avangard olabilir. Yıldızlı gökyüzünün yerleşik görünürlüğü, akustik sistem, aydınlatma ile ilginç modeller geliştiriliyor. Lavabo, yatak odasının gerçek bir dekorasyonu olacak ve dinlenmek için ideal bir yer olacak..

Yatak Odasında Yuvarlak Yatak Çeşitleri - Yuvarlak Lavabo Yatak Yatak Odasında Yuvarlak Yatak Çeşitleri - Yuvarlak Lavabo Yatak

Çok fonksiyonlu yuvarlak yatak

Yatak odasında, yatak, yatağın asıl amacına ek olarak, ek işlevler gerçekleştirebilir ve geniş bir depolama alanına, çekmeceli bir yatak başlığına, bir döner tablaya sahip olabilir. Yerleşik bir ses sistemi ile donatılmış ilginç gençlik modelleri.

Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Çeşitli işlevlere sahip yuvarlak yatak Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Çeşitli işlevlere sahip yuvarlak yatak

Çocuk odasında yuvarlak yatak

Hem kız hem de erkek çocuklar için tercih edilebilecek yuvarlak yatak modelini çocuklar kesinlikle çok sevecek. Kızların yatak odalarında, genellikle genç bir bayanın gerçek bir prenses gibi hissetmesini sağlayan bir gölgelik ile donatılmıştır..

Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Çocuk odasında yuvarlak yatak Yatak odasında yuvarlak yatak çeşitleri - Çocuk odasında yuvarlak yatak

Farklı tarzlarda yuvarlak yatak

Yuvarlak yatak modellerinin seçimi, büyük olasılıkla böyle bir mobilya parçasının uygun olmayacağı klasik iç mekanlar için sınırlandırılabilir. Ancak, özellikle doğru döşemeyi, ek unsurları ve yatak takımını seçerseniz, bu formdaki modern trendler fayda sağlayacaktır..

Modern

Stil, kavisli, akıcı çizgiler, konfor ve simetri eksikliğinin varlığını varsayar, bu nedenle orijinal tasarım başlıklı yuvarlak bir yatak harika bir seçenek olabilir. Aynı tasarımda tasarlanmış küçük mobilya parçaları ile tamamlanacak – sandalyeler, puflar, küçük bir masa.

Farklı tarzlarda yatak odasında yuvarlak yatak - Modern

Tekno, yüksek teknoloji

Burada dekor ve kenarsız münzevi modeller tercih edilir. Aydınlatmalı “yüzer” bir yatak, bu yönlerde özellikle iyi görünecek..

Farklı tarzlarda yatak odasında yuvarlak yatak - Techno, yüksek teknoloji

Oryantal

Bu yönde, muhteşem bir gölgelik olmadan yapamazsınız – büyük olasılıkla Doğu romantizminin ruhunu iletecek olan odur. Bu tasarım, yumuşak dekoratif yastıklarla başarıyla tamamlanacak..

Farklı tarzlarda yatak odasında yuvarlak yatak - Oryantal tarzda

Provence

Fransız yatak odası iç mekanı için, dövme demir unsurlara sahip başlıklı yuvarlak bir yatak en uygunudur. Aynı metal komodin, narin küçük desenli bir gölgelik ve küçük bir kabarık, kompozisyonu mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır..

Farklı tarzlarda yatak odasında yuvarlak yatak - Provence

İskandinav

Yöne özgü doğal malzemelerin varlığı, kürk battaniyelerle tamamlanan yatağın tasarımına yansır. Ana özelliği, kuzey stilinin ciddiyetini vurgulayan güçlü bir tabandır..

Farklı tarzlarda yatak odasında yuvarlak yatak - İskandinav tarzı

Yuvarlak yatak: yerleştirme fikirleri

Daha önce yuvarlak bir yatağın çok yer kapladığını söylemiştik, bu yüzden geniş bir odaya kurulabilir. Önemli bir nokta, yerleşimi için yer seçimidir. İdeal seçenek, lüks ve savurganlıkla sınırlanan, mükemmel görüneceği odanın merkezidir..

Yatak, kare bir odanın orta kısmında baskın unsur olacak veya mobilyadan tamamen arınmış olacak. Genellikle bir podyum üzerine kurulur ve onu çevreleyen ortamın üzerine yükseltir. Odanın köşesine sırt ve kömür şeklinde bir komodin ile donatılmış bir yatak yerleştirebilirsiniz. Bu seçenek, yerden büyük ölçüde tasarruf edecek ve iç mekanı dekore edecektir..

Odada ek bir saklama bölmesi varsa, bu yuvarlak bir yatak takmak için idealdir. Bu durumda, ek panoları ve kaideleri olmayan bir yatak seçebilirsiniz. Yatak kısmen niş bölgesinin dışına taşarsa, dekoratif unsurlarla, simetrik olarak düzenlenmiş küçük mobilyalarla (komodinler, puflar vb.).

Yatak odasında yuvarlak yatak - Yerleştirme için fikirler Yatak odasında yuvarlak yatak - Yerleştirme için fikirler

Yuvarlak yatak için çarşaf

Yuvarlak bir yatak satın alırken, uygun nevresim satın almaya özen göstermeniz gerekir. 2 m’den kısa küçük modeller için normal ikili takımlar işe yarayabilir, ancak çarşafın ve nevresimin asılı uçları en iyi görünümü oluşturmaz. Bu tür kitler oldukça yüksek bir fiyata satıldığından, siparişe göre uyarlamak en iyi seçenek olabilir. Bir kumaş seçerken, kaba patiska, saten, keten tercih etmek daha iyidir ve çarşaf yatağın köşelerine sabitlenemediğinden ve sabaha kadar böyle romantik ama kaygan bir ipeği reddetmeniz gerekir. basitçe katlayın.

Yatak odasına yuvarlak yatak - Nevresim Yatak odasına yuvarlak yatak - Nevresim

Yatak odasında yuvarlak yatak – fotoğraf

En modern yuvarlak yatak modelleri fotoğraf galerimizde detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Burada basit ve çok işlevli yataklar için çeşitli seçenekler, bunların iç mekanlara yerleştirilmesi ile tanışacaksınız. Mutlu seyirler!

Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf Yatak odasında yuvarlak yatak - fotoğraf