Küçük bir yatak odasında mavi köşe gardırop

Küçük bir yatak odasında mavi köşe gardırop

Bir kişi için bir gece uykusu için geleneksel bir yer olan yatak odası, alanın koşuşturmacasına tahammül etmez. İç mekanın her detayı, dinlendirici bir uyku için gerekli olan rahatlama ve gönül rahatlığı için tasarlanmıştır. Yatak odasında bir köşe gardırop, yatak odası gardıropu için idealdir. Odanın köşelerinden birine organik olarak sığar, fonksiyonelliğini korurken hareket özgürlüğü sağlar..

Aydınlık bir iç mekanda beyaz köşe gardırop

Aydınlık bir iç mekanda beyaz köşe gardırop

Yatak odasında köşe gardırop ve iç mekandaki yeri

Üreticiler tarafından sunulan köşe dolap modelleri, ev için diğer mobilyalar gibi, odanın mevcut boyutları dikkate alınarak tasarlanmaktadır. Küçük bir yatak odası için bir seçenek seçmek ve geniş bir alan için geniş bir gardırop bulmak mümkündür. Her iki durumda da, yerleştirmenin bariz avantajları vardır..

Modern yatak odasında koyu geniş gardırop

Modern tarzda yatak odasında koyu geniş gardırop

Köşe dolabının ergonomisi, yatak odasını maksimum konforla donatmanıza, keskin köşelerden kaçınmanıza ve dekoratif elemanlar için yer açmanıza olanak tanır..

Yatak odası için en iyi 7 köşe gardırop (fotoğraflar, fiyatlar, karşılaştırma)

Model Spesifikasyonu Fiyat
Köşe gardırop Sheila Genişlik, mm: 717, Çıkıntı, mm: 717, Yükseklik, mm: 2218, Gövde rengi ağartılmış meşe, Gövde malzemesi lamine sunta, Gövde yüzey tipi mat, 2 raf, 1 askı çubuğu 4 790 ₽ Satın almak
Köşe gardırop Konfor Çerçeve rengi: Wenge, Cephe rengi: Wenge, Cephe malzemesi: Sunta, Çerçeve malzemesi: Sunta, Boyut (GxYxD, cm): 65.1×208.8×65,1 Menşe ülke: Rusya, Garanti: 24 ay 5 030 ₽ Satın almak
Köşe gardırop Fiesta SHU Yükseklik × Genişlik × Derinlik 2220 × 880 × 880 mm, Ambalajdaki ürün ağırlığı 76 kg, Malzeme Ahşap, suntadan üretilmiştir, Menşe Ülke Rusya Garanti 18 ay Tip Köşe Malzeme Ahşap, suntadan yapılmıştır, Menşe ülke Rusya, Garanti 18 ay 6 890 ₽ Satın almak
Köşe gardırop Vigo Uzunluk 96 cm, Yükseklik 224 cm, Derinlik 96 cm, Sunta gövde malzemesi, Cephe malzemesi MDF, Cephe rengi parlak beyaz, Gövde / çerçeve rengi venge, Menteşeli kapılar, Garanti 18 ay 9 490 ₽ Satın almak
Köşe sürgülü gardırop Giyinme odası No. 1 Genişlik 1600/1600, Yükseklik 2200, Derinlik 600, Ön malzeme suntalam 16 mm, Ayna, Sunta gövde malzemesi, Dolap tipi: Kupe, Raf tipi: Kapalı tip 15 300 ₽ Satın almak
Köşe gardırop BARONS GRUP Gövde malzemesi: sunta, Ön malzeme: sunta, Kapı sayısı: 4, Çekmece sayısı: 3, Asma çubuğu: evet, Gövde rengi: ceviz Maria Luisa 19 389 ₽ Satın almak
Köşe gardırop Girit Boy 100 cm, Yükseklik 213 cm, Derinlik 99 cm, Sunta gövde malzemesi, Cephe malzemesi MDF / Ayna, Cephe rengi beyaz meşe, Gövde / çerçeve rengi beyaz meşe, Döner kapılar, aynalı, Asma çıtası: Var, Kapı sayısı 2 20 990 ₽ Satın almak

İç mekanın estetik algısı da geliştirildi. Yatak odalarının uzama özelliği yumuşatılır, oda içi özgün hale gelir..

Geniş aydınlık yatak odası

Geniş aydınlık yatak odası

İlginç dama tahtası ekli köşe gardırop

Dama tahtası ekli köşe gardırop

Alanın rasyonel kullanımı, artırılmış işlevselliğe sahip şık bir mobilya parçası ile tamamlanmaktadır..

15

Köşe dolapların tasarımında tasarım tekniklerinin çeşitliliği de memnuniyet vericidir. Sağır ve açık alanlar, iç dekorasyonda hayal gücüne yer açar. Bazıları eşyaları toz ve kokulardan gizler ve korur, bazıları ise dekorasyon elemanları için kullanılır. Açık raflara yerleştirilen sevilen kitaplar, zarif figürler ve sevdiklerinin fotoğrafları, özel bir rahatlık ve sıcaklık havası yaratıyor..

15

Tavan arası yatak odasında gömme boyalı ahşap köşe gardırop

Tavan arası yatak odasında gömme boyalı ahşap köşe gardırop

Çocuk odasında geniş bir gardırop çok pratiktir

Çocuk odasında geniş bir gardırop çok pratiktir

Yatak odası için köşe gardırop: tasarım özellikleri ve şekiller

Montaj yöntemine göre köşe dolaplar ankastre ve dolap olarak ikiye ayrılır..

Uygulamada gösterildiği gibi yerleşik modeller sipariş üzerine yapılır ve başlangıçta belirlenmiş standartlara sahip değildir. Dolap parçalarının boyutlarının hesaplanması kesinlikle bireyseldir ve müşterinin alanının konfigürasyonuna bağlıdır..

Bu tür dolaplarda çatı, alt ve yan raflar yoktur, rolleri odanın duvarları, zemini ve tavanı tarafından oynanır. Hem kapılar hem de raflar için çerçeve yoktur. Gelecekteki kabinin projesi, mekansal konum dikkate alınarak sahibinin zevk tercihlerine göre oluşturulur..

Ankastre ahşap model

Ankastre ahşap model

İlginç kompakt uygulama

İlginç kompakt uygulama

Kasa modelleri  bunlar, arka plandan kapılara kadar eksiksiz bir montaj parçası setine sahip tam teşekküllü köşe dolaplarıdır. Mağazadan satın alınabilir veya yerleşik modellerde olduğu gibi bireysel bir projeye göre sipariş edilebilirler..

Hoş bir süt renginde parlak seçenek

Hoş bir süt renginde parlak seçenek

Modern bir yatak odasında köşe dolabı

Modern bir yatak odasında köşe dolabı

Tavsiye! Bir mağazada satın almanın başarısı, bitmiş ürünün boyutlarının sizin için gerekli olanlarla maksimum çakışmasına bağlıdır. Yeni bir şeyde hayal kırıklığına uğramamak için ölçümleri dikkatli yapın.

Köşe dolabı harika bir yer tasarrufu sağlar

Köşe dolabı harika bir yer tasarrufu sağlar

Modern tarzda tasarım

Modern tarzda tasarım

Bir notta! Cephe şekline göre köşe dolabı düz veya yuvarlak olabilir. Bir form seçerken, iç mekanın genel resmi bir rol oynar. Yatak odanızdaki yatağınız, komodinleriniz ve diğer mobilya parçalarınız kavisli ve akıcı olma eğilimindeyse, dışbükey veya içbükey kapılar en iyi seçenektir. Durumun belirgin basitliği, net bir kabin geometrisine yönelik seçimi belirler.

16

Modeller ayrıca yapının tabanının formlarında da farklılık gösterir. Bugün birkaç seçenek var:

  1. Üçgen, oldukça geniş, ancak odanın önemli bir bölümünü kaplıyor.
  2. Trapez, diğer mobilya parçalarına bağlanması kolay.
  3. Radyal modeller, tasarım açısından çok ilginç olan kavisli kapılarla donatılmıştır..
  4. L-şekilli – tüm köşe alanının rasyonel kullanımı için en iyi seçenek.

Klasik tarz yatak odasında patinalı minyatür üçgen gardırop

Klasik tarz yatak odasında patinalı minyatür üçgen gardırop

Cam cepheli şık gardırop

Cam cepheli şık gardırop

Aynalı kapılara sahip L şeklinde model

Aynalı kapılara sahip L şeklinde model

Kapı tasarımı ve dolgu detayları

Birbirine bağlı, tamamlayıcı iç özellikler renk, şekil ve stildir. Yatak odaları pastel renkler, yumuşak şekiller ve stil çözümlerinde rahat bir lirik ruh hali ile karakterizedir. Köşe dolabının cephesi kapıları olduğundan, onlar için doğal bir tasarım, duvar kağıdı ve diğer mobilyalarla organik bir kombinasyon olacaktır..

Klasik köşe gardırop

Klasik köşe gardırop

15

Buzlu cam kapılar mekanın ferahlığını tamamlıyor. Suntadan yapılmış, iç mekan tarzında dekoratif unsurlarla dekore edilebilirler..

Cam kapılar modeli daha ilginç kılıyor

Cam kapılar modeli daha ilginç kılıyor

Dolap kapılarının sık görülen bir özelliği aynadır. Alanı görsel olarak genişletebilir, ancak yatağın önündeki varlığı istenmez. Mistikler ona negatif enerji atfederler ve geceleri uyanırken bazen kendi yansımanızdan korkabilirsiniz..

İyi seçilmiş bir cephenin odanın genel görüntüsünün görsel algısını artırabileceğini unutmayın..

Dikey aynalı geniş gardırop

Dikey aynalı geniş gardırop

Önemli bir faktör kapıların açılma şeklidir. Tanıdık, salıncak, geniş bir yatak odasında uygundur. Küçük bir oda için sürgülü kapılı köşe gardırop tercih etmek daha iyidir. Tüketici öncelikleri, giderek artan bir şekilde, bu tür yapıların pratikliğini ve çalışma konforunu değerlendirerek ikinci seçeneğe yöneliyor..

Sürgülü kapılar ve kumaş cepheler ile ilginç bir seçenek

Sürgülü kapılar ve kumaş cepheler ile ilginç bir seçenek

Tavsiye! Sürgülü bir seçeneğe karar verdiyseniz, açma mekanizmasına dikkat edin. Silindirlerin ve kılavuzların iyi kalitede olduğundan emin olun. Kapı, kabinin yan duvarına sıkıca oturmalı, seğirmeden veya sıkışmadan yumuşak bir şekilde “yürümelidir”.

15

Zarif kapılı hafif köşe gardırop

Zarif kapılı hafif köşe gardırop

Köşe dolap dolgusu, tüm iç içeriğini içeren ve aşağıdaki unsurlardan oluşabilen bir kategoridir:

  1. açık raflar;
  2. depolama için çekmeceler;
  3. pantolon ve etek askıları;
  4. ayakkabı sepetleri;
  5. aksesuarlar ve tuhafiyeler için ek raflar;
  6. elbise askısı çubukları.

Yatak ve TV için nişli geniş köşe gardırop

Yatak ve TV için nişli geniş köşe gardırop

Gökyüzü pastel gardırop

Gökyüzü pastel gardırop

Ülke tarzında yatak odasında küçük köşe gardırop

Ülke tarzında yatak odasında küçük köşe gardırop

Numaraları, eşyaların yerleştirilmesi ve depolanması için isteklerinizi karşılamalıdır. Aslında, hangi tasarım olursa olsun, kabinin amacı budur..

16

Kişiye özel model ile bu sorun artık sorun olmaktan çıkıyor. Başlangıçta dileklerinizi içine koyarsınız ve en uygun miktarda parça alırsınız. Bir mağazada mobilya satın alırken ihtiyaçlarınıza göre yönlendirin. Koridordaki veya koridordaki köşe dolabı evdeki tek saklama yeri değilse, daha az fonksiyonel detayla idare edebilirsiniz..