Yatak odasında fotoğraf kağıdı: 60 fotoğraf ve fikir

Yatak odasında fotoğraf kağıdı: 60 fotoğraf ve fikir

Günümüzde duvar resimleri, iç tasarımda büyük popülerlik kazanmıştır. Birçok deneyimli tasarımcının başarıyla kullandığı orijinal mobilyalar yaratmak için birçok olanak sunarlar. Yatak odasına gelince, odanın mümkün olduğunca dinlenmeye ve iyi bir uykuya elverişli olması gerektiğinden, burada özel bir yaklaşıma ihtiyaç vardır. Makalemizde, yatak odası için fotoğraf duvar kağıdının özelliklerini ve modern çeşitlerini ele alacağız..

Fotoğraf duvar kağıdının avantajları ve özellikleri

Elbette duvar resimleri, iç mekanı önemli ölçüde dekore edebilen, yatak odasının stilini ve saygınlığını vurgulayan mükemmel bir dekoratif unsurdur. Bununla birlikte, bu tür bir bitişin faydaları dekorasyonla sınırlı değildir. Duvar resimleri, iç mekanda bir dizi işlevi yerine getirebilir, örneğin:

– Alanın imarında önemli bir rol oynayın. Fotoğraf duvar kağıdı desenlerinin diğer kaplama türleri (boyama, sıva vb.) ile çeşitli kombinasyonları, geniş bir odadaki belirli bölgeleri vurgulayabilir. Genellikle yatağın başına veya karşı duvara yerleştirilirler. Koltuklar ve bir sehpa (varsa), nişler ve diğer bölgelerin bulunduğu bir rekreasyon alanını vurgulayabilirler;

– Mekanın görsel algısını düzeltin. Duvarlardan birine fotoğraf duvar kağıdı yerleştirmek, odayı çok daha geniş hale getirerek görsel olarak “kenara taşıyabilir”. Genellikle bu durumda panoramik görüntüler, bir odanın devamını taklit eden sahneler, perspektifteki nesneler kullanılır;

– Duvar veya tavan yüzeylerindeki mevcut kusurları gizleyin. Vinil veya dokunmamış bir tabandaki duvar kağıdı bu görevle daha iyi başa çıkacaktır. Pürüzlü yüzey, boyalarla dolu parlak görüntülerle mükemmel bir şekilde maskelenecek ve resmin büyük ve küçük ayrıntılarının değişmesi köşelerdeki kusurlarla başa çıkacaktır;

– Aksan oluşturun. Yatak odaları çoğunlukla pastel renklerde dekore edildiğinden, duvar resimleri boş bir iç mekanı canlandırmaya, çeşitlilik katmaya yardımcı olur;

– Odanın genel tasarımının stilini vurgulayın. Doğru seçilmiş görüntüler, şık bir iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Çiçek motifleri, freskler, manzaralar klasik ve kırsal alanlar için tipiktir ve modern stiller (ileri teknoloji, çatı katı, minimalizm) şehirlerin panoramik görüntülerini, çeşitli cazibe merkezlerini destekleyecektir;

– Tavan fotomuralları, aynı derecede muhteşem bir görünüme sahip olurken, pahalı streç tuvallerin yerini başarıyla alacak.

Yatak odasını fotoğraf duvar kağıtları ile dekore etmeye karar verdikten sonra, gerçekten muhteşem bir iç mekan elde etmek için doğru yerleşimlerine dikkat etmeniz gerekir. Bütün bir duvarı duvar kağıdına koymayı planlıyorsanız, arsanın gelecekteki bölümünün hacimli mobilyalarla kaplanmaması için önceden dikkatli olmanız gerekir. Duvar kağıdı, alanı görsel olarak artırmak için yapıştırılırsa, duvarın yakınındaki mobilyaları tamamen terk etmek daha iyidir. Küçük bir yatak odasındaki büyük elemanlar baskı uygulayacağından ve büyük bir yatak odasında çok küçük olacağından, resimler odanın boyutuna göre seçilir..

Yatak odasında fotoğraf kağıdı - Avantajlar ve özellikler Yatak odasında fotoğraf kağıdı - Avantajlar ve özellikler

Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri

Günümüz pazarı, aralarında çeşitli dokular, efektler, görüntüler ve diğer ayırt edici özelliklere sahip hem rulo hem de resim modelleri bulabileceğiniz çok çeşitli fotoğraf duvar kağıtları ile övünebilir..

Üretim malzemelerine bağlı olarak

Bir duvar kağıdı seçerken, kaplamanın hizmet ömrü, çevre dostu olması ve yapıştırma kolaylığı buna bağlı olduğundan, baskının temelinin yapıldığı malzemeye dikkat etmek önemlidir. Yatak odasının duvarlarını dekore etmek için uygun birkaç ana tip vardır:

1. Kağıt duvar kağıdı. Bu tür, düşük kalite özelliklerine sahip olduğu için en basit bütçe seçeneklerinden biridir. Kağıt taban oldukça yoğun olmasına rağmen, yüksek nem koşullarından korkar, ancak yatak odasından bahsettiğimizi düşünürsek burada oldukça uzun süre dayanabilirler. Bu tür tuvallerin avantajı, yüksek renksel geriverim ve görüntülerin gerçekçiliğini iyi gösteren pürüzsüz, neredeyse parlak bir yüzeydir..

2. Vinil duvar kağıdı. Photowall kağıdı, çok çeşitli dokular, yüksek mukavemet ve dayanıklılık ile ayırt edilir. Çevreye tuhaf değiller ve temizlenmesi kolaydır..

3. Dokunmamış duvar kağıdı. Malzeme oldukça dayanıklıdır, karakteristik mat bir yüzeye sahiptir. Bu tür “nefes alabilir” ve diğerleri arasında en çevre dostu olarak kabul edilir. Hafif havadar araziler ve suluboya boyama, dokunmamış tuvallerde harika görünürken, tuvaller duvarların mevcut kusurlarını ideal olarak maskeler..

4. Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı. Duvar resimleri adından da anlaşılacağı gibi yapışkan bir tabana sahiptir, ancak çoğu durumda üzerinde çalışılması kolay küçük resimler olarak kullanılır..

Tavan için duvar kağıdı seçerken, mükemmel kalitede PVC bazlı tuvaller ve renkli, parlak renkler, sıradışı bir dokuya sahip kadife kullanılır..

Yatak odası için fotomural türleri - İmalat malzemelerine bağlı olarak Yatak odası için fotomural türleri - İmalat malzemelerine bağlı olarak

Hangi kaplama seçilir

Fotoğraf duvar kağıdının temelini oluşturan malzemeye ek olarak, resmin algısının bağlı olacağı tuval yüzeyinin seçimine dikkat etmeye değer. Küçük bir oda için, yansımalar oluşturan pürüzsüz bir duvar kağıdını tercih etmek daha iyidir. Bu tür tuvaller iç mekanı daha hafif hale getirebilir..

Resim tutkunları, tuval dokusu veya sıvaya benzeyen bir yüzeye sahip resim duvar resimlerini kesinlikle beğeneceklerdir. Bu tür malzemeler genellikle tarihi freskleri veya resimleri çoğaltmak için kullanılır..

Yaban hayatının köşelerini yeniden yaratmak için, genellikle keteni gerçekten taklit eden bir dokuya sahip tuvaller kullanılır..

Kaba kaplamaların kendine özgü bir zarafeti ve donukluğu vardır. Küçük odalar için harikadırlar ve yapısında küçük fraksiyonlara sahip olan kum duvar kağıtları, duvar yüzeylerindeki kusurları ve kusurları önemli ölçüde gizleyebilir..

Yatak odası için fotomural türleri - Bir kaplama nasıl seçilir Yatak odası için fotomural türleri - Bir kaplama nasıl seçilir

Yatak odası için fotomuralların çizilmesi

Duvar kağıdındaki görüntü önemli bir rol oynar. Her şeyden önce, resmin renklerinin diğer iç öğelerle birleştirilmesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Her insan, mizacına bağlı olarak, bunları veya bu kombinasyonları kendi yollarıyla algılar. Duvar kağıdının parlak renkleri, ayarın açık tonlarıyla iyi çalışır ve görüntünün zengin vurgu renklerini çevreleyen kaplamanın pastel renklerine seçebilirsiniz. Yatak odasının iç kısmındaki en popüler fotomurallar şunları içerir:

– Ormanları, şelaleleri, bitkileri, çeşitli çiçekleri vb. gösteren manzaralar. Bu duvar kağıtları, her türlü oda dekorasyonu için uygundur, tazelik ile doldurur;

– Deniz teması, sonsuz genişlikteki suların ve güzel yaşamın güzelliğini anlatıyor. Eski gemilerin ve modern okyanus gemilerinin, lüks yatların, plajların vb. görüntüleri olabilir;

– Uygun şık mobilyalarla geniş mekanlara uygun sanat eserlerinin reprodüksiyonları;

– Soyut görüntüler oldukça ilginç olabilir. Bu tür fotomurallar, sahibinin ve modern mobilyaların uygun görüşlerini gerektirir;

– Şehirlerin görüntüleri – büyük şehirlerin veya mütevazı sokakların panoramik resimleri. Seçim, sahiplerin kişisel tercihlerine ve iç mekanın tarzına bağlı olacaktır. İlk seçenek, son moda yüksek teknolojili çatı katı alanları için en uygun, ikincisi ise Provence, Akdeniz yönlerindeki yatak odaları için..

Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri - Yatak odası için duvar kağıdı çizimi Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri - Yatak odası için duvar kağıdı çizimi Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri - Yatak odası için duvar kağıdı çizimi Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri - Yatak odası için duvar kağıdı çizimi

Efektli fotoğraf duvar kağıdı

Modern tasarım fikirleri, en beklenmedik iç mekanları yaratmanıza izin veren birçok çözümü içerir ve bu konudaki ilk yardımcılar, özel efektli fotoğraf duvar kağıtlarıdır, yani:

1. Hacimsel 3D duvar kağıdı. Bu tür bir fotoğraf duvar kağıdı oluştururken, özel bir desen çizme tekniği kullanılır – iç filme koyu tonlardan açık tonlara geçişle birkaç desen katmanı uygulanır. Sonuç olarak insan gözü düz bir çizimi üç boyutlu olarak algılar. 3D duvar kağıtlarının yalnızca uzaktan görsel hacme sahip olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle geniş yatak odalarında kullanımları tavsiye edilir..

2. Genişleyen alan. Bu tip, duvarları görsel olarak “geri itebilir” ve iç mekanı çok daha geniş hale getirir. Küçük odalar için devamını taklit eden bir çizim iyi bir çözüm olacaktır ve daha geniş odalar için stili dikkate alarak herhangi bir resmi seçebilirsiniz..

3. Aydınlık duvar kağıdı. Duvarlar ve tavanlar için aydınlık duvar kağıdı yardımıyla modern bir orijinal yatak odası iç tasarımı oluşturulabilir. Aydınlık ve floresandırlar. İlk tip, gündüz ışık akışlarını biriktirebilir ve geceleri onları hoş bir romantik atmosfer yaratan yumuşak, göze hoş gelen arka aydınlatma şeklinde yeniden üretebilir. Floresan duvar resimleri geceleri (özel lambaların yardımıyla) kaplamada özel bir toz bulunması nedeniyle muhteşem tasarımcı ışıklı desenler yaratır ve gündüz tuvaller üç boyutlu görüntüler gibi görünür. Bu tür duvar kağıdı iç mekanlarda sakince rahatlamanıza ve uykuya dalmanıza izin verir..

Yatak odası için duvar resmi türleri - Efektli duvar resimleri Yatak odası için duvar resmi türleri - Efektli duvar resimleri

Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı – fotoğraf

Fotoğraf galerimizde yatak odası için fotoğraf duvar kağıdı çeşitlerine daha fazla genel bakışa devam etmenizi öneririz. Burada, odada geçirdiğiniz akşamı sakin ve huzurlu, sabahı ise gerçekten nazik ve neşeli kılacak bir görüntü seçebilirsiniz. Mutlu seyirler!

Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odasında fotoğraf duvar kağıdı - fotoğraf