Yatak odası tasarımı 9 metrekare (70 fotoğraf)

Doğru yatak odası tasarımı 9 m2. bu kadar küçük bir alanda bile rahat bir oturma alanı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Gerekli olan en önemli şey bir yatak, bir gardırop ve komodin veya bunların analogları, yani en işlevsel mobilya parçalarıdır. Gerisi güvenle atılabilir. Bu yazıda, bir odayı rahat, güzel, rahat ve aynı zamanda yaşam için ihtiyacınız olan her şeyi içine yerleştirebileceğiniz şekilde nasıl dekore edebileceğinize bakacağız..

Bir iç stil seçme

Tasarımda, farklı tarzlardaki unsurları bir iç mekanda kullanma eğilimi giderek daha popüler hale geliyor. Bu, en sevdiğiniz tekniklerin gerçek bir karışımını oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Ana şey, birbirleriyle birleştirilmeleridir. Bu sayede benzersiz, benzersiz tasarımınızı alacaksınız..

Burada 9 metrekarelik küçük bir yatak odası için uygun olan en popüler stillerden bazılarını açıklayacağız. Sadece bunlardan hangisini evinizde uygulamak istediğinize karar vermelisiniz. Hangi stili seçerseniz seçin, gereksiz detaylara yer vermeden mobilya seçin..

Yatak odası tasarımı 9 metrekare modern bir tarzda

Modern tarz, yüksek kaliteli malzemeler, mobilyaların sadeliği ve rahatlığı ile orijinal formu ile ilgilidir. Tablolar veya fotoğraflar genellikle dekor olarak kullanılır. Pop art tarzı özellikle popüler.

Bu tasarım küçük bir yatak odası için idealdir. Odayı oynatmak için yatağınız için alışılmadık bir başlık seçin veya zevklerinizi yansıtan resimler seçin..

Modern tarzın ana artısı, onu değiştirmenin kolay olmasıdır. Nötr bir odaya parlak yastıklar ekleyin, yatak örtüsünü değiştirin, birkaç ayrıntı daha ve tamamen yeni görünecek..

Yatak odası tasarımı 9 metrekare modern bir tarzda Yatak odası tasarımı 9 m2. modern bir tarzda

Yatak odası tasarımı 9 metrekare minimalizm tarzında

Bu tarz, adından da anlaşılacağı gibi, minimum mobilya ve dekor anlamına gelir. Her öğenin belirli bir işlevi olmalıdır, aksi takdirde iç mekanlarda gerekli değildir. Tüm formlar katı ve özlüdür, ürünler basit ve ölçülüdür. Tekstil kullanımıyla daha rahat bir atmosfer yaratılabilir: kilim, yastık ve benzerleri. Ancak miktar ılımlı olmalıdır. Perde yerine genellikle stor perde veya panjur kullanılır..

Yatak odasının tasarımı 9 m2’dir. çoğu zaman iç kısımdaki küçük parlak lekelerle birlikte düz duvarları seçerler. Ayrıca, siyah ve beyaz gibi zıtlıkların oyunu da popülerdir..

Yatak odası tasarımı 9 m2. minimalizm tarzında

Yatak odası tasarımı 9 metrekare klasik tarzda

Klasik tarz, yatak odasındaki tüm mobilyaların yumuşak ve uyumlu bir kombinasyonu ile rahat bir atmosfer yaratmayı amaçlamaktadır. Mobilya genellikle açık veya kahverengi renklerde seçilir. Dekorasyon için nötr bir renk kullanılır – beyaz değil, çok doygun değil. Ayrıca duvarlar dekoratif süpürgelikler, sıva ile dekore edilebilir..

Klasiklerde her zaman en iyi malzemeler kullanılır. Mobilyalar genellikle ahşaptır. Tekstiller, klasikler için standart kumaşlardan seçilir – jakar, buklet, peluş. Zarif avizeler ve başucu lambaları, duvarlardaki tablolar ve güzel çerçevelerdeki aynalar dekor olarak iyi görünüyor..

Yatak odası tasarımı 9 m2. klasik tarzda Yatak odası tasarımı 9 m2. klasik tarzda

Yatak odası tasarımı 9 metrekare eko-tarzda

Eko-stil, iç mekanda doğal malzemelerin kullanımını ima eder. Bu dekorasyon, mobilya, tekstil ve dekor için geçerlidir. İstenilen efekti elde etmek için duvar veya zemin dekorasyonunda ahşap ve taş kullanabilir, korunmuş dokuya sahip mobilyalar seçebilir, doğal kumaşları tercih edebilirsiniz..

Örneğin, 9 metrekarelik bir yatak odası için orijinal bir çözüm. ahşap veya bambudan yapılmış bir başlık olacak. Hemen odanın merkezi unsuru olacak ve oda için gerekli havayı ayarlayacaktır..

Yatak odası tasarımı 9 m2. eko-tarzda

Yatak odası tasarımı 9 m2. İskandinav tarzında

İskandinav tarzı bir yatak odası, 9 metrelik bir oda düzenlemek için en uygun çözümlerden biridir. Tüm mobilyalar genellikle çok işlevseldir. Tarz, sert çerçeveler dayatmaz, bu nedenle hem yatak hem de çevredeki alan çeşitli nesnelerle dekore edilebilir. Örneğin, bir tuvalet masası seçebilir veya aynı amaç için tahta bir kutu veya tabure alabilirsiniz..

Bitiş genellikle hafiftir. Ayrıca, bu tarzda, genellikle birleştirilmiş bir versiyon kullanılır: bir duvar renkli duvar kağıdı ile kaplanır ve gerisi tek renkli yapılır. Yapıştırmak için pencereli bir duvar veya yatağın başının üzerinde durduğu bir duvar seçin..

Büyük miktarlarda puf, yastık, battaniye kullanabilirsiniz. Kısacası, odayı daha sıcak ve daha konforlu hale getiren herhangi bir tekstil.

Yatak odası tasarımı 9 metrekare İskandinav tarzında Yatak odası tasarımı 9 m2. İskandinav tarzında

9 metrekare yatak odası için renk paleti.

Küçük yatak odasındaki renk düzeni 9 m2’dir. ana rollerden birini oynuyor. Odanın pencerelerinin hangi tarafa baktığını dikkate aldığınızdan emin olun. Güneye bakıyorlarsa, nötr beyaz veya soğuk tonlara (mavi, açık yeşil) sadık kalın. Kuzeyde ise, sıcak tonlar ve pastel renkler daha uygundur. Bu durumda, tasarımda en fazla 2 ana renk kullanın..

Beyaz yatak odası 9 metrekare.

Beyaz, alanı mükemmel bir şekilde genişlettiği için küçük bir yatak odasını dekore etmek için en iyi renktir. Ek artısı, istediğiniz renkte mobilya seçebilmenizdir..

Bazı insanlar neredeyse beyaz odaları sever. Birisi beyazlığı ahşap tonlarıyla seyreltir ve odayı daha sıcak hale getirir. Ve birisi parlak renkler eklemeyi ve içinde gerçek bir yaz havası yaratmayı tercih ediyor..

Yatak odası tasarımı 9 m2. - Beyaz renk Yatak odası tasarımı 9 m2. - Beyaz renk

Yatak odası 9 m2 koyu renklerde

Karanlık duvarlar alanı genişletmez, ancak başka bir büyük avantajları vardır – odanın köşelerini gizler ve artık sınırlarını hissetmemenizi sağlar. Her zamanki pastel tonlardan daha fazla sakinleştiren ve rahatlatan bir oda odasındasınız..

Yatak odası tasarımı için 9 m2. kahverengi, mavi ve koyu gri tonları iyi çalışır. Doygunluğu dengelemek için açık renkli yatak takımı ve dekor kullanın..

Yatak odası tasarımı 9 metrekare koyu renklerde Yatak odası tasarımı 9 metrekare koyu renklerde

Yatak odası 9 m2 zıt renklerde

Yatak odanızda zıt duvarlar yaratın! Bu teknik şık görünüyor ve alanı görsel olarak değiştirmeye yardımcı oluyor. Örneğin, uzak duvarı koyu bir renge boyamak, uzun odalar için harika bir çözüm olacaktır. Bu sayede, genel tarafsız bir arka plana karşı daha yakın görünecek.

Fotoğraf duvar kağıdı ile de ilginç bir efekt elde edebilirsiniz. 9 metrelik yatak odasının zıt merkezi olacaklar ve bunun için uygun havayı ayarlayacaklar. Bir şehir, doğa ya da uzaklığa bakış açısı olan herhangi bir görüntü seçerseniz, bu, odanın o yöndeki sınırlarını görsel olarak siler..

Yatak odası tasarımı 9 metrekare zıt renklerde Yatak odası tasarımı 9 metrekare zıt renklerde

Gri yatak odası 9 metrekare.

Nötr gri, çok sakin ve asil bir ton olduğu için 9 metrekarelik bir yatak odası için harikadır. İç mekanda, gölgelerinden birini kullanabilir veya doygunluk farkıyla oynayabilir veya diğer teknikleri kullanabilirsiniz..

Genellikle gri tasarım, günümüzde popüler olan sarı veya turkuaz renklerle seyreltilir. Genellikle yastıklar, tablolar ve diğer öğeler, istenirse başkaları için farklı bir renk düzeninde kolayca değiştirilebilen parlak hale getirilir..

Yatak odası tasarımı 9 m2. - Gri renk Yatak odası tasarımı 9 metrekare - Gri renk

Yatak odası 9 m2 pastel renklerde

Pastel renkler, 9 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı için en popüler renk şemasıdır. Bu tonların birbirleriyle birleştirilmesi, parlak ve doygun olanlardan çok daha kolaydır. Buna ek olarak, bir tatil yeri için çok önemli olan yatıştırma konusunda gerçekten iyidirler. Çoğu zaman klasik tarzın tasarımında kullanılırlar..

Pastel renkler sıcak veya soğuk olabilir. Pencerelerin güneye mi yoksa kuzeye mi baktığına göre dekorasyon rengini seçerseniz bu akılda tutulmalıdır..

Yatak odası tasarımı 9 metrekare pastel renklerde

9 metrelik bir yatak odasını dekore etmek

Zemin

Tarza bağlı olarak laminat, parke veya ahşap tahta seçmek daha iyidir. Kapak, alanı genişletmek için çapraz olarak yerleştirilebilir. Bu teknik özellikle uzun odalarda geçerlidir. 9 metrekarelik küçük bir yatak odası için. zeminin tavandan birkaç ton daha koyu olması gerektiğini düşünmek de önemlidir, aksi takdirde oda kapalı bir kutu gibi olur.

Alternatif bir kaplama olarak mantar döşeme seçilebilir. Bu malzemenin popülaritesi, evde doğal malzemeleri kullanma eğiliminden kaynaklanmaktadır. Mantar yapısı nedeniyle yorgun bacakların stresini azaltır, soğuğun geçmesine izin vermez ve kendi içinde oldukça sıcaktır. Ek bir artı ses yalıtımıdır. Eğer biri odanın karşısına geçerse hiçbir şey duymazsınız ve huzur içinde uyumaya devam edersiniz. Başka bir deyişle, gerçekten rahatlamanıza yardımcı olan mükemmel zemin malzemesidir..

Yatak odası tasarımı 9 metrekare - zemin bitirme

duvarlar

Bir yatak odasında duvarları dekore etmenin en yaygın yolu 9 metrekaredir. Boyuyor. Çoğu zaman aynı renk şemasında dekore edilirler ve tavan beyaz boya ile kaplanır. Ayrıca tavanlı duvarların aynı renkte boyanması da olur. Bu teknik sayesinde bu yüzeyler arasındaki sınırlar silinir..

Ayrıca 9 metrelik yatak odalarında duvar kağıdı sıklıkla kullanılmaktadır. Birçoğu için böyle bir yüzey özellikle rahat görünüyor. Bir desen seçerken odanın tarzını göz önünde bulundurun! Bu nedenle geometrik baskılar minimalist tasarımlar için, çiçekler ise klasikler için daha iyidir. Ek olarak, küçük bir yatak odası için, alanı gözle görülür şekilde kapladığı için büyük desenli bir kaplama seçmemelisiniz..

Yatak odası tasarımı 9 metrekare - duvar dekorasyonu

Tavan

9 metrelik bir yatak odası için en iyi seçenek klasik beyaz tavandır. Bazı durumlarda, kar beyazı bir kaplama değil, örneğin fildişi veya tasarıma daha uygun başka bir renk tonu seçebilirsiniz..

Yapılara gelince, küçük odalarda kesinlikle karmaşık çok seviyeli tavanlar kullanmaya değmez – çok alçak ve ağır görünüyorlar. Küçük bir girinti oluşturabileceğiniz tek çözüm, vurguyu bir niş içine yerleştirmektir. Bu teknik, aksine, odaya hafiflik verecektir..

Yatak odası tasarımı 9 m2. - tavan dekorasyonu

9 metrekare yatak odası için dekor ve tekstil.

Yatak odası 9 metrekaredir. yalnızca hem işlevsel hem de dekoratif bir role sahip olacak öğeleri tercih etmek daha iyidir. Bu, genel dekora uygun şık bir yatak örtüsü veya yastık olabilir. Son yılların en moda kumaşları kadife, kadife ve peluş..

Tekstiller, odanın ana stil yönünü belirleyen bir unsur olarak kullanılabilir. Bu yüzden ilginç bir çözüm sayvanlı bir yatak olacaktır. 9 metrelik bir yatak odasında ana stil oluşturan unsur olacaktır..

Perdeler sadece stil tarafından dikte edilirse asılmalıdır. Başka bir durumda, onları terk etmek veya stor perdeler veya gizli perdelerle değiştirmek daha iyidir..

İskandinav tarzında, pencereler genellikle tekstil dekoru olmadan bırakılır. Bunun yerine, pencere pervazına yerleştirilmiş güzel çiçeklerle süslenmiştir. Ayrıca, pencerenin bulunduğu duvarın duvar kağıdı ile süslenmesi tekniği de popülerdir..

9 metrekarelik bir alanda. resimler veya fotoğraflar mükemmel bir dekor olacaktır. Boş alan kaplamazlar ve aynı zamanda oda için gerekli havayı ayarlarlar. Resmin ilgi odağı olmasını istiyorsanız, parlak bir resim seçin ve yatak başlığına asın..

Yatak odası tasarımı 9 m2. - dekor ve tekstil Yatak odası tasarımı 9 m2. - dekor ve tekstil Yatak odası tasarımı 9 m2. - dekor ve tekstil

Mobilya doğru şekilde nasıl düzenlenir?

Yatak odasında mobilya düzenlerken 9 metrekare. odanın mimarisi üzerine inşa edin. Dikdörtgen bir şekle sahipse, daha kare olana yaklaştırılması arzu edilir. Dekorasyon konusunda bahsettiğimiz görsel yöntemlere ek olarak mobilya yardımı ile de bu yapılabilir..

Yetkin bir yatak odası düzeni için depolama alanları üzerinde düşünmek çok önemlidir. Gömme dolaplara özellikle dikkat edilmelidir. İçlerinde çeşitli şeyleri saklamak için bölümler dağıtabilirsiniz: giysiler, ayakkabılar veya başka herhangi bir şey. Sonuç olarak hangi dolabı seçerseniz seçin, aynalı kapılara sahip olması arzu edilir..

9 metrelik bir yatak odasına ayrı bir ayna koymak istiyorsanız doğru konumlandırmanız gerekiyor. Üzerine düşen ışığı yansıtması en iyi seçenektir. Örneğin, pencerenin karşısında. Herkes kendi yansımasını sürekli görmeyi sevmediği için yatağa yönlendirmemelisiniz..

Herhangi bir yatak odasının merkezi yataktır. Küçük bir odayı ezmekten kaçınmak için büyük mobilyalardan kaçının. Böylece, yüksek bir yatak gereksiz yere hacimli görünecek ve 2 metreden daha geniş bir yatak çok fazla yer “yiyecek”.

Yatağın duvara karşı hareket ettirilmemesi tavsiye edilir. Her iki taraftan da yaklaşmak daha iyidir. Başucu masalarını yerleştirmek için yeterli alan yoksa, sipariş verin.

Bazen yatağı bir açıyla konumlandırabilirsiniz. Böyle bir çözüm, özellikle dikdörtgen odalarda çok fazla yer kaplayacak, ancak yatak odasının içi oldukça sıra dışı görünecek..

Yatak odası tasarımı 9 m2. - mobilya nasıl düzenlenir Yatak odası tasarımı 9 m2. - mobilya nasıl düzenlenir Yatak odası tasarımı 9 m2. - mobilya nasıl düzenlenir Yatak odası tasarımı 9 m2. - mobilya nasıl düzenlenir Yatak odası tasarımı 9 m2. - mobilya nasıl düzenlenir

Yatak odasında aydınlatma

Yatak odasında aydınlatma 9 metrekare. yumuşak olmalı, ancak herhangi bir görev için yeterli olmalıdır. Bu etki, gölgeli lambalar veya özel ampuller tarafından verilir. Küçük bir odada hem nokta hem de merkez ışık dağılımı kullanılabilir. İkincisinin güzelliği, sıra dışı avize nedeniyle ilginç bir stilistik hareket haline gelebilmesidir..

Yatak odasında çok az yer olduğundan ve başucu masalarını veya zemini lambalarla işgal etmek istemediğim için ek sarkıt lambalar yapmak daha iyidir..

Farklı seviyelerde aydınlatma, 9 metrelik yatak odasına hacim katacaktır. Odanın şekli uzarsa, ışık ışınları daha kısa duvarlara yönlendirilmelidir. Daha uzun olanlara kıyasla vurgulanacaklar. Bu durumda, ikincisi gerçekte olduğundan daha uzak görünecek ve oda bir kare şeklini alma eğiliminde olacaktır..

Yatak odası tasarımı 9 m2. - aydınlatma ve aydınlatma Yatak odası tasarımı 9 m2. - aydınlatma ve aydınlatma

Yatak odası tasarımı 9 m2. – Fotoğraf

9 metrekarelik küçük bir yatak odasında yenileme. gerçekten daha kapsamlı bir yaklaşım gerektirir. Tüm ortam, gereksiz yer kaplamayacak ve mümkün olduğunca işlevsel olacak şekilde planlanmalıdır. Bu fotoğraf galerisini sizin için bir araya getirdik ki mümkün olduğu kadar çok özgün teknik görüp tasarımınızda uygulayabilesiniz. Umarız bu koleksiyonu faydalı bulursunuz.!

Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf Yatak odası tasarımı 9 m2. - Fotoğraf

Video: Yatak odası 9 metrekare – İç dizayn