Yatak odası tasarımı 15 m2 (80 resim)

Yatak odası tasarımı 15 m2 (80 resim)

Yatak odası, rahatlığı, rahatlığı, sabahın erken saatlerinde neşelenme ve zor bir günün ardından stres atma özelliği ile en çok memnun edilmesi gereken köşedir. 15 metrekarelik tesisler – bu, çeşitli tasarım fikirlerini somutlaştırabileceğiniz, gerekli bölgeleri yerleştirebileceğiniz ve dinlenmek için uygun bir ortam yaratabileceğiniz oldukça kabul edilebilir bir meydandır. Yazımızda, 15 metrekarelik bir yatak odası tasarlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, nasıl bir renk, stil seçileceğini ve gerekli mobilyaların yetkin bir şekilde yerleştirilmesi olasılığını ele alacağız..

Yatak odası tadilatı planlarken nelere dikkat edilmelidir??

Yatak odası 15 m2 mobilya parçalarının yerleştirilmesinde sıklıkla komplikasyonlara neden olan dikdörtgen bir şekle sahiptir. Ancak oda, birkaç işlevsel alan düzenlemenize izin verir. Bu durumda, uzun duvarlar boyunca mobilya düzenlemekten kaçınmak daha iyidir – bu, odayı çok daha dar hale getirecektir..

Yatak, kısa veya uzun bir duvara dik olarak monte edilir. Yatağı, yatak başlığı uzun düzleme dik olacak şekilde odanın ortasına yerleştirebilirsiniz. Ardından, uzak kısımda, pencerenin yanında bir tuvalet masası, birkaç koltuk veya çalışan bir mini dolap kurabilir ve ön kapının yanına bir gardırop yerleştirebilirsiniz. Böyle bir ortam, kutuya her iki taraftan da rahat bir yaklaşım sağlayacak ve hareket için yeterli alan bırakacaktır..

İyi bir çözüm, karyolalı yatağı uzaktaki kısa bir duvara yerleştirmektir. Her iki tarafa da, geniş bir depolama sistemi – çeşitli raflara, çekmecelere sahip dolap mobilyaları veya yerleşik nişlere sahip bir alçıpan yapısı – yerleştirerek başucu masaları koyabilir veya duvarı tamamen kullanabilirsiniz..

Odanın uzamasını bitirme malzemelerinin yardımıyla düzeltebilirsiniz: yatay yönde yerleştirilmiş duvar kağıdındaki desenler ve çizgiler duvarları görsel olarak genişletecek, uçaklardan birinin karanlık bir paletteki tasarımı onu uzaklaştıracak ve ek odaya derinlik. İmar için, alçıpan tavan yapıları, podyum basamaklarının yapımında başarıyla kullanılmaktadır..

Yatak odası tasarımı 15 m2 - Yatak odası tadilatı planlarken nelere dikkat edilmelidir? Yatak odası tasarımı 15 m2 - Yatak odası tadilatı planlarken nelere dikkat edilmelidir?

Yatak odası için renk çözümleri 15 metrekare M.

15 m2 alana sahip bir yatak odası için. renk konusunda net bir kısıtlama yoktur – odanın daha da geniş görünmesini istiyorsanız – daha fazla açık renk kullanın. Ayrıca yatak odasının tasarlandığı stil kavramını da dikkate almanız gerekir. Beyaz ve açık gri tonları, modern iç mekanların tasarımında oldukça popülerdir ve diğer renk spektrumlarının uyumlu bir şekilde sığacağı nötr, minimalist bir atmosfer yaratmanıza olanak tanır..

Klasik bej palet, iç mekanı bir evin konforu ve sıcaklığıyla dolduran özel bir rahatlık yaratır. İç mekanda, kahverengimsiden hafif kuma kadar aynı anda birkaç yarı ton kullanabilir ve gerekli vurguları yaratabilirsiniz..

Kişisel algıya bağlı olarak yatak odasında herhangi bir boyayı kullanabilirsiniz. Bir erkeğin mavi ve kahverengi tonlarındaki yatak odası kendi tarzında güzel ve zarif görünecek. Kadınlar ve kızlar genellikle daha sofistike tasarımları tercih ederler – örneğin beyaz ve pembe renklerde bir iç mekan idealdir. Tutkulu ve mizaçlı kırmızı dozlarda uygulanmalı, koyu alt tonlar kullanılmalı ve yeşil eko palet, doğa ile ilişkilendirildiği ve olabildiğince rahatlamayı mümkün kıldığı için (asidik tonlar hariç) herhangi bir miktarda mevcut olabilir. mümkün.

Yatak odası tasarımı 15 m2. - Renk çözümleri Yatak odası tasarımı 15 m2. - Renk çözümleri Yatak odası tasarımı 15 m2. - Renk çözümleri

Kaplamalar ve malzemeler

Yatak odasının bitişi 15 m2’dir. özel mikro iklim koşulları olmadığından herhangi bir malzemeyi kullanabilirsiniz. Farklı tip ve kombinasyonların yardımıyla alanı ayarlayabilir, fonksiyonel alanları vurgulayabilirsiniz..

Zemin

Keyifli bir konaklama için sıcak, sade bir atmosfer yaratmak üzere tasarlanmış bir odada, zemine laminat veya parke döşemek ve yatak alanını yumuşak, yumuşacık bir halıyla tamamlamak daha iyidir. Malzemenin çapraz istiflenmesi, yüzey alanını görsel olarak artırmaya yardımcı olur.

Yatak odası tasarımı 15 m2. - Zemin kaplama Yatak odası tasarımı 15 m2. - Zemin kaplama

duvarlar

15 metrekarelik dikdörtgen bir yatak odasında duvar dekorasyonu için. odanın geometrisini dengelemeye yardımcı olacak malzeme kombinasyonlarını kullanmak daha iyidir. Örneğin, uzun duvarları açık renklerle, kısa duvarları ise daha koyu renklerle süsleyin..

Daha önce de söylediğimiz gibi, dikey ve yatay çizgiler odaya sırasıyla yükseklik ve genişlik verir. Duvar kağıdı desenleri, aşırı dinamikler yaratmamak için soft renklerde yapılmalıdır..

Yatağın başındaki duvara özellikle dikkat edilir: burada alçıpan kemerli açıklıklar oluşturabilir, fotoğraf duvar kağıdı, hacimsel veya kumaş kanvas kullanabilirsiniz. Boyama ve dekoratif sıva kullanımı artık çok popüler..

Yatak odası tasarımı 15 m2. - Duvar dekorasyonu Yatak odası tasarımı 15 m2. - Duvar dekorasyonu

Tavan

Yatak odasında tavan için birkaç temel seçenek vardır: boyama, badana, duvar kağıdı, streç tuvallerle dekorasyon. Odanın çevresine veya ayrı adalara sahip olan, çoğu zaman uyku yerinin bölgesini vurgulayan alçıpan yapılar, güzel bir ortam yaratmaya ve odayı bölmeye yardımcı olur..

Tarza bağlı olarak, başka dekoratif özellikler olabilir: tavan kirişlerinin taklidi (Provence, çatı katı), alçı kornişler, rozetler, pervazlar (klasik yönler), MDF plakaları (çatı katı), vb..

Yatak odası tasarımı 15 m2. - Tavan dekorasyonu Yatak odası tasarımı 15 m2. - Tavan dekorasyonu

15 metrekarelik bir yatak odası için mobilya..

Herhangi bir yatak odasının ana unsuru, yeterince rahat ve geniş olması gereken yataktır. Satın almadan önce bile, şu veya bu modelin anatomik özelliklere nasıl uyacağını tam olarak hissetmek için yatağa uzanmalısınız..

Nispeten küçük bir yatak odasından bahsettiğimizi düşünürsek, gerekli pastel aksesuarları koyabileceğiniz yerleşik bir kutu şeklinde ek bir depolama sistemine sahip bir yatak satın almak daha iyidir..

Çeşitli rafların ve nişlerin bulunduğu çok işlevli başlıklı modeller de vardır. En “gelişmiş” seçenek, gizli destekli yüzer yatakların yanı sıra 15 metrekarelik dikdörtgen bir yatak odasının iç kısmına mükemmel şekilde uyan yuvarlak yataklardır. Küçük dairelerde, genellikle yatak odasına bir giyinme odası yerleştirilir. Bu durumda en iyi çözüm, alanı genişleten aynalı kapaklı sürgülü bir gardırop olabilir..

Yatağın bir veya iki tarafına kitap, gözlük, cilt bakım ürünleri koyabileceğiniz komodinler kurabilirsiniz. Kişisel takdirinize bağlı olarak, bir TV paneli veya ev sinema sistemi yerleştirin.

Yatak odası tasarımı 15 m2 - Mobilya Yatak odası tasarımı 15 m2. - Mobilya Yatak odası tasarımı 15 m2. - Mobilya

Aydınlatma ve dekor

15 m2 alana sahip bir yatak odasını aydınlatmak için. en iyi seçenek yumuşak çok seviyeli aydınlatma olacaktır. Spotlar ve bir avize, ana ışık kaynakları olacak ve çeşitli aplikler, zemin lambaları, sofra takımları bireysel işlevsel alanları göz ardı etmeyecek. Özgün, gizemli bir ortam yaratmak için, alçıpan tavanın çevresini LED şerit ile süsleyebilir ve arka ışığı yatağın alt kısmına yerleştirebilirsiniz..

Yatak odasının yemyeşil bir dekora ihtiyacı yok – oldukça güzel kaplama malzemeleri ve tekstil kombinasyonları var. Ayrıca birkaç şık biblo kullanabilir, duvarları tablolar veya aile fotoğrafları ile tamamlayabilir, havayı da arındıracak canlı saksılar kurabilirsiniz..

Yatak odası tasarımı 15 m2. - Aydınlatma ve dekor Yatak odası tasarımı 15 m2. - Aydınlatma ve dekor

İç stiller

Bir uyku odasının gerçekten güzel ve rahat olması için bir tasarım stili seçmeniz gerekir. 15 m2 alana sahip yatak odası. oldukça fazla modern tasarım çözümü kullanmanıza izin verir.

Yatak odası 15 m2 minimalizm tarzında

Minimalist eğilim bugün belki de en popüler olanıdır. Tarz özellikle küçük odalar için geçerlidir, çünkü hafif bir tasarım, az sayıda son derece işlevsel iç öğelerin varlığı ve neredeyse tamamen dekorasyon yokluğu varsayılır. Dekorasyon, doğal ve yapay malzemeleri, parlak ve ahşap kaplamaları mükemmel bir şekilde birleştirir..

Yatak odası 15 m2 minimalizm tarzında - İç tasarım Yatak odası 15 m2 minimalizm tarzında - İç tasarım

Yatak odası 15 m2 japon tarzında

Yükselen Güneş Ülkesi halkları arasındaki ev dekorasyonu kavramı, aynı zamanda ortamda minimalizm anlamına gelir. Tasarımda, insan yaşamının doğal güzelliğe yakınlığını ve pratikliğini vurgulayan çeşitli doğal renkler ve doğal dokular kullanılmıştır..

Özellikler, bodur mobilyalar, özel yüzeyler ve dekor gibi öğeleri içerir. Burada Japon shoji bölümlerinin unsurlarını, tavanı karelere bölen kirişli tavanları, fenerleri, hiyeroglif resimleri, geyşalar, samuraylar, çiçek baskıları içeren tuvalleri bulabilirsiniz..

Yatak odası 15 m2 Japon Tarzı - İç Tasarım Yatak odası 15 m2 Japon Tarzı - İç Tasarım

Yatak odası 15 m2 klasik tarzda

Tasarımda minimalizm çağımızda öne çıksa da değişmeyen klasikler hala güncelliğini koruyor. Sıcak sütlü, bej, zeytin renkleri, zarif baskılar, zengin mobilyalar ve lüks dekor, sıradan bir yatak odasını aristokrasinin görkemli ruhunun hüküm süreceği gerçek kraliyet odalarına dönüştürebilir..

Oyma elemanları ve yaldızlı lüks bir ahşap yatak, tavanda ve duvarlarda sıva, kristal bir avize, zengin doğal tekstiller – tüm bunlar sizi bir ağustos özeli gibi hissettirecek.

Yatak odası 15 m2 klasik tarzda - İç tasarım Yatak odası 15 m2 klasik tarzda - İç tasarım

Yatak odası 15 m2 Provence tarzında

Provence tarzı bir yatak odası, sade taşra yaşamının Fransız dekorunun zarafetiyle birleşimidir. Dekorasyon, malzemelerin sıcak güney güneşi altında solma kabiliyetini vurgulayan, hafifçe solmuş bir çiçek açan doğal kaplamalar içerir..

Mobilyalar aynı zamanda, uzun süredir evde olduğunu ve birçok aile sırrını bildiğini gösteren sağlam görünümü ile antik çağın izlerini de taşıyor. Birçok dekoratif detaya sahip yüksek kaliteli tekstiller, atmosfere özel bir çekicilik ve rahatlık katıyor..

Yatak odası 15 m2 Provence stili - İç tasarım Yatak odası 15 m2 Provence stili - İç tasarım

15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. – Fotoğraf

Yukarıdakilerin hepsini özetlersek, stil yönünü, rengini ve bitiş özelliklerini doğru bir şekilde seçerek, küçük bir odayı bile romantizm ve sükunet atmosferiyle dolu rahat bir köşeye dönüştürebileceğinizi güvenle söyleyebiliriz. Ve şimdi sizi 15 metrekarelik yatak odası tasarımının birçok başarılı örneğini sunan fotoğraf galerimize bakmaya davet ediyoruz. Mutlu seyirler!

15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf 15 metrekarelik bir yatak odasının iç tasarımı. - Fotoğraf