Beyaz renklerde oda dekorasyonu

Beyaz renklerde oda dekorasyonu

Yatak odası dinlenme, rahatlama, huzur yeridir. Buna beyazdan daha iyi ne katkıda bulunabilir – saflığın, güzelliğin, her şeyin başlangıcının sembolü? Bu oda için genellikle beyaz parlaklık kullanılır. Böyle bir fikrin uygulanmasının inceliklerini anlayacağız, uygulama stilleri ve koşulları hakkında bilgi edineceğiz..

Provence yatak odasının romantik görüntüsü

Provence tarzı ruhu içinde yatak odasının romantik görüntüsü

Yatak odası beyaz parlak: fikrin somutlaşmışı

Beyaz parlaklık, bu odada kullanılan mobilyalara başarıyla yerleştirilmiştir. Yansıtıcı yüzeyler, en küçük odaya bile hacim katar. Ek olarak, parlaklık her zaman odayı daha sıcak, daha sıcak yapar..

Dikkat! Kıskanç olmanıza ve tamamen beyaz bir tasarım seçmenize gerek yok, aksi takdirde kendinizi en sevdiğiniz yatak odasında değil, bir hastane koğuşunda hissetme riski vardır. Şaşırmayın, ancak beyazın tonları vardır ve cesur vurgular ve tekstillerle birlikte kullanılabilir..

15

Beyaz parlaklık için birçok argüman var:

 1. Oda, taban rengi kullanılsa bile orijinal denebilecek tek stilde bir çözümde oluşturulacaktır..
 2. Parlak bir yatak odasının stilini ve ana fikrini tamamlayacak cilalar, boyalar, sıvalar – bitirmek için birçok seçenek.
 3. Beyaz parlaklık ışığı yansıtır ve bu da genişleyen alan, konfor, sıcaklık etkisi verir. Bu yatak odası için çok önemlidir. Böyle bir etki sizi kasvetli düşüncelere ve depresyona sürüklemez. Ayrıca en kasvetli günlerde bile bu şekilde dekore edilen oda daha aydınlık olacaktır..

Parlak bir kar beyazı yatak odası takımı, ferahlık, ferahlık ve konfor atmosferi yaratır.

Parlak bir kar beyazı yatak odası takımı, ferahlık, ferahlık ve konfor atmosferi yaratır.

Renk kombinasyonları

Daha önce de belirtildiği gibi, tamamen kar beyazı bir yatak odası oluşturulmamalıdır. Tekstilde, dekorasyonda, aksesuarlarda başka tonlar bulunmalıdır. Parlak renkler kullanmaktan korkmayın – bu cesur ve orijinal bir çözüm olacaktır. Favoriler arasında birkaç renk ayırt edilebilir:

 • Turuncu ve tonları. Ana görev, odayı canlandırmak için parlaklık ve renkle doldurmaktır. Turuncu tutku ve ateştir, ancak bir süre yatak odasında tasarımcılar tarafından kullanımı sınırlıydı. Bugün bu sıcak renk genellikle yatak odalarının döşenmesi için kullanılmaktadır. Beyaz ve şeftali, kayısı çiçeklerinin varlığı, komplekste özgün, rahat ve romantik bir atmosfer yaratır..

Vurgulu dekoratif unsurlarla şık kombinasyon

Vurgulu dekoratif unsurlarla şık kombinasyon

 • Sarı ve altın. Bu seçenek oldukça nadirdir, çünkü bu tür tonlarla uyum oluşturmak oldukça zordur ve biraz abartsanız bile, oda “ucuz” olur ve sofistike olmaz.

Sarı ve altının varlığı boho stiline şıklık getiriyor

Sarı-altın rengi şıklığı boho stiline getiriyor

 • Turkuaz, deniz, okyanus – sadece doğal mavi tonları. Böyle bir yatak odasında huzur, sükunet gelir. Bu tonların beyazla birleşimi zor bir günün ardından tamamen rahatlamanıza yardımcı olacaktır. En büyük artısı, Tiffany renklerini eklerseniz en basit yatak odasının bile gerçekten asil hale gelmesidir. Bir diğer önemli nokta: mavi tonları beyni uyarır..

Deniz renklerinde hafif romantik görüntü

Deniz renklerinde hafif romantik görüntü

Beyaz bir iç mekan yaratmak için ipuçları

Beyaz parlak bir yatak odası oluşturmaya başlamadan önce hatırlamanız gereken bazı özellikler var..

 1. Beyaz da dahil olmak üzere açık renkler alanı genişletir ve parlaklık ile birleştirilirse bu etki artar.
 2. Makul bir aksesuar seçimi ile mutlak beyaz tasarım, hafiflik hissi yaratacaktır, böyle bir iç mekanda olmak uygundur..
 3. Parlak vurgulara yer vermelisin ama odayı gökkuşağına çevirmemelisin..
 4. Seyreltme seçeneklerinden biri, farklı yapılar kullanarak tek renk kullanmaktır. Örneğin, parlak mobilyalar, mat tavanlar, yapısal duvar kaplamaları.

15

Mobilya özellikleri

Ek bir parlaklığa sahip benzer bir tondaki mobilyaların ayırt edici özellikleri arasında aşağıdakiler ayırt edilebilir:

 1. rengin saflığı. Bu, sadece bu tür mobilyaların seçilmesinin ana nedenidir..
 2. Hacim yanılsaması. Bu gölgenin duvarları, mobilyaları, tekstilleri odayı görsel olarak genişletir, daha geniş hale getirir.
 3. rahatlık. Beyaz mobilyalar her zaman rahattır. Büyük, hafif bir yatak, üzerine uzanmak ve rahatlamak için sizi çağırıyor..

Stil ve inceliği birleştiren zarif bir görünüm

Stil ve inceliği birleştiren zarif bir görünüm

Önemli! Pratiklik her şeyden önemlidir. Görünüşe göre bu kelimeler beyaza atıfta bulunmuyor. Ancak garip bir şekilde, siyah mobilyalarda toz çok daha fazla fark edilir. Kanepede veya yatakta çıkarılabilen, yıkanabilen veya kuru temizleme yapılabilen kılıfların olması en uygunudur..

Sıcak ahşap tonları ile uyumlu kombinasyon

Sıcak ahşap tonları ile uyumlu kombinasyon

Uygulanmaları için stiller ve seçenekler

Kesinlikle beyaz parlaklık her tarza uygun değildir. Bu gölgenin nerede alakalı olacağını bulalım.

İskandinav tarzı

Bu, söz konusu çözüm için mükemmel bir stil çünkü burada bu renk hakim. Çok fazla renk şeması olmayacak, farklı dokulara izin verilir. Duvar dekorasyonu için aşağıdaki fikirler kullanılabilir:

 1. boyalı tuğla.
 2. Yaşlı ağartılmış ahşap.
 3. Doğal renk parke tahtası.
 4. Pencere tekstilleri – ağartılmış keten.
 5. Büyük örme battaniyeler ve kilimler.

13

Önemli! Böyle bir oda için büyük pencereler çok önemlidir, yatak odası ışıkta boğulmalıdır..

Soğuk tonlar İskandinav tarzının karakteristiğidir, bu nedenle seyreltme olarak bile tam olarak böyle kullanmalısınız..

Akdeniz

Hafif, havadar stil. Böyle bir yatak odasında olmak, gözlerinizi kapatmak ve kendinizi deniz kıyısında bir evde hayal etmek istiyorsunuz. Akdeniz tarzı parlak uyku odası dinlenmek için idealdir. Bir şehir dairesinde uygulamak o kadar kolay değil, ancak mümkün. Bir stil yaratırken kurtarmaya gelecekler:

 1. Beyaz duvarlar.
 2. aynı mobilyalar.
 3. Hafif ahşap / parke / laminat zemin.
 4. Ayrıntıların varlığı: deniz temalı aksesuarlar, deniz kabukları, denizyıldızı vb..
 5. Orijinal fikirler. Böylece, bir duvar, aynı zamanda tematik bir tonda boyanmış kaba bir tahta ile bitirilebilir. Üzerinde çatlak bir yüzeyin etkisi yaratılırsa harikadır..

Plaj tarzı unsurlarla klasik iç dekorasyon

Plaj tarzı unsurlarla klasik iç dekorasyon

Tavsiye! Yatağın üstüne bir gölgelik, şeffaf kumaşlardan yapılmış perdeler asabilirsiniz..

Hafif havadar Akdeniz tarzı aranjman

Hafif, havadar Akdeniz tarzı mobilyalar

Klasik

Klasikler lüks, zenginlik, birçok aksesuar, iddialı denebilecek dekor. Bunu parlak bir şekilde somutlaştırmak mümkündür, ancak yine de pastel renkler olmadan yapamazsınız. Nane, bej, krem, pembe, şeftali, yeşil çok alakalı..

Klasik bir stil oluştururken uygulanması gereken ana şey:

 1. büyük bir yatak.
 2. Çerçeveli resimler.
 3. Pahalı kumaşlar – ipek, kadife, saten.

Parlak mobilya elemanları ile kar beyazı oda

Parlak mobilya elemanları ile kar beyazı oda

minimalizm

Minimalist bir iç tarzda beyaz renk, zarafetin zirvesidir. Düz çizgiler, düz renkler var. Burada yatak odası daha da hacimli ve daha hafif görünecek. Işık kaynakları çok sayıda olmalıdır.

Önemli! Minimalizm biçimleri basit olduğu için, tüm yatak odası, ışık parıltısı oyununun zemini haline gelecektir. Dahası, bu sıcaklığı özlü ve ilk bakışta soğuk iç mekana ekleyecek olanlar onlardır..

13

Burada çok fazla aksesuar kullanmanıza gerek yok, ayrıca tüm mobilyalar gibi özlü olmalılar. Seçenekler şunlardır:

 • Şeffaf cam vazolarda beyaz çiçekler.
 • Eskiz türlerine göre resimler.
 • Hacimsel avize.
 • Pencerelerde kontrast renk panjurları.

Minimalist tasarım için harika bir seçenek

Minimalizm tarzında mükemmel tasarım seçeneği

Provence

Bu tarz tatlı ve nazik olarak adlandırılabilir. Dikkate değer özellikleri:

 1. Danteller.
 2. Dantel.
 3. yaylar.
 4. Nakış.
 5. kamış mobilya.

Bütün bunlar, parlak temalı beyazlığın arka planına karşı harika görünüyor. Ana rengin çok fazla olduğu konusunda endişelenmeyin, çeşitli dokular nedeniyle tek renkli görünmeyecektir..

Örme aksesuarları, örneğin yatak örtüleri ve narin fırfırlar hakkında unutmayın. Ayrıca tematik görsellerle birlikte hafif çerçevelere resimler asmalısınız. Alçak kaidelerde çiçekler, kırsal manzaralar, açık tonlu başucu lambaları olabilir..

Tavsiye! Bu durumda parlaklık, diğer mobilyalarda bulunabilir, ancak yatakta olmayabilir. Desteklerinin metal dövme elemanlarına sahip olması yeterlidir..

Hafif Fransız tarzı çekicilik

Hafif Fransız tarzı çekicilik

Çıktı

Parlak beyaz, her büyüklükteki bir yatak odası için mükemmel bir seçenektir. Ayrıca, böyle bir fikir hem bir şehir dairesinde hem de özel bir evde başarıyla uygulanabilir..