Yatak odası için duvar kağıdı rengi (80 fotoğraf)

Yatak odası için duvar kağıdı rengi (80 fotoğraf)

Yatak odası, her insan için en sevilen odalardan biridir. Burada zor bir günün ardından rahatlayabilir, iyi bir gece uykusu çekebilir ve önümüzdeki sabahın hazırladığı yeni sorunlarla başa çıkmak için güç kazanabiliriz. Geri kalanın gerçekten tamamlanması ve sabahın gerçekten kibar olması için, iç mekanı, özellikle ana arka planı oluşturan duvarların dekorasyonunu doğru bir şekilde dekore etmek önemlidir. Uzun süredir duvar kağıtları, çeşitliliği gerçek mucizeler yaratmanıza izin veren popüler bir malzeme olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Günümüz modelleri çok çeşitli renk ve desenlerle doludur. Yazımızda yatak odası için hangi duvar kağıdının en iyi çözüm olacağını ele alacağız..

Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri

Modern tuvallerin yapıldığı birçok malzeme vardır ve her birinin kendine özgü teknik özellikleri vardır. Hemen, yatak odasının bir tür özel oda olmadığını not ediyoruz – yüksek nem, kirlilik ve sıcaklık değişiklikleri koşulları yoktur, bu nedenle kesinlikle her tür duvar kağıdı yapacaktır. Seçim, hem estetik göstergelere, stile uygunluk hem de finansal yeteneklere dayanacaktır, çünkü bazı örnekler hiçbir şekilde ucuz değildir..

En basit ve en tanıdık seçenek kağıt tuvallerdir. Maliyetleri diğer türlerden çok daha düşüktür, çünkü üretici onlara kısa bir hizmet ömrü sağlar, ancak dikkatli kullanımla tuvaller, tasarımı kendileri değiştirmek isteyene kadar sahiplerini memnun edebilir. Daha yoğun bir dokuya sahip olan dokusuz ve vinil duvar kağıtları daha dayanıklıdır, bu da yüzey kusurlarını gizlemenizi sağlar. Doğal malzemelere dayalı kanvaslar, en rahat ve çevre dostu ortamı yaratmaya yardımcı olacaktır: bambu, mantar, tekstil.

Duvar resimleri, alanı önemli ölçüde ayarlamanıza, iç mekanı canlandırmanıza ve gerekli vurguları yapmanıza yardımcı olacaktır. Yatak odasında, çoğunlukla doğa görüntüleri, dünya faunasının temsilcileri veya gece şehirleri içerirler (çizim seçimi genel stile bağlıdır).

Boyama için fiberglas duvar kağıdı da modern bir seçenektir. Eski durumun zaten yorgun olduğu herhangi bir zamanda odanın renk paletini kolayca değiştirmeyi mümkün kılarlar..

Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi - Duvar Kağıdı Çeşitleri Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi - Duvar Kağıdı Çeşitleri Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi - Duvar Kağıdı Çeşitleri

Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası için duvar kağıdı seçerken doğru paleti seçmek önemlidir. Her insanın belirli bir gölgeyi, deseni farklı şekillerde algıladığı bilinmektedir. Ancak uyulması gereken bazı temel kurallar vardır, yani:

– İç mekanın zamanla sinirlenmeye neden olmaması için, yatak odasını alanı görsel olarak genişleten hafif soğuk tonlarda dekore etmek daha iyidir. Geniş bir alana sahip ferah odaların tasarımında sıcak renkler kullanılabilir, çünkü bunlar odayı daha küçük ve daha konforlu hale getirmeye yardımcı olur;

– Tuval desenlerinin konumu, alanın geometrisini etkiler: dikey çizgiler tavanı “kaldırır”, yatay çizgiler çizgileri genişletir ve çapraz çizgiler dinamik bir atmosfer yaratır, bu nedenle ikincisi bir dinlenme odası için en iyi seçenek değildir. ;

– Aşırı titreme yaratacak renkli desenleri tercih etmeyin, bu tür tuvaller, sakin bir monokrom kaplama ile dönüşümlü olarak parçalara yerleştirilebilir..

Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu iyi bir karşılama olarak kabul edilir. Örneğin, iki duvar bir renkte, diğer ikisi başka bir renkte dekore edilmiştir. Üstelik bunlar hem rakip renkler hem de “akrabalar” olabilir (mavi ile mavi, çimenli zeytin vb.). Herhangi bir paletin kar beyazı veya krema ile kombinasyonu kusursuz olarak adlandırılabilir. Bu tür iç mekanlar her zaman taze ve iyimserdir..

Yatak odası için duvar kağıdı rengi - Seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir? Yatak odası için duvar kağıdı rengi - Seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir? Yatak odası için duvar kağıdı rengi - Seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Renk çözümleri

Kişisel sempati temelinde bir yatak odası rengi seçmeden önce, kime yönelik olduğunu düşünmelisiniz. Örneğin, yaşlılar burada dinleniyorsa, muhtemelen beyaz duvarlı bir odadan hoşlanmayacaktır ve bir çocuk duvarları kırmızı süslemenin tüm inceliklerini anlamayabilir. Ek olarak, duvar kağıdı yapma havasında olduğunuz için, muhtemelen bunun veya bunun özel bir şekilde oynayacağı stile karar vermişsinizdir..

Yatak odası için beyaz duvar kağıdı

Beyaz palet, iç mekana saflık, hafiflik ve hacim kazandırır. Hoş, rahat bir atmosfer yaratabilen çok çeşitli tonlara (inci, sütlü, sedef vb.) sahiptir. Beyaz, tüm renklerle uyumludur, bu nedenle yatak odasında kontrast oluşturmak zor değildir, atmosfere belirli bir özgünlük verir..

Her stil için en uygun kar beyazı duvar kağıdı türünü seçebilirsiniz. Minimalist yönde, bunlar özlü tasarımı vurgulayan tek renkli tuvaller olacaktır. Klasik daireler monogramlı tuvallerle dekore edilebilir, tekstil ve mobilyalara biraz kahverengi, krem, siyah tonlar ekleyebilir. Şimdi popüler olan çatı katı tarzında, duvarlardan biri, genellikle yatak başında, beyaz tuğlaları taklit eden tuvallerle süslenebilir. Parlak dekor detayları, kontrast oluşturan perdeler, mobilya elemanları atmosferi canlandırmaya yardımcı olacaktır..

Beyaz Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi Beyaz Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi

Yatak odası için mavi duvar kağıdı

Mavi renk atmosfere huzur, dinginlik, deniz yüzeyini hatırlatan, gök mavisi verir. Aynı zamanda, desenler ve çizgilerle birlikte, aristokrat tasarımı vurgulayarak oldukça ağırbaşlı görünüyor. Renk, doygunluğu ve miktarı ile aşırıya kaçmamak çok önemlidir. Koyu, sıcak renkler kullanarak alanı azaltabilir, daha kapalı hale getirebilirsiniz, bu nedenle bu seçim yalnızca büyük pencereli çok geniş korolar için iyidir..

En iyi seçenek, bej, gümüş, açık sarı olabilen başarılı yoldaşlardan oluşan mavi bir palet seçmektir. Beyaz ve mavi renkli oda aydınlık ve havadar görünüyor. Bazen tasarımda, daha açık tonların seçildiği bir önde gelen, daha koyu, ton seçerler. Akdeniz tarzındaki daireler harika görünecek. Genellikle mavi, sıcak bir yaz, lüks bir yatta tatil ile çağrışımları uyandıran beyaz, kahverengi, sarı tonlarla seyreltilir..

Mavi Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi Mavi Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi

Yatak odası için yeşil duvar kağıdı

Yeşil palet, yatak odası dekoru için mükemmeldir. Gevşemeyi desteklediği, ruh üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olduğu uzun zamandır kanıtlanmıştır. Rengin aynı odada birleştirilebilecek birçok tonu vardır. Düz tuvallerle değişen desenli duvar kağıdı özel bir hafiflik verecektir. Bu palet Provence stili için mükemmeldir. Çiçek baskılı kanvasların fıstık tonu, eskitilmiş ahşap mobilyalar ve zarif tekstillerle uyum sağlayacak..

Yeşil Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi Yeşil Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi

Yatak odası için kırmızı duvar kağıdı

Yatak odasının iç kısmında kırmızı paletin kullanılması, sinirliliğe neden olabileceği için birçok tartışmaya neden olur. Renkten yana, doğru tonu seçip az miktarda iç mekana taşırsanız ve başarılı eşlik eden tonlarla ona eşlik ederseniz, enerji ve canlılık da verebildiğini söyleyebiliriz. Yatak odasındaki koyu kırmızı palet aristokrat ve modaya uygun görünüyor ve beyaz (pembe, krem) desenli kırmızı duvar kağıdı, atmosfere huzur ve hafiflik duygusu getirecek.

Alanı genişletmek için pembe tuvaller, duvar kağıdı uygulayabilir veya duvarlardan birini kırmızıyla süsleyebilir, kalan kısmı açık renklerde bırakabilirsiniz. Oryantal tarzda bir yatak odası, çeşitli kırmızı tonlarının altın unsurlarla uyumlu bir kompozisyon oluşturduğu özellikle zarif görünüyor..

Kırmızı Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi Kırmızı Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi

Yatak odası için kahverengi duvar kağıdı

Kahverengi çok yönlüdür, her yaş grubu için mükemmeldir. Bu tonlarda dekore edilmiş bir odada kalmak, tüm sıkıntıları ve sıkıntıları unutturur. Renk, kombinasyonu tek bir iç mekanda şık ve saygın bir görüntü yaratan çok sayıda gölgeye sahiptir..

İyi aydınlatma, ayna yüzeylerinin ve hafif lekelerin varlığı durumu hafifletmeye, daha havadar, ferah hale getirmeye yardımcı olacaktır. Açık kahverengi bambu kanvaslar, hafif çimenli bir dekorla tamamlanan bir eko-yatak odasında harika görünecek. Tam tersi, imparatorluk tarzı, barok, klasikler, seçkin pahalı tasarımı vurgulayan konaklara gerçekten kraliyet şıklığı verecek yaldızlı sıçramalara sahip kumaş kahverengi duvar kağıdı olacaktır..

Kahverengi Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi Kahverengi Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi

Yatak odası için gri duvar kağıdı

Kül tonu sakin ve dengeli bir atmosfer yaratır. Duvar kağıdı ile duvar dekorasyonunda tanıtılan, herhangi bir kompozisyonu ana hatlarıyla çizebileceğiniz değerli bir tuval haline gelir. Tasarımın sıkıcı görünmemesi için dokuları, çizimleri değiştirebilir, iç mekanı parlak unsurlarla tamamlayabilirsiniz..

Gri her tarz için mükemmeldir. Yüksek teknoloji tarzında, tekno stili mükemmel bir şekilde vurgulayan metalize tuvaller olabilir; İskandinav yatak odasında, zarif ayaz desenlere sahip açık gri bir gölge, size iklimin şiddetini hatırlatacak ve aynı zamanda sıcaklık notları verecektir. ve rahatlık. Klasik yatak odasında duvar kağıdının küllü tonları, kar beyazı alçı pervazlar, açık renkli mobilyalar ile aristokrat bir şekilde tamamlanacak..

Gri Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi Gri Yatak Odası Duvar Kağıdı - Yatak Odası Duvar Kağıdı Rengi

Yatak odası için duvar kağıdı rengi – fotoğraflar ve fikirler

Bir yatak odasını farklı renklerde duvar kağıtları ile dekore etmenin inceliklerini daha iyi anlamak için fotoğraf galerimizi ziyaret etmenizi öneririz. Kendi bireysel tasarımınızı oluşturmayı çok daha kolay hale getirecek farklı palet ve desen kombinasyonlarının örnekleri de vardır. Mutlu seyirler!

Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Yatak odası için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler