Yatak odası için duvar kağıdı: 80 fotoğraf ve fikir

Yatak odası, herhangi bir kişinin en sevdiği yerlerden biridir. Burası emekli olabileceğimiz, rahatlayabileceğimiz ve günlük endişelerden bir mola verebileceğimiz yer. Burada ayrıca sıcacık bir battaniyenin kollarında güneşlenerek, sakin ve huzurlu bir atmosferde en azından biraz zaman geçirmek istediğimizde şafakla tanışıyoruz. Gerekli atmosferi yaratmada önemli bir rol, yatak odasındaki iç dekorasyon, renk paleti, desenleri tarafından oynanır, bu nedenle tasarımcılar çoğu zaman duvar kağıdını bir kaplama malzemesi olarak kullanır. Bugün seçimleri o kadar geniş ki, en sofistike fantezileri somutlaştırmanıza, yatak odasının tasarımını sakin ve aynı zamanda oldukça etkileyici hale getirmenize izin veriyor..

Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri

Yatak odası için duvar kağıdı seçerken modern tuvallerin yapıldığı malzemelere dikkat etmelisiniz. Birçoğu var ve her birinin kendi avantajları var. Yatak odasının herhangi bir özel mikro iklim koşulu (sıcaklık değişiklikleri, yüksek nem, kirlilik) olmadığı için, pratiklik açısından, belki de burada herhangi bir tuval uygundur. Bu nedenle, diğer özelliklerine dikkat edeceğiz..

En basit ve en iyi bilinen seçenek kağıt duvar kağıdıdır. Bunlar, çeşitli etkilere karşı direnç göstermedikleri için en ucuz tuvallerdir. Bununla birlikte, onlarca yıldır ilgilerini kaybetmediler, çünkü çeşitleri sürekli genişliyor, yeni gölgeler, desenler, baskılar ortaya çıkıyor ve herhangi bir stil için minimum maliyetle malzeme seçmenize izin veriyor. Zamanla duvar kağıdının bir şekilde kirleneceğinden korkuyorsanız, duvarın üst düzlemini bunlarla yapıştırabilir ve alt kısmı plastik paneller gibi daha dayanıklı başka bir malzemeyle süsleyebilirsiniz..

Dokunmamış duvar kağıdı daha pratiktir. Zaten renkli modeller olmasına rağmen, çoğu zaman kabartmalı desenlerle boyama resimlerine benziyorlar. Malzemenin dayanıklılığı 15 renge kadar dayanmasını sağlar, bu nedenle bu, tutarlılığı sevmeyenler için iyi bir seçenektir. Buna karşılık, vinil duvar kağıdı zaten belirli bir desene sahiptir. Bunlar, çeşitli koşulları mükemmel şekilde tolere eden oldukça yoğun tuvallerdir. Vinil katman, duvar kağıdının hacmini verir ve dekoratif çözümlerin kütlesi, benzersiz iç mekanlar oluşturmanıza olanak tanır. Dokunmamış ve vinil duvar kağıdı kombinasyonları, desenlerin tek renkli bir kaplama ile değiştiği yerlerde güzel görünüyor. Bu tasarım sıkılmayacak ve sonunda, monofonik dokunmamış bir kumaşı en sevdiğiniz renge boyayarak her zaman değiştirebilirsiniz..

Doğal olarak adlandırılan duvar kağıtları grubu, etnik ve eko tarzda harika görünen bambu, mantar, kumaş ve deri kanvasların yanı sıra katı klasik yönler içerir. Bu tür duvar kağıtları, stil fikrine bir süsleme veya ek görevi görür, bu nedenle, örneğin boyama veya dekoratif sıva gibi diğer kaplama türleriyle birleştirerek, dozajda iç mekana yerleştirilirler..

Cam elyaf “en genç” türlerden biridir. Dokunmamış olanlar gibi, zaten boyanmış temsilcileri olmasına rağmen, çoğunlukla boyama için tasarlanmıştır. Özel mukavemetleri, herhangi bir derecede neme zarar vermeden tolere edebilmeleri ile ayırt edilirler.Sıvı duvar kağıdı, duvara sıva gibi uygulanan, sonunda sıcaklık ve rahatlık notaları ile tamamen sıra dışı bir görünüm kazanan özel bir bileşimdir. Duvar kağıdının çeşitli tonlarını seyrelterek, inanılmaz taşmalar oluşturabilir, tüm resimleri boyayabilir ve ışıldayan boya ve parıltıların eklenmesi, bir akşam yatak odasındaki sıradan bir duvarı parıldayan bir kaleydoskopa dönüştürecektir..

Fotoğraf duvar kağıdı, şu anda popülerliğinin zirvesinde olan bir malzemedir. Yatak odasında, resimli tuvaller, yatağın başı veya karşısındaki duvarla taçlandırılmıştır. 3D efektli fotoğraf duvar kağıtları özellikle ilginç görünüyor, ancak yalnızca geniş iç mekanlarda uygundurlar..

Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri Yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri

Yatak odası için duvar kağıdı rengi nasıl seçilir

Elbette birçoğumuz duvar kağıdı seçerken öncelikle tuvallerin rengine, desenlerin, baskıların varlığına veya yokluğuna bakarız. Ve bu tamamen haklı, çünkü her insanın bir renk veya başka bir algısı vardır, örneğin kırmızı birisini rahatsız eder ve sadece birini neşelendirir. Bir palet seçerken, iç mekanın tarzının yanı sıra kişisel tercihlere de güvenmelisiniz. En popüler bej tonlarıdır – asla modası geçmeyen bir klasik. Yatak odasının iç kısmında bej, kahverengi, kum duvar kağıdının bulunması, en sıcak, en konforlu ortamın yaratılmasına katkıda bulunur..

Beyaz duvar kağıdı, ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, inci, inci, sütlü gibi kendi renk paletine sahip olan dekorun saflığını ve hafifliğini vurgulamaya yardımcı olacaktır. Renk, diğer herhangi bir renk şemasıyla mükemmel bir uyum içinde olduğundan, atmosferin soğuk ve sıkıcı görünmemesi için tekstilde, dekorda ve mobilyada kontrast yaratacak müttefikler bulması zor olmayacaktır..

Mavi palet dinginlikten bahseder, ancak aynı zamanda küçük bir yatak odasındaki zengin mavi duvar kağıdı baskı uygulayabilir, depresyona neden olabilir, bu nedenle mavi tonları tercih edilmelidir. Mavi çiçek baskılı beyaz tuvaller, genellikle rustik iç mekanlarda bulunabilen güzel görünüyor..

Yeşil, doğa ile çağrışımlar uyandırır, ruh üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir, özellikle fıstık, zeytin tonları ahşap mobilyalarla mükemmel bir uyum içindedir..

Kırmızı, yatak odasının iç kısmına seyreltilmiş bir biçimde, örneğin krem ​​veya beyaz desenli kırmızı kanvaslar ve ayrıca fotoğraf duvar kağıdının ana tonu gibi uygulanmalıdır. Romantik bir ruh hali yaratacak, çevrenin duygusallığını vurgulayacak bordo veya tam tersine pembe duvar kağıdını seçebilirsiniz..

Beyaz, siyah ve gri renkler, grafik baskıların oluşturulduğu moda duvar kağıdı koleksiyonlarında sıklıkla bulunur. Bu tuvaller, yatağın başındaki duvarları süslüyor – iç mekanın monotonluğunu mükemmel bir şekilde sulandırıyorlar ve görüş alanı dışında oldukları için gözleri tahriş etmiyorlar..

Yatak odasında duvar kağıdı - Bir renk nasıl seçilir Yatak odasında duvar kağıdı - Bir renk nasıl seçilir Yatak odasında duvar kağıdı - Bir renk nasıl seçilir

Desenli duvar kağıdı nasıl uygulanır

Tek renkli tuvaller, birçok modern iç tasarım için tipiktir – zıt unsurlara sahip değildirler ve doğru renk seçimi ile herhangi bir stile “uyarlar”. Ancak, yatak odasında zamanla ruhu olumsuz yönde etkileyecek oldukça ıssız bir ortam yaratabileceklerini unutmayın. Bunun olmasını önlemek için, iç mekanı desenli tuvallerle çeşitlendirebilirsiniz. Kesinlikle beğenmediyseniz, tüm duvarları çiçek veya geometrik şekillerde tamamen giydirmek gerekli değildir..

Artık duvarları alt ve üst bölgelere ayırarak yapıştırmak oldukça moda. Altta, düz duvar kağıdını koyu tonlarda ve üstte – daha alacalı ve hafif yapıştırabilirsiniz. Bazen odadaki nişler, yatağın başının üstündeki duvar renkli tuvallerle süslenir veya bir tür panel oluştururlar – pervazlarla çerçevelenmiş parlak duvar kağıdı bölümleri. Bu tasarım çok zarif görünüyor ve klasik Provencal yatak odaları ile mükemmel bir uyum içinde..

Alanı ayarlayabilen çizgili duvar kağıdı alaka düzeyini kaybetmez: dikey çizgiler duvarları daha uzun ve yatay olanları daha geniş yapar. Çizgiler ne kadar dar olursa, etki o kadar iyi olur..

Geometrik baskılara sahip duvar kağıdı belirli bir dinamik getiriyor, bu yüzden birçoğu olmamalı ve bu desenlere sahip bir vurgulu duvarın tasarımı, birçok kişi için gerekli tonu verecektir..

Desenli duvar kağıdı seçerken, büyük görüntülerin duvarları görsel olarak yaklaştırdığını düşünmeye değer, bu nedenle küçük yatak odalarında bu tür desenlere sahip tuvaller kısmi bir dekorasyon olarak kullanılmalıdır..

Yatak odasında duvar kağıdı - Desenli duvar kağıdı nasıl uygulanır Yatak odasında duvar kağıdı - Desenli duvar kağıdı nasıl uygulanır Yatak odasında duvar kağıdı - Desenli duvar kağıdı nasıl uygulanır

İç stiller

Günümüzde yaşam alanlarının tasarımında belli bir stile bağlı kalmak moda oldu. Tasarımdaki her yönün, kökten farklı olabilen kendine has özellikleri vardır ve herkesin yatak odası için en uygun seçeneği seçme hakkı vardır. Buna göre duvar kağıdı da stil gereksinimlerine göre seçilmelidir..

Klasik tarzda yatak odası için duvar kağıdı

Sakin klasikler için bej, kahverengi, bordo tonları karakteristiktir ve tasarımın saygınlığını ve asaletini vurgular. Duvar kağıdı mutlaka pahalı ve kaliteli olmalıdır, monogram veya çiçek süslemeli kumaş tuvalleri tercih edebilirsiniz. Bu tür duvar kağıtlarının sık görülen bir dekoru, özel bir şıklık veren yaldız veya platin varlığıdır..

Klasik tarzda yatak odası için duvar kağıdı Klasik tarzda yatak odası için duvar kağıdı

Minimalizm tarzında yatak odası için duvar kağıdı

Klasiklerin çelişkisi, şiddeti ve kısıtlamasıyla modern minimalizmdir. Aşırılıklara, ajur süslemelerine ve meydan okuyan desenlere yer yok – yatak odası oldukça özlü görünüyor, ancak aynı zamanda sofistike değil. Beyaz, küllü tek renkli duvar kağıdı tercih edilir. Duvarların ıssız ve sıkıcı görünmesini önlemek için, boyama için tasarlanmış bir kabartma ile dokunmamış kumaşları veya cam elyafı yapıştırabilirsiniz. Başlığın üstündeki siyah beyaz bir vurgu duvarı, odanın boyutlarını görsel olarak genişletecek uygun olacaktır..

Minimalizm tarzında yatak odası için duvar kağıdı

Yüksek teknoloji yatak odası duvar kağıdı

Benzer bir ruh yüksek teknoloji stili, “yüzer” bir yatakla birlikte ultramodern bir teknolojik trendi vurgulayacak olan metalik duvar kağıtları ile başarıyla tamamlanacak..

Yüksek teknoloji yatak odası duvar kağıdı Yüksek teknoloji yatak odası duvar kağıdı

Provence tarzında yatak odası için duvar kağıdı

Provence tarzı bir yatak odası, minimalist gereksinimlerin arka planına karşı keskin bir şekilde öne çıkıyor. Şık ahşap mobilyalar ve tekstil ve duvar kağıtlarında özel desenlerle donatılmış, rahat ve konforludur. Buradaki her şey tarla motifleriyle dolu – yeşil, mavi, pembe duvar paleti küçük çiçek baskılarıyla dolu..

Provence tarzında yatak odası için duvar kağıdı Provence tarzında yatak odası için duvar kağıdı

Çatı katı tarzında yatak odası için duvar kağıdı

Çatı katı tarzı bir iç mekan için karakteristik, duvarların “orijinal biçiminde”, yani beton veya tuğladan yapılmış görünümüdür. Aslında, bu modern zamanlarda oldukça nadirdir – bir kişi, öyle ya da böyle, özellikle bir yatak odası düzenlemeye gelince, sıcaklık ve rahatlık için çabalar..

Burada, bu malzemeleri taklit eden ve sadece bir veya iki duvarın tasarımında duvar kağıdı kullanmak oldukça mümkündür. Alanın geri kalanı için daha sessiz bir yüzey seçmek daha iyidir (boyama veya sıva için duvar kağıdı). Yatak odasının karanlık görünmesini önlemek için, ahşap zemin ve koyu bej tekstillerle birlikte çok rahat görünecek beyaz veya gri tuğlaları taklit eden duvar kağıdını seçebilirsiniz..

Çatı katı tarzında yatak odası için duvar kağıdı Çatı katı tarzında yatak odası için duvar kağıdı

Yatak odası için duvar kağıdı – fotoğraf

Ardından, bir yatak odasını duvar kağıdıyla dekore etmek için çeşitli seçenekleri, mükemmel kombinasyonlarını ve parlak vurgularını gösterecek kapsamlı bir fotoğraf galerisi hazırladık. Fotoğraf turunun rahat yatak odanız için en uygun seçeneği seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Mutlu seyirler!

Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf Yatak odası için duvar kağıdı - fotoğraf