Kruşçev’de yatak odası tasarımı: 60 fotoğraf fikri

Kruşçev'de yatak odası tasarımı: 60 fotoğraf fikri

Kruşçev’deki yatak odası genellikle en küçük odalardan biridir – alanı 6-10 m2 kadar küçük olabilir. Bununla birlikte, bu kadar kompakt bir oda bile kolayca uyumak için rahat ve güzel bir köşeye dönüştürülebilir, sadece yeni tasarım fikirlerine bakmanız ve en iyilerini uygulamaya koymanız yeterlidir..

Tek odalı Kruşçev’de uyku alanı

Bütün bir ailenin tek odalı bir Kruşçev’de yaşadığı durumlar hiç de nadir değildir. Görünüşe göre bu koşullarda sadece kişisel alan hayal edilebilir. Ama aslında, tek ortak odadaki uyku alanını ayırmak hiç de zor değil ve sunulan seçeneklerin çoğu kendi başınıza uygulanabilir..

imar

Bir yatağı saklamanın en hızlı ve en uygun yollarından biri kalın perdelerle asmaktır. Bunu yapmak için, sadece tavana en iyi şekilde bağlanan bir kornişe ve aslında perdelere ihtiyacınız var..

İmar için daha pratik bir seçenek, ince alçıpan veya kontrplak bölmelerdir. Aynı işlev bir gardırop, raf veya yüksek raf tarafından gerçekleştirilebilir..

Kruşçev'de yatak odası iç tasarımı - İmar

Katlanan yatak

Gündüzleri duvara dikey olarak yaslanabilen ve dolap önünün arkasına gizlenebilen bir yatak, tek odalı dar bir daire için mükemmel bir çözüm olacak bir mobilya bilgisidir. Dönüştürülebilir bir kanepenin aksine, burası düz bir şilte ile rahat bir uyku yeridir..

Kruşçev'de yatak odası iç tasarımı - Katlanır yatak Kruşçev'de yatak odası iç tasarımı - Katlanır yatak

Podyum

Zeminden düşük yükseklik, dikey alanın verimli kullanımına izin verir.

Yatağı üste monte ederek, podyum içine saklama kutuları ve hatta daha yüksek yapılarda bir açılır masa bile yerleştirilebilir..

Platformun altına bir çekyat gizlemek kolaydır ve üst katta bir çalışma alanı düzenleyebilir, bir kanepe koyabilir veya başka bir uyku yeri düzenleyebilirsiniz..

Kruşçev'de yatak odası iç tasarımı - Podyum Kruşçev'de yatak odası iç tasarımı - Podyum

Küçük bir yatak odasının alanı nasıl artırılır

Küçük bir çekim bir yatak odası için o kadar büyük bir sorun değil ancak odaya ekstra alan eklemek istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerle yapabilirsiniz:

aynalar

Duvarlardan birini veya dolabın önünü büyük bir ayna ile dekore ederseniz, tüm durum ona yansıyacaktır. Böylece Kruşçev’deki yatak odanızın alanı görsel olarak neredeyse iki kat artacaktır..

Kruşçev'de yatak odası iç tasarımı - Yatağın başında büyük ayna

duvar kağıdı

Doğru seçilmiş duvar resimleri veya gerçekçi bir bakış açısına sahip devasa tablolar, bir odayı görsel olarak genişletmenin başka bir yoludur. Manzara ve panoramik görüntüler bu amaç için en uygun olanlardır..

Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - Duvar kağıdı Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - Duvar kağıdı

Balkon ile birleştirmek

Kruşçev’deki yatak odası, genellikle pencereyi ve alt bölmeyi kaldırarak genişletilebilen balkona bir çıkışa sahiptir. Bu, bir çalışma alanı veya yumuşak köşe düzenlemek için birkaç metrekare ekleyecektir..

Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - Balkonla birleştirme Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - Balkonla birleştirme

Başlığın üstündeki duvar

Yüksek tavanlı dolaplara sahip modüler bir duvar ve geniş bir asma kat, dikey alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. İdeal olarak, hafif ve kulpsuz olmalıdır..

Kruşçev'de yatak odası iç tasarımı - Başlığın üstünde modüler duvar

Kruşçev’de bir yatak odası için iç tarz

Bir yatak odası için stil seçimi tamamen bireysel bir konudur, çünkü bu odanın atmosferi sakinlerine hitap etmeli, kişisel tercihlerini yansıtmalıdır. Ancak yine de, Kruşçev’in boyutları dikkate alınmalı ve alanı parlak detayların yanı sıra hacimli unsurlarla aşırı yüklememelidir..

Minimalizm tarzında yatak odası

Kompakt mobilyalar, düz çizgiler ve fırfırlar, Kruşçev’deki dar yatak odaları için ideal olan minimalist bir iç mekanın ana özellikleridir. Bu tasarım maksimum boş alan bırakır ve çok özlü görünür..

Kruşçev'de yatak odası tasarımı - Minimalizm tarzı

Modern tarzda yatak odası

Modern tarzın grafik doğası onu minimalizme yaklaştırıyor, ancak daha ilginç yüzeyler, sıra dışı çizimler ve dokulu mobilyalar var..

Kruşçev'de yatak odası tasarımı - Modern tarz Kruşçev'de yatak odası tasarımı - Modern tarz

Çatı katı tarzı yatak odası

Modaya uygun endüstriyel tarz, yaratıcı ve özgürlüğü seven kişiliklere hitap edebilir. Çıplak beton veya tuğla duvarlar, metal raflar ve kabaca işlenmiş ahşaptan yapılmış dolaplar, küçük bir yatak odasında böyle bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır..

Kruşçev'de yatak odası tasarımı - Loft tarzı

Klasik tarz yatak odası

Klasik iç tasarım, çizgilerin simetrisini, mütevazı lüksü ve genel olarak çevrenin karmaşıklığını ima eder. Bu trendin karakteristik özellikleri, kavisli oymalı ayaklı emaye mobilyalar, yüksek bir başlık, pahalı kumaşlar ve güzel bir avizedir..

Kruşçev'de yatak odası tasarımı - Klasik tarz Kruşçev'de yatak odası tasarımı - Klasik tarz

Country tarzı yatak odası

Rustik tarz, yaz günleri için bir nostalji ve ülkede serbestlik. Kruşçev’de böyle bir yatak odası özellikle rahat görünecek, sadece doğal ahşap deseni yerde bırakmanız, basit mobilyalar seçmeniz, kalbinize sevgili dekor ve sağduyulu pamuklu tekstiller seçmeniz yeterli..

Kruşçev'de yatak odası tasarımı - Ülke tarzı

Provence tarzı yatak odası

Hassas Provence, göze çarpmayan hafifliği ile ilk bakışta uyuşturur ve sakinleştirir. Pasteller, çiçekler, danteller, Fransız romantizmi – tüm bunlar havadar ve güzel olan her şeyi seven genç kızlara hitap edebilir..

Kruşçev'de yatak odası tasarımı - Provence stili

Küçük bir yatak odasının iç kısmındaki renk

Kruşçev’deki bir yatak odasının tasarımı göz önüne alındığında, bu odanın renk şeması göz ardı edilemez. Yatmadan önce ve uyandıktan hemen sonra ruh hali büyük ölçüde ona bağlı olacaktır, bu nedenle seçime çok sorumlu bir şekilde yaklaşılmalıdır. Oda küçük olduğu için açık veya sessiz tonlarda 2-3 renkten fazla kullanılmaması tavsiye edilir..

Kruşçev’de beyaz yatak odası

Kar beyazı bir yatak odası her zaman çok güzeldir. Daha sade hale getirmek için yere kabarık bir halı koyabilir ve duvarları doğa resimleri veya aile fotoğrafları ile süsleyebilirsiniz..

Kruşçev'de beyaz yatak odası - iç tasarım Kruşçev'de beyaz yatak odası - iç tasarım

Kruşçev’de siyah yatak odası

Yatak odasında siyah için bir yer olabilir. Özellikle beyaz ile birlikte şık görünüyor. Parlak siyah yüzeyler (gardırop kapıları gibi) ışığı büyük bir ayna gibi yansıtarak bir genişleme alanı görevi görebilir..

Kruşçev'de siyah yatak odası - iç tasarım

Kruşçev’de gri yatak odası

Tüm renk paletinde gri en sakin olanıdır. Duyguları uyandırmaz ve iyi dinlenmeyi teşvik eder. Dokuya bağlı olarak, gri herhangi bir stile mükemmel uyum sağlar: klasikler için gümüş tonları, yüksek teknoloji için – metalik, çatı katı veya Provence – mat kül tonları için seçebilirsiniz..

Kruşçev'de gri yatak odası - iç tasarım

Kruşçev’de bej yatak odası

Aslında bej, hafif bir kahverengi çizgi ile beyazdır. Yatak odasında huzurlu, sade bir atmosfer yaratan çok trend bir renktir. Kahverengi, mavi, bordo ve altın ile iyi uyum sağlar.

Kruşçev'de bej yatak odası - iç tasarım Kruşçev'de bej yatak odası - iç tasarım

Kruşçev’de kahverengi yatak odası

Psikologlara göre, kahverengi en çok aile değerlerine ve geleneklerine bağlı insanlar tarafından sevilir. İstikrar, güvenilirlik ve güvenin rengidir. Beyaz, bej ve ayrıca krem, çikolata tonlarında iç mekanı yumuşatmaya yardımcı olacaktır..

Kruşçev'de kahverengi yatak odası - iç tasarım

Kruşçev’de yeşil yatak odası

Yeşil sakin bir renk olsa da yatak odalarında pek yaygın değildir. Ancak beyaz, gri veya pembenin yanında çok ilginç görünüyor ve ahşapla da iyi gidiyor..

Kruşçev'de yeşil yatak odası - iç tasarım Kruşçev'de yeşil yatak odası - iç tasarım

Kruşçev’de mavi yatak odası

Mavinin sakinleştirici özellikleri, onu uyku alanı için en iyi çözümlerden biri yapar. Bu renk hem zihinsel hem de fiziksel yorgunluğu giderir, baskıyı azaltır ve iyi uykuyu destekler..

Kruşçev'de mavi yatak odası - iç tasarım

Kruşçev’de pembe yatak odası

Buraya pembe unsurlar eklerseniz, genç bir kız için yatak odası daha da güzelleşecek. Duvarları boyamak veya duvar kağıdı, mobilya veya dekor üzerindeki çiçekler olabilir – her durumda, oda özel bir romantik çekicilik kazanacaktır..

Kruşçev'de pembe yatak odası - iç tasarım

Kruşçev’de yatak odası aydınlatması

Bilim adamları, gece aydınlatmasının uykunun süresini ve kalitesini doğrudan etkileyen melatonin hormonunun üretimi üzerinde büyük etkisi olduğunu göstermiştir. Soğuk beyaz ve mavi spektrumdaki radyasyon, neon ve floresan lambaların yanı sıra modern cihazların ekranları uykusuzluğa neden olabilir. Aynı zamanda, yatak odası için en iyi seçenek, bir abajurla kapatılmış sıcak beyaz bir ışıktır..

Modern bir yatak odasının yeterli aydınlatması, tavandaki spotları, merkezi bir avizeyi, nişlerin aydınlatmasını, dekoratif girintileri ve rafları ve ayrıca başucu lambalarını (zemin lambaları, aplikler, sarkıt lambalar) içerebilir..

Daha romantik bir ortam için diyot çelenkleri kullanabilirsiniz. Yeni Yıl olarak kabul edilirler, ancak yılın herhangi bir zamanında iç mekanı güzel bir şekilde tamamlarlar. Diyotların parlaklığı, yarı saydam bir kumaş – tül veya tül ile kaplanarak kısılabilir. Ayrıca parlak figürlü çelenkler de var – minyatür toplar, güller, yıldızlar.

Gerçekten kozmik bir tasarım, renkli aydınlatma ve gerçekçi parıldayan takımyıldızları ile “yıldızlı gökyüzü” tavanı oluşturmaya yardımcı olacaktır..

Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - Aydınlatma Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - Aydınlatma

Yatak odası için tekstil ve dekor

“Kruşçev” yatak odasında dekor minimum miktarda gereklidir. Tek işlevi, iç mekana rahat, yaşanabilir bir görünüm ve bir bireysellik dokunuşu vermektir. Duvarlarda birkaç favori fotoğraf veya resim, yatmadan önce okumak için birkaç kitap, bir çalar saat – bu, bir rekreasyon alanında uygun olacak yaklaşık bir dizi şeydir..

Dekoratif yastıklar, yatak, koltuk veya geniş bir pencere pervazının dekorasyonu olarak kullanılabilir. Parlak renkleri veya sıra dışı desenleri, yatak odasının en önemli özelliği olacak..

Doğaya yakın bir tarzda tasarım (ülke, Provence, İskandinav) farklı etnik şeyleri uyumlu bir şekilde tamamlayacaktır: dokuma halılar, örme battaniyeler, hasır sepetler, nakışlar.

Donuk bir düz renkte boyanmış duvarlar, çizimler yardımıyla – elle veya bir şablonla daha ilginç hale getirilebilir. Çok alacalı olmamaları ve tasarımın geri kalanıyla birleştirilmeleri arzu edilir..

Tekstil gelince, onun yardımıyla yatak odasının içini ruh halinize uyacak şekilde değiştirmek kolaydır: farklı renkteki nevresimler, farklı perdeler – ve oda gözlerimizin önünde dönüştürülür. Rahat bir uyku için doğal kumaşları (pamuk, keten) tercih etmek daha iyidir..

Kruşçev'de yatak odası iç tasarımı - Tekstil ve dekor

Kruşçev’de yatak odası tasarımı – fotoğraf

Kruşçev’de daha fazla yatak odası dekorasyonu örneği ister misiniz? Sizi fotoğraf galerimizde onları görmeye davet ediyoruz! Burada mobilya yerleşimi, yerleşimi ve dekorasyonu ile ilgili çok sayıda başarılı tasarım çözümleri bulacaksınız. Seçim, daha güzel ve rahat hale getirmek için yatak odasının içini güncellemeyi planlayan herkes için faydalı olacaktır..

Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Kruşçev'de bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf

Video: Kruşçev’de küçük bir yatak odası tasarımı