70+ Beyaz Yatak Odası Tasarım Fikirleri (Fotoğraflar)

Kar beyazı bir yatak odası, şüphesiz odanızı tanınmaz hale getirecek, ona unutulmaz bir çekicilik ve uyum kazandıracak şık ve doğru bir çözümdür. Beyazın çok yönlülüğü, klasikten çatı katına kadar her tarzda iç dekorasyon için kullanılmasına izin verir. En sevdiğiniz yatak odanızda beyaz tonları tam olarak nasıl atılır – okumaya devam edin.

Beyaz renk ve onunla kombinasyonlar

Beyaz, farklı medeniyetlerin sembolizminde her zaman önemli bir yer tutmuştur. Dünyanın birçok insanı için yorumu farklıydı, ancak çoğu ilahi ilkenin, kutsallığın, saflığın ve ruhsal yenilenmenin rengi olduğu konusunda hemfikirdi..

Renk tayfındaki tüm tonların en açık rengidir. Kendisinin gölgesi yokmuş gibi görünebilir, ama bu öyle değil. Yakından bakarsanız, farklı renkteki küçük bir lekeyle bile beyazın gözle görülür şekilde değişeceğini görebilirsiniz. Böylece hem soğuk hem de sıcak olmak üzere kayda değer sayıda olası alt ton elde edebilirsiniz..

Pantone sistemi harika isimlerle asil ve güzel tonlardan memnun: dans eden bulut, vanilyalı buz, mistik, hatmi, yaz duşu – kendi zevkinizi bulun!

İç mekanda beyazın baskın olması nedeniyle görsel artışını sağlamak mümkündür. Bu özellikle küçük yatak odaları için faydalı olacaktır. Böyle basit ama zor bir numara, kesinlikle herhangi bir odayı genişletmeye yardımcı olacaktır..

Asil ton, diğer birçok tonla inanılmaz derecede uyumludur ve bu da tasarım dünyasına onu kullanarak yüzlerce farklı çözüm vermiştir. Kolaylık sağlamak için varyasyonlar üç ana gruba ayrılabilir:

– Sakin, nötr kombinasyonlar yatak odası için en iyisidir. Hassas kombinasyonların arka planına karşı, malzemeler özel bir netlik ve doku kazanacaktır. Dekorasyon için kullandığınızdan emin olun;

– Badanalı renkler, sıcak metallerle olumlu bir şekilde vurgulanacaktır: pembe ve sarı altın, bakır;

– İlginç dokular kullanın: kabarık, örme kumaşlar, hafif ahşap, şeffaf detaylar. Bu rahatlık ve hafiflik, ferahlık katacak;

– Bitkileri unutmayın – dekoratif yeşil alanlar, güller, laleler, büküm dalları, kaktüsler. Narin çiçek tonları ve tatlı yeşillikler iç mekanı daha da taze yapacak;

– Gri + limon + beyaz, kızılcık + gri-mavi + kremsi, şarap + koyu mavi + yeşil kombinasyonundan parlak bir kompozisyon elde edilecektir..

Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Renk Kombinasyonları Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Renk Kombinasyonları

İç stiller

Beyaz gerçekten her tarza yakışıyor ama bazıları için yeri doldurulamaz bir renk. Hangileri? Alttarafı oku.

Klasik tarzda beyaz yatak odası

Geleneksel tarzın kendi kanunları ve fikirleri vardır. Özellikle, yüksek tavanları varsayar. Böyle bir yanılsama yaratmak, duvarları ve tavanı tek bir gölgede boyamak gibi bir tekniğe yardımcı olacaktır. Bu bir tür kubbe etkisi yaratacaktır. Orantı ve simetriye bağlı kalmaya çalışın. Kaplamalara ve mobilyalara zarif gösterişli öğeler ekleyin.

Beyazın tonlarına gelince, asil seçenekler uyumlu görünecek: saf kar beyazı, soğuk inci, ılık krem ​​veya yumuşak ama zarif fildişi tonu.

Klasik Stil Beyaz Yatak Odası - İç Tasarım Klasik Stil Beyaz Yatak Odası - İç Tasarım Klasik Stil Beyaz Yatak Odası - İç Tasarım

Modern tarzda beyaz yatak odası

Modern iç mekanların çoğunun açık renkli olduğunu görmek zor değil. Bu çözüm, ferahlık ve ferahlık hissini kolayca elde etmenizi sağlar. Bu nedenle, ana renk olarak beyazı güvenle kullanabilir ve ona birkaç renk vurgusu ekleyebilirsiniz. Çağdaş tema, alanın dağınıklığına müsamaha göstermez. Dekor ve mobilyalarda aşırılıktan kaçının.

Modern tarzda beyaz yatak odası - İç tasarım Modern tarzda beyaz yatak odası - İç tasarım

İskandinav tarzı beyaz yatak odası

Hayalperestler ve isyancılar, demokratik Kuzey Avrupa tasarımına kesinlikle bayılacaklar. Minimalizm, eko-stil, işlevsellik ve hatta bir çatı katı ve ülkenin ana özelliklerini birleştirdi..

Yine de, böyle kaynayan bir kombinasyonla, özlü ve basit bir tasarım yaratmaya çalışın. Orijinal, pratik mobilyalara, yetkin planlamaya, doğal malzemelere ve temel renklere güvenin. Böylece kavramsal ve ergonomik bir tasarımı kolayca somutlaştırabilirsiniz..

Beyaz İskandinav Yatak Odası - İç Tasarım Beyaz İskandinav Yatak Odası - İç Tasarım Beyaz İskandinav Yatak Odası - İç Tasarım

Deniz tarzında beyaz yatak odası

Bir yatak odasını ücretsiz ve muhteşem bir deniz temasıyla dekore etmek kolay bir iştir. Duvar dekorasyonu için kar beyazı boya kullanın. Yatak çarşafları en iyi mavi veya siyah şeritli benzer bir renk şemasında seçilir. Zemin için en uygun kaplama malzemesi – orta tonlu parke veya beyaz renkte herhangi bir başka.

Yatağın başında, denizi, yelkenliyi veya gemiyi ve büyük kabuklar şeklinde bir ziyafet, komodin, raf dekorunu gösteren tematik bir resim yerleştirebilirsiniz. Genel olarak, en renkli ve akılda kalıcı mücevherleri değil, deniz yolculuğu konulu ince “ipuçlarını” seçmeye çalışın. Kendinizi beyaz bir arka planla ve aralarında masmavi tonların bulunabileceği iki veya üç ek tonla sınırlayın..

Deniz tarzında beyaz yatak odası - İç tasarım Deniz tarzında beyaz yatak odası - İç tasarım

Kaplamalar ve malzemeler

Dekorasyon, tüm ana iç detayların oynanması için temel oluşturur. Bu nedenle, uygun malzemeler kullanarak doğru şekilde yapmaya çalışın..

Zemin

Yumuşak bir zemin istiyorsanız, halı olmadan yapamazsınız. Sadece hoş dokunsal duyumlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ısı ve ses yalıtımını da arttırırlar. Dezavantajı, yığında tozun birikebilmesidir. Ancak bu sorun, yüksek kaliteli bir elektrikli süpürge ile kolayca ortadan kaldırılabilir..

Evcil hayvan sahipleri için çizilmeye karşı dayanıklı bir laminat uygundur. Bununla birlikte, oldukça soğuk bir malzemedir, bu nedenle en iyi şekilde bir başucu halısı ile birlikte kullanılır..

Beyaz yatak odasında orta ve hafif parke güzel görünüyor. İsteğinize bağlı olarak masif, blok parke veya parke tahtaları seçin. Hipoalerjenik özelliklere sahip doğal bir kaplamadır. Isıyı iyi tutar ve sesleri emer. Ağaç en az 25 yıl dayanır ama nemli ortamdan korkar..

Sıcak, nemli bir iklime sahip veya banyo ile birleştirilmiş odalar için, taş, seramik karo veya beton alın.

Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Zemin Kaplama Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Zemin Kaplama

duvarlar

Yatak odasının tarzına ve zevk tercihlerinize bağlı olarak bir kaplama yöntemi seçin:

1. Beyaz boyama. Bizim durumumuz için en iyi seçenek. Önceden hazırlanmış bir temelde üretilmiştir;

2. Beton için dekoratif sıva, klasik detaylarla güzel bir tezat oluşturur ve tuğla duvarı tamamlar;

3. Kar beyazı tuğla duvar kağıdı ve dekoratif tuğla, çoğu modern stile uyacaktır;

4. Geleneksel tasarım, MDF panellerle incelikle vurgulanmıştır;

5. Standart olmayan çözüm – vurgulu duvarı dokulu ahşap veya hacimsel alçı panellerle süslemek için.

Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Duvar Süslemeleri Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Duvar Süslemeleri Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Duvar Süslemeleri

Tavan

Küçük bir yatak odanız varsa, odayı karmaşık yapılarla boğmamaya çalışın. Her şeyden önce, parlak gergi tavana ve beyaz mat boyaya dikkat edin – aynı renk tasarımındaki duvarlarla birlikte, alanı görsel olarak artırmaya yardımcı olacaktır..

Soğuk gri skala, betonun altında “yüze” dekorasyon olacaktır. İç kısımdaki ahşap elemanlar, kirişleri ve ahşap motifli özlü bir asma tavanı destekleyecektir..

Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Tavan Kaplaması Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Tavan Kaplaması Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Tavan Kaplaması

Yatak odasında aydınlatma

Elektrik kablolaması konumuna bağlı olacağından, hazırlık çalışmaları ve bitirme aşamasında bile aydınlatma konusuna değinmek gerekir. Bitiş hazır olduğunda kar beyazı duvarınızı bozmamak için tasarımları dikkatlice düşünün..

Odadaki ışığın çok parlak yapılmasına gerek yoktur. Yüksek güçlü lambalar ve soğuk ışık genel atmosferi olumsuz etkiler. Yatak odası her şeyden önce dinlenmek ve uyumak için bir yerdir, bu nedenle içinde olmak rahatlamaya katkıda bulunmalıdır. Aydınlatma dağınık, sıcak ve yumuşak olmalıdır. Farklı tonlarda özel abajurlar kullanın.

Germe tavanların altındaki spot aydınlatma veya lambalar harika görünüyor. Bu, tavanı görsel olarak büyütecek ve yumuşak ve hoş bir ışık yaratacaktır..

Gizli tasarımlarla denemeler yapmak, yatak odanıza özel bir dokunuş katabilir. Örneğin, lambaları duvarlardaki çıkıntıların arkasına veya tavanın altına gizleyebilirsiniz – bu şekilde tavanı duvarlardan kaldırma efektini elde edebilirsiniz. Ayrıca, tasarımcılar genellikle dağınık ışık lambalarının doğrudan yatağın altına veya podyuma monte edilmesini önerir..

Yerel aydınlatmanın birçok işlevi vardır. Başlıkta veya yatağın yanında lambalar, çevresinde LED şeritler ve çalışma alanı için ışık olabilir..

Yatak odasındaki ışık kaynağının yerden 1,5 m yükseklikte olması gerektiğine inanılıyor, bu nedenle zemin lambaları çok popüler. Daha esnek bir armatüre ihtiyacınız varsa, esnek ayak seçeneği en iyi seçenektir. Başka bir işlevsel alanı aydınlatmak için kolayca hareket ettirilebilir ve yönlendirilebilir, yatak odasının birkaç kişi için tasarlanması çok uygundur..

Başucu masanız yoksa, yatağın başına monte edilmiş lambaları kullanabilirsiniz. Kitap ve dergi okumak için yeterli aydınlatma sağlayacaklar ve çok çeşitli tasarım çözümleri beğeninize göre bir şey seçmenize izin verecek..

Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Aydınlatma Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Aydınlatma Beyaz Yatak Odası Tasarımı - Aydınlatma

Beyaz yatak odası tasarımı – fotoğraf

Beyaz iç mekanlar, tüm çileleri için çekiciliği ile şaşırtmaktan asla vazgeçmez. Fotoğraf seçimimizde daha da taze, havadar ve şık yatak odası tasarımlarını görün. Mutlu seyirler!

Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf Beyaz bir yatak odasının iç tasarımı - fotoğraf

Video: Beyaz Yatak Odası – İç Fikirler