Vše, co potřebujete vědět o kudrnatých vlasech

Kudrlinky – buď po nich toužíte, nebo je proklínáte. Jako u většiny věcí v životě vždy chceme to, co nemáme. Ženy, kterým kadeře nebyly požehnány, tráví hodiny s kulmou a snaží se duplikovat přirozené vlny. Ženy s kudrlinami utrácejí nespočet dolarů pouze za rovnání vyfukování a rovnání výrobků

kudrnaté vlasy

kudrnaté vlasy

kudrnaté vlasy

Kudrnaté vlasy vyžadují hodně pozornosti, ale se skvělými produkty a péčí mohou být výsledky ohromující. Kudrnaté vlasy jsou náchylnější na krepatění, roztřepené konečky a suchost. Z tohoto důvodu může být obtížné jej zkrotit – nechat vás sáhnout po žehličce. Ale nebojte se … Ať už jsou vaše kadeře přirozené nebo umělé, pokud chcete pevné, vývrtkové kadeře nebo jemné romantické vlny, tady je vše, co potřebujete vědět o kudrnatých vlasech.

1. První pravidlo péče o kudrnaté vlasy: Produkty jsou všechno.

Kudrnaté vlasy bývají sušší než jiné typy vlasů, bez ohledu na to, zda byly barvené nebo jinak chemicky ošetřené. Hydratační kudrnaté vlasy vytvoří zdravé, skákací vlny.

Blogerka krásy, Gia Kashyap, z www.giasaysthat.com, dává jí čtyři kudrnaté vlasy, které musí mít. Kashyap přísahá, že kombinace čistého kokosového oleje, hydratačního stylingového krému Moroccanoil, vlasového séra John Frieda a kondicionéru Hello Hydration zachránila její unavenou, mimo kontrolu zámky.

vlnité kudrnaté vlasyVia Gia říká, že…

2. Lorraine Massey, guru Curly Hair a autorka Curly Hair: The Handbook, vytvořila vlastní metodu péče o kudrnaté vlasy: Metoda Curly Girl.

Zdá se, že metoda Curly Girl odporuje tradičním metodám čištění a klimatizace, na které jsme zvyklí.

S metodou Curly Girl se nechystáte dosáhnout pískavého čistého pocitu, který dává většina šamponů, protože ve skutečnosti zbavují vlasy éterických přírodních olejů, aby získaly ten čistý pocit. Společnost Massey pro dosažení nejlepších výsledků doporučuje bezsulfátové čisticí prostředky a bezsilikonové kondicionéry. Pokud máte málo času a potřebujete odejít z domu se suchými vlasy, použijte nástavec na difuzér na fénu. Jak naznačuje název, difuzor zabrání soustředění tepla na jednom místě, aby se zabránilo krepatění. Chcete-li rozptýlit, otočte hlavu vzhůru nohama a přesuňte fén kolem hlavy a v každé sekci se na několik sekund zastavte. Pokuste se zdržet přílišného dotýkání se vlasů nebo jejich úpravy. Každý další pohyb naruší kadeře.

kudrnaté vlasyPřes

3. Poté, co jste se vyčistili a upravili, je čas vytvořit kudrlinky. Víme, že teplo není přítelem vlasů, které bývají suché nebo krepaté. Zkuste to jednoduše tepelná technika pro vytváření měkkých, romantických vln.

Po umytí vlasů je rozdělte do sekcí podle toho, jak pevné chcete své kadeře. Tenčí části dodají intenzivnější kadeře. Silnější části vlasů vytvoří větší, tlumenější kadeře. Při kroucení ve směru, kterým chcete, aby kudrlinky směřovaly, si omotejte části kolem prstu. Pokud je čas čas, vysušte vlasy na vzduchu nebo strojem a voila! Máte snadné, bezproblémové vlny bez poškození.

triky s kudrnatými vlasy4. Pokud jste se narodili s malou vlnou ve vlasech, ale potřebujete trochu pomoci, aby vypadaly co nejlépe, zkuste další trik bez zahřívání pro jemné, uhlazené kadeře. Do většinou suchých vlasů přidejte pár kapek stylingového séra.

Předkloňte se a stočte vlasy do drdolu. Připněte drdol na hlavu a strčte volné kousky pod drdol. Nechte drdol připnutý, dokud vám vlasy úplně nevyschnou. Když si rozpustíte vlasy, budete mít jemné, smyslné vlny. Na konce přidejte ještě pár kapek séra, aby byly čisté.

kudrnatý 1přes

5. Dívky s nejrovnějšími vlasy mohou tímto napodobit vzhled hlavy plné vln chaotický pletené up-do.  Rozdělte čisté a suché na několik částí. Pleteme několik vrchních částí do volných copánků různých šířek.

Zbývající části připněte na nenápadný uzel na zátylku. Omotejte pletené části kolem uzlu a špendlíku. Jakékoli volné kusy stočte pomocí velké sudové kulmy. Velkoryse nastříkejte sprejem na vlasy, aby vaše hora vln vydržela celý den.

kudrnaté svatby6. Pokud jde o kudrnaté vlasy, musíte šlapat lehce, pokud jde o šamponování, úpravu, chemické ošetření a styling.

Zde jsou některé z nejlepších tipů pro co nedělat když se snažíte získat zdravé, živé kadeře. Mnoho z těchto doporučení může být neintuitivní vůči tomu, co vám řekl váš stylista. Vyzkoušejte je a rozhodněte se sami.

Na rozdíl od toho, co vám bylo řečeno, opláchnutí studenou vodou, než se dostanete ze sprchy, nesníží krepatění. Teplota vody nemá na vaše vlasy žádný vliv. Frizz vybuchne, když vlasy začnou sušit. Nebojte se tedy provinile užívat si sprchu, která je horká až do konce.

Nedělejte to, co Marsha Brady, a česejte si vlasy celou noc. Stará víra byla, že kartáčováním se bude distribuovat olej z pokožky hlavy na konec vlasů. Stylingové produkty mohou přidat olej, aniž by jej přepracovaly. Mokrým hřebenem na široké zuby jemně propracujte vlasy. To je všechno česání, které byste potřebovali.

Neztrácejte čas detoxikací. Produkty na detoxikaci vlasů jsou ztráta času a peněz. Vlasy nezachytávají „toxiny“ ani bakterie. Jakékoli nečistoty nebo zbytky produktu, které se hromadí ve vlasech, lze jednoduše šamponovat.

kudrnatý 2obraz

7. Barvení kudrnatých vlasů vyžaduje trochu TLC, ale když je provedeno správně, je ohromující. Ohlásili jsme se u Refinery29, abychom zjistili nejžhavější barevné trendy pro kudrnaté vlasy.

Jednou z nejžhavějších technik, která nyní funguje zvláště dobře na kudrnaté vlasy, je Ecaille. Ecaille rámuje obličej v jasných odstínech, které kontrastují se zbytkem hlavy -téměř napodobují, jak slunce přirozeně rozjasňuje vlasy.

 Ledové bílé a šedé už nejsou jen pro seniory. V tomto moderním trendu sportují odvážné módy. Aby se zabránilo vysychání, barevné společnosti jako Olaplex a Pravana vytvořily mimořádně jemné vzorce, které zanechávají vlasy zdravější než kdy dříve, by bylo možné s jinými produkty.

Blondýnka je vždy in. Ale zesvětlení vlasů přichází s dalším poškozením. Bělicí a jiné chemikálie používané k zesvětlení vlasů způsobí větší poškození než jiné chemické procesy. Chcete -li minimalizovat sucho, zkuste zesvětlit určité části, nikoli celou hlavu. Vyzkoušejte jednou týdně kondicionační masky, abyste vdechli vlhkost a lesk.

cur18. Snažím se předefinovat jednodenní kadeře bez mytí?

Vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu posílení kudrlin, zatímco jdete na svou ranní rutinu. Přidejte do vlasů několik kapek hydratačního arganového nebo marockého oleje. Rozdělte vlasy na několik středně velkých částí po celé hlavě. Omotejte části kolem tyček nebo malých natáček a nechte alespoň 20 minut odstát. Uvolněte kudrlinky. Prstem uvolněte kudrlinky. Nastříkejte bezoplachovým kondicionérem a jděte!

cur56

9. Takže jste se narodili s krásnými kadeřemi, ale ne vždy vypadají nejlépe. Zvláště ve vlhkém podnebí se kudrlinky rychle rozplétají. Zde je několik tipů na horké počasí, které vám pomohou udržet kadeře definované a bez krepatění.

Víme, co sluneční paprsky a UV paprsky dělají s pokožkou, ale často přehlížíme, jak zachází s našimi vlasy. Aby vám slunce nesmažilo zámky, zakrýt je se sluneční clonou nebo funky šátkem. Chrání vaši jemnou pokožku hlavy před spálením od slunce. Zakrytí také zabrání vyblednutí vaší drahé barevné úlohy.

Slib, že vysušte vysoušeč vlasů, alespoň na léto. Přidáním více tepla do již sluncem zalitých vlasů dochází k jejich vysoušení. Léto je skvělý čas nechat vlny vyschnout. To je 3měsíční odklad zbytečného tepla. Vaše vlasy se pro ně budou cítit mnohem zdravější.

Pro zdravé vlasy, které nebudou náchylné k vysoušení a lámání, musíte Napíj se.  Dobré kondicionéry a séra mohou zvenčí přidat vlhkost, ale nejlepší hydratace pochází zevnitř. Zajistěte dostatek vody každý den, aby vaše pokožka a vlasy vypadaly co nejlépe. Lékařský ústav doporučuje, aby dospělé ženy dostaly každý den nejméně 2,2 litru.

cur5

10. Slibujete tedy, že vysoušeč vlasů odložíte, kdykoli to bude možné. Co teď budete dělat s vlasy? Zkuste to bez námahy up-do které můžete vytvořit mokrými vlasy.

Po vyčesání čistých, mokrých vlasů hřebenem se širokými zuby naneste na vlasy od kořínků po konečky kondicionační sérum. Shromážděte vlasy a stočte se do volného uzlu nebo drdolu v zadní části hlavy. Připnout celý. Přidejte funky čelenku, která zkrotí volné prameny a dodá vašim vlasům dokonalý vzhled. Tento ležérní styl bude při sušení ještě hezčí.

cu411. Další skvělý vzhled pro kudrnaté vlasy, který lze vytvořit pomocí mokrých nebo suchých vlasů, je tento romantické up-do jednoduše vytvořené kroucením částí vlasů. Vytvořte volné, středně velké části kolem hlavy zleva doprava. Připněte každou sekci, aby byla oddělená. Jemně otočte každou část a poté připněte každou část do malého uzlu na spodní části hlavy. Seskupte uzly dohromady. Nastříkejte sprejem na udržení kondicionéru a jste hotovi. Se spoustou kondicionéru vám po zaschnutí zůstanou úžasné kadeře.

glam

12. Každý, kdo má přirozeně kudrnaté vlasy nebo dokonce prodělal špatnou trvalou permitu (pravděpodobně v 80. letech), to ví účes vám může udělat nebo zlomit kudrlinky.  Pokud jde o kudrnaté vlasy, špatný účes vás může nechat vypadat jako pudl – a ne v dobrém slova smyslu. Stříhání kudrnatých vlasů způsobem, který zvýrazní kadeře a sníží nežádoucí objem a krepatění, vyžaduje skutečného profesionála. Nedoporučujeme to zkoušet doma!

Stříhání kudrnatých vlasů vyžaduje více než rovný střih. Díky tomu budete vypadat jako pyramida. Váš stylista se může rozhodnout pro stříhání vašich vlasů, zatímco se snaží zjistit, kam vaše kadeře padají a jak je nejlépe vrstvit.

„Poprášení“ je populární způsob, jak ostříhat kudrnaté vlasy. Odprášení zahrnuje zastřihávání kadeře po kadeře, aby vlasy získaly nejlepší možný tvar, a zároveň řeší roztřepené konečky na každém pramenu. Vrstvení kudrnatých vlasů poskytuje dobrý tvar spíše než obávaný vzhled pyramidy nebo bublin. To opravdu vyžaduje profesionála, aby vám pomohl určit, jak dlouhá by měla být každá lokna a kde by měla ležet, aby vám obličej lichotila tím nejlichotivějším způsobem.

Pokud jde o to, kdy se nechat ostříhat – vaše vlasy vám to řeknou. Když začnete vidět, že vaše konečky jsou suché, krepaté nebo štípané, je čas na úpravu. U kudrnatých vlasů je to zhruba každých 4-6 týdnů u kratších vlasů, 6-8 týdnů u delších vlasů.

kudrnaté dlouhé vlasy13. Máte tedy přirozeně vlnité vlasy, ale chcete je mít krátké. Dokážete předvést moderní zkratku a přitom předvést své vlny? Odpověď zní ano – s velkým střihem.  Krátké kudrnaté střihy rozhodně nejsou pro kutily doma.

Požádejte přátele a rodinu o doporučení stylistů, kteří se specializují na krátké vlasy. Nejlepší stylisté prošli extra školením pro zacházení s kudrnatými vlasy nad rámec jejich vzdělání v kosmetologické škole.

Znalý stylista ostříhá kudrnaté vlasy, zejména krátké, když jsou suché. Kudrnaté vlasy je třeba vytvarovat a vytvarovat, ne jen ostříhat rovně. Nejlepší stylista bude řešit vaše úponky jeden po druhém, když bude suchý.

Abyste znovu vytvořili svůj úžasný střih poté, co opustíte salon, bude to všechno o produktu. K posílení vln budete potřebovat kondici nebo krém na zvlnění a dobrý sprej, který je udrží na místě.

kudrnaté krátké vlasy14. Dlouhé, luxusní kadeře jsou ohromující. Ale také potřebují velkou pozornost. Udržet je zdravé, skákací a rozbité vyžaduje několik dalších kroků. Zde jsou některá z našich doporučení.

Začněte ve sprše. Správný čisticí prostředek a kondicionér bude pro vaše kadeře fungovat přesčas. Víme, že kudrnaté vlasy bývají suché, proto se podívejte po produktech vytvořených pro extra hydrataci, produktů obsahujících přírodní oleje jako kokos nebo argan. Podívejte se na produkty, které jsou bez síranů, protože sírany zbaví vlasy přírodních olejů.

Dopřejte svým koncům preferenční zacházení. Vaše konce budou nejsušší a nejnáchylnější ke štěpení a lámání. Koncentrujte kondicionér na konečky ve sprše a po úpravě vlasů přidejte na konečky sérum proti krepatění..

Zakažte kartáč. Kartáčování kudrnatých vlasů zaručí poškození a krepatění. S kudrnatými vlasy je třeba zacházet šetrně. Čím méně stylingu, tím lépe. Když se musíte rozmotat, použijte hřeben se širokými zuby a začněte od konců. Po vyčesání jakýchkoli uzlů na koncích se vraťte ke kořenům a celý pramen pročesejte tak lehce. Pokud používáte bezoplachový přípravek, naneste jej na celou hlavu, než projdete vlasy.

c115. Pokud jste se nenarodili v houpajících se přírodních vlnách, není se za co stydět předstíráš své kadeře.  Zde je jednoduchý styl, který vám dodá vzhled kudrlin i na těch nejjemnějších a nejrovnějších zámcích.

Model sportuje trhaný bob okamžiku, ale můžete to také vytáhnout s delšími délkami. Uprostřed rozdělte suché vlasy na přední část hlavy a vytvořte tak část na každé straně. Zaplést tyto části a připnout na později. Obíhejte si hlavu zleva doprava, natáčejte si vlasy ve velkých částech a při jízdě otáčejte velkou sudovou kulmou dozadu. Každou stočenou část nastříkejte sprejem na vlasy.

Zametejte spletené části kolem zadní části hlavy a připněte na obou stranách. Nastříkejte celou hlavu sprejem proti krepatění a nyní máte své vlastní umělé vlny!

Perfektní produkt, který dodá vaší hřívě nedokonalý, strukturovaný a rozcuchaný vzhled, je Bumble & Bumble Surf Spray. To bude texturize, de-frizz a držet svůj styl na svém místě.

Účesy z pletených bobů16. Etnické vlasy to je přirozeně kudrnaté, potřebuje také nějakou extra lásku a péči. Protože afroamerické vlasy bývají velmi suché, stejně jako u jiných super kudrnatých typů vlasů, jsou správné produkty nesmírně důležité pro vytváření jemných, lesklých a zářivých vln. Etnické vlasy jsou také náchylné k lámání, takže použití správných prostředků pro péči o vlasy bude znamenat rozdíl.

Denene Millner z webu www.mybrownbaby.com zdůrazňuje důležitost rozčesávání vlasů, aby se odstranily vlasy, které se lámaly nebo lámaly PŘED praním, aby se zabránilo zauzlování, které trhá zdravé prameny. Aby vlasy úplně rozčesala, navrhuje postříkat celou hlavu sprejem olej / voda a následně kondicionérem. Prsty propracujte všechny uzly, které najdete. Poté, co jsou všechny uzly venku, můžete vlasy jemně pročesat.

Millner’s její další krok nazývá „společné mytí“ neboli mytí vlasů kondicionérem. Šampon je příliš drsný a zbavuje vlasy tolik potřebných olejů. Díky vodě a masáži je kondicionér skvělým čisticím prostředkem.

Po velmi lehkém sušení vlasů pomocí bavlněného ručníku nebo košile naneste bezoplachový kondicionér. Znovu uzavřete kondicionér sprejem olej / voda. Nakonec můžete použít jakékoli stylingové máslo nebo krém, kterému dáváte přednost, a jste hotovi. Zůstanou vám měkké, přirozené kadeře, které se cítí stejně dobře, jak vypadají.

černý kadeř