Dvacátá léta 20. století jsou považována za zlom a za desetiletí, kdy móda skutečně vstoupila do své moderní doby. Není tedy překvapením, že účesy 20. let 20. století byly stejně rozmanité jako různá období tohoto desetiletí.

Zatímco dekáda začala pomalu, od roku 1925 vpřed, svět zrychlil a zrodil touhu, kterou nyní známe jako Roaring Twenties a Jazz Age – šílené období osvobození a zábavy, které se dokonale odráží v trendech módy, krásy a účesu. den.

Vzhledem k tomu, že svět je v nových 20. letech, sestavili jsme seznam nejúžasnějších účesů 20. let 20. století – seřazených podle délky vlasů – abyste se mohli podívat na nejúžasnější styly minulosti a modernizovat je a přenést je do 20. let 20. století zase pohoda!

Účesy pro krátké vlasy z 20. let 20. století

1. Účes Eton Crop

Účes oříznutí EtonZdroj

Dvacátá léta osvobodila ženy z korzetu a viktoriánského omezení a v důsledku toho se vše zkrátilo, včetně vlasů. Mužský vzhled získal přitažlivost mezi ženami, když si vlasy ostříhali na krátko a dokonce je upravili tak, jak to tehdy dělali všichni vysokoškoláci. Po mnoha úpravách a změnách se tato plodina změnila v to, co nyní poznáváme jako pixie střih.

2. Účes se šindelem

Účes Shingle CutZdroj

Dvacátá léta také dala vzniknout velmi milovanému a často nosenému bobovému účesu. V té době to bylo známé jako „šindelový střih“ nebo „šindelový střih“ nebo bob. Možná to bylo zkráceno na bob cut, protože údajně, šindele často děsí ženy, které se nechávají ostříhat.

3. Jednoduchý krátký bob s vlásenkou

Jednoduchý krátký bob s vlásenkouZdroj

Ve dvacátých letech minulého století (a dnes) existoval také další sladší, snadnější a krotitelnější způsob, jak nosit botský účes. Místo toho, aby se dámy vydaly na velmi krátký střih, mohly by si to nechat také na úrovni tváří nebo brady a stylizovat je sponkou do vlasů, barretou nebo jinými hezkými doplňky do vlasů.

4. Velký Gatsbyho pohled

Vzhled Velkého GatsbyhoZdroj

Ačkoli je to opravdu jen variace výše uvedeného vzhledu, The Great Gatsby je tak velkým kulturním fenoménem, ​​že tento nápad na účes a styl je nyní nejčastěji označován jako Great Gatsby look nebo Daisy Look. Varovné slovo: nechoďte Daisy.

5. Účes Jean Arthur

Účes Jean ArthurZdroj

Jean Arthur byla jednou z filmových hvězd Hollywoodu a přitom byla zvažována „Klíčová komediální vedoucí dáma“ byla také považována za „hollywoodskou vládnoucí tajemnou ženu“. Zatímco se stáhla z reklamy, její talent a komediální schopnosti ji přivedly k pozornosti veřejnosti a proměnily ji také ve stylovou ikonu.

6. Účes Anita Page

Účes Anita PageZdroj

Anita Page byla velmi populární, velmi milovanou hvězdou éry němých filmů a jednou z „nejkrásnějších tváří Hollywoodu“ 20. let. Když ji prohledáte, odhalí mnoho jejích fotek s blonďatými vlasy udržovanými nakrátko a se zapnutými konečky nebo vyloženě vlnami prstů. Tady má na sobě perfektní malou moderní cloche.

7. Krátký oříznutý účes

Ostříhané kadeře účesZdroj

Kromě toho, že se účesy ve 20. letech 20. století stále zkracovaly, umožnily také osvobození vlasů, protože se přestaly upravovat a nutily do dokonalých prstenů. Místo toho byly tyto krátce ostříhané zámky ponechány ve své přirozené struktuře-ať už rovné nebo vlnité.

8. Účes Blunt Bob

Tupý bob účesZdroj

Bobový střih se rychle stal jedním z nejpopulárnějších stylů 20. let a dal vzniknout mnoha jeho variantám, které dodnes známe, milujeme a nosíme. Tupý bob si například oblíbila herečka Louise Brooks – byla také mezi prvními ženami, které sportovaly tento střih.

9. Krátký účes s perlovými čelenkami

Účes s perlovou čelenkouZdroj

Perly a doplňky všeho druhu jsou dalšími určujícími rysy módy 20. let. Ženy dříve doplňovaly své oblečení a přidávaly do svého oblečení spoustu vzorů a geometrických nebo hudebních vzorů. Někteří vzali věci ještě dále a šli také upravit své účesy pomocí čelenek a vlasových doplňků všeho druhu.

10. Krátký kudrnatý účes

Kudrnatý krátký účesZdroj

Další velmi cool a hezký a neuvěřitelně jednoduchý styl, jak nosit své kudrnaté vlasy: stačí je zkrátit a nechat dělat svou vlastní věc. Je samozřejmé, že tento styl se neuvěřitelně snadno přizpůsobí a nosí i v dnešní době!

Účesy 20. let pro středně dlouhé vlasy

11. Vlnitý bob s bočním dílem

Vlnitý bob s boční částíZdroj

Nenechte se zmást: nejedná se o krátké vlasy, ale o krátké až středně dlouhé prameny, které se díky své vlnitosti zdají kratší. Aby byl bob všude kolem stejný, více definovaný, účes přidává hlubší boční část, aby skutečně vynikl jeho nejlepší funkce.

12. Účes Marcel Waves Bob

Marcel mává bobovým účesemZdroj

Marcelovy vlny a bobové účesy byly zápasem vyrobeným v nebeském účesu! Zatímco podobné vlnám prstů, „Marcellování“ znamenalo vlasy vložením horkých kulmovacích kleští do vlasů vytvoříte kadeře i na rovných vlasech. Josephine Baker je jednou z nejslavnějších nositelek Marcelových vln.

13. Nízký drdol s vlnami

Nízký drdol s vlnami prstůZdroj

Dalším způsobem, jak vypadat vlasy kratší, než ve skutečnosti byly, je shromáždit je v nízkém drdolu vytvořeném na zátylku a podle toho jej upravit po stranách (nafouknout). Přidejte vlny specifické pro většinu účesů 20. let 20. století a odvážnou červenou rtěnku a máte dokonalý retro vzhled!

14. Účes Anna May Wong

Účes Anna May WongZdroj

Anna May Wong je považována za první čínskou americkou filmovou hvězdu, která získala slávu v Hollywoodu, a také za první, kdo dosáhl mezinárodního uznání. Jak se dalo očekávat, byla také módní ikonou, takže není překvapením, že sportuje tento velmi cool středně dlouhý účes s originálními krátkými třásněmi.

15. Účes Marlene Dietrich

Účes Marlene DietrichZdroj

Další hvězda zlatých věků, Marlene Dietrichová, je známá svým zpěvem, herectvím a schopností znovu objevit sama sebe. Podívejte se na tuto fotografii a obdivujte jeden z jejích nejslavnějších vzhledů: hluboké postranní retro vlny se středními délkami, jak víme, byly blonďaté zámky.

16. Středně dlouhý updo s detailem peří

středně dlouhý updo s detailem peříZdroj

Exuberant byl chytlavou frází mnoha účesů 20. let minulého století a tento doplněk do vlasů s detaily peří je toho dokonalým příkladem. I když to v dnešní době může být trochu těžší, můžete to stále přizpůsobit moderní době a nosit to krásně při zvláštní události nebo pro zvláštní příležitost.

17. Účes s těsnými špendlíky

Úzký pin kadeře účesZdroj

Pin curls odvozují své jméno podle jednoho malého, ale velmi užitečného zařízení, které se při jejich výrobě používá: společné vlásenky. Totiž můžete získat volnější nebo těsnější špendlíkové kudrlinky tím, že namotáte malé prameny vlasů do kruhu a zafixujete je tak pevně, jak chcete, vlásenkou. Nechte je odpočinout, aby se stočily a pak uvolněte a bavte se s výsledky!

18. Účes se střední délkou čelenky ve 20. letech 20. století

Účes se střední délkou čelenky z 20. let 20. stoletíZdroj

Tento středně dlouhý účes je sám o sobě docela jednoduchý-vlasy jsou zastřiženy stejně po celé hlavě a pouze špičky jsou natočeny dovnitř, aby se vytvořil efekt podobný zvlnění. Co však tento styl vyniká, je hezká čelenka nošená přes čelo.

19. Nízký drdol s kloboukem Cloche

Nízký drdol se zvonkemZdroj

Jedna móda, která začala v prvních desetiletích 19. století a která trvala po dlouhou dobu, byl zvyk nosit klobouk. Zatímco styly klobouků se s dekádou měnily, ve 20. letech byl tento předchůdce cloche ve vzteku.

20. Vlnitý bob s polibky Kiss

Vlnitý bob s polibkyZdroj

Ve 20. letech existovalo tolik stylů zvlnění, kolik bylo způsobů, jak je udělat výše, představujeme vám polibkové kadeře. Ty se vyznačují a lze je snadno rozpoznat podle toho, že se vlasy vlní a padají přes obličej a obvykle jsou k němu přilepeny. Polibkové kadeře se nosily stejně s rovnými i kudrnatými vlasy.

Účesy pro dlouhé vlasy 20. let 20. století

21. Účes s dlouhými sluchátky

Účes s dlouhými sluchátkyZdroj

Možná, že v dnešní době není tak populární jako jiné účesy z 20. let na tomto seznamu, byla by škoda nezavést a nezahrnout také účesy pro sluchátka. Byly perfektní alternativou pro ženy, které si přesto chtěly nechat dlouhé vlasy, ale také chtěly moderní vzhled.

Zábavný fakt: tento účes dostal své jméno podle prvního typu sluchátek, které lidé používali k poslechu zpráv v dobách rozhlasového vysílání.

22. Marcel vlny pro dlouhé vlasy

Marcel mává pro dlouhé vlasyZdroj

Ačkoli jejich získání trvalo déle, Marcelovy vlny byly také dosažitelné a na dlouhých vlasech vypadaly stejně hezky jako na krátkých a středně střižených pramenech.

23. Prstové vlny s Gibsonem Tuckem

Vlny prstů s Gibsonovým zastrčenímZdroj

Gibson tuck je jedním z těch účesů, které se zdají neuvěřitelně složité, ale ve skutečnosti je docela snadné. Jeho historie sahá až do edvardovského období ale stal se opravdu slavným díky Charlesi Danovi Gibsonovi (odtud název). Od té doby je Gibson zastrčený i nadále základem mezi účesy pro zvláštní příležitosti.

24. Updo With Pin Curls

Updo s pin kadeřeZdroj

Pin kudrlinky můžete použít i pro updo a s dlouhými vlasy! Stačí se podívat na tento docela dlouhý updo, který používá jeden velký a volný špendlík, aby opravdu vynikl. Skutečnost, že konečky vlasů jsou výrazně lehčí, je také velmi hezky vyvedena touto stejnou vlnou.

25. Líbejte kudrlinky pro dlouhé vlasy

Líbejte kudrlinky na dlouhé vlasyZdroj

Tyto účesy pro dlouhé vlasy z 20. let minulého století, zejména tento, jsou spíše kombinací různých účesů a střihů, které jsou spojeny pro ohromující výsledky. Vezměte si toto dlouhé vlasy updo, které má prsty zvlněné strany a které přidává polibky kadeře k dokončení vzhledu.

26. Účes 20. let 20. stoletís s Side Bun

Účesy 20. let s bočním drdolemZdroj

Není třeba říkat, jak přizpůsobit tento styl dvacátých let 20. století tak, aby odpovídal roku 2020 – už to vidíte! Elegantní a moderní nízký boční drdol získává retro úpravu přidáním okouzlující čelenky s poufem.

27. Vlnité dlouhé vlasy se síťovanou čelenkou

Vlnité dlouhé vlasy se síťovanou čelenkouZdroj

Jedná se o volněji inspirovaný účes, protože ačkoli čelenka i vlny jsou retro prvky, ve skutečnosti jsou také mnohem volnější. Vlnité dlouhé vlasy nechají přirozeně splývat přes ramena. Síťovaná čelenka zároveň získává vintage nádech přidáním květů.

28. Jemné vlny prstů pro dlouhé vlasy

Jemné vlny prstů pro dlouhé vlasyZdroj

Prsty prstů byly nejoblíbenější u krátkých vlasů, ale daly se získat i na dlouhých pramenech; i když s trochu větším úsilím. Prstové vlny byly (a stále jsou) vyrobeny ruku na vlasy navlhčené gelem a s trochou pomoci hřeben s jemnými zuby.

29. Marion Davies Updo

Marion Davies updoZdroj

Marion Davies byla broadwayská hvězda, producentka a filantropka. Nejvíce si ji pamatují její komplikovaná historie s novinovým magnátem Williamem Randolphem Hearstem.

30. Cootie Garage Braids

Cootie Garage BraidsZdroj

Termín ‘cootie garáž‘Se používá k popisu účesu, který měl zámky stylizované do drdolů, aby zakrývaly ucho. Toto byl pejorativní výraz a běžněji se používal před boomem bobového stylu. Přesto to vypadalo velmi pěkně, zvláště když bylo spleteno – jako na této staré fotografii.

Připraveni změnit svůj vzhled?

Tento seznam účesů dvacátých let ukazuje, že ačkoli existují společné prvky, tyto styly jsou stejně rozmanité jako období tohoto bouřlivého desetiletí. Jejich rozmanitost jim také usnadňuje přizpůsobení se moderní době a mělo by být nalezení takového, který vyhovuje vašemu vkusu, hračkou!

Viděli jste předky střihu pixie a bobu, ale který z dalších účesů 20. let v tomto článku plánujete uvést do 20. let 20. století a přizpůsobit se, aby byly opět cool a módní? Komentujte a dejte nám vědět!