Potřebujete nějaké nápady na tetování na zámek a klíč? Nenechte si ujít tyto neuvěřitelné designy!

Tetování zámku a klíčů

Pokud toužíte po skvěle vypadajícím tetování se zajímavým symbolickým významem, nebo po perfektním sladěném designu pro vás a vašeho blízkého, tetování na zámek a klíč by pro vás mohlo být ideální volbou.

Díky přizpůsobitelnému designu vhodnému pro řadu stylů a umístění jsou tetování zámků a klíčů univerzální a mohou být skutečně jedinečné..

keyblade tetování na paži

Pokračujte ve čtení, abyste získali krátkou historii používání zámku a klíčů a symboliku, oblíbené nápady na design a další rady ohledně tetování – a nezapomeňte se podívat do naší úžasné galerie, kde získáte další inspiraci!

Historie zámků a klíčů

Lidstvo závisí na zámcích a klíčích na ochranu bydlení a majetku po tisíce let.

Nejstarší známé příklady pocházejí ze starověkého Egypta, kde byly poprvé použity dřevěné mechanismy zahrnující uvolnění bezpečnostního šroubu prostřednictvím ovládání pohybu padajících čepů – technologie, na které jsou stále založeny některé z našich zámků..

Tetování zámku a klíčů

Počáteční zámky nebyly příliš účinné – jejich získání bylo nákladné a snadno se zlomily. Hlavní funkcí, kterou sloužily, bylo ve skutečnosti indikovat, zda se někdo pokusil neoprávněně manipulovat s vaším majetkem – neexistuje jasnější známka, že někdo prošel vašimi věcmi, než rozbitý zámek!

Tetování zámku a klíčů

Později, když byly zámky během římské doby výrazně vylepšeny, se klíče staly symbolem bohatství. Protože si zámky na úložné truhly a dveře mohli dovolit jen bohatí jedinci, nosily se malé kovové klíče a zobrazovaly se jako symbol stavu.

Tetování zámku a klíčů

Tvary a provedení klíčů a zámků

Základními prvky klíče jsou bit (také známý jako čepel) – část vložená do zámku; úklona – plochá, obvykle kulatá část, kterou držíme při otáčení klíčem; a volitelný představec – dlouhá část spojující luk s udidlem.

Tetování tetování zámku a klíčů

Jak se zamykací mechanismy staly populárnějšími a dostupnějšími, návrhy klíčů a zámků se staly složitějšími a rafinovanějšími.

Zejména viktoriánská éra je v populárním chápání spojena s krásnými ozdobnými klíči zahrnujícími složité vzory, které odpovídají vzhledu zámku.

Za zmínku rozhodně stojí kosterní klíč – typ hlavního klíče, speciálně vytvořeného pro otevření více než jednoho zámku. Název „klíč kostry“ pochází ze skutečnosti, že klíč je redukován na základní části – ve snaze udělat z něj univerzální nástroj.

Tetování zámku a klíčů

Klíčová symbolika

Protože zámky a klíče jsou tu s námi po tisíce let, není překvapením, že se často objevují v legendách a mytologiích v symbolické míře. Klíč obecně symbolizuje:

  • Znalosti a úspěch – klíče otevírají dveře, které jsou zavřené pro všechny kromě jedné osoby, která klíč drží. Být vlastníkem klíče umožňuje prozkoumat oblasti nepřístupné pro ostatní, metaforicky jim poskytnout přístup ke znalostem odepřeným všem ostatním.
  • Svoboda a osvobození – tam, kde může být zámek spojen s vězeními a omezeními, je klíč odpovídajícím způsobem symbolem osvobození. Klíč vám dává možnost otevřít zámek a uvolnit držené uvnitř.
  • Autorita a moc – metaforicky ti, kdo drží klíče, mají moc nad zámkem. Podobně jako u klíčů jako symbolů znalostí a úspěchu má pouze držitel klíče přístup do oblastí uzamčených pro ostatní.
  • Milovat – v moderní symbolice jsou klíče někdy spojovány s romantickými představami: vzpomeňte si na frázi „klíč k mému srdci“. Tato představa dala vzniknout velmi populárnímu tetování zámku ve tvaru srdce, často s odpovídajícím tetováním klíče, které nosila jeho významná osoba.Tetování zámku a klíčů

Díky jejich spojení se znalostí a mocí byli králové a vládci často zobrazováni na obrazech a řezbách, které držely klíče.

Na více duchovní úrovni se klíče objevují v náboženských představách jako symboly síly, která otevírá dveře mezi tímto a příštím světem.

Jedním z nejpopulárnějších příkladů jsou zkřížené zlaté a stříbrné klíče, které se objevují v erbu katolického papeže.

Tetování zámku a klíče

Návrhy tetování na klíče a zámek

Klíče a zámky jsou spíše obecné symboly, což znamená, že při jejich začlenění do návrhů tetování je spousta prostoru pro kreativitu. Mezi nejoblíbenější nápady patří:

  • Tetování srdce a klíč – již bylo uvedeno výše, tento design často používají páry jako odpovídající tetování. Jedna osoba si nechá vytetovat zámek ve tvaru srdce a druhá klíč-vše ve shodném stylu a estetice, často zahrnující stejnou stylizovanou dekoraci zámku a klíče. Luk klíče může mít také tvar srdce. Stejně běžné je však tetování srdce a klíč jako jediný design na jedné osobě.
  • Klíčové tetování kostry – ačkoli ozdobné kosterní klíče nevypadají příliš odlišně od standardních klíčů, záleží na vašem nápadu. Klíč kostry má nějaké temné, viktoriánské gotické asociace a přitažlivost. V návrzích tetování je význam klíčů kostry podtržen pomocí mašle ve tvaru lebky.Tetování zámků a klíčů (1)
  • Tři klíče tetování – symbolicky mají tři klíče nošené společně odemknout dveře bohatství, zdraví a lásky. Jako návrh tetování jsou pak tři klíče často považovány za kouzlo štěstí pro důležité aspekty života.
  • 3D tetování klíče a zámku -klíče a zámky zajišťují vynikající předměty pro hyperrealistické tetování. Jedná se o tetování vytvořená tak, aby vypadala „skutečná“ díky složitému stínování a perspektivě. Například úspěšné 3D tetování klíče v životní velikosti bude vypadat, jako by na kůži ležel skutečný klíč.
  • Zámek a klíč v kombinaci s dalšími prvky – květinové snímky jsou zde nejlepší volbou, s květinami nebo vinnou révou omotanými kolem zámku a/nebo klíče. Zámky a klíče jsou také často kombinovány v návrzích tetování s jinými symboly moci a moudrosti, jako jsou sovy a draci.Tetování zámků a klíčů (2)

Umístění

Protože mohou být zmenšeny na velmi malé velikosti, zámky a klíče jsou pro tetování vhodné téměř pro jakoukoli oblast těla.

Drobné, minimalistické designy se vejdou do oblastí tak malých, jako je váš prst nebo ušní lalůček, zatímco velké, složité vzory budou vypadat nejlépe na větších plochách, jako jsou vaše nohy, hrudník nebo záda.

Konstrukce zámku a klíče jsou také běžným znakem tetování na rukávu.

Jako vždy, když zvažujete pořízení tetování, přemýšlejte o tom, zda chcete, aby bylo neustále k vidění (např. Tetování na ruce), nebo zda by bylo lepší mít ho na místě, kde bude snadné se schovat, pokud nutné.

Klíčové a zámkové tetování může být velmi osobní, například když se shodují s párovým tetováním.

Tetování zámků a klíčů (3)

Závěrečná slova

Klíčové a zámkové tetování jsou z nějakého důvodu populární – jsou skvělou volbou pro jakoukoli velikost nebo styl tetování, mají zajímavou symboliku a mohou být prodchnuty hlubokým osobním významem.

Chcete -li získat další nápady a inspiraci pro své tetování, podívejte se do naší galerie oblíbených návrhů.

Tetování zámků a klíčů (5)Tetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčůTetování zámku a klíčů

Klíčová tetování

key-tatt00-ribbon

klíč-tetování-2-klíče

klíč-tetování-13

klíč-tetování-paže

key-tattoo-arm3d

klíč-tetování-břicho

klíč-tetování-velké

páry klíčových tetování

klíč-tetování-vrána

klíč-tetování-koruna

klíč-tetování-delphine

klíč-tetování-oko

klíčové tetovací nohy

klíč-tetování-ruka

klíč-tetování-harrypotter

klíč-tetování-srdce

klíč-tetování-poctivost

klíč-tetování-noha

klíč-tetování-doslovný-kostra

klíč-tetování-zámek-na-zbraně

klíč-tetování-hudba-poznámka

klíč-tetování-sova

klíčové tetování-realistické-vnitřní rameno1

key-tattoo-ribboned-key2

tetování na klíče

nůžky na tetování na klíče

klíč-tetování-kostra-klíč

key-tattoo-skul-head

klíč-tetování-lebka

klíč-tetování-malé

klíčové tetovací symboly

klíč-tetování-tradiční

klíč-tetování-tradiční-lebka

klíčové tetování se zámkem srdce

klíč-tetování-se zámkem

klíčové tetování s citací

klíčové tetování s vrabcem

klíč-tetování-vlk

klíč-tetování-zápěstí

klíč-tetování-zápěstí2

Tetování klíčů a zámků

tetování na zámek a klíč-38-650x650

tetování na zámek a klíč-39-650x650

tetování zámek a klíč-40-650x650

tetování na zámek a klíč-41

tetování na zámek a klíč-42

tetování na zámek a klíč-43

tetování na zámek a klíč-44

tetování 45 a zámek

zámek-a-klíč-tetování-46

tetování na zámek a klíč-47

tetování na zámek a klíč-48

tetování na zámek a klíč-49

tetování na zámek a klíč-50

tetování na zámek a klíč-51

tetování na zámek a klíč-52

tetování na zámek a klíč-53

tetování na zámek a klíč-54

tetování 55 a zámek

tetování na zámek a klíč-56

tetování na zámek a klíč-57

tetování na zámek a klíč-58

tetování zámku a klíče-59

tetování na zámek a klíč-60

tetování na zámek a klíč-61

tetování na zámek a klíč-62

zámek-a-klíč-tetování-63

tetování na zámek a klíč 64-650x650

tetování na zámek a klíč-65

zámek-a-klíč-tetování-66

tetování zámku a klíče-67-e1439387766862

tetování na zámek a klíč-68-650x650

zámek-a-klíč-tetování-69

tetování na zámek a klíč-70-e1439387808174

tetování zámku a klíče-71

tetování na zámek a klíč-72

tetování na zámek a klíč-73-650x650

tetování na zámek a klíč-74

tetování na zámek a klíč-75-650x650

tetování na zámek a klíč-76

tetování na zámek a klíč-77-650x650

zámek-klíč-tetování-nápad-inkoust02

lock-key-tattoo-design-idea-ink09

lock-key-tattoo-design-idea-ink16

klíč-tetování-design-nápad-inkoust23

lock-key-tattoo-design-idea-ink30

lock-key-tattoo-design-idea-ink51

lock-key-tattoo-design-idea-ink58

lock-key-tattoo-design-idea-ink65

lock-key-tattoo-design-idea-ink72

lock-key-tattoo-design-idea-ink79

lock-key-tattoo-design-idea-ink86

lock-key-tattoo-design-idea-ink107

lock-key-tattoo-design-idea-ink114

lock-key-tattoo-design-idea-ink121

lock-key-tattoo-design-idea-ink128

lock-key-tattoo-design-idea-ink135

zámek-klíč-tetování-nápad-inkoust142

lock-key-tattoo-design-idea-ink149

zámek-klíč-tetování-nápad-inkoust156

lock-key-tattoo-design-idea-ink163

lock-key-tattoo-design-idea-ink170

lock-key-tattoo-design-idea-ink191

lock-key-tattoo-design-idea-ink198

lock-key-tattoo-design-idea-ink205

lock-key-tattoo-design-idea-ink212

lock-key-tattoo-design-idea-ink219

lock-key-tattoo-design-idea-ink226

lock-key-tattoo-design-idea-ink233

lock-key-tattoo-design-idea-ink240

lock-key-tattoo-design-idea-ink247

lock-key-tattoo-design-idea-ink254

lock-key-tattoo-design-idea-ink275

lock-key-tattoo-design-idea-ink282

lock-key-tattoo-design-idea-ink296

lock-key-tattoo-design-idea-ink303

lock-key-tattoo-design-idea-ink310

lock-key-tattoo-design-idea-ink317

lock-key-tattoo-design-idea-ink324

lock-key-tattoo-design-idea-ink331

lock-key-tattoo-design-idea-ink338

lock-key-tattoo-design-idea-ink345

lock-key-tattoo-design-idea-ink352

lock-key-tattoo-design-idea-ink359

lock-key-tattoo-design-idea-ink366

lock-key-tattoo-design-idea-ink373

lock-key-tattoo-design-idea-ink380