Existuje nespočet důvodů, proč se lidé rozhodnou pro tetování. Pro někoho je to módní prohlášení nebo čistě dekorativní úsilí, někdo chce vyjádřit své hodnoty a přesvědčení, někdo to dělá jako symbol své lásky a jiný stále používá tetování jako formu vzpomínky.

tetování rakovinovou stuhou na zádech

Pro ty, kteří si vyberou tetování na stužku na rakovinu, je to obvykle buď proto, že jejich blízký trpěl rakovinou, nebo sami přežili. Někteří jednotlivci se také rozhodli pro tyto návrhy čistě proto, aby ukázali svou podporu lidem s rakovinou a organizacím, které s nemocí bojují.

Růžová stužka

Ze všech symbolů spojených s rakovinou je růžová stuha rakoviny prsu snad nejznámější. Tento symbol poprvé použila v souvislosti s nemocí Charlotte Hayleyová, která přežila, jako reprezentaci povědomí o rakovině prsu. Hayleyho stuha měla broskvovou barvu a byla uvedena na kartách zvyšujících povědomí, které rozdávala.

růžová stužka tetování na zádech

Hayley vytvořila první stužky ručně a zprávou na jejích kartách byla výzva Američanům vyvinout tlak na Národní institut pro boj s rakovinou, aby investoval více peněz do prevence rakoviny.

Hayleyiny karty a symbol stužky upoutaly pozornost šéfredaktorky časopisu Self Alexandry Penneyové, když pracovala na vydání časopisu Month National Breast Awareness Month z roku 1992. Protože Hayley odmítla dát časopisu povolení používat symbol broskvové stuhy, Self šla s růžovou stuhou, aby se vyhnula právním problémům. V tomto okamžiku již byla růžová barva spojována s rakovinou prsu.

tetování stužky na rakovinu

Důvod, proč byla použita růžová barva, je ten, že v populárním chápání je spojena s myšlenkami ženskosti, péče, krásy, spolupráce a dobra. Symbol růžové stužky znamená solidaritu se ženami, které mají nebo měli rakovinu prsu, a veřejnou podporu jednotlivcům a organizacím, které spolupracují ve prospěch hnutí za rakovinu prsu.

Od použití časopisem Self v roce 1992 se růžová stuha vyvinula do jediného nejznámějšího symbolu – dokonce i loga – povědomí o rakovině prsu.

Význam rakovinných stuh

Zatímco růžová stužka je určitě jedním z nejčastěji viděných symbolů souvisejících s rakovinou, ne každý si je vědom toho, že existují i ​​různě barevné stuhy používané ve vztahu k jiným druhům rakoviny. Při prohlížení naší galerie níže narazíte na různé barvy a kombinace.

Kromě stužky povědomí o rakovině prsu existují mnohem více, mimo jiné včetně:

 • burgundské (tmavě červená) – mnohočetný myelom
 • oranžový – leukémie a rakovina ledvin
 • Broskev – rakovina dělohy nebo endometria
 • Jantar – rakovina slepého střeva
 • Zlato – dětská rakovina
 • Žlutá – sarkom nebo rakovina kostí
 • Zelená (vápno)-nehodgkinský lymfom
 • Zelená (smaragd) – rakovina jater
 • Teal – rakovina vaječníků
 • Modrý (světlo) – rakovina prostaty
 • Modrý (tmavý) – rakovina tlustého střeva
 • Modrý (brčál) – rakovina žaludku
 • Nachový (světlo) – rakovina varlat
 • Nachový – rakovina slinivky
 • fialový – Hodgkinův lymfom
 • Černá – rakovina kůže
 • Šedá – rakovina mozku
 • Bílý (nebo perla) – rakovina plic

Kromě těchto plných barev mají stuhy také vzory a barevné kombinace, včetně:

 • Bílá a vínová – rakovina hlavy a krku
 • Bílá a modrozelená – rakovina děložního hrdla
 • Modrá, žlutá a fialová – rakovina močového měchýře
 • Modrá, růžová a modrozelená – rakovina štítné žlázy
 • Zebra tisk – rakovina karcinoidů

Pokud uvažujete o tetování stužkou na rakovinu, může být užitečné vědět, která barva odpovídá konkrétní formě rakoviny, kterou chcete řešit. Kromě výše uvedeného se stuha v barvě levandule používá k symbolizaci všech forem rakoviny.

stužkové tetování na paži

Jiné významy symbolů stužky

Rakovina není jedinou příčinou spojenou s používáním barevných stuh. Zatímco například žlutá stužka může být symbolem sarkomu, rakoviny kostí a rakoviny močového měchýře, byla mimo jiné použita také jako symbol pohřešovaných dětí, obezity a otravy oxidem uhelnatým. Podobně je červená stužka spojována s desítkami příčin, včetně věcí tak odlišných, jako je rakovina krve, podpora vojsk a zneužívání návykových látek.

I když by vás to nemělo v žádném případě odradit od tetování na stužku, které by ukazovalo podporu v boji proti pohybu rakoviny, je dobré prozkoumat vámi zvolenou barvu stužky, abyste nebyli překvapeni, když lidé hned nevědí, co to znamená nebo zcela dezinterpretovat.

stužkové tetování na předloktí

Návrhy tetování na stužce

Přestože naše galerie obsahuje řadu obrázků tetování na rakovinu prsu, najdete zde také mnoho různě barevných návrhů tetování na stužku. Pamatujte, že každý návrhový nápad stojí za zvážení, i když konkrétní stuha neodpovídá vašemu plánovanému tetování – barvu stužky nebo dokonce celé barevné schéma může váš vybraný tetovací umělec vždy změnit tak, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Ačkoli mnoho lidí volí jednoduchý design stužky, vaše tetování může být složitější kombinací stuhy s jinými prvky nebo originálním způsobem.

Stuha s tetováním květin

Toto je velmi oblíbená volba pro tetování stužky na rakovinu prsu. Díky květinám je design vizuálně přitažlivější a zároveň zdůrazňuje ženský aspekt symbolu stužky a rakoviny prsu obecně. V tomto typu designu mohou skvěle vypadat všechny druhy květinových prvků, od kvetoucích květin po větve a vinnou révu.

tetování-rakovina-stuha (4)

Stuha s tetováním symbolem nekonečna

Tento typ designu kombinuje zajímavý vizuální efekt s hlubším metaforickým významem. Symbol nekonečna, který vypadá jako horizontální číslo 8, znamená, že něco je věčné, nekonečné a nikdy nekončící.

V této souvislosti je v kombinaci se stužkou povědomí o rakovině často uváděn jako symbol plné (nekonečné) podpory pohybu a/nebo nikdy nezapomíná na vlastní zážitky nebo zkušenosti milovaného člověka. V případě tetování na rakovinu, které má připomínat smrt milované osoby, může přidání symbolu nekonečna znamenat nikdy nezapomenout, vždy cítit přítomnost člověka a věčný život po smrti.

Pokud jde o design, tato kombinace prvků obvykle zahrnuje použití pásu karet jako součásti symbolu nekonečna. To se provádí buď zpracováním pásky do linie nekonečna, nebo tím, že samotná stuha vypadá jako „8“ spojením volných konců.

Rakovina stužka tetování

tetování-rakovina-stuha (9)

Stuha s tetováním srdce

Dalším zajímavým tetováním na rakovinovou stužku je, že se stuha jeví jako jedna polovina srdce. Jak všichni víme, stylizovaný obraz srdce symbolizuje lásku, náklonnost a hlubokou péči – což znamená, že pokud jde o význam takového designu, tyto dva prvky dokonale ladí.

Jak bude konečný design „srdce“ vypadat, samozřejmě zcela závisí na vašich osobních preferencích. Mezi oblíbené možnosti patří jednoduché, liniové návrhy, kmenové vzory a tradiční tetování. Poslední zahrnuje výrazné černé obrysy a jasné, plné barvy.

Rakovina stužka tetování

Stuha s tetováním kotvy

Kotvy jsou jedním ze základních prvků tetovacího umění, které jsou v průběhu let stále oblíbeným prvkem. Význam kotevního tetování je obvykle síla, stabilita a bezpečnost. V kombinaci se stuhou na povědomí o rakovině pak vytvářejí smysluplný a inspirativní design.

Nejoblíbenější design pro tuto kombinaci symbolů zahrnuje nakreslení pásky omotané kolem kotvy. To vytváří esteticky příjemný, do značné míry symetrický obraz, ve kterém mají oba prvky stejnou důležitost.

tetování-rakovina-stuha (16)

Stuha s tetováním motýla

Při pohledu na naši galerii si všimnete, že je zcela běžné, že tetování stužky na rakovinu prsu obsahuje motýly. Kromě vizuálního efektu se tyto dva symboly navzájem doplňují několika způsoby, pokud jde o jejich význam. Nejvíce bezprostřední souvislostí je, že motýli jsou často spojováni s ženskostí, což podtrhuje poselství za symbolem povědomí o rakovině prsu.

Motýli jako symboly v tetování obecně znamenají naději, život, vytrvalost a změnu – to vše jsou pojmy, které odpovídají hodnotám povědomí o rakovině. Kromě toho se v některých kulturách věří, že motýli jsou reprezentacemi našich duší a/nebo vzkříšení – což je obzvláště silná poznámka v případě tetování povědomí o rakovině, které má připomínat ztraceného milovaného člověka.

ribbon_tattoos_fabulousdesign_3

Stuha s tetováním na psaní

Většina lidí se rozhodne nechat si vytetovat stužku na rakovinu kvůli osobním zkušenostem s nemocí, ať už s nemocí bojovali sami, nebo podporovali někoho blízkého, kdo bojoval s rakovinou. Tetování na rakovinu jako takové je obzvláště osobní, odkazuje přímo na konkrétní zkušenost nebo osobu. To je důvod, proč je mnoho tetování na rakovinovou stužku doplněno prvky psaní.

Samotné psaní může mít mnoho podob. Mezi nejběžnější volby patří data, jména nebo iniciály a jednotlivá slova vyjadřující hodnoty, jako je naděje, život nebo síla. Současně se mnoho lidí rozhoduje pro delší citáty, které pro ně mají osobní význam, nebo úzké spojení s osobou, kterou tetování připomíná.

ribbon_tattoos_fabulousdesign_53

Závěrečná slova

Tetování pro povědomí o rakovině může být skvělým způsobem, jak si připomenout boj s nemocí sebe nebo své blízké, zvýšit povědomí, ukázat podporu v boji proti rakovině a vzdát hold úsilí jak těm, kdo s rakovinou bojují, kteří pracují na jeho vyléčení.

Ať už je váš osobní důvod zajímat se o tetování povědomí o rakovině prsu, doufáme, že jste zde našli inspiraci a nápady, které vám pomohou vymyslet perfektní design pro vás.

tetování-rakovina-stuha (1)tetování-rakovina-stuha (2)Rakovina stužka tetováníRakovina stužka tetovánítetování-rakovina-stuha (6)tetování-rakovina-stuha (7)tetování-rakovina-stuha (8)

tetování-rakovina-stuha (10)tetování-rakovina-stuha (11)tetování-rakovina-stuha (12)tetování na rakovině (13)tetování na rakovině (14)tetování na rakovině (15)Rakovina stužka tetováníRakovina stužka tetováníRakovina stužka tetovánítetování na rakovinu stužky (17)tetování-rakovina-stuha (18)tetování-rakovina-stužka (19)tetování-rakovina-stuha (20)tetování-rakovina-stuha (21)tetování-rakovina-stuha (22)tetování na rakovině (23)tetování-rakovina-stuha (24)tetování-rakovina-stuha (25)tetování-rakovina-stuha (27)Rakovina stužka tetováníRakovina stužka tetovánítetování-rakovina-stuha (28)tetování-rakovina-stuha (29)tetování-rakovina-stuha (30)

ribbon_tattoos_fabulousdesign_1 ribbon_tattoos_fabulousdesign_2   ribbon_tattoos_fabulousdesign_5 ribbon_tattoos_fabulousdesign_6 ribbon_tattoos_fabulousdesign_7 ribbon_tattoos_fabulousdesign_8 ribbon_tattoos_fabulousdesign_9 ribbon_tattoos_fabulousdesign_10 ribbon_tattoos_fabulousdesign_11 ribbon_tattoos_fabulousdesign_12 ribbon_tattoos_fabulousdesign_13 ribbon_tattoos_fabulousdesign_14 ribbon_tattoos_fabulousdesign_15 ribbon_tattoos_fabulousdesign_16 ribbon_tattoos_fabulousdesign_17 ribbon_tattoos_fabulousdesign_18 ribbon_tattoos_fabulousdesign_19 ribbon_tattoos_fabulousdesign_20 ribbon_tattoos_fabulousdesign_21 ribbon_tattoos_fabulousdesign_22 ribbon_tattoos_fabulousdesign_23 ribbon_tattoos_fabulousdesign_24 ribbon_tattoos_fabulousdesign_25 ribbon_tattoos_fabulousdesign_26 ribbon_tattoos_fabulousdesign_27 ribbon_tattoos_fabulousdesign_28 ribbon_tattoos_fabulousdesign_29 ribbon_tattoos_fabulousdesign_30 ribbon_tattoos_fabulousdesign_31 ribbon_tattoos_fabulousdesign_32 ribbon_tattoos_fabulousdesign_33 ribbon_tattoos_fabulousdesign_34 ribbon_tattoos_fabulousdesign_35 ribbon_tattoos_fabulousdesign_36 ribbon_tattoos_fabulousdesign_37 ribbon_tattoos_fabulousdesign_38 ribbon_tattoos_fabulousdesign_39 ribbon_tattoos_fabulousdesign_40 ribbon_tattoos_fabulousdesign_41 ribbon_tattoos_fabulousdesign_42 ribbon_tattoos_fabulousdesign_43 ribbon_tattoos_fabulousdesign_44 ribbon_tattoos_fabulousdesign_45 ribbon_tattoos_fabulousdesign_46 ribbon_tattoos_fabulousdesign_47 ribbon_tattoos_fabulousdesign_48 ribbon_tattoos_fabulousdesign_49 ribbon_tattoos_fabulousdesign_50 ribbon_tattoos_fabulousdesign_51 ribbon_tattoos_fabulousdesign_52  ribbon_tattoos_fabulousdesign_54 ribbon_tattoos_fabulousdesign_55 ribbon_tattoos_fabulousdesign_56 ribbon_tattoos_fabulousdesign_57 ribbon_tattoos_fabulousdesign_58 ribbon_tattoos_fabulousdesign_59 ribbon_tattoos_fabulousdesign_60 ribbon_tattoos_fabulousdesign_61