Hledáte nějaké nápady na tetování medvěda? Tato tetování vás určitě inspirují! Podívejte se na některé z nejlepších návrhů medvědů v okolí.

tetování na medvědí rameno

Od mocných zvířat po roztomilé medvídky je medvědí tetování schopné vyjádřit řadu významů a nápadů.

Stejně jako je lev známý jako král zvířat, je medvěd známý jako král lesa.

Tato obrovská, majestátní zvířata dala vzniknout spoustě krásných, smysluplných návrhů tetování.

medvěd na paži s šípem

Kulturní význam medvědů

Různé druhy medvědů se objevují ve většině oblastí světa, včetně kontinentů Severní Ameriky, Jižní Ameriky, Evropy a Asie.

Tato rozšířená prevalence medvědů znamená, že se objevují v řadě mytologií, obvykle jako mírumilovná stvoření, s nimiž se zachází s respektem a dokonce s úctou.

medvěd na boku

Snad nejslavnějším mýtem souvisejícím s medvědy je mýtus o Callistovi v řecké mytologii. Callisto byl Zeusův milenec, který mu porodil dítě Arcas.

Když to Zeusova manželka Hera zjistila, v záchvatu žárlivého vzteku proměnila Callisto v medvěda.

Jednoho dne Arcas, který nevěděl o osudu své matky, narazil na medvěda Callisto a střílel na ni.

Zeus zasáhl a proměnil je v souhvězdí – Ursa Major a Ursa Minor.

tetování medvěda na hrudi

Myšlenka, že lidé získají podobu medvědů – nebo naopak – je překvapivě rozšířená napříč kulturami.

Obyvatelé Sibiře Ostyak údajně údajně uváděli medvědy jako „čtyřnohé muže“ a „kožešinové muže“.

Možná se naši předkové nechali inspirovat překvapivou hbitostí a intelektem medvěda, nebo možná je to jen tím, že medvědi někdy stojí vzpřímeně na zadních nohách.

Medvědí tetování

Význam tetování medvěda

Síla

Různé kultury dlouho považovaly medvědy za symboly moci, síly a do určité míry i magie. Přiznejme si to – jen málo tvorů by bylo natolik pošetilých, aby si pohrávali s medvědem!

Ve Skandinávii kdysi panovalo přesvědčení, že se válečníci mohou přeměnit na medvědy nebo alespoň převzít jejich vlastnosti.

Legenda říká, že kdyby válečník nosil košili vyrobenou z medvědí kůže, ošetřenou specifickými oleji a bylinkami, získal by sílu, sílu a vytrvalost medvěda.

Bear-Tattoo-Design-6

Mimochodem, odtud pochází anglické slovo beserk-košile s medvědí kůží se nazývaly bear-sark.

Medvědí tetování, zvláště tmavé, realistické, může symbolizovat ducha válečníka a znamenat syrovou sílu, sílu a vytrvalost.

by-Petri-Syrjala

Mír a moudrost

Medvědi jsou známí jako stvoření kontrastu a srovnání – mají obrovskou fyzickou sílu, ale jen zřídka se uchylují k tomu, že ji používají k lovu jiných zvířat.

Ven z osm druhů medvědů na světě, pouze lední medvěd je masožravý – dravec loví tuleně a další zvířata za potravou.

Ostatní druhy jsou všežravé, jedí více rostlinné hmoty a hmyzu než maso.

Jejich strava je většinou bobule, listy, kořeny, hmyz, med a termity, doplněné masem z ryb a malých zvířat.

malé medvědí tetování na paži

Ve skutečnosti jsou obrovské pandy téměř úplně býložravé – to znamená, že obvykle budou jíst pouze rostlinnou hmotu, konkrétně bambus.

Z tohoto důvodu jsou medvědi symbolem síly a moci, ale také míru a moudrosti.

Zřídka používají svou sílu k násilí a neútočí, pokud nejsou vyprovokováni. Kanadští Creeové dokonce o medvědech hovořili jako o „temperovaných šelmách“.

Medvědí tetování může znamenat tichou, vnitřní sílu v kombinaci se sebeovládáním, které je nutné nepoužívat k násilným koncům.

od-Alexander-Lass-618x618

Vzkříšení

Mnoho kultur spojuje medvědy s myšlenkou vzkříšení nebo návratu k životu. Vyplývá to ze skutečnosti, že nese zimní spánek.

Spí přes zimní měsíce, aby se na jaře znovu aktivovali.

Od jara do podzimu budují svoji tělesnou hmotu, hromadí tuky, aby je udržely naživu přes zimu, a znovu hibernují.

Tento cyklus vypadá, jako by medvědi na jaře „ožili“. Medvědí tetování proto může být odkazem na životní cykly a vzkříšení.

To lze chápat ve velmi symbolickém smyslu – například tetování inspirované medvědem může znamenat okamžik v osobním zážitku, kdy udělal velkou změnu a ‚začal nový život‘.

Medvědí tetování

Mateřská láska

Medvědi jsou někdy chápáni jako symboly mateřské lásky, péče a náklonnosti. Vyplývá to ze chování samotných zvířat – za obrovskou cenu pro sebe se medvědí matky o svá mláďata skvěle starají.

Medvědí matky pečují o svá mláďata poměrně dlouho, dokud nejsou mláďata připravena se o sebe postarat.

Ačkoli jsou to obvykle velmi mírumilovní tvorové, medvědi se stanou agresivními a bojují na život a na smrt, pokud brání svá mláďata.

Toto spojení s mateřskou láskou je podtrženo důsledky plyšového medvídka. Medvídci jsou spojeni se šťastným dětstvím, takže se tyto dva pojmy dobře spojují.

geometrické tetování-31

Význam tetování medvídka

Když pomyslíme na medvědy, obrovská medomilná zvířata nejsou jedinou věcí, která nás napadne.

Medvídci, výchozí vycpaná zvířata našeho dětství i mimo něj, mají také v mnoha kulturách důležité místo.

Historie medvídků

Může být překvapením, že první medvídek byl vynalezen zhruba před 120 lety. Ještě zajímavější je, že hračka nese jméno Theodora Roosevelta, 26. prezidenta USA.

Vypráví se, že v roce 1902 byl Roosevelt na lovu medvědů v Mississippi. S úmyslem zajistit, aby se prezident dostal k zastřelení medvěda, Rooseveltovi průvodci jednoho zajali, udeřili ho a spojili s vrbou.

Roosevelt odmítl zastřelit medvěda, (správně, jak většina souhlasí) a tvrdil, že bylo nesportovní tvrdit loveckou trofej za střelbu vázaného, ​​napůl vědomého zvířete. Roosevelt přesto dal pokyny, aby byl medvěd zabit, aby ukončilo jeho utrpení.

Díky tomuto incidentu vznikla ve Washington Post slavná politická karikatura, kterou nakreslil Clifford Berryman a zobrazuje Roosevelta, jak odchází od zajatého medvěda.

Bear-Tattoo-Design-30Právě tato karikatura inspirovala Morrise Michtoma, vynálezce ruského původu, aby vytvořil plyšovou hračku medvídka a vložil ji do výlohy doprovázenou cedulkou s nápisem „Medvídek“. Roosevelt zjevně dal Michtomovi povolení používat jeho jméno.

Hračky měly okamžitý úspěch – a jak všichni víme, jsou stále populární dodnes. Ve stejné době, kdy Michtom vyráběl prvního plyšového medvídka, začala firma Steiff v Německu také vyrábět plyšové medvědy, aniž by věděla o trendu amerického medvídka.

barevné medvědí tetování

Význam tetování medvídka

Medvídci jsou ze zřejmých důvodů populární dětské hračky – jsou měkcí, roztomilí a mazliví, s přátelskými výrazy.

Stejné vlastnosti z něj dělají běžný dárek i pro dospělé. Medvídci jsou dáváni jako projev lásky, péče a náklonnosti.

Tyto návrhy mohou mít několik významů. Mohou to být odkazy na konkrétního medvěda, který byl v životě člověka významný. Například cenná hračka z dětství nebo dárek plyšového medvídka, který jsme dostali jako dospělí od někoho důležitého.

tetování modrého medvěda

Obecně platí, že tetování s motivem medvídka jsou odlehčená, sladká připomínka důležitosti lásky a náklonnosti a lidí v našich životech, kterým na nás záleží.

Většina z těchto návrhů je provedena v tradičním stylu, připomínajícím roztomilou karikaturu. Černý obrys je vyplněn převážně plnými barvami s malým stínováním.

Bear-Tattoo-Design-5

Nápady na tetování medvěda

Kmenové tetování medvěda

Popularita kmenového umění v návrzích tetování opět stoupá, takže je ideální čas na kmenové tetování.

Moderní tetování inspirované kmenem vytváří poměrně velké, složité kousky, nejlépe umístěné na rameni, zádech nebo nadloktí. Obvykle jsou napuštěné jednou barvou, typicky černou nebo tmavě hnědou.

Když je navrhne profesionální umělec se zkušenostmi v tomto stylu, tetování kmenových medvědů bude zcela jedinečné jak vzhledem, tak významem.

V závislosti na konkrétním druhu kmenového umění, které chcete napodobit – a existuje spousta možností, od polynéských po maorské a aztécké – budou mít konkrétní prvky designu další symbolický význam.

Černý medvěd

Například lineární vzor kopí v polynéském umění představuje sílu a odvahu – když je začleněn do designu medvěda, tato symbolika se opravdu dobře hodí k tomu zvířecímu.

Podívejte se na náš článek o kmenových tetováních, kde najdete obecnější nápady, a o polynéských, maorských, samojských a aztéckých kmenových tetováních podrobné informace.

Geometrické medvědí tetování

Geometrický styl tetování je jednou z nejlepších možností jednoduchého tetování medvěda. Geometrická tetování využívají přímé linie a geometrické tvary k vytvoření zjednodušeného, ​​obvykle symetrického ztvárnění předmětu nebo zvířete.

Geometrická tetování medvěda mohou být jen „hranaté“ obrysy, prováděné tenkými černými linkami pro jednoduchý, elegantní vzhled. Technika dotwork se někdy používá k přidání stínování a hloubky designu.

Dotwork zahrnuje umístění drobných teček v různé blízkosti k sobě – ​​čím blíže jsou body, tím tmavší oblast se na dálku jeví.

Chcete -li získat výraznější vzhled, zvažte přidání barevné výplně nebo pozadí. Pamatujte, že geometrická tetování v žádném případě nesměřují k realismu, takže se nemusíte omezovat na přirozené barvy medvědů, jako je hnědá a černá.

Medvědí tetování

Roztomilé medvědí tetování

Ačkoli jsou medvědi hrůzostrašní, nesmírně silní tvorové, existuje tendence – zvláště na Západě – považovat medvědy za roztomilé a mazlivé.

Část této myšlenky musí pocházet z naší spřízněnosti s plyšovými medvědy. Ale každý, kdo někdy viděl medvědí mládě, bude těžko tlačit, aby vám řekl, že není nejroztomilejší naživu!

by-Benjamin-Laukis

Roztomilé medvědí designy mohou kreslit na plyšových medvídcích, aby vypadaly jako v karikatuře. Medvědí tetování bude také odlehčené a milé, což vyjadřuje nevinu.

Bear-Tattoo-Design-21

Panda tetování

Díky své černobílé srsti a zálibě v bambusu jsou obří pandy snad nejvýraznějšími zástupci medvědí rodiny – vedle ledních medvědů.

Pandy jsou známé svou klidnou povahou a rostlinnou stravou. V duchovním smyslu se o pandách věří, že znamenají povzbuzení ke zpomalení, na chvíli si vezmou věci snadno a přestanou plnit více úkolů a odčerpávat příliš mnoho naší energie.

Zatímco primárním významem umělecké práce černého nebo hnědého medvěda je síla a síla, tetování pandy vyjadřuje mír a bere věci svým vlastním životním tempem.

by-Sven-Rayen-Antverpy-Belgie

Tetování medvědí tlapky

Zajímavou alternativou k obrázku medvěda je design medvědí tlapky. Tento druh tetování zahrnuje tvar potisku medvědí tlapky, s výplní nebo bez ní.

Namísto vyplňování tisku plnou černou nebo jinou barvou byste mohli být kreativní a umístit do obrysu kmenové vzory nebo obrázek.

Mezi nejčastější umístění tetování medvědí tlapy patří hrudník a rameno.

Bear-Tattoo-Design-16

Velikosti tetování medvěda

Medvědi jsou obrovská stvoření – lední medvědi, největší ze šarže, mohou dosahovat výšky přes metr (3,3 stopy) v rameni.

To ale neznamená, že tetování s motivem medvěda musí být nutně velké. Některé designy lze upravit tak, aby se vešly do malých oblastí, jako je zadní část krku nebo dokonce za ucho.

Klíčem k návrhu vhodného tetování malého medvěda je vystřihnout zbytečné detaily. Čím je design jednodušší, tím menší může být tetování.

Důvodem je to, že existuje limit pro to, jak tenké mohou být linky vytvářené tetovací pistolí nebo jehlou. Pokud je složitý design vtěsnán do prostoru, který je na to příliš malý, mnoho detailů bude ztraceno a design se v tomto procesu stane chaotickým a zkresleným.

Takže pro malé prostory jděte na jednoduchý design. Nejbezpečnější možností je obrys medvěda nebo pevný černý tvar, který se vejde i do těch nejmenších prostor. Medvídci, kreslení medvědi a medvíďata mohou být také skvělou alternativou pro malá umístění.

Bear-Tattoo-Design-15

Člověk by si myslel, že z designu medvědí tlapky by bylo snadné udělat velmi malé tetování, ale problém této myšlenky spočívá v tom, že když se zmenší, tisk tlapky nebude okamžitě rozeznatelný jako patřící medvědovi.

Jak již bylo řečeno, medvědí tlapky se liší od otisků většiny ostatních zvířat v tom, že medvědi mají pět číslic (prsty). Psí druhy, mezitím, jako vlci nebo psi, mají čtyři.

Pokud jste otevřeni myšlence pořídit si větší tetování s motivem medvěda, je k dispozici více možností. Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že při tetování velkého designu v zakřivené oblasti těla – jako je paže nebo noha – bude třeba dbát na to, aby design nebyl zkreslený.

Největší tetování bude nejlépe fungovat v plochých oblastech, jako jsou záda, hrudník, žaludek, žebra nebo stehna. Rukávy a další tetování na paži budou muset být navrženy tak, aby medvěda příliš „nenatahovaly“ kolem paže.

Medvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetování

Medvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetování

Medvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetování

Medvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetování

Medvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetováníMedvědí tetování (1)Medvědí tetování (2)

7ce3b39d4193f4606b6f5b510ff4f18182f9d46a0b480d286966182cca098141092fafeb37229c6f4f5411622023299d1Umělec-neznámý.1by-Ayı-Dövmeod-Barbe-Rousseby-Bert-Thomasod-David-Hale-1024x768by-Dr-Wooby-Kirsten-Holliday-of-Wonderland-Tattoos-Portland-Oregonby-Megan-Massacre-769x1024od-Nouvelle-Rita-of-Lisabon-Portugalsko1-674x1024by-Peter-Aurischby-Philippe-Fernandeztetování podle spásyod-Samantha-Smith-Tattoo-Co-Richmond-BC by-Samuele-BrigantiStefan-Johnssone762abc913bf66a06cf814f904b25637Enhanced-Buzz-16951-1383689079-0tumblr-m-efml-gil-r-z-w-o-1030875658-862x1024Bear-Tattoo-DesignBear-Tattoo-Design-1Bear-Tattoo-Design-2Bear-Tattoo-Design-3Bear-Tattoo-Design-7Bear-Tattoo-Design-8Bear-Tattoo-Design-9Bear-Tattoo-Design-10Bear-Tattoo-Design-11Bear-Tattoo-Design-12 Bear-Tattoo-Design-13Bear-Tattoo-Design-14Bear-Tattoo-Design-17Bear-Tattoo-Design-18Bear-Tattoo-Design-19DIGITÁLNÍ KAMERA OLYMPUSBear-Tattoo-Design-24Bear-Tattoo-Design-25Bear-Tattoo-Design-26Bear-Tattoo-Design-27Bear-Tattoo-Design-28Bear-Tattoo-Design-31Bear-Tattoo-Design-32Bear-Tattoo-Design-33