Potřebujete nějaké nápady na tetování založené na oceánu? Už nehledejte našeho průvodce tetováním s mořskou tématikou. Vysvětlujeme také jejich historii a symboliku.

tetování na rukávu lodi

Spousta témat tetování má různé variace a inspiraci, z nichž mohou čerpat, ale oceánské tetování je jednou z nejrušnějších kategorií.

Oceán je plný tolika nádherných tvorů a tvoří více naší planety než pevniny, což dává umělcům a hledačům tetování spoustu práce, s nimiž vytvoří jedinečné a chladné mořské tetování.

Bohatství variací v těchto tetováních také nabízí mnoho různých významů. Zde se můžete dozvědět o smyslu oceánských tetování a získat inspiraci pro vlastní tetování!

geometrické oceánské tetování

Proč si nechat udělat tetování s motivem oceánu?

Tetování s oceánskou tematikou je obrovská kategorie a určitě dostatečně velká, aby vyhovovala všem tetovacím vkusům, ať už mužským nebo ženským, mladým nebo starým.

Různá témata oceánu umožňují jedinečný a osobní dotek a pomáhají lidem najít skvělé jedinečné tetování na oceán, které nikdo jiný nemá..

Tato tetování mají také různé významy a symboly, které jim pomáhají zapadnout do úvahy, že tolik lidí se rozhodlo pro tetování na prvním místě, od lásky k mořským tvorům až po povědomí o životním prostředí (více se dozvíte níže!).

geometrické tetování mořského tvora

Oceán byl také uznáván jako symbol klidu a relaxace. Myšlenka na vlny lapající se ke břehu je klidná a ničivá.

Oceánské tetování tedy může být také použito pro účely duševního zdraví jako jemná připomínka pro majitele tetování, aby zpomalil a relaxoval.

Dalším důvodem pro tetování oceánu je velikost a umístění. Oceán je plný malých i velkých stvoření, díky čemuž je toto téma ideální pro cokoli od malého minimalistického tetování oceánu až po téma plného rukávu nebo většího zadního dílu.

majákové rukávové tetování

Co symbolizují tetování oceánu?

Oceánské tetování se může velmi lišit, a proto mají různé významy a symboly. Zde jsou některé ze symbolů tetování s oceánskou tematikou:

  • Tajemství – oceán je tajemné zvíře se spoustou života, o kterém stále nic nevíme. Oceánské tetování lze proto použít k označení tajemství a žízně po dalších znalostech.
  • Vodní sporty – lidé mají vášně a pro některé z těch, kteří mají to štěstí, že vyrostou v teplém podnebí poblíž pláže, může být tetování na oceánu symbolem lásky k surfování, jízdě na kajaku a dalším.
  • Příroda – oceánské tetování může být také symbolem toho, že osoba s tetováním respektuje jiné formy života, vzhledem k bohatství forem života v oceánu.
  • Povědomí o životním prostředí – v poslední době se mnoho lidí rozhoduje pro tetování oceánů, aby zvýšilo povědomí o problémech životního prostředí, například slavná skupina Sea Shepherds.
  • Kultura námořníků a námořníků -některá tetování s oceánskou tematikou jsou součástí určitých kultur, včetně námořníků. Tato tetování přesahují kotvy a námořníci si vybírají z celé řady mořských tetování – a některá jsou probrána dále v tomto článku.
  • Domov – pro některé námořníky nebo vojáky na moři je tetování oceánu připomínkou, že se jednoho dne vrátí domů, aby byli se svou rodinou a přáteli.

tetování mořské panny na paži

Historie těchto typů tetování

Tetování je historická praxe, která sahá do staletí, dokonce i do dob starých Egypťanů.

Jejich popularita však v západních civilizacích vzrostla, protože námořníci si na různých místech nechávali tetovat jako suvenýry na návštěvu.

Kapitán průzkumníka James Cook a jeho posádka si po setkání s maorskými námořníky jižního Pacifiku dokonce nechali tetovat.

Tato událost v 17. století je jednou z prvních zaznamenaných časů, kdy se západní námořníci nechali tetovat – a křížením kultur.

tetování oceánu

Tato tetování byla jednoduchá oceánská tetování, s některými výjimkami včetně tetování vrabce, které se používalo k označení počtu najetých námořních mil.

V tomto ohledu by se dalo říci, že oceánské tetování bylo výchozím bodem pro vztah mnoha západních civilizací k tetování.

Od té doby se detail a aplikace tetování symbolů oceánů výrazně zlepšily. Lidé všech věkových skupin a pohlaví se rozhodnou pro tetování oceánů různých mořských tvorů a moře samotného.

Mořské tetování se rozšířilo mimo kruhy námořníků a je oblíbené u lidí ze všech oblastí života. Popularita tetování souvisejícího s oceánem dnes roste a příliv nevypadá, že by v blízké době šel ven!

oceán zpět tetování

Různé typy nápadů tetování v oceánském stylu

Pokud potřebujete nějaké pokyny, kde začít s nápady na tetování na téma oceán, zde je sedm populárních výklenků těchto tetování, které se snadno přizpůsobí vaší jedinečné osobnosti, významům a poloze těla.

tetování s oceánským rukávem

Vlny

Vlny jsou skvělým výchozím bodem a mohou být celým tetováním nebo jeho prvkem. Někteří lidé dokonce kreativně používají vlny k napsání krátkého slova.

Samotný význam tetování na vlnách má často spojitost s láskou k moři, vodním sportům, jako je surfování, nebo ke zvýšení povědomí o problémech životního prostředí.

geometrické oceánské tetování

Tetování mořských tvorů

Vlny lze spárovat s tetováním mořských tvorů, ale oba typy tetování fungují dobře i samostatně.

Dobrou zprávou je, že na výběr jsou miliony mořských tvorů, někteří jsou dokonce mýtičtí nebo se o nich diskutuje, zda existují nebo ne, jako kolosální Megalodon..

Přidejte do svého mořského tetování tajemství tím, že si vyberete jednoho z těchto úžasných nezjištěných mořských tvorů, se kterými lidé mluví.

mořský tvor zpět tetování

Tetování mořské panny

Tetování mořské panny je dalším příkladem tajemného tetování mořských tvorů, i když tam je jen málo lidí, kteří věří, že existují.

Tato tetování mohou být docela nevinná a dětská, nejčastěji je vybírají ženy častěji než muži.

To neznamená, že nemohou na mužích vypadat skvěle jako součást fantastické tetovací kompozice v designu rukávu.

akvarel mořská panna tetování na paži

Žralok

Více mužů si pravděpodobně vybere dravost a sílu žraloka, aby si vytvořilo chladné oceánské tetování.

Je známo, že žraloci jsou většinou velcí tvorové a je nepravděpodobné, že by tento design byl příliš malý.

Pokud chcete tetování žraloka s detaily, tetování bude častěji umístěno na hrudník, záda nebo nadloktí než na dolní končetiny.

tetování žraloka na paži

Maják

Maják je jedinečné mořské tetování a může být použit jako způsob, jak symbolizovat návrat domů.

Maják je to, co je potřeba k bezpečnému návratu na pevninu, a je skvělým nápadem na tetování pro vojáky a ty, kteří tráví hodně času mimo rodinu. Nebo můžete jen vlastnit maják?

maják tetování na paži

Mořský koník

Mořští koně jsou často považováni za symbol štěstí a jsou běžnou volbou mezi asijskou populací.

Ve skutečnosti jsou tito tvorové často malí a totéž lze říci o jejich tetovacích protějšcích.

Očekávejte, že najdete tetování mořského koníka na zápěstích, kotnících nebo zadní části krku – většinou na ženách. Několik mořských koníků může vypadat skvěle na designu rukávů!

akvarel tetování mořského koníka

Loď

Tetování na plachetnici nechává prostor pro spoustu fantazie a přizpůsobení. Samotná loď může být minimalistická a jednoduchá nebo se lidé mohou rozhodnout pro obrovské tetování lodí plné mimořádných detailů.

Diferenciace však neumožňuje jen plachetnice. Jedním z nejdůležitějších prvků tetování na lodi, který může zcela změnit jejich význam, je pohyb v oceánu.

Například loď na rozbouřeném moři může naznačovat, že osoba prošla těžkým obdobím svého života, zatímco klidnější oceán může být upřednostňován před ostatními, kteří chtějí najít mír díky svému tetování.

lodní tetování na paži

Těchto sedm příkladů tetování s oceánskou tematikou je dobrým místem pro zahájení a rozvoj vlastního skvělého mořského tetování.

Použijte je jednotlivě nebo sestavte prvky dohromady a vytvořte větší kus, který zdůrazňuje význam vašeho tetování.

tetování paže mořského tvora

tetování rukávu mořského tvora tetování mořského koníka na paži tetování akvarel lodí akvarel maják tetování akvarel oceán tetování akvarel tetování mořského tvora akvarel žralok tetování

geometrické mořské stvoření tetování na paži tetování mořské panny na zádech tetování oceánu oceán zpět tetování tetování s oceánským rukávem tetování paže mořského tvora mořský tvor zpět tetování tetování rukávu mořského tvora tetování mořského koníka na zádech tetování žraloka pěšky tetování akvarel lodí akvarel maják tetování

tetování akvarel mořská panna

akvarel oceán tetování na zápěstí akvarel tetování mořského tvora na paži akvarel tetování mořského koníka akvarel žralok tetování na zádech

lodní tetování na zádech geometrické oceánské tetování na paži geometrické tetování mořského tvora na kotníku maják tetování na zádech tetování mořské panny na noze tetování oceánu oceán zpět tetování tetování s oceánským rukávem tetování paže mořského tvora mořský tvor zpět tetování tetování rukávu mořského tvora tetování mořského koníka na noze tetování žraloka na žebru tetování akvarel lodí akvarel maják tetování na paži akvarel mořská panna tetování na paži akvarel oceán tetování na kotníku akvarel tetování mořského tvora na paži akvarel tetování mořského koníka na stehně akvarel žralok tetování na paži

lodní tetování na hrudi geometrické oceánské tetování na zápěstí geometrické mořské stvoření tetování na paži maják tetování na noze tetování mořské panny na stehně tetování oceánu oceán zpět tetování tetování s oceánským rukávem tetování paže mořského tvora mořský tvor zpět tetování tetování rukávu mořského tvora tetování mořského koníka na žebru tetování žraloka na noze tetování akvarel lodí akvarel maják tetování na stehně akvarel mořská panna tetování na paži akvarel oceán tetování na paži akvarel tetování mořského tvora na paži akvarel tetování mořského koníka na žebru akvarel žralok tetování

lodní tetování na stehně geometrické oceánské tetování na zádech geometrické tetování mořského tvora na zádech maják tetování na žebru tetování mořské panny na zápěstí tetování oceánu oceán zpět tetování tetování s oceánským rukávem tetování paže mořského tvora mořský tvor zpět tetování tetování rukávu mořského tvora tetování mořského koníka na stehně tetování žraloka na stehně akvarel lodní tetování na paži akvarel maják tetování na paži akvarel mořská panna tetování na paži akvarel oceán tetování na zádech akvarel mořské stvoření tetování na stehně akvarel tetování mořského koníka na paži akvarel žralok tetování na paži