İskandinav tasarımı

Evinizi aydınlık, rahat ve ferah görmek istiyor ve yeni bir tasarım mı seçiyorsunuz? İskandinav tarzı harika bir seçim.

Ünlü İsveç şirketi IKEA sayesinde popülaritesi önemli ölçüde arttı. Sonuçta, dünyaya İskandinavya sakinlerinin rahat evleri güzel ve zevkli bir şekilde donatma ve tüm parayı harcamama yeteneğini gösterdi..

İskandinav yarımadasının sakinlerinin rustik tarzı

Kuzey Avrupa sakinlerinin rustik tarzına İskandinav denir. Sert soğuk iklimin yanı sıra etnik gelenekler ve diğer özelliklerin etkisi altında kuruldu. Ve farklı ülkelerden gelen diğer country tarzları gibi, sürdürülebilirlik, pratiklik ve doğallık üzerine kuruludur..

İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Temeller, kısıtlama, yavaşlık, sağlamlık, pratiklik, tutumluluk ve tercih edilen özgürlük ve alanı takdir eden sert Vikingler tarafından atıldı. Evlerini dekore etmek için, tüm köylüler gibi, doğal (çevre dostu) malzemeler kullandılar ve soğuk, bulutlu bir kışın orada rahat olması için onları ışık ve sıcaklıkla doldurmaya çalıştılar..

Modern İskandinav iç tasarımı aynı derecede pratik ve çok yönlüdür, çünkü:

 • düzenlemesi için büyük fon, çaba ve zaman yatırımı gerektirmez.
 • oldukça estetik ve çekici;
 • farklı odalarda rahat bir atmosfer yaratacak;
 • kışın çok fazla ışık ve konfor eksikliğinin olduğu enlemlerimiz için harika.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Ve bunlar stilin tüm avantajları değil. Diğerlerini aşağıdaki makalede okumak kolaydır..

İç mekanı tipik olarak İskandinav yapan nedir??

Tarzın, yalnızca özgünlüğünü vurgulamakla kalmayıp aynı zamanda onu modern ve pratik kılan bir dizi etkileyici farklılığı vardır.. Bunlar arasında şunlar vardır:

 • gün ışığı.
 • Birden fazla ışık kaynağı kullanma;
 • Bölmesiz ve hacimli yüksek açık plan dolaplar.
 • Finişte açık tonların ve beyazın baskınlığı.
 • Düşük katı mobilya.
 • Dekorasyon için doğal malzemelerin kullanımı.
 • Parlak unsurlarla orijinal dekor.
 • Yaşam için konfor ve pratiklik.

Dekorasyon için doğal malzemeler kullanın

Dekorasyon için doğal malzemeler kullanın

Ahşap pencereler

Kuzey bölgelerinde kışın sıcaklık ve ışıktan hoşlanmadığı için insanlar kendi içlerini doldurmaya çalıştılar. evde ışık. Bunu yapmak için, içine çok fazla ışığın girdiği ahşap çerçeveli büyük pencereler kurdular..

İskandinav tarzı pencereler

İskandinav tarzı pencereler

Odada mahremiyeti sağlamak için artık doğal malzemeden yapılmış panjurlar veya ahşap panjurlar kullanmaya değer. Özel evler, mahremiyet için karanlıkta kapatılan ahşap kepenkler kullanır..

perdeye ihtiyacın var mı?

İskandinav tarzı odalar, perdeler son derece nadiren kullanılır. Ancak “çıplak ve üstü açık pencereler”den tamamen rahatsızsanız, onları kapatmalısınız. Bunun için açık tonlarda düz perdeler uygundur.. Aşağıdaki renklerde yapılabilirler:

 • Beyaz;
 • krem;
 • fildişi;
 • bej;
 • Mavi;
 • açık mavi;
 • açık yeşil;
 • açık kahverengi;
 • Gri.

Bu tarzdaki perdeler nadiren kullanılır.

Bu tarzdaki perdeler nadiren kullanılır.

TavsiyeKumaşınızı özellikle dikkatli seçin. İnce doğal liflerden (pamuk, keten) yapılmalı ve aynı zamanda yarı saydam kalmalıdır..

Açık tonların Roma tonları da uygun görünecek. Gündüzleri pencerenin en üstüne kaldırılmalı ve geceleri mahremiyeti sağlamak için indirilmelidirler..

Asla çok fazla ışık yoktur

Özellikle sonbahar ve kış aylarında gün ışığının olmaması, aydınlatma cihazlarına özel önem vermemizi zorunlu kılıyor. Bunlar sarkıt lambalar olabilir, avizeler, zemin lambaları, masa lambaları ve hatta gölgeli veya mumsuz sıradan lambalar.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Tek renkli olmalı, çok renkli olmamalı ve özlü olmalıdır. Genellikle iç mekanda, tavandan serbestçe sarkan bir sokete vidalanan farklı boyutlarda sıradan akkor lambalar bulunur..

Geometrik avizeler de kullanılır:

 • metal;
 • ahşap;
 • bardak.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

İskandinav tarzında dekoratif aydınlatma kullanılmaz. Tüm cihazlar pratik olmalıdır. Bu nedenle arka ışık veya dekoratif ampul kullanmamalısınız..

Doğal ahşaptan yapılmış ağır konforlu mobilyalar

Mobilya seçimine ve kurulumuna gelince, özlü bir tasarıma sahip fonksiyonel, dayanıklı ve konforlu eşyaları seçmek gerekir. Modern yumuşak olabilir kanepeler veya eskitme efektli antika modeller.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Dayanıklılığı ve kalitesi ile öne çıkan doğal malzemelerden üretilen ürünler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.. Çoğu zaman masif kayın, çam, huş ağacından yapılmış mobilyalar bulabilirsiniz.. Çerçevenin şekli, katı düz veya hafif kavisli çizgilerle ayırt edilir. Bacaklar kısa, incedir. Ayrıca, İskandinav tarzındaki ahşap mobilyalar için oymalı dekorun olmaması ve açık veya doğal bir renk karakteristiktir..

Döşeme kullanımı için:

 • deri;
 • süet;
 • dayanıklı keten kumaş;
 • pamuk fabrikası.

Genellikle hafif sert ve dayanıklıdır, düz renkte veya ince bir desene sahiptir..

İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240+ Laconicism ve Restraint Fotoğrafları. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

İskandinav iç mekanı geniş olduğu için mobilyalarla aşırı yüklememelisiniz.. Alçak olanlar, kurulum için, vazgeçilemeyen nesneler ve iç mekanı karıştırmayacak olanlar için uygundur..

Açık renkler

İskandinav iç tasarımını beyaz olmadan hayal etmek imkansız. Ana olanıdır, çünkü açık tonlarda yapılan iç mekan görsel olarak daha geniş ve daha hafif hale gelir. Ve bu tam olarak İskandinav tarzında yapılmış bir oda gibidir..

Beyaz ışığı dağıtır ve yansıtır ve canlı renk vurguları için bir fon görevi görür. Böyle bir arka plana karşı, en sıradan nesneler bile parlak ve etkileyici görünecektir:

 • kapalı bitkiler;
 • dekoratif renkli yastıklar;
 • ahşap döşemeli mobilyalar.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Beyaz boya kapakları:

Diğer öğeler de beyaza boyanmıştır. Açık pastel tonları da yaygındır, yani:

 • açık yeşil;
 • Mavi;
 • açık kahverengi;
 • bej;
 • Gri.

Tarza özgünlük ve ifade katmak için tasarımda parlak veya doygun noktalar bulunmalıdır. Kontrast olabilir siyah veya koyu gri nesneler ve renkli öğeler.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Parlak bir ifade unsuru olarak: avize üzerindeki abajurlar veya gölgeler, cam vazolar, saksılar, kanepede dekoratif yumuşak yastıklar, battaniyeler, zemin halılar, peçeteler veya diğer tekstiller.

Duvarlara odaklan

Bir evde veya apartman dairesinde duvar dekorasyonu için, çoğunlukla hafif, hoş tonlarda doğal malzemeler kullanılır. Beyaz, açık gri veya açık pembe sıva ile kaplanmıştır. Ayrıca kullanılan ahşap paneller, kaba tahtalardan yapılmış.

Duvar dekorasyonunda ağırlıklı olarak doğal malzemeler kullanılmaktadır.

Duvar dekorasyonunda ağırlıklı olarak doğal malzemeler kullanılmaktadır.

banyolarda, banyo mutfakta ise duvarlar beyaz seramik kaplamadır. Stili seyreltmek için düzgün otantik çizimler ve desenler içeren karolar kullanın..

zemin ne olmalı?

Atmosferi olabildiğince konforlu ve şık hale getirmek için döşeme olarak doğal ahşap levhalar kullanmaya değer. Paradan tasarruf etmek için bu malzeme genellikle değiştirilir laminat. Bu durumda, hafif ahşap tonları almaya veya beyaz boya ile kaplamaya değer..

Pahalı ahşap parke, böyle bir iç mekanda organik görünecek..

Döşeme için doğal ahşap plakalar kullanın

Döşeme için doğal ahşap plakalar kullanın

Doğal malzemeden (ev dokuması, el yapımı yün) yapılmış yumuşak renkli el yapımı kilimler, şık bir iç mekana mükemmel bir katkı sağlayacak ve onu daha konforlu ve eksiksiz hale getirecektir. Doğal koyun postları ve diğer hayvanların derileri de güzel görünüyor..

Dekor

Kuzey Avrupa ülkelerindeki evlerin iç mekanları minimalizmleri ve özlü tasarımları ile ayırt edildiğinden, esas olarak yalnızca işlevsel öğeler ve minimum dekorasyon kullanırlar. Ama eğer mevcutlarsa, mutlaka basit olmalıdırlar.. Yani bir dekor olarak kullanılır:

 • ışık ışınlarını güzelce kıran cam vazolar. Kurutulmuş dallar veya çiçekler genellikle içlerine yerleştirilir;
 • ahşap çerçevelerdeki fotoğraflar;
 • kil nesneler;
 • metal şamdanlar;
 • aynalar özlü çerçevelerde veya onlarsız;
 • evi rahatlık ile dolduran hoş tonlardaki tekstiller;
 • eşyaları saklamak için çeşitli şekil ve boyutlarda hasır sepetler.

Bu tarzda sadece işlevsel öğeler ve minimum süslemeler kullanılır.

Bu tarzda sadece işlevsel öğeler ve minimum süslemeler kullanılır.

Stüdyo daireler

Bölmesiz boş alan ve bol ışık, rahat ve estetik minimalist iç mekanlar yaratmak için ideal temeldir. Bu nedenle, henüz stile karar vermediyseniz, ancak halihazırda bir yenileme planlıyorsanız. stüdyo daire, o zaman İskandinav tarzı iç mekanların sadeliğini ve konforunu seçmekten çekinmeyin.

Minimalist iç

Minimalist iç

İhtiyacınız olan tek şey biraz çaba, en gerekli olan şey, işlevsel ahşap mobilyalar, doğal tekstiller, dekorasyon malzemeleri ve biraz beceri..

Bir iç mekan yaratırken, İskandinav tarzının ana stilistik motiflerini gözlemlemek önemlidir, yani:

 • odada boş alan düzenleyin;
 • duvarları, tavanları, zeminleri süslemek için doğal malzemeler kullanın;
 • iç mekana beyaz hakim olmalıdır;
 • birkaç tür aydınlatma cihazı kullanın. İskandinav iç mekanlarında asla çok fazla ışık olmaz;
 • çok mobilya kullanmayın. Yalnızca en temel öğeleri yükleyin;
 • hafif iç mekanı renkli aksesuarlar veya mobilya parçaları şeklinde parlak vurgularla seyreltin.

Bölmesiz boş alan ve bol ışık

Bölmesiz boş alan ve bol ışık

Özlü bir tasarıma sahip böyle hafif, minimalist bir iç mekan, küçük daireler ve büyük stüdyolar için de uygundur..

Mutfaklar

Stili vurgulamak için duvarları beyaza boyayın. Ayrıca duvarlar sıvalı veya düz değildir. yapma arzusu varsa mutfak daha rahat, daha sonra ahşap panellerle dikilebilirler. Bu çözüm, stili vurgular ve odanın hacmini görsel olarak artırır..

mutfak önlüğü

Soba, lavabo, çalışma yüzeyinin yanındaki duvar kapalı apron. O seramik ile ortaya konur fayans veya şeffaf temperli cam panel ile kapatılabilir. Bu çözüm, mutfağı temiz tutmanıza izin verir, ki bu çok önemlidir..

Mutfak takımı ve masaüstü odundan yapılma. Bu durumda, çalışma, yemek odası mobilyalarından emin olmak gerekir. bölgeler olabildiğince pratik ve işlevseldi. Model seçimine yönelik bu yaklaşım, İskandinav tarzının motiflerine tekabül ediyor..

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

oturma odası iç

İç mekan oturma odası – karakterin bir yansıması, ev sahiplerinin tercihleri. Ve oturma odasının tasarım özelliklerinden bahsedersek, burada sadece işlevsel öğeleri değil, aynı zamanda dekoratif öğeleri de kullanabilirsiniz..

İç mekanın organik görünmesi için yine de temel tasarım kurallarına uymanız gerekecek.. Ve bu:

 • beyaz, pastel tonların baskınlığı;
 • minimalist tasarım;
 • çok fazla ışık.

Oturma odasının içi, ev sahiplerinin karakter ve tercihlerinin bir yansımasıdır.

Oturma odasının içi, ev sahiplerinin karakter ve tercihlerinin bir yansımasıdır.

Oturma odasının modern görünmesi için mobilya seçimini dikkatli yapmakta fayda var. Doğal malzemelerden yapılmış katı modeller burada uygundur. Uzun süre rahatlık sağlarlar. Durumu biraz değiştirme arzusu varsa, çerçevelerdeki resmi veya fotoğrafları değiştirmek, kanepeye, koltuklara yeni yastıklar koymak yeterlidir..

Yumuşak bir kanepeye, yüksek sırtlı derin alçak koltuklara ve pratik doğal döşemeye ek olarak, oda aşağıdakilerle donatılmıştır:

 • küçük pansuman küçük masa;
 • durmak;
 • zemin lambaları;
 • kitaplar için açık raflar (bir ev kütüphanesi varsa);
 • resimler;
 • duvar aynası;
 • kaide altında televizyon.

Ağırlıklı olarak beyaz ve pastel renkler hakimdir.

Ağırlıklı olarak beyaz ve pastel renkler hakimdir.

Tül ve perdeler oturma odası, diğer odalarda olduğu gibi, bu tarz sağlamaz. Onlarsız yapmak mümkün değilse, tek renkli gölge ve panjurların hafif yarı saydam perdelerini seçin..

Böyle bir oturma odasının öne çıkan özelliği şömine. Tarzı vurgular, odanın atmosferini daha sıcak ve daha konforlu hale getirir. Daha önce şömineler yemek pişirmek ve ısıtmak için soba görevi görürken, şimdi çoğunlukla dekoratif bir unsur olarak kullanılıyor..

Oturma odasında gerçek bir şömine yerine, stilize edilmiş bir elektrikli, biyo veya mum şöminesini kolayca kurabilirsiniz..

Oturma odasının modern görünmesi için mobilya seçimini dikkatli yapmalısınız.

Oturma odasının modern görünmesi için mobilya seçimini dikkatli yapmalısınız.

Rahat yatak odaları

İskandinav tarzı uyku ve dinlenme odası, minimalist bir tasarıma sahip konforlu bir yatak, birkaç temel mobilya parçası bulunan aydınlık, ferah bir odadır.. Olabilir:

 • masif ahşap tabureler şeklinde komodinler veya sehpalar;
 • depolama sistemleri (açık elbise askıları, kitap rafları);
 • rahat yumuşak sandalyeler;
 • Osmanlı.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Küçük aplikler, yatağın başucuna, zemin lambalarına ve lambalara yakın aydınlatma armatürleri olarak kullanılır. Gizliliği korumak için yatak odası üzerinde pencereler panjur, ışık perdesi veya perde takabilirsiniz.

Yatak odasının iç kısmına da beyaz hakimdir, dekorasyonunda doğal malzemeler kullanılmıştır..

Kreş iç

İskandinav tarzı konsept mobilya için harika çocuk odaları. Ayrıca çeşitli büyüklükteki odalar için de kullanılabilir, ancak büyük bir pencere olması şartıyla. Bu tasarımın avantajı, çocuğun yaş ihtiyaçlarına bağlı olarak iç mekanın değiştirilebilmesidir..

Bu tarz, çocuk odalarını düzenlemek için mükemmeldir.

Bu tarz, çocuk odalarını düzenlemek için mükemmeldir.

Dekor, göz kamaştırıcı beyaz veya pastel renkli duvarlara kolayca yerleştirilebilir. Gerekirse değiştirilmesi de kolaydır..

Çocuk odasında çevre dostu, dayanıklı ve güvenli ahşap mobilyalar, iç mekanı hoş bir sıcak enerjiyle dolduracak ve konfor sağlayacaktır.. Oda için fonksiyonel ve ergonomik modeller seçilir, örneğin:

 • ranza veya çekyat yatak;
 • çatı katı yatağı tabanın altında bir işyeri ile;
 • gömme dolaplı, çalışma yüzeyli ve yataklı kulaklıklar;
 • çalışma masaları ve sırtlı alçak derin sandalyeler;
 • oyuncakları saklamak için açık raflar ve hasır sepetler;
 • yumuşak örme puflar;
 • açık duvar rafları ve diğer eşyalar.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Renge göre mobilyalar hafif boyasız ahşaptan seçilir veya duvarlarla aynı renkte yapılır.

Renkli oyuncaklar parlak bir vurgu olarak kullanılabilir., örtmek veya yatakta bir battaniye, yumuşak dekoratif yastıklar veya renkli bir kilim. Renkli nesneler çocuk odasına iyi uyum sağlar, örneğin:

 • bilgisayar sandalyesi;
 • Lamba;
 • avize.

TavsiyeÇocuk odası için orijinal bir dekor olarak el yapımı tekstil oyuncakları kullanın. Diğer El Yapımı ürünler gibi, iç mekana ev konforunu getirirler..

Koridor için orijinal fikirler

İskandinav tarzı iç mekanlar yaratırken ihtişam ve aşırı dekor hoş karşılanmaz, bu nedenle koridorlar geniş, hafif ve pratik olmalıdır. Beri koridor her zaman pencereler yoktur, o zaman aydınlatmaya dikkat edin. Bir avize veya lamba olmak zorunda değil, tavandan sarkan bir tutucuya vidalanmış büyük bir lamba oldukça orijinal görünecek..

Bir koridoru dekore etmek için fikir

Bir koridoru dekore etmek için fikir

Bu tür koridorlardaki tavan, duvarlar ve zemin beyaz renktedir. Etkileyicilik için, kontrast oluşturan siyah veya gri öğeler veya mobilyalarla seyreltilebilir..

Mobilya

Mobilya pratik ve özlü bir tasarıma sahip olmalıdır. Boyut ve düzene bağlı olarak bir model seçmeniz gerekir:

1 Dış giyim ve aksesuarlar için uygun bir saklama alanı düzenlemek için

Genellikle açık zemin veya menteşeli kullanın askılar. Siyah veya gri ahşap veya metalden yapılabilirler. Uygun yerleştirme için bunlar, çapraz çubukta kancalar veya askılarla donatılmıştır. İçin ayakkabı bu durumda, askının altındaki küçük bir alanı alın.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Koridorun boyutu, oraya büyük bir gardırop yerleştirmenize izin veriyorsa, doğru geometrik çizgilere ve özlü bir tasarıma sahip bir model seçmelisiniz..

2Güzelleştirme alanı için

Odayı görsel olarak büyütmek ve daha konforlu hale getirmek için bir ayna seçmeye değer. Tam uzunluktaki model aynı anda iki işlevi aynı anda gerçekleştirecektir. Dışarı çıkmadan önce etrafa bakma fırsatı sağlayacak ve ayrıca ışığı yansıtacak ve iç mekanı daha aydınlık ve ferah hale getirecektir..

Tavsiyeİnce çerçeveli düzenli geometrik şekillere sahip bir ayna seçin.

Ayrıca, giyinme alanı için, ince ahşap ayaklar üzerinde derin bir koltuk ve sırt ile rahat bir sandalye seçmeye değer. Bir ayakkabı saklama dolabı ile değiştirilebilir. Ayakkabılar açık menteşeli olarak saklanabilir raflar, üst üste yerleştirilmiş olanlar.

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

İskandinav tarzı koridorun konforu, zemindeki parlak ev yapımı halılar ve duvardaki çerçevelerdeki güzel monokrom fotoğraflar ile eklenecek. Boyut ve düzen izin veriyorsa, oraya küçük bir yumuşak kanepe, osmanlı veya tezgah kurun. Ayakkabı için oturabileceğiniz rahat mobilyalar olacaklar..

Banyo

Uzun süredir İskandinav tarzı bir banyoya yakından bakıyorsanız, işe başlamaktan ve size en uygun seçeneği seçmekten çekinmeyin..

Başlangıçta, böyle banyo sıkıcı görünebilir, ancak yakından bakarsanız fikrinizi değiştirirsiniz. Sonuçta, çok pratik, işlevsel ve estetik. Üstelik, ciddi maliyetler ve çabalar olmadan bile böyle bir tasarımı yeniden oluşturmak oldukça basittir. Bu, uygun fiyatlı malzemeler ve basit çözümler gerektirecektir..

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Beyazın hakimiyeti

Odanın iç kısmına beyaz hakim olacak, ancak gri ve mavi sıçramalarla hafifçe seyreltilmelidir. Bu renk şeması, alanı genişletmenize ve daha hafif hale getirmenize olanak tanır..

Ayrıca, otantik desenler iç mekanda uyumlu görünecek, yani:

Ancak odanın sakar görünmemesine çok dikkat etmelisiniz..

Duvar ve yer karoları

Banyoda zemini ve duvarları seramik karolarla bitirmek en pratik olanıdır. Tabii ki, beyaz veya açık renkli olmalıdır. Stili vurgulamak için mavi veya açık mavi tonlarında malzemeler de seçebilirsiniz, çünkü İskandinav iç tasarımı deniz temasını yansıtır..

bir nottaBanyonun boyutu küçükse, duşakabin kurmayı düşünmelisiniz. Bu çözüm, yalnızca evde kokulu köpüklü ılık suda uzanacak fan yoksa uygundur. Bu, küçük bir odayı daha pratik ve konforlu hale getirecektir..

Küçük ve büyük bir özel evde zarif bir koridor tasarımı. En şık ve uygun fiyatlı iç mekanlar + 180 FOTOĞRAF İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Hangi mobilyalar olmalı?

Mütevazı ancak işlevsel mobilyalar, odaya ergonomik ahşap mobilyalar yerleştirmeyi mümkün kılar. Masif ahşaptan yapılmış ahşap bir dolap veya hasır sepet, raflar veya özlü bir tasarıma sahip diğer fonksiyonel modeller olabilir..

Odanın büyüklüğü izin veriyorsa, oraya asma raflar, kaide görevi gören tabureler, ince alçak ayaklı kapalı dolaplar ve diğer ahşap modelleri yerleştirilebilir.. Ayrıca, ürünler hafif doğal bir tonda yapılabilir veya hafif boya ile kaplanabilir..

Mütevazı ancak işlevsel ayar

Mütevazı ancak işlevsel ayar

Alanın büyüklüğüne bağlı olarak, seçmeye değer lavabo lavabo için. Derin bir kaseye benzeyen yuvarlak bir model olabilir. Veya seramik veya ahşaptan yapılmış dikdörtgen tezgah.

Sizin için ilginç olacak:

Renklerin parlaklığı ve iç mekanın sadeliği: Loft tarzı tasarım (170 + Fotoğraflar)

Modern bir iç mekanda Provence stili: Fransa’nın romantikleri ve bilenleri için 335+ Güzel tasarım fotoğrafı (koridorda / oturma odasında / mutfakta)

Banyo sıhhi tesisat

Atmosferi hafifçe seyreltmek için modern sıhhi tesisat alın. Avrupa’nın kuzey bölgelerinin sakinleri “ilerlemeye ayak uyduruyor” ve ayak uydurmaya çalışıyorlar. Bu nedenle musluklar pratik, rahat ve dayanıklı olmalıdır. Mat, krom veya bronz kaplama yüzeylere sahip modeller güzel görünüyor.

Banyo seçeneği

Banyo seçeneği

Aydınlatma

Banyoya birkaç ışık kaynağı yerleştirmek uygundur. Aplikler veya noktalar ile birlikte bir tavan veya duvar lambası ve aynanın yanındaki aydınlatma, odayı çok aydınlık ve konforlu hale getirecektir..

Banyo aksesuarları

Ayna seçerken büyük bir duvar modeli tercih edin. Bu, alanı görsel olarak artıracak ve banyo daha geniş görünecektir. Odadaki zemin fayans ise, kilim yerine ahşap döşeme kullanın.. Zemin ahşapsa, ev yapımı bir kilim veya hasır kilim kullanın..

Ürünleri hafif, doğal bir gölgede seçmek daha iyidir.

Ürünleri hafif, doğal bir gölgede seçmek daha iyidir.

Dekor olarak kullanışlı aksesuarlar kullanılmaktadır. Olabilir:

 • parlak diş fırçası tutacakları;
 • şekil ve renkte orijinal avizeler;
 • saksılı saksılar (odaya açılan bir pencere olması şartıyla);
 • doğal malzemelerden ahşap havlu askıları ve diğer el yapımı fonksiyonel ürünler.

Tavsiyeİskandinav iç mekanında, işlevsel olması gerekirken minimum miktarda dekora izin verilir..

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

İskandinav tarzı iç mekanlarda lüks mobilyalar ve pahalı malzemeler kullanılmadığından, bu tasarım döşeme için mükemmeldir. balkonlar ve sundurmalar. Sonuçta, bu minimum zaman, finans ve çaba gerektirecek ve sonuç konforlu, çevre dostu, pratik ve estetikten yoksun olmayan bir iç mekandır..

Genellikle, yalnızca doğal malzemelerle tamamlanmış bu tür rahat balkonlar, şehir sakinlerinin çok katlı binalarında bulunur. Sonuçta, doğaya biraz daha yaklaşma fırsatı arayan herkes için dinlenme ve rahatlama için rahat bir yer olarak hizmet ediyorlar..

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

İskandinav bir iç mekan yaratmak için camlı bir balkona ve doğal malzemelerden yapılmış pratik mobilyalara sahip olmalısınız. Zemin ahşap plakalardan veya laminattan yapılabilirken tuğla duvarlar beyaza boyanabilir. Bu tür bir bitirme işlemi minimum zaman alacaktır, bundan sonra döşemeye başlayabilirsiniz..

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Balkona sadece en gerekli mobilyaları kurun. Bunlar açık ahşap raflar, rahat sandalyeler, tabure ve kaide şeklinde küçük standlar olabilir..

Sert işlemeli masif ahşaptan ve rattandan yapılmış parçalar organik olarak stile uyacak ve stili tamamlayacaktır. Bunlar rahat sallanan sandalyeler, hasır kanepeler veya alçak, derin bir oturma yeri olan koltuklar olabilir. Parlak vurgular oluşturmak için üzerlerine parlak yastıklar ve battaniyeler yerleştirebilirsiniz..

Balkonda rahat bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, oraya güzel saksılar kurmayı unutmayın..

İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir? İskandinav tarzı: Tasarımda 240'tan fazla Laconicism ve Restraint Fotoğrafı. Bu Stili iç mekanda gerçek yapan nedir?

Ertelemeyin ve işe koyulmayın, ancak ilham almak için videoyu izlemenizi tavsiye ederim..