Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı)

Modern İtalyan tarzı mizaç ve öz kontroldür, tüm İtalyanların evlerinin tasarımına takıntılı olması boşuna değildir. Bu konuda çok şey biliyorlar, tüm dünyaya becerilerini öğrettiler ve şimdi bize öğrettiler. İç mekandaki çağdaş İtalyan tarzı, olağanüstü zarafeti temsil ediyor. Hemen hemen her iç mekanda nasıl somutlaştırabileceğinizi makalenin ilerleyen bölümlerinde daha ayrıntılı olarak öğrenin..

Bu makalenin içeriği:

Tarihsel etki

İtalyan estetiğinin modern tasarımın temeli haline geldiğini söylemek doğru olur. O zerafet yayınlar. Dekor genellikle ülkenin zengin kültüründen yararlanır, geleneksel sanatı (duvar resimleri, heykeller gibi) ve bir manzarayı andıran sıcak bir renk paletini sergiler.. Ancak bu, İtalya’nın yeni tasarım konseptlerinin önünde olmasını engellemez – yeni ve tarihin şık bir kombinasyonunu yaratmak için genellikle klasik bölgesel etkileri kullanır..

Modern İtalyan tarzı mizaç ve dayanıklılıktır

Modern İtalyan tarzı mizaç ve dayanıklılıktır

Geleneksel Roma tasarımından çağdaş İtalyan tasarımına kadar, aydınlık ve havadar açık plan alanlar kusursuz bir marka olmaya devam ediyor. Yüzyıllar boyunca her dönemin kültürel ve sanatsal etkilerine göre stilize edilmiş ve ayarlanmıştır. İtibaren Ortaçağ’dan Rönesans’a, baroktan teknolojik yeniliğe – tüm bunlar en son enkarnasyonunda iç tasarımı etkiledi.

Romalılar büyük bir mobilya hayranı değillerdi, ancak villaları için bir şey satın aldılarsa, nadir ve pahalı malzemelerden oluşuyordu, ince işçilik ve zarif formdu.. Zengin ev sahipleri bile yalnızca temel özelliklere sahipti:

İtalyan estetiği modern tasarımın temeli oldu

İtalyan estetiği modern tasarımın temeli oldu

Bazen bir çekmeceli sandık vardı, ahşap büfe ile birlikte kapılar, kömür ızgarası, su saati. Küçük, basit süslemeler zamanla Roma toplumunun önemli şahsiyetlerinin evlerinin ve kamu binalarının daha detaylı, sofistike özellikleri haline geldi. İç dekor, Roma yaşam tarzının yaşam ortamlarını dönüştüren ve iyileştiren gerekli bir bileşendi..

Zengin Romalılar, Roma çevresindeki tepelerde yaz sıcağından villalarında kaçınırlardı. Sanat burada önemli bir rol oynadı, örneğin resimde kullanılan perspektif açısından, fiziksel alanın oda içinde hemen arttığı yerlerde..

Mimari bir model olarak villa, Toskana’da popülerdi ve Rönesans’ın damgasını vurdu.. Bir Toskana villasının tasarımı, insanlaştırılmış bahçe manzaraları sayesinde aslında içinde yaşayan insanları çevreleyen doğa ile birleştirmeyi amaçlıyor..

Bu tarz şıklık

Bu tarz şıklık

Çağdaş İtalyan evleri, geniş Akdeniz tarzı evlerle karıştırılmamalıdır. Geleneksel değerleri modern, en yeni bir görünümle rahatça birleştirmek için birçok ilginç açık alana sahip, oldukça sofistikedirler..

Açık ve koyu renklerde lüks oturma odası

Açık ve koyu renklerde lüks oturma odası

Modern toplumun ihtiyaçlarının 1500’lerin aristokrasisinin ihtiyaçlarından çok farklı olduğu açıktır. Çağdaş İtalyan tasarımı, aileyi daha küçük alanlara uyarlamayı amaçlayan işlevseldir. Tasarımın sanatsal değerinden mutlaka fedakarlık etmek zorunda değildir, ancak büyüleyici olması için daha cesur, daha keskin olması gerekir..

Modern tasarım işlevseldir

Modern tasarım işlevseldir

İki ana okul

Tarihsel olarak, Rönesans tasarımı ve mimarisi, İtalya’nın Floransa kentinde 15. yüzyılın başlarına kadar uzanır. Bu tasarıma mimari taş sütunlar ve zarif bir Barok üslup hakimdi.. İtalyan evleri bugün hala harika bir işçiliğe ve kendine özgü bir tarza sahip, ancak ortaya çıkan iki seçkin tasarım okulu var gibi görünüyor:

 • süs Eski Dünya (Eski Dünya Süslü İtalyan);
 • modern (Modern İtalyanca).

Modern tarz daha minimalist hale geldi

Modern tarz daha minimalist hale geldi

İtalyan tarzı evler sadece lüks değil, kelimenin tam anlamıyla lüks içinde boğuluyorlar. seks önce tavan. Her detay en yüksek kalitede, üstün işçiliktedir. Eski İtalyan evlerinde Sveta, panelli tavanlarda Murano cam kristal avizeler var. Duvarlar süslü yüzeylere, benzersiz fresklere ve daha fazla konfor için halılı parlak ahşap veya mermer zeminlere sahiptir..

Modern stil daha minimalist hale geldi, ancak yine de parlak lake ile lüks bir tasarımı koruyabilir mutfak, kristalli heykelsi avizeler, aerodinamik mobilya, zanaatkarlık geleneğini sürdüren.

Kaliteli mobilyalar kullanın

Kaliteli mobilyalar kullanın

Modern daire tasarımı

İtalya’dan ortaya çıkan iki seçkin tasarım okulu vardır – önemli bir yer tutan süslü Eski Dünya ve Modern İtalya..

Mobilyalar daha pürüzsüz, daha az zengin bir şekilde dekore edilmiş, ancak bu evlerde kullanılan kalite seviyesi nedeniyle aynı lüks seviyesi korunuyor.. Modern İtalyan tasarımı daha temiz, biraz daha fazla siyah-gelenekselden daha beyaz. Bununla birlikte, beklenmedik bir kristal avize veya genellikle modern tasarımlarda bulamayacağınız ışıltılı bir aksesuar gibi lüksü haykıran vurgular var. minimalist ev.

Modern tasarım daha temiz, gelenekselden biraz daha siyah ve beyaz

Modern tasarım daha temiz, gelenekselden biraz daha siyah ve beyaz

Bu nedenle, göz alıcı bir İtalyan iç mekanı elde etmek için yalnızca yüksek kaliteli malzemeler kullanmanız ve dairenizin tüm odalarına beklenmedik bir lüks dokunuş eklemeniz gerekir..

Kaliteli mobilya, sanatsal taş, yaldız kullanımı iyi bir nedenden dolayı popüler olmaya devam ediyor – tüm bu unsurları birleştirmenin nihai sonucu, her zaman alakalı olan en yüksek zarafete yol açar..

Çok sayıda İtalyan fabrikası dünyanın her köşesine ürün tedarik ediyor, böylece en iyi armatürleri sipariş edebilirsiniz. Bu mümkün değilse, ömür boyu sürecek bir veya iki kaliteli ürüne yatırım yapın.. kullanmayı unutma taş, mermer, fayans, mümkünse İtalyan lüksünün en çarpıcı ifadesi.

göz alıcı iç

göz alıcı iç

Fayans, mermer, taş

Mermerden pişmiş topraklara – tüm çeşitlerin seramiklerinin kökleri İtalyan tarihindedir.. Mermer yer karoları ile İtalyan zeminler dekoratif standartlarda yeni bir seviyeye ulaşmış ve bu karoları kilise dekoruna getiren Katolikler tarafından pekiştirilmiştir..

Taş levhaların geometrik tasarımları, renkleri ve işlemeli sanatı, İtalyan tarzı bir evde sofistike, sofistike ve olmazsa olmazlardır. Bugün, minimalist iç mekanlara cazibe katmak için zeminleri ve duvarları zıt damarlı mermer taşlarla kaplamak gelenekseldir..

Önerilen tarzda güzel yatak odası

Önerilen tarzda güzel yatak odası

TavsiyeBu tasarıma sadece bir dokunuş istiyorsanız, evinize mermer fayans eklemeyi veya mermer duvar ve zeminlerle banyonuzu zarif hale getirmeyi düşünün. Tarz size daha çok yakışıyorsa İtalyan ülke, sonra kullan pişmiş toprak fayanslar – renkleri ve dokuları İtalyan işçiliğinin başka bir seviyesidir.

Mobilya

Modern İtalyan tasarımcıların katkısı silinmez bir iz bıraktı ve ülkeyi modern klasiklerin önemli bir ihracatçısı haline getirdi..

Tasarımcılara dikkat edin:

 • kardeşler Castiglioni;
 • Vico Magistretti;
 • Ettore Sotzassa;
 • Gio Ponti;
 • Gee Aulenti;
 • Marco Zanuso;
 • Fornasetti;
 • Harry Bertoya;
 • Joe Columbo;
 • Carlo Scarpa;
 • Gabriella Crespi.

Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı) Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı) Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı)

Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı) Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı)

Bu isimler Art Nouveau’nun tasarım sözlüğüne yerleşmiştir. 20. yüzyılın 2. yarısında ülkenin yaratıcılığının kanıtıydılar.. Şimdi başyapıtları yenilikçi tasarım statüsünde kalıyor..

Mobilya markaları, amiral gemisi serisinin ilk 10’unda.

Yatak odası

Tasarım fikirleri yatak odaları İtalyan tarzında rahat doğal renk kombinasyonları, yoğun boya kullanımı, doğal ışık ve rahat bir atmosferden oluşur..

Bu yatak odalarında şunlar bulunur:

 • ahşap veya dövme mobilyalar;
 • dekoratif aksesuarlar;
 • geleneksel renk şeması;
 • doğa desenli kumaşlar;
 • parlak perdeler pencereler için;
 • klasik lambalar;
 • rahatın yakınında bulunan benzersiz el yapımı aksesuarlar yatak.

Stil, rahat doğal renk kombinasyonlarından oluşur

Stil, rahat doğal renk kombinasyonlarından oluşur

Duvarlar açık renkle boyanmıştır, örneğin çok yumuşak bir ışık-gri, sarı, şeftali, mavi, Yeşil veya doğadan ilham alan pembe. Kahverengi tonlarda İtalyan yatak ve kirişli tavanlar, rahat ve dinlendirici bir tasarım yaratır..

İtalyan mobilya ve dekoru sadece zarif değil aynı zamanda çok yönlüdür. Zamansız güzellikleri, ahşap mobilyalar, rahat dekorasyonlar, basit, sistematik olmayan herhangi bir tarzda aksesuarlar ile uyumludur.. Böyle bir yatak odası, lüks bir konakta ve küçük bir şehirde eşit derecede iyi görünecek. apartman, onun için fikirler yeterince esnek olabilir.

Bu yatak odalarında ahşap veya ferforje mobilyalar bulunmaktadır.

Bu yatak odalarında ahşap veya ferforje mobilyalar bulunmaktadır.

Mücevher oymacılığı ve el yapımı tasarımlar gibi dikkat çekici teknikler. Genellikle doğal manzaraları ve doğayla ilişkili diğer unsurları yansıtırlar. El işçiliği, karmaşık dekoratif tasarımlar, mobilya ve aksesuar tasarımında kullanılan geleneksel malzemeler üzerine uygulanmaktadır..

Altın ile dekorasyon

Yaldızlı süslemeler, Roma tasarımında (hem modern hem de geleneksel) popülerdir ve maun mobilya ve fayansları kaplayan aynalı çerçeveler boyunca kullanılır. Mermer taştaki damarlar bile bu göz alıcı altın aşkını yansıtıyor..

İtalyan mobilya ve dekoru sadece zarif değil, aynı zamanda çok yönlüdür.

İtalyan mobilya ve dekoru sadece zarif değil, aynı zamanda çok yönlüdür.

Başka bir formda, bu yaldız tarzı, İtalyan evlerinde birçok aksesuar olduğu için aksesuarlarla kendini gösterir..

En yüksek kalitede olmalılar – bir İtalyan evinde tüketim malları bulamazsınız. Bunun yerine, taş, mermer veya altın kaplama ahşap ve metalden elle oyulmuş zarif takılar bulacaksınız. Kristal, cam, aynalar da evlerin mobilyalarında büyük rol oynuyor..

Toskana dekoru

Berrak gökyüzünün güzelliği, selvi, sabah sisi, iyi bir gece uykusu için serin ve havadar odalar yaratır – bu romantik Toskana ile tanışın. Yumuşak mavi, yeşil, sarı, pembe, kırmızı – yatak odası ve mobilya için ana renkler. Ahşap mobilyalar, panjurlar, tavan kirişleri de stili tanımlayan çarpıcı unsurlardır..

Altın kaplama süsleme, Roma tasarımında popülerdir

Altın kaplama süsleme, Roma tasarımında popülerdir

Beyaz, krem, açık şeftali duvarlar, çiçeklerle süslenmiş beyaz mermer tezgahlar ve küçük lambalar – Sade, konforlu Toskana dekorunun büyüleyici detayları.

Pişmiş toprak karolar, pamuk halı, çok renkli yastıklar, Geleneksel Toskana duvar süslemeleri, odanızda bir huzur adası yaratacaktır. Altta ve kenarlarda dantel ile süslenmiş küçük çiçek veya çizgili desenlere sahip pamuklu pencere perdeleri pratik ve zariftir..

Toskana stilinin sırrı sadeliğinde yatmaktadır. Toskana projesi, yatak odası penceresinden basit hoş bir manzara ile uyum içindedir – mavi gökyüzü, güzel tepelerde gri-yeşil zeytinlikler, sakin bir atmosfer.

Toskana dekoru

Toskana dekoru

Basit bir tasarımı var: “az daha çoktur” – buraya çok iyi uyan bir slogan.. Tipik süslemeler, ferforje duvar süslemeleri ve aplikler olacaktır. orijinal resimler zengin bagetlerde, küçük çiçek aranjmanlarında veya Fotoğraf Eski Dünyanın lezzetini ekleyin. Küçük çiçek desenli yumuşak yastıkları dağıtabilir veya bu rengi sandalyenizi döşemek için kullanabilirsiniz.. Basit ev dekorasyonu, yumuşak çiçekler, doğal malzemelerin karışımı – ülke dekorasyon stili için tipik.

Sicilya dekoru

Sicilya, eşsiz bir Akdeniz tarzıdır. Sicilya, Akdeniz’de Yunan kökenli Arap kökenli farklı kültürel etkilerden etkilenen bir adadır. Yemek yapmak Sicilya’da harika bir sanattır ama burada dekor da çok önemlidir..

Stilin sırrı basitliğindedir.

Stilin sırrı basitliğindedir.

Güzel Sicilya’nın bölgesel cazibesine sahip geleneksel İtalyan tarzı dekorasyon, Sicilya manzarasında bulunan dokuları ve renkleri taklit eder.. Buradaki evler doğal taş ve ahşap ürünlerle dekore edilmiş, seramikler eşsiz görünüyor..

Dekorasyon tarzı kırsal alan, doğa, sıcak hava, bol güneş ışığı ile ilişkilidir. Doku boyama, sıva, İtalyan çinileri ve taşlarla kale gibi görünen Sicilya evleri, özel izlenimler bırakıyor, unutulmaz anılar yaratıyor..

Zarif kıvrımlar, koyu renkli mobilyalar, şeffaf perdeler, geleneksel el sanatları, zengin duvar halıları, karmaşık desenler ve işlemeli yastıklar Sicilya dekoru yaratır..

Sicilya, eşsiz bir Akdeniz tarzıdır.

Sicilya, eşsiz bir Akdeniz tarzıdır.

TavsiyeSicilya’daki İtalyan evlerinin temasını mumlar, mozaikler, figürinlerle tamamlayın. Aynalar, güzel sanatlar güzel bir dekoratif vurgu yapacaktır. Roma tarzı bir avize – Sicilya yatak odanız için son dokunuş.

Sizin için ilginç olacak:

Japon tarzı apartman tasarımı: Evinizin huzuru. 220+ (Fotoğraf) Farklı odalarda iç mekan (mutfak, oturma odası, banyo)

Amerikan tarzının ölçülü zarafeti: Bir daire için tasarım seçimi (oturma odası, yatak odası, mutfak)

İç mekanda Art Deco: Oturma odası, mutfak ve yatak odasında 195+ (Fotoğraf) tasarımı. Hayatınızı değiştirecek mobilyalar

Dairenin iç kısmında modern tarz (185+ Fotoğraf) – Sofistike tasarımın lüks sadeliği

İç mekanda retro tarz (130+ Fotoğraf) – Bilmek istedikleri, ancak tasarım hakkında sormaya korktukları her şey

Bir kır evinin iç kısmında basit ve çok yönlü Country tarzı. 200’den fazla doğallık ve sadelik içeren tasarım fotoğrafları

Oturma odası fikirleri

İtalya’nın modern tarzı avangard düşüncenin vücut bulmuş hali haline geldiğinden, onu ifade eden yönler de farklıdır. Modaya uygun daireleri ve özel evleri dekore etmek için sıklıkla kullanılan bu yaratıcılığa özellikle ilginç üç yaklaşımı vurgulamaya çalışalım.. Bunları üç sistem kategorisine ayıralım:

 • rustik (ülke);
 • lüks;
 • cesur çağdaş.

Küçük, klasik oturma odası

Küçük, klasik oturma odası

Hepsi birbirinden çok farklı olsa da projelerin ortak bir teması var: Hepsi geçmişten etkilenirken aynı zamanda dünyanın modern tasarımını da etkiliyor. Daha fazlasını anlamak için bu görüşlerin her birine daha yakından bakalım..

ülke tarzı

Rustik, rustik İtalyan tasarımı, farklı dünyaları birleştirirken iç mekan yüzeyleri için hammadde kullanır – eski ile yeni. İki dünya farklı olsa da, kontrast yoluyla birbirlerini tamamlarlar..

Hepimiz eski tuğla duvarlara ve kirişlere sahip bir İtalyan çiftlik evinde yaşamıyor olabiliriz, ancak yeni ve geleneksel arasında zıt çizgiler kullanma fikri, çatı katı veya endüstriyel tarz gibi projelerde düzenli olarak görülen bir kavramdır..

ülke tarzı

ülke tarzı

Klasik Lüks Modern

İtalya’nın lüks tasarımı, ince zarafet ve ölümsüz statü arasında bir denge kuruyor.. Yemek masası ve sandalyeler gibi öğeler, zenginlik yayan iyi zevkin sınırları içinde kalırken, etkileyici ve sanatsal olma fırsatı olarak kullanılır.. Bu nedenle, stil, niş tasarım endüstrisinde özgünlüğü korumak için gelişmenin yollarını bulur. İşin garibi, geçmişten gelen ilham, konsepti her zaman taze ve lüks tutar..

lüks modern

lüks modern

Cam çağdaş

Cam işçiliği yüzyıllardır sürekli bir ilham kaynağı olmuştur, bu nedenle modern tasarımcılar cam ve yeni tasarım arasındaki sınırları zorlamanın yollarını bulurlar.. Geleneksel İtalyan cam eşyalarının kökleri, sanatsal olarak üfleme camın tarihinin farklı noktalarında Avrupa’da çok popüler hale geldiği Venedik ve Minotti’de bulunmaktadır. Artık zanaat geleneği ve kaliteli cam işçiliği aynı sanatsal tarzda ancak günümüz zevklerine uygun yeni bir tasarıma yansıyor..

Memvis tarzı

Memvis tarzı

lüks deri

Deri, İtalya’nın üretiminde en iyisi olarak kabul edildiği bir başka malzemedir. Cam gibi derinin de asırlık atölyelerin yöntemlerine dayanan bir geçmişi vardır..

İtalya’daki en iyi tabakhaneler bugüne kadar geleneksel boyama ve tabaklama yöntemlerini sürdürmeye devam ediyor. İtalya’da yapılan ürüne lüks deri için bir itibar kazandırıyorlar. Bu deri koltukları, kanepeleri veya yemek sandalyelerini özel kılar..

Cesur Memphis Stili

Çağdaş İtalyan tasarımının en cesur yanı, daha sofistike benzerlerinden tamamen farklı bir estetik rota izliyor.. Eğlence, renk ve iyi tanımlanmış şekiller kavramı etrafında dönen bu bölümün köklerini İtalyan Memphis hareketinde nasıl bulabileceğini görmek kolay.. Hayatın nasıl olması gerektiğine meydan okuyan Memphis, yaratıcılığı ifade etmek için tasarımı renkler ve şekiller etrafında merkezileştirerek endüstri standartlarının engellerini aştı..

İtalyan tasarımının en cesur yanı

İtalyan tasarımının en cesur yanı

Kartell gibi çeşitli markalar, kendi amaçları için polietilen ve termoplastik kullanarak renk ve sadeleştirilmiş form odaklı tasarımlar yaratırken, bir işlev olarak da hizmet vermektedir..

Yeni İtalyan tasarımının evlerimizi nasıl etkilediği, karakterinin çeşitli yönleriyle görülebilir.. Bir tarz Eski Dünyanın pürüzlülüğü ile birlikte çalışabilirken, bir diğeri ilhamını yeni lüks için kullanmak için dünyanın el sanatlarında bulacaktır. Ve üçüncüsü, öncüye odaklanarak yoluna devam edecek..

Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı) Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı) Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı)

Modern İtalyan tarzı (230+ Fotoğraf): Güncellenmiş ölümsüz lüks (mutfak, oturma odası, yatak odası tasarımı)

VİDEO: İtalyan tarzında zarafet ve incelik

 

sonuçlar

İtalyan tasarımı, genel tasarım endüstrisinde kendi dalgasını yaratarak dünyanın geri kalanından ayrılıyor, çünkü evimize girdiğinde mekana kendi karakterini ve yeniliğini katıyor..