Přemýšlíte o tom, že si necháte udělat piercing do boku? Vysvětlíme postup a probereme vás všemi malými detaily v našem nejnovějším průvodci piercingem.

dráp tetování a kyčelní piercing

Symetrické nebo singulární, povrchové nebo dermální, samotné nebo s tetováním, hip piercing vypadá neuvěřitelně u mužů i žen.

V tomto článku pokrýváme všechny důležité informace o piercingu kyčle, včetně procesu, nákladů a faktoru bolesti.

Přejděte na konec článku, kde najdete obrovskou galerii příkladů šperků a piercingů!

Co jsou to hip piercing?

Tyto piercingy jsou umístěny v pánevní oblasti, blízko kyčelní kosti. Symetrické piercingy na obou bocích jsou nejoblíbenější volbou.

stylový hip piercing

Pro hip piercing se běžně používají dvě metody: povrchové tyče a mikrodermály.

Povrchové piercingy zahrnovat umístění dlouhé, tenké tyče pod povrch kůže. Konce tyče jsou ohnuty nahoru v úhlu 90 stupňů, takže mají tvar sponky.

Jediné části tyče, které se zobrazují nad povrchem kůže, jsou konce – tolik, aby vám mohly našroubovat korálky.

Korálky jsou zaměnitelné, což znamená, že lišta může zůstat na místě, zatímco povrchové prvky lze měnit.

Povrchové kyčelní piercing se provádí buď jehlou nebo skalpelem. Pokud skalpel zní pro piercing dost drasticky, nebojte se – nejedná se o žádnou operaci.

hip piercing barHip Piercing Bar

Mikrodermální (někdy označované jako dermální nebo mikro dermální) piercing používá podobný koncept, ale s jednou perlou.

Spíše než zahrnující podlouhlý pruh, se kůže skládá z kotevního kusu a jednoho korálku. Výsledný piercing tedy ukazuje spíše jeden korálek než dva.

Kotva je umístěna pod povrch kůže. Je to v podstatě kus kovu z bezpečného piercingu (jako je chirurgická ocel). Tato část zůstává na svém místě.

Korálek lze mezitím vyměnit, jakmile se piercing zahojí.

Dermální kyčelní piercing se provádí buď jehlou, nebo dermálním punčem.

Surface vs micro dermal hip piercing: což je lepší?

Oba vypadají stejně dobře a neexistují žádné objektivní rozhodující faktory. Z velké části záleží na tom, jak chcete, aby piercing vypadal.

Při rozhodování mezi těmito dvěma je první věcí, kterou je třeba zvážit, zda byste chtěli ukázat dva korálky (povrch) nebo jeden (dermální). To do značné míry určí, kterou metodu zvolit.

Jak již bylo řečeno, je naprosto možné získat dva dermální piercingy blízko sebe, aby se podobaly vzhledu povrchového piercingu.

pravý bok piercing

Pokud máte tetování kyčle nebo je plánujete do budoucna, zvažte, jak piercing zapadne do designu.

Stojí za zmínku, že tyto typy piercingů jsou proslulé tím, jak často jsou odmítnuty – tj. Rozpoznány jako cizí předmět a vytlačeny vaším tělem. Dermály mají o něco nižší míru odmítnutí než povrchové piercingy.

Mikrodermální kyčelní piercing je také o něco dražší, ale méně bolestivý, než povrchový kyčelní piercing.

Proces piercingu kyčle

Bez ohledu na to, kterou metodu jste zvolili, by váš piercer měl začít dezinfekcí oblasti boků.

To je opravdu důležité: pokud se pokusí pokračovat bez tohoto kroku nebo pokud nenosí vhodnou hygienickou ochranu, jako jsou rukavice, měli byste svůj výběr profesionála přehodnotit.

Jakmile je oblast důkladně dezinfikována, piercer označí perforační body pomocí chirurgického fixu. To má ukázat, kde bude piercing, a také vést piercera při provádění postupu.

Pokud si necháte při stejné schůzce propíchnout oba boky, označení skvrn pomůže zajistit, aby byly přesně symetrické.

povrchový piercing kyčle a pupku

To, co se stane dále, bude záviset na typu piercingu (povrchovém nebo dermálním) a konkrétní zvolené metodě.

U povrchových piercingů piercer upne kus kůže a perforuje jej jehlou nebo skalpelem. Poté vloží lištu do „tunelu“, který právě vytvořili, pod kůži. Poté se přišroubují viditelné prvky šperku.

U dermálních piercingů bude piercer buď používat jehlu nebo dermální punč, aby vytvořil prostor pro kotvu.

dvojitý hip dermální piercing

Při použití jehly se tkáň jednoduše rozdělí natolik, aby bylo možné zatlačit kotvu. Dermální razník mezitím úplně odstraní malý kousek tkáně a vytvoří „kapsu“.

Poté, co byla kotva správně vložena, je patka přišroubována k horní části.

A máte hotovo! Než opustíte piercingový salon, měli by vám tamní profesionálové poskytnout pokyny, jak se starat o váš zcela nový piercing.

povrchový hip piercing s činkou

Bolest piercingu kyčle

Jako u každého jiného druhu úpravy těla bude faktor bolesti kyčelního piercingu záviset na vaší individuální toleranci. Znalosti piercera také přispívají k tomu, jak bolestivý bude postup.

Obecně se nevěří, že by tyto piercingy byly obzvláště bolestivé. Bez ohledu na zvolený způsob piercingu by měl být postup relativně rychlý s zvládnutelným množstvím bolesti.

U povrchových kyčelních piercingů je použití skalpelu považováno za méně bolestivé než jehlová metoda. Podobně s dermálním kyčelním piercingem metoda dermálního punče bolí méně než jehla.

Dermální piercing je obecně méně bolestivý než povrchový piercing. Pokud se tedy opravdu obáváte, jak bolest zvládnete, nejméně bolestivou možností je mikrodermální piercing do kyčle provedený dermálním punčem.

velké činky-hip-piercing

Cena piercingu kyčle

Náklady na hip piercing budou záviset na dvou hlavních faktorech: metodě a piercingu.

Povrchové piercingy obvykle stojí mezi 50 až 100 dolary. Ceny za dermální piercing obvykle začínají na 70 $ a dosahují 100 $ a více. Pokud ceny salonu nezahrnují náklady na šperky, přidejte dalších asi 20 $.

Jak se dalo očekávat, zkušenější profesionálové v oblasti piercingu si obvykle účtují více.

Mějte na paměti, že tyto piercingy mají relativně vysokou míru odmítnutí. Výběr zkušenějšího piercera bude znamenat zaplacení trochu více, ale také pomůže zajistit, že s piercingem nebudou žádné problémy.

trojitý kyčelní piercing a piercing do břicha

Léčení, následná péče a rizika

Většina dermálních piercingů se hojí 1-3 měsíce. Povrchový piercing obvykle trvá déle, od 3 měsíců do roku.

Během této doby se budete muset o piercing starat, abyste předešli nepříjemným komplikacím.

Váš piercer může doporučit komerčně prodávaný produkt k čištění vašeho piercingu. Nejoblíbenější volbou je však fyziologický roztok a můžete si jej vyrobit doma smícháním vody s neionizovanou mořskou solí.

hip piercing a hvězdné tetování

Během prvních týdnů byste měli piercing čistit alespoň dvakrát denně. Pokračujte v čištění alespoň jednou denně, dokud se zcela nezhojí.

Hip piercing může být obtížné vyčistit – místo namočení musíte místo namočit do fyziologického roztoku (nebo jiného vhodného produktu). Nejlepší způsob, jak to udělat, je vložit čisticí roztok do čistého, malého plastového kelímku a postavit jej na piercing, když stojíte nebo ležíte..

Chcete -li oblast osušit, jemně poklepejte pokožku čistým hadříkem nebo ještě lépe čistým jednorázovým papírovým ručníkem.

Stejně jako u všech ostatních piercingů byste se během procesu hojení neměli dotýkat oblasti, kromě čištění piercingu. Udržujte tření v oblasti na minimum tím, že budete nosit volné oblečení a pokud možno spát na zádech.

A co je nejdůležitější, nikdy byste se neměli pokoušet šperky odstranit, dokud se piercing stále uzdravuje. To by mohlo vést k poškození tkáně, zjizvení a zvýšenému riziku infekce.

Pokud opravdu potřebujete nechat šperky ve fázi hojení odstranit, požádejte o pomoc odborníka na piercing.

piercing na bocích

Známky infekce

Je normální, že propíchnutá oblast je prvních několik dní po zákroku červená, teplá a něžná.

Pokud však tyto příznaky přetrvávají příliš dlouho nebo se znovu objeví později, mohou naznačovat infekci.

K infekci dochází, když do rány vstoupí bakterie, a je často důsledkem nesprávné péče nebo chyby, kterou způsobil piercer.

Pokud je oblast horká na dotek, bolestivá, oteklá, s neobvyklým výtokem nebo bez něj, co nejdříve se poraďte s piercerem nebo lékařem. Infekce vyžaduje profesionální péči a pozornost.

Odmítnutí

Vzhledem k tomu, kde se nacházejí, jsou náchylné k piercingu hipbone odmítnutí. V oblasti boků dochází k velkému tření, roztahování a pohybu kůže, což proces hojení komplikuje.

K odmítnutí dochází, když tělo omylem rozpozná piercing jako cizí předmět a pokusí se ho odstranit. Tělo se místo hojení tkáně kolem piercingu rozhoduje vytlačit ji skrz kůži.

Jak můžete očekávat, odmítnutý piercing zanechá za sebou značnou jizvu, zvláště pokud je použita činka.

Odmítnutí se u těchto piercingů stává často, ale výběr správných šperků a správná péče o piercing může pomoci minimalizovat riziko.

Předpokládá se, že správně provedená pokožka na bocích má nižší míru odmítnutí než povrchové piercingy.

Hip piercing šperky

Váš výběr šperků bude primárně záviset na tom, zda se rozhodnete pro povrchový nebo dermální piercing.

Hip piercing barů

Hip Piercing Informace

S povrchovým hip piercingem, přizpůsobitelnou součástí šperku jsou dva korálky, které jsou našroubovány na každý konec tyče.

Samotná tyčinka zůstává pod povrchem kůže a není zaměnitelná. Šroubovací perličky jsou jediné části, které se zobrazují nad hladinou.

Existují tisíce možností, od pevných kovových koulí nebo hrotů po drahokamy a kuličky. K dispozici jsou také různé tvary, například hvězdy nebo kříže.

Mikrodermální bolest piercingu kyčle

Hip piercing obrázek

Mikrodermální kyčelní piercing

Mikrodermální šperky pro piercing do boku

Jak jsme již viděli, šperky pro mikrodermální piercing obsahují kotvu (vloženou do kůže) a korálek.

Kotva musí být ponechána na místě – ve fázi hojení kolem ní v podstatě roste kůže a tkáň. Korálek, viditelný nad povrchem kůže, je jedinou viditelnou částí.

Stejně jako u povrchových tyčí existuje mnoho možností pro mikrodermální šperky pro piercing do kyčle, ve formě singulárních, zaměnitelných korálků.

Mikrodermální kyčelní piercing

Mikrodermální kyčelní videoMikrodermální video o piercingu kyčleSurface Hip PiercingMikrodermální kyčelní piercing, doba hojeníMikrodermální hip piercingMikrodermální kyčelní piercing bolíJak se dělají hip piercingyJak se provádí mikrodermální kyčelní piercingHip Dermální doba hojeníMikrodermální kyčelní piercingMikrodermální kyčelní piercing klady a záporyMikrodermální ceny kyčelního piercinguMikrodermální hip piercing obrázkyMikrodermální čištění piercingu kyčleMikrodermální péče o piercing kyčleMikrodermální hip piercing následná péčeMikrodermální dvojitý kyčelní piercingMikrodermální šperky pro piercing do bokuMikrodermální infekce piercingu kyčleJak udělat hip piercing samiVše o mikrodermálním kyčelním piercinguHip Dermální doba hojeníMikrodermální kyčelní piercing bolí

Bolest piercingu kyčleHip Piercing domaBolest piercingu ve srovnání s pupkemFakta o piercingu kyčleCena kyčelního piercinguHip Piercing ExperienceHip Piercing čištěníProces hojení piercingu kyčleHip Piercing Doba hojeníPéče o piercing kyčleHip Piercing BarHip Piercing BarbellsHip Piercing ObrázkyZnámky infekce piercingem kyčleBílé piercingové šperky pro povrchové piercingyHip Piercing, jak se to děláSurface Hip PiercingHip Piercing Klady a záporyCena kyčelního piercinguHip Piercing BarHip Piercing BarbellsPéče o piercing kyčleHip Piercing čištěníCena kyčelního piercinguHip Piercing ExperienceFakta o piercingu kyčleProces hojení piercingu kyčleHip Piercing Doba hojeníHip Piercing, jak se to děláHip Piercing ObrázkyHip Piercing InformaceZnámky infekce piercingem kyčleBílé piercingové šperky pro povrchové piercingyBolest piercingu kyčleBolest piercingu ve srovnání s pupkemHip piercing obrázekCena kyčelního piercinguHip Piercing Klady a záporySurface Hip Piercing

Piercing kyčelní kosti

Piercing do kyčle Vertcal BarbellSurface Barbell Hip Piercing pro dívkyHvězdné tetování a kyčelní piercing pro dívkyPovrchový kyčelní piercing Silver StudRůžové tetování na levém a bokovém piercinguPiercing do pupku a Piercing do kyčleHip piercing se zelenými drahokamyHip piercing s krásnými stříbrnými kotvamiDetailní záběr na piercingHip Piercing a tetování srdceHip piercing s povrchovými činkamiHip piercing se stříbrnými cvočkyHip piercing s jehlamiHip piercing pro mladé stylové dívkyHip piercing a stylový břišní prstenHip levý boční piercing pro dívkyHip krásný piercingSrdce pupek prsten a hip piercingDívka s pravým kyčelním piercingemDívka Ukazuje Její Hip PiercingNejlepší hip piercingBřišní prsten a kotevní kyčelní piercingPiercing do pupku a kyčle s povrchovou činkouSvislé hip piercingySurface Barbell Levý kyčelní piercingSurface Hip Silver Barbell PiercingPovrchové Hip Piercing s drahokamy a piercing do pupíkuPovrchový kyčelní piercing pro mladé dívky