Přestože název „průmyslový piercing“ zní poměrně nudně a technicky, není tomu ani zdaleka tak. Ve skutečnosti to může být nejvíce jedinečný a hravý piercing, jaký můžete získat. Je to daleko od běžných piercingů do uší, a dokonce i od ostatních piercingů do chrupavky. Získáte něco, co rozhodně obrátí hlavu k tomu, kdo to vidí.

S tím bylo řečeno, tento článek se bude zabývat vším, od získání průmyslového piercingu po tipy pro následnou péči. Než si tedy propíchnete uši, nezapomeňte si nejprve přečíst tuto příručku.

průmyslové piercingy

Co je to průmyslový piercing?

Na uších je umístěn průmyslový piercing a je to konkrétně piercing do chrupavky. Ale na rozdíl od většiny to zahrnuje dva piercingy, ale jeden šperk. V zásadě jedna činka spojuje oba piercingy dohromady. Může se také nazývat piercing do baru nebo lešení.

Normálně jsou propichy od sebe vzdáleny přibližně 1,5 palce. Přesto to může také záviset na vašich uších a umístění, které chcete. Tradiční průmyslové piercingy zahrnují dva šroubovicové piercingy s jednou lištou. Nyní však existuje mnoho možných způsobů, jak jej získat.

Můžete se například rozhodnout, že budete mít dva lastury a lišta bude nastavena svisle. Nebo si také můžete vybrat piercing proti šroubovici a věži, piercing do věže a daithu, nebo piercing do daithu a nižší lastury.

Někteří lidé mají dokonce čtyři piercingy spojené pouze jediným šperkem. Ale to je jen tehdy, pokud na to máte ucho. Existují také tříbodové průmyslové piercingy.

Výhody a nevýhody

Než si jednoduše pořídíte průmyslový piercing, je nejlepší vědět, jaké jsou pro a proti.

Profesionálové

 • Průmyslové piercingy jsou velmi poutavé, protože je to něco, co každý nevidí. Vypadá to úchvatně, zejména se správnými šperky.
 • Je to univerzální piercing a bude fungovat pro muže i ženy. Nejen, že si můžete vybrat z tisíců barů, ale můžete si také vybrat z několika možností, jak je uvedeno výše. Jak horizontální, tak vertikální průmyslový piercing vypadají stejně dobře u mužů i žen.
 • Na výběr je mnoho variací. Pokud máte ucho, můžete získat tří nebo čtyřbodový piercing. Je to něco, co vás rozhodně vyčnívá z davu.

Nevýhody

 • Za prvé, piercing do chrupavky je těžké získat. Ty jsou náročnější než piercing do ušního boltce nejen pro vás, ale i pro pána piercingu. Musíte se ujistit, že najdete nejlepší obchod a osobu pro tuto práci.
 • Následná péče je mnohem složitější, protože pečujete o dva piercingy najednou. Je naprosto nezbytné dodržovat rady, které vám dal váš piercingový mistr.
 • Získáte dvě díry současně. Bude to dvakrát bolest, dvakrát nepohodlí a dvakrát těžkosti. Může to být děsivé, zejména pokud jste v piercingu poměrně noví.

Postup

Znalost postupu je nezbytnou součástí získání průmyslového piercingu. Můžete se připravit nejen mentálně a fyzicky, ale také budete vědět, jestli něco není v pořádku. Váš piercingový mistr například nesterilizoval jehly ani tyčinku. Máte šanci je zavolat nebo odejít a vybrat si jiného profesionála, který vám pomůže.

To znamená, že co by se mělo stát:

 1. Piercingový mistr by měl sterilizovat vše od šperků, nástroje a míst piercingu. Měl by také použít nové rukavice, aby se ujistil, že se nenakazíte.
 2. Místa piercingu budou označena chirurgickým perem. Vstupní a výstupní body budou obvykle spojeny čarou, abyste měli představu, jak to bude vypadat. Do této doby můžete své rozhodnutí změnit, pokud se vám umístění nelíbí.
 3. Jakmile souhlasíte s umístěním, použije jehlu č. 14 nebo dutou jehlu k zahájení prvního otvoru. Obvykle budete požádáni, abyste se zhluboka nadechli, abyste pomohli s bolestí a nervy. Poté bude propíchnuta druhá díra.
 4. Následuje šperk, který bude vložen do obou otvorů a poté bude na jednom konci zavřen kuličkou.
 5. Váš mistr piercingu provede finální dezinfekci, aby se ujistil, že jste bez rizika infekce.

Celá procedura obvykle trvá několik minut.

Viz také: Medusa Piercing: Bolest, léčení, cena s 75+ nápady

Mohu se propíchnout sám??

Pravděpodobně jste v pokušení propíchnout se. Mnozí by řekli, že piercing není těžký, zvláště když mají pomoc několika přátel. Ale než se vrhnete dopředu a učiníte rozhodnutí, je moudré znát klady a zápory proniknutí do sebe, protože ano, můžete to udělat.

Doporučujeme to? Spíš ne.

Existuje mnoho věcí, které se mohou pokazit, pokud se pokusíte probodnout bez zkušeností. Propíchnutí chrupavky je těžší, protože tato část těla je obvykle tvrdší než ušní lalůček. Kromě toho musíte pro průmyslové piercing udělat dva piercingy. Rozhodně to není něco, co lze jen odhadovat. Musíte zajistit, aby se do obou otvorů vešly šperky bez jakéhokoli nepohodlí.

Propíchnutí sebe sama může být navíc nebezpečné pro vaše zdraví. Pokud nepoužíváte řádně sterilizované vybavení nebo si zapomenete vyčistit ruce nebo je poté sterilizovat, může vám hrozit infekce. Vaše okolí může také způsobit infekce, aniž byste to věděli.

Pokud jste však opravdu odhodláni to udělat sami, řádně si své vybavení připravte. Ujistěte se, že máte čisté ruce nebo dokonce použijte latexové rukavice, pokud můžete. Pokud můžete požádat o pomoc někoho, kdo má více zkušeností, tím lépe. Ve skutečnosti je nechat někoho jiného probodnout je jednodušší než to udělat sám.

Jak špatně to bolí?

Pokud jste si někdy nechali propíchnout ušní boltce, věděli byste, že to ve skutečnosti nebolí tak, jak si mnozí myslí. Na začátku je trochu špetky, ale vše, co potom opravdu ucítíte, je horkost v uších. Může to být ještě několik dní trochu bolestivé, ale ne něco, co nemůžete snést.

Je to průmyslový piercing stejný?

V zásadě jsou piercingy chrupavky mnohem bolestivější než propíchnutí ušního boltce. Pak to opět není nejbolestivější věc na světě a budete se cítit bolestí jen několik minut po počátečním propíchnutí. Z 10 je úroveň bolesti průmyslového propíchnutí pravděpodobně v průměru kolem 6. Jediným problémem je, že dostanete dva piercingy najednou, takže to zní nervy.

Kromě toho má každý jinou úroveň tolerance bolesti. Někteří se nemusí cítit víc než špetka, zatímco jiní mohou chvíli cítit extrémní bolest.

Abyste snížili část stresu, můžete svého piercingového mistra požádat o případný znecitlivující krém. Trochu to pomáhá a díky placebo efektu to bude snesitelnější. Místo samotného postupu se můžete zaměřit také na šperky. přemýšlejte o tom, jak dobře to nakonec bude vypadat. Nebo můžete začít dechová cvičení, abyste se uklidnili. Někteří dokonce užívají ibuprofen, aby pomohli vypořádat se s bolestí.

Pokud je pro vás opravdu těžké vzít si dva piercingy najednou, můžete nejprve dostat první piercing a nechat ho uzdravit. Potom můžete udělat druhý jednou a do té doby mít vloženou lištu.

Jak dlouho trvá, než se uzdraví?

Doba uzdravení se u každého člověka liší. Záleží na vašem vlastním těle a vašem zdraví, stejně jako na tom, jak jste s následnou péčí pilní.

Existují šťastlivci, kteří se uzdravují velmi rychle. Průmyslové piercing bude trvat nejméně měsíc nebo dva, než se úplně uzdraví. Ale někteří jsou pomalí léčitelé a mohou trvat přibližně tři až pět měsíců. Pokud si nejste natolik opatrní s následnou péčí, možná budete muset počkat maximálně devět měsíců, než se vaše piercingy zcela zahojí.

Jedna věc, kterou musíte poznamenat, je, že váš piercing může bobtnat nebo se může cítit bolest asi den po zákroku. To je zcela normální a mělo by to po několika dnech zmizet.

Pokud chcete změnit své šperky, je nejlepší nechat je nejprve úplně vyléčit. Také si můžete ověřit u svého piercingového mistra, zda si nyní můžete nechat vyměnit ten váš.

Mohu propíchnout obě uši?

Průmyslové piercingy jsou neuvěřitelně ohromující, že byste mohli být v pokušení mít je na obou uších. A to je zcela v pořádku. Koneckonců můžete odstranit bar a použít samostatné šperky, aby vypadal méně slavnostně než bar.

Je ale v pořádku nechat si propíchnout obě uši najednou?

Opět záleží na osobě, ale může být velmi obtížné propíchnout dvě uši najednou. Pamatujte, že průmyslový piercing potřebuje alespoň dva piercingy. Propíchnutí obou uší může být pro vás velmi nepříjemné nejen během procedury, ale i po jejím skončení.

Za prvé, nedoporučuje se spát na vašich nových piercingech. Pokud máte propíchnuté levé ucho, zajistěte spánek na pravém boku a naopak. Jinak to může být velmi nepříjemné a může to bránit hojení vašeho piercingu.

Nyní, když máte obě uši propíchnuté, omezuje vaši spací pozici. To znamená, že můžete ležet pouze na zádech nebo na břiše. Příliš se cítit pohodlně není možnost následujících pár měsíců, protože se to hojí.

To znamená, vezměte postup pomalu. Doporučujeme mít to nejprve na jednom uchu a nechat to úplně vyléčit. Možná, že než se vaše ucho zahojí, změníte názor a budete chtít jiný piercing.

Jaké šperky mohu použít?

Průmyslové piercingy spojují dva nebo více otvorů pomocí lišty. Pokud to není bar, ve skutečnosti se tomu neříká průmyslový piercing a zbývají vám různé druhy piercingů. To znamená, že pro tento určitý typ propíchnutí lze použít pouze tyč. Dobrou zprávou je, že můžete najít mnoho různých a jedinečných šperků, které vyhovují vašemu stylu.

Můžete se však rozhodnout, že po dobu hojení ucha nebudete nosit barovou náušnici. Můžete požádat svého piercingového mistra o samostatné šperky. Vybírat můžete z labret, zajetých perličkových kroužků, mini zakřivených činek, bezešvých kroužků nebo krátkých rovných činek. Každá z těchto kategorií má samozřejmě různé styly – od jednoduchých až po kreativnější kousky.

Poté, co se vaše uši uzdraví, můžete se vrátit ke svému piercingovému pánovi a změnit ho na barovou náušnici. Dokonce to můžete udělat sami.

Je nošení samostatných náušnic prospěšné pro proces hojení?

Po propíchnutí mohou chrupavkové piercingy chvíli zůstat něžné. Můžete dokonce očekávat, že se bude cítit trochu bolestivě i po měsíci nebo dvou, a to je zcela normální. Ve srovnání s piercingem kůže trvá déle, než se chrupavka uzdraví.

To znamená, že nošení samostatných šperků během procesu hojení může pomoci. Často je to pohodlnější než mít lištu, která při náhodném dotyku neustále táhne obě díry. Tento druh šperků má také tendenci vyvíjet větší tlak na postiženou oblast, zvláště když spíte. Léčba může trvat déle než nošení samostatných náušnic.

Další výhodou používání samostatných náušnic je, že zabraňují zamotání vlasů do šperků. To je často případ, kdy nosíte činku a máte delší zámky. Pokud ale trváte na tom, abyste nosili průmyslovou činku, jen se ujistěte, že máte vlasy vždy sepnuté, zvláště když spíte.

Tipy pro následnou péči

Následná péče je nejdůležitější součástí průmyslového piercingu. Trochu se zlenivte a nakonec budete čekat asi rok, než se vaše piercingy úplně zahojí. A to pokud máte štěstí. Existuje mnoho lidí, kteří trpí infekcemi, protože následnou péči neberou příliš vážně.

To znamená, že musíte zajistit, aby vaše piercingy byly vždy čisté. Kromě toho zde najdete několik dalších tipů pro následnou péči:

Čištění

Čištění piercingů každý den je důležité. To pomáhá zabránit akumulaci bakterií, které by mohly způsobit infekce. Nejlepší čisticí prostředek je sprej s mořskou solí, který koupíte v jakékoli drogerii nebo v piercingovém obchodě. Můžete si ho vyrobit i doma.

Jednoduše smíchejte čtvrt lžičky mořské soli s 8 uncí teplé vody. Míchejte, dokud se sůl nerozpustí. Jakmile to udělá, můžete si vzít vatu nebo pupeny a namočit ji do směsi mořské soli. Poté jednoduše vyčistěte postižené místo.

Před touto rutinou se ujistěte, že máte také čisté ruce.

Žádné dotyky

Během hojení se nedotýkejte svých piercingů a šperků. Neotáčejte a neupravujte. Pokud chcete provést úpravy, jako je změna šperků, poraďte se nejprve se svým piercingovým mistrem. Nikdy se nepokoušejte to udělat sami nebo odstraňovat šperky, zejména prvních pár týdnů a pár měsíců.

Pokud je to možné, nespěte s novými piercingy. Obklopte se polštáři, abyste měli pocit, že téměř ležíte na zádech.

Dávejte si také pozor, když si česáte vlasy nebo se koupe. Pokud je to možné, udržujte kontakt na minimu. Během koupele používejte organické a jemné výrobky, takže i když se dostane k vašim piercingům, nebudou podrážděné.

Výměna šperků

Pokud vám váš piercingový mistr dal signál ke změně vašich šperků, je možné, že se vaše uši stále cítí citlivé. Pokud si tedy chcete vyměnit náušnice, namočte si uši na pár minut horkou vodou. To může výrazně usnadnit postup. Jen se ujistěte, že voda není dostatečně horká, aby vám popálila citlivé uši.

Pokud chcete být opravdu v bezpečí, vyčistěte si ruce nebo dokonce noste latexové rukavice. Jemně odšroubujte konce šperků a pomalu je sundávejte na obou koncích. Před výměnou náušnic byste také měli místo nejprve dezinfikovat. Ještě lepší je dezinfikovat samotné šperky, abyste byli v bezpečí.

Stejně jako jste si rozepnuli první náušnice, jemně vložte další šperky. Při vytahování náušnic a nasazování nových budete pravděpodobně cítit trochu nepohodlí nebo dokonce bolest. Je to úplně normální.

Jakmile změníte svou průmyslovou činku, naposledy dezinfikujte oblasti.

Infekce

Infekce jsou snad nejhorší noční můrou každého, komu se propíchnou uši. Je to docela běžné a může to být důsledek nedostatečné péče nebo pokud si nejste vědomi svého špinavého okolí. Může to být způsobeno bakteriemi, když se špatně dezinfikujete nebo často držíte piercing špinavýma rukama.

Infekce piercingem má několik příznaků:

 • Zarudnutí
 • Otok
 • Žlutý výboj
 • Svědění
 • Hořící
 • Něha
 • Bolest

Jakmile některý z nich zažijete, je nejlepší, abyste se obrátili na svého lékaře. Budou vám muset předepsat antibakteriální léky-ústní nebo krémy. Je důležité, abyste tak učinili, jakmile máte podezření na infekci, jinak se to může zhoršit, bránit vašemu hojení a dokonce způsobit závažné infekce, které mohou ovlivnit vaši celkovou pohodu.

Abyste se vyhnuli jakékoli pronikavé infekci, pečlivě dodržujte naše tipy pro následnou péči. Nejdůležitější věcí je zůstat čistý.

Kolik stojí průmyslový piercing?

Je docela těžké přijít s odhadovanou cenou průmyslového piercingu. Do hry vstupují určité faktory. Existuje pověst mistra piercingu, kde se piercing nachází, a šperky, které jste použili.

Obecně lze říci, že piercingové obchody ve městě mají tendenci účtovat vyšší poplatky než ve venkovských nebo malých městech. Renomovanější mistři piercingů navíc účtují více. Tito lidé mají více zkušeností a jsou považováni za dobře známé v oboru.

Každý šperk má také jiné cenové rozpětí. Chovatelské typy jsou dražší, ale jen zřídka si během fáze hojení obléknete něco efektního. Máte na výběr mezi začátkem šperků, aby se nosily pohodlněji.

Cena, kterou zaplatíte, může také zahrnovat produkty vašeho pierceru. Obvykle se jedná o spreje s mořskou solí pro následnou péči o čištění piercingu. Nebo jste si možná koupili další šperky.

Běžné cenové rozpětí se však pohybuje mezi 30 a 90 dolary. Můžete očekávat, že se ceny zvýší, ale obvykle neklesají pod minimální náklady.

Chcete -li znát cenové rozpětí, zavolejte do prodejen ve svém okolí a požádejte o odhad.

Jak najít piercing shop

Než se pro nějaký rozhodnete, budete se častěji muset poradit s různými jinými obchody a piercingovými mistry. Je to správná věc. Kromě otázky, kolik vás to pravděpodobně bude stát, si s nimi musíte promluvit také o postupu. Ujistěte se, že provádíte řádný průzkum nejlepších míst ve vašem okolí.

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít správný piercingový obchod nebo osobu, je vyhledat doporučení. Pokud znáte někoho s piercingem na těle, zeptejte se ho, kde to vzal. Až budete mít seznam těchto obchodů, zavolejte jim a zeptejte se jich, zda dělají průmyslové piercingy.

Ještě lepší je, když dostanete doporučení od někoho, kdo skutečně má průmyslový piercing. Tímto způsobem se jich můžete zeptat, jaké to bylo. Pokud také znáte někoho, komu se propichují uši, zeptejte se ho, jestli s ním můžete přijít. Budete mít výmluvu, abyste si místo sami prohlédli a zkontrolovali jeho čistotu nebo zkušenosti klienta.

Ale nezůstávejte jen u toho, při rozhodování vám může pomoci i čtení zákaznických recenzí. Tyto recenze lze nalézt online na jejich stránkách nebo na jiných kurátorských webech.

Závěr

Průmyslový piercing je jedním z nejúžasnějších tělových umění, jaké můžete získat. Může to však být trochu slavnostní, zejména s ozdobnými šperky. Možná si budete chtít zvyknout na dvojí vzhled od různých lidí na cestě do práce nebo domů. Ale to všechno je součástí kouzla propíchnutí uší.

Nicméně, než se dostanete k průmyslovému piercingu, ujistěte se, že získáte spoustu výzkumu. Průvodci, jako je tento, vám pomohou být si plně vědomi postupu a dalších nezbytných informací.

Kromě tipů se chceme také podělit o úžasnou průbojnou inspiraci pro všechny, kteří plánují její získání!