מחפש כמה רעיונות לקעקוע דרקונים? בדוק את העיצובים המדהימים האלה לקבלת קצת השראה לקעקוע!

קעקוע דרקון על הבטן

עבור יצורים שאינם קיימים, הדרקונים בהחלט זוכים לתשומת לב רבה.

היצורים האגדיים האלה ריתקו את האנושות מאז ומתמיד (כמעט).

במאמר זה תמצא את כל מה שאתה צריך לדעת על דרקונים כעיצובים של קעקועים.

מהסימבוליות והמשמעויות מאחורי הדרקונים כפי שהם נתפסים על ידי תרבויות שונות, דרך ההיסטוריה של הדרקון כסמל, וכלה בעיצובים הקעקועים ביותר של קעקוע הדרקון.

יש לנו גם גלריה ענקית שנבחרה ביד של קעקועי דרקונים שתוכל לעיין בהם-אל תשכח לבדוק את זה!

קעקוע דרקון (2)

דרקונים בתרבויות שונות

על מנת לחקור באופן מלא את המשמעות של קעקועי דרקון, יש לשקול דרקונים דרך המנסרות של תרבויות שונות.

הסיבה לכך היא שכסמל, לדרקון אין מערך משמעויות יחיד, אוניברסאלי.

למעשה, מיתולוגיות והקשרים תרבותיים שונים קשרו מושגים הפוכים לחלוטין עם דרקונים – כך שאמנם הם עשויים לסמן טובות הנאה והגנה בתרבות אחת, אך הם יכולים להיות התגלמות הרוע הטהור באחרת..

קעקוע דרקון על גב האישה

והיו אינספור הופעות של דרקונים כמעט בכל מיתולוגיה בעולם, כך שניתן להבין שהדרקון כסמל הפך למורכב להפליא.

אם אתה נמשך במיוחד למשמעות מסוימת שהדרקון עשוי להיות סמלי לה בתרבות מסוימת, שקול לאמץ אסתטיקה תואמת לקעקוע שלך כדי להדגיש את הקשר הזה עם ההקשר שלו.

קעקוע דרקון כחול

למשל, אם הפרשנות הסינית של סמל הדרקון היא מה שהיית רוצה שהקעקוע שלך יביע, קבלת עיצוב בסגנון סיני מובהק או מחמיא לדרקון עם סמלים מתאימים אחרים, בדרך כלל, סיניים בדרך כלל יכולים לעזור להעביר את המשמעות המיועדת.

קעקוע דרקון

מקורם של מיתוסים של דרקונים

ההיסטוריה של יצורים דמויי דרקון באגדות ומיתוסים מגיעה למסופוטמיה העתיקה. דרקונים ‘מוקדמים’ אלה היו לרוב נחש ענק, שלעתים קרובות היו מסוגלים לעוף ולנשום אש.

רבים היו יצורים אכזריים ומפחידים, וחלקם היו מלווים את האלים – כמו דרקון המושו המסופוטמי..

במצרים העתיקה היו גם ישויות דמויי דרקון שלה-למשל אפפ, הנחש הענק שנחשב לאויב רא, אל השמש. אפפ היה אלוהות רעה הקשורה לעולם התחתון, לתוהו ובוהו ולהרס.

קעקוע דרקון על הכתף

אין הסבר יחיד ומוסכם לגבי המקום שממנו הגיע רעיון הדרקונים, וכיצד הוא הופיע בכל כך הרבה תרבויות. אחת התיאוריות המשכנעות ביותר היא שמיתוסים של דרקונים מקורם בגילוי שרידי דינוזאורים.

המעידה על מאובני דינוזאורים בוודאי הייתה מבלבלת להפליא עבור אבותינו, והגיוני שזה יוליד אגדות ואגדות פנטסטיות על יצורים ענקיים ומפחידים..

קעקוע דרקון

דרקונים בתרבות הסינית

הדרקונים המופיעים במיתולוגיה ובאמנות הסינית מובחנים מאוד במראהם. יש להם גופים מוארכים, נחשיים, ללא כנפיים, וארבע רגליים קצרות וציפורניות.

במובן מסוים, הם שילוב של התכונות של כמה יצורים אחרים: נחש (גוף), צבאים (קרניים), נשר (טונים), נמר (סוליות), קרפיון (קשקשים) ושד (עיניים).

על הדרקון הסיני המסורתי יש 117 קשקשים בדיוק והוא מתואר בדרך כלל עם ארבע בהונות.

קעקוע דרקון

בתרבות הסינית, הדרקון הוא סמל חיובי והמיתולוגיה הסינית מציגה אותם בדרך כלל כיצורים מיטיבים וחביבים. לכן, משמעות קעקוע הדרקון הסיני היא של כוח, מזל וחוכמה.

דרקונים נתפסים גם כמגינים, כך שמשמעות נוספת לקעקוע זה יכולה להיות כמזל טוב או קסם מגן.

הדרקונים הסיניים הנחש מתאפיינים רבות באמנות, אדריכלות ורקמה סינית – והם בחירה פופולרית ביותר בעיצוב קעקוע דרקונים..

דרקון על קעקוע על הרגל

לעתים קרובות הם מתוארים על רקע עננים – למרות שאין להם כנפיים, הם יכולים לעוף. לפעמים, האמנות הסינית המסורתית מתארת ​​דרקונים המחזיקים פנינה בוערת – זהו אובייקט מיתי שאמין להעניק לדרקון את כוחו לעלות לגן עדן.

במיתולוגיה הסינית, יש את האגדה של מלכי הדרקון – חמישה אלים רבי עוצמה ששלטו בגשם ובמים. הם גרו בארמונות קריסטל מתחת לים, שאפשר היה להגיע אליהם רק דרך כניסות סודיות.

ארבעה ממלכי הדרקון היו ממוקמים בכיוונים קרדינליים – צפון, דרום, מזרח ומערב – ואילו החמישי, הדרקון מלך הראשי, חי באמצע.

קעקוע דרקון

דרקונים באירופה

באופן כללי, סיפורים ותמונות אירופיים המתייחסים לדרקונים הציגו אותם כיצורים מרושעים ואלימים. חמושים בשיניים ובלקונים ענקיים ולעתים קרובות מסוגלים לנשום אש, במיתוסים האירופיים בדרך כלל היה צריך להביס דרקונים כדי להגיע לאוצר – במובן המילולי (זהב) או מטפורי (חוכמה).

מבחינת המראה, הפרטים על הדרקון השתנו בין המיתולוגיות של מדינות שונות.

באנגליה, למשל, הם קיבלו מראה של וייברנים-יצורים נושמים אש עם כנפיים מעור-בעוד שבגרמניה הם דמו לנחשי ענק, שלא כמו המראה המזרחי של הדרקון. באזורים/אגדות מסוימות, לדרקונים היה יותר מכף ראש אחד.

קעקוע דרקון

למרות שהמיתולוגיות האירופאיות מתייחסות שלילית לדרקונים, הרעיון שהם פועלים כשומרות נמשך – בעוד שבמזרח הם היו שומרי אנושיות ושלום, במערב הם שומרים על טובין חומריים ושכליים..

רבים מהגיבורים הגדולים ביותר במיתולוגיות האירופיות נאלצו להרוג דרקון, בין אם בכוח ובין בערמומיות, כדי להשלים את משימותיהם השונות. דרקונים היו לרוב יצורים מסתוריים שחיו במקומות רחוקים וקשה להגיע אליהם.

כיצורים עזים ומסוכנים, דרקונים אירופיים מסמלים ללא ספק את העוצמה והעוצמה, אפילו אם הם צבועים ברמז של רוע. בהקשר זה, אם כן, קעקוע דרקון ייצג רעיונות הקשורים למסתורין, כוח וחושך. הם יכולים גם לעמוד בהתגברות על אתגרים ועל אומץ לב.

קעקוע דרקון

דרקונים בנצרות

חלק מהסיבה מאחורי תיאור הדרקונים כרועים וזדוניים באירופה היא השפעת הדת.

למרות שהתנ”ך אינו מתייחס באופן ספציפי לדרקונים, הוא מציין יצורים התואמים אותם בתיאור.

קעקוע דרקון על הזרוע העליונה

תכונות הנחש של הדרקון הן המקשרות אותו לרעיונות של השטן והחטא – הופעתו של הדרקון מזכירה את הנחש שפיתה את אדם וחווה..

עבור הנוצרים הקדומים, דרקונים היו סמלים פגאניים – הם קדמו לנצרות ולכן סביר יותר שיראו אותם באור שלילי. תכונה ‘פגאנית’ זו תרמה להתנגשות הדרקונים עם השטן.

באיקונוגרפיה הדתית הנוצרית תוארו קדושים רבים כהורגת דרקונים כדי להתגבר על החטא ולמגר את הרוע.

קעקוע דרקון

דרקונים מזרחיים מול דרקונים מערביים

הרעיונות השונים לגבי דרקונים שהדגימה המיתולוגיה הסינית והאגדות האירופאיות הם סימפטומים של מגמה רחבה יותר. באופן כללי, במזרח הדרקונים נתפסים כמגינים נדיבים וחכמים, בעוד שבמערב הם קשורים לאלימות, בחירוף נפש ולעתים קרובות ברוע..

זה לא אומר שקעקוע עם דרקון במראה מערבי (פחות נחש, כנפיים מעורות, אש נושמת וכו ‘) קשור בהכרח לרוע וחושך-אם כי אי אפשר להתכחש ליצורים אלה הם סמלים גותיים רבי עוצמה. כיום, דרקונים במערב קשורים יותר לכוח ומסתורין מאשר לכוחות הרוע.

14-Dragon_Tattoo_by-Thanh-Starasian

דרקונים בתרבות הפופולרית

זה מביא אותנו לימינו ולאופן בו מופיעים דרקונים בתרבות הפופולרית המודרנית. לרוב, הם מתוארים בסגנון מערבי – חשוב על הדרקונים בסדרת הארי פוטר, למשל.

בפנטזיה המודרנית, דרקונים הם בדרך כלל אלמותיים או לפחות תוחלת חיים ארוכה מאוד. זה מעניק להם את איכות החוכמה – אנו מניחים שמכיוון שהם קיימים כל כך הרבה זמן, הם בוודאי למדו יותר על העולם הזה ממה שאנחנו יכולים בחיינו הקצרים..

קעקוע דרקון מדהים

קעקועים של ייצוגים מודרניים של דרקונים יכולים להיות מספר דברים. ראשית, הם לעיתים קרובות דקורטיביים בלבד – אי אפשר להכחיש שדרקון מציג תמונה בולטת. בואו נודה בזה: קעקועים של דרקונים זה מגניב. לפעמים קלישאה, אבל עדיין מגניבה.

שנית, הם בדרך כלל סמל לכוח רב עוצמה ובלתי ניתן לעצירה. ככזה, הם יכולים להתכוון למושגים הקשורים לכוח ולקסם.

לבסוף, קעקועי דרקון יכולים להיות ביטוי לזיקה של האדם לז’אנר הפנטזיה. זה היה דרקונים שמופיעים לרוב בתרבות הפופולרית והם מסמלים במידה רבה פנטזיה, לצד קסם ויצורים מיתיים אחרים.

קעקוע דרקון

עיצובים פופולריים של קעקוע דרקון

מכיוון שדרקונים היו חלק כמעט מכל תרבות במשך מאות שנים, יש הרבה השראה ויזואלית לבחירה כשבוחנים את סוג הקעקוע שצריך לבצע.

כמה מהבחירות הפופולריות ביותר כוללות:

  • קעקוע דרקון שבטי – קלאסיקה אמיתית. הסגנון השבטי – עם דוגמאות מקווים קוצניים ומעוקלים – פגע בשיא הפופולריות בשנות ה -90, ולמרות שהוא מוחלף בהדרגה בעיצובים שבטיים מורכבים יותר, עדיין מדובר באפשרות קיימא. זוהי בחירה טובה אם אתה מחפש קעקוע קטן יחסית ושחור לגמרי.
  • קעקוע דרקון תלת מימד -סגנון התלת מימד מסתמך על שימוש זהיר בהצללה ליצירת קעקועים צילום-מציאותיים. מטבע הדברים אין תמונות של דרקונים בפועל לשימוש כהתייחסות, אך אמנות פנטזיה – הן מזכייניות מדיה (ראו להלן) והן מאמנים בודדים – מתאימות יותר לתפקיד. עם קעקועים תלת מימד, במיוחד של משהו מורכב כמו דרקון, אתה צריך לצפות שהעיצוב יהיה גדול יחסית על מנת לשקף את כל הפרטים הדרושים. חשוב גם לבחור את אמן הקעקועים הנכון – קשה מאוד לתקן את הסגנון הזה, והוא חייב להיות נכון – אחרת הוא ייראה מוזר. אז עדיף ללכת על אמנים בעלי ניסיון מוכח בקעקוע בתלת מימד.

קעקוע דרקון על הגב העליון

  • קעקוע דרקון יפני – קעקועים יפניים הם ייחודיים מאוד בסגנון, תוך שימוש בצבעים עזים ועיצובים גדולים ליצירת אסתטיקה ייחודית. הדרקונים היפנים כמעט זהים למראה הדרקון הסיני שתואר לעיל, ומשמעותם בתרבות היפנית גם היא דומה – של כוח, מזל, אריכות ימים וחוכמה. עיצובים קעקועים יפניים נוטים להיות מאוד מורכבים וגדולים, ומתאימים ביותר לקעקועים בגב מלא או בשרוול.
  • דרקון ו קעקוע נמר – שילוב פופולרי באמנות הקעקועים הסינית, שני היצורים הללו אכזריים וחזקים כאחד. בהקשר זה, הדרקון בדרך כלל מייצג חוכמה, והנמר מייצג כוח פיזי. יש אנשים שמפרשים עיצוב זה כסמלי למאבק בין המוח (הדרקון) והגוף (הנמר). סמל היין ויאנג מופיע לפעמים כרקע בעיצוב מסוג זה. היין ויאנג מסמל איזון, והרעיון של כוחות סותרים מחמיאים לנצח ומשלימים זה את זה, לא מסוגלים להתקיים ללא ההפך שלהם.

קעקוע דרקון

  • קעקוע אש נושם דרקון – עיצוב זה נראה הכי טוב בסגנון התלת מימד, מה שהופך יצירת אומנות מרשימה באמת. יהיה צורך בשטח גדול של הגוף כדי להחזיק את העיצוב הזה, שכן יש הרבה פרטים מעורבים והתמונה לא באמת תמציא את מלוא הפוטנציאל שלה אלא אם היא גדולה. מומלץ רקע כהה, על מנת להוות ניגוד לאש ולגרום לה להיראות בהיר בהשוואה. ראוי גם לזכור כי באופן מסורתי, הדרקון המזרחי (המזרחי) אינו נושם בדרך כלל אש-הכנף והמערבית המכונפת את היצור תעבוד בצורה הטובה ביותר עבור עיצוב זה..
  • קעקוע מעריץ זכיינות של דרקון – חובבי ז’אנר הפנטזיה בוחרים לעתים קרובות בקעקועי דרקון המסתמכים על דרקונים ספציפיים ביצירות האהובות עליהם. דוגמאות לספרים וסרטים הכוללים דרקונים כוללים את הארי פוטר, אראגון, ולגבי אופציה קלילה יותר, איך לאמן את הדרקון שלך. גם משחקים הם מקור השראה נהדר – החל מבוכים ודרקונים ושולחן העבודה ויצירות האמנות שלו ועד אמנות קונספט במשחקי וידאו כגון Skyrim, עידן הדרקון או דוגמה של דרקון.

קעקוע דרקון

מיקומי קעקועים של דרקונים

רוב קעקועי הדרקון יהיו בגודל בינוני לפחות, שכן יצור זה יוצר תמונה מורכבת ומפורטת.

קעקועי דרקונים קטנים הם אופציה, אם כי – ניתן להקטין קווי מתאר שחורים מינימליסטיים, דרקונים מצוירים או קעקועי דרקון שבטיים בסיסיים מאוד כך שיתאימו לפרק כף היד, הקרסול או החלק האחורי של הצוואר..

דרקון קעקועים עיצובים רעיונות (12)

לעיצובים מורכבים יותר, במיוחד בסגנון תלת מימד או יפני, התייחסו לגב, לירך, לרגל, לחזה או לזרוע כמיקום.

קעקוע בזרוע דרקון היא אחת האפשרויות הפופולריות ביותר – ויש קשר מעניין בין משמעות הקעקוע עצמו לבין משמעות המיקום. הזרועות בדרך כלל קשורות לכוח ועוצמה, ממש כמו דרקונים.

קעקוע דרקון

מילים אחרונות

דרקונים הם אחד המועדפים הטובים בכל הזמנים בכל הנוגע לאמנות קעקועים. הסמליות המרתקת והמורכבת של הדרקון כסמל, בשילוב עם העובדה שהעיצובים כמעט תמיד נראים מרשימים, הופכים את קעקוע הדרקון לבחירה מושלמת עבור כמעט כולם.

להשראה נוספת, עיין בגלריה שלנו למטה – וספר לנו על המועדפים שלך בסעיף ההערות!

קעקוע דרקון

קעקוע דרקוןקעקוע דרקון

קעקוע דרקוןקעקוע דרקון (1)קעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקוןקעקוע דרקון

1-Dragon_Tattoo_by_Saera_Song 2-Dragon_Tattoo_by_jrunin 3-Dragon_Tattoo_by-Miguel-Angel-Teijido-Parra 4-Dragon_Tattoo 5-Dragon_Tattoo_by-Kirk-Sheppard 6-Dragon_Tattoo_by-Ainslie-Heilich 7-Dragon_Tattoo_by-Ainslie-Heilich 8-Dragon_Tattoo_by-micaeltattoo 9-Dragon_Tattoo_by-Micael-Tattoo-Faccio 10-Dragon_Tattoo_by-Gakkin-Gakkin  12-Dragon_Tattoo_by-Gakkin-Gakkin 13-Dragon_Tattoo_by-asuss06  15-Dragon_Tattoo_by-Mister_GLoOP 16-Dragon_Tattoo_by-drewgovan 17-Dragon_Tattoo_by-pootpuzo 18-Dragon_Tattoo_by-captaindumbass1 19-Dragon_Tattoo_by-Eddie-Tana1 20-Dragon_Tattoo_by-SimplyTattoo 21-Dragon_Tattoo_by-_Redds  23-Dragon_Tattoo_by-onichollsart 24-Dragon_Tattoo_by-asuss06 25-Dragon_Tattoo_by-_DrKillpatient  28-Dragon_Tattoo_by-Peterson-Cassiano 29-Dragon_Tattoo_by-taboowoodoo  דרקון קעקועים עיצובים (1) דרקון קעקועים עיצובים רעיונות (2) דרקון קעקועים עיצובים (6) רעיונות לעיצוב קעקועים דרקון (9) דרקון קעקועים עיצובים (10) דרקון קעקועים עיצובים (11)  דרקון קעקועים עיצובים (14) דרקון קעקועים עיצובים (16) דרקון קעקועים עיצובים (18) דרקון קעקועים עיצובים (26) דרקון קעקועים עיצובים (27) דרקון קעקועים עיצובים (29) דרקון קעקועים עיצובים (30) דרקון קעקועים עיצובים (31) דרקון קעקועים עיצובים (36) דרקון קעקועים עיצובים (37) דרקון קעקועים עיצובים רעיונות (38) דרקון קעקועים עיצובים (39) דרקון קעקועים עיצובים רעיונות (40) דרקון קעקועים עיצובים (41)  דרקון קעקועים עיצובים רעיונות (46) דרקון קעקועים עיצובים רעיונות (48) דרקון קעקועים עיצובים (51) דרקון קעקועים עיצובים (53) רעיונות לעיצוב קעקועים של דרקון ללא שיניים (4)