לצד ורדים ולוטוסים, חינניות הן אחד מסוגי הפרחים הפופולריים ביותר לעיצוב קעקועים.

פרחים פשוטים ועדינים אלה מופיעים בקעקועים בכוחות עצמם או כחלק מעיצובים גדולים יותר ויש להם מגוון משמעויות תרבותיות וסמליות..

קעקוע חיננית על הכתף

כאשר רוב האנשים חושבים על חינניות, הם מדמיינים פרח קטן בעל מרכז צהוב ועלי כותרת לבנים.

זוהי החיננית הנפוצה (Bellis perennis), הנמצאת בעיקר באירופה, צפון אמריקה ואפריקה.

פרחים צבעוניים שנראים דומים מאוד לחינניות נפוצות מכונים חינניות גרברה (או גרבר).

הם גדולים משמעותית מהזן הנפוץ ומגיעים במגוון צבעים, מצהוב וכתום ועד ורוד ואדום כהה.

קעקוע לרגל חיננית

משמעות קעקוע חיננית

כמו רוב הסמלים, לחינניות יש כמה משמעויות ואסוציאציות, בהתאם לתרבות ולתקופה המדוברת. המשמעויות המשמעותיות ביותר של חינניות כוללות:

  • טוהר ותמימות – הדבר נכון במיוחד לגבי חינניות נפוצות (לבנות) עם מרכזי צהובים. פשטותו וצביעתו החיוורת של הפרח היא ככל הנראה הסיבה מאחורי הקשר הזה, אם כי מקורות מסוימים מצביעים על כך שמשמעות זו באה מאגדה קלטית, לפיה אל פיזר חינניות על פני כדור הארץ בכל פעם שמת תינוק. במהלך תקופת הרנסנס, חינניות נקשרו עם מרים הבתולה בתרבויות נוצריות, והוסיפו עוד יותר את הקשר בין פרח זה לבין מושג הטוהר..
  • יוֹפִי – השם המדעי של החיננית הנפוצה מגיע ממילים שמשמעותן ‘יופי נצחי’ בלטינית.קעקועים של חיננית
  • אהבת אמת – חינניות הן פרחים מרוכבים, מה שאומר שהם בעצם מורכבים משני פרחים נפרדים – הצהוב שבמרכזו (פרחוני דיסק) והחיצוני הלבן (פלורת ריי). בגלל האופן שבו שני המרכיבים הללו משלימים ובלתי ניתנים להפרדה, חינניות קשורות לפעמים לזוגות, בני זוג, ואהבת אמת. הייתה גם אמונה טפלה המציעה כי הנחת עלי כותרת חיננית מתחת לכרית תביא חלומות של אהבה.
  • התחלות חדשות – משמעות זו כנראה נובעת מהמיתולוגיה הנורדית. החיננית הייתה סמל של פרייה – אלת האהבה, היופי והפוריות הנורדית. כיום, חינניות נמצאות לעתים קרובות בזרי פרחים לאמהות טריות.קעקועים של דייזי (1)
  • טרנספורמציה – זה בא מהמיתוס הרומי של ורטומנוס ובלידס. Belides הייתה נימפה (רוח טבע מיתולוגית), ורטומנוס היה אל העונות והגנים. כאשר ורטומנוס התאהב בבליידס, היא דחתה את התקדמותו. כדי להימנע ממנו היא הפכה את עצמה לחיננית.

משמעויות צבע דייזי

ניתן להוסיף שכבה נוספת של משמעות לקעקוע בנושא חיננית באמצעות צבע. למרות שהחינניות הנפוצות הן רק לבנות, חינניות הגרברה מגיעות במספר סוגים של צבעים, כולל:

  • צהוב – הצבע הצהוב מסמל בדרך כלל שמחה, אושר וידידות. קעקועי חיננית צהובים של גרברה הם אפוא הדרך המושלמת להביע עד כמה החברות חשובה לך. הם גם עובדים נהדר כקעקועי חברות תואמים.
  • תפוז – כמו צהוב, כתום הוא סמל לשמחה – אבל גם ליצירתיות ולאנרגיה רגשית.
  • וָרוֹד – חינניות ורודות מסמלות עדינות ורומנטיקה, כמו גם קשורות לאנרגיה נשית.
  • אָדוֹם – חינניות אדומות מסמלות אהבה ותשוקה.

אנשים רבים בוחרים בקעקוע חיננית גרבר עם צבעים מעורבים, למשל פרח אחד מכל צבע מסודר בעיצוב אחד.

סוג זה של קעקוע יכול להיות דקורטיבי בלבד, או שהוא יכול לבטא את החשיבות של כל הערכים שמבטאים הצבעים השונים – טוהר, שמחה, יצירתיות ואהבה..

חיננית-קעקוע -12

חינניות במסרי פרחים ויקטוריאנים

בתקופה הוויקטוריאנית, לסידורי פרחים ולזרי פרחים היו משמעויות מאוד ספציפיות.

פרחים מסוימים שימשו להעברת בסתר מסרים לא שגרתיים מדי או שקשה לדבר בקול או למסור בכתב. היה, אם כן, קוד קוד הקשור לפרחים.

לפרחים עצמם הייתה משמעות, כמו גם לסרטים שנהגו לקשור את הסידור ואפילו באופן מסירתם.

לדוגמה, מתן פרחים למישהו שמשתמש ביד ימין שלך יכול להיות קוד ל’כן ‘, בתשובה לשאלה.

קעקוע כתף דייזי

ב’מערכת ‘זו, חינניות (לבנות) נפוצות סימלו תמימות וטוהר. חינניות גרבר (צבעוניות) היו קשורות לעליצות ולעתים קרובות הוצמדו עם שרכים – סמל הכנות.

אסטרס (חינניות מיכאל), זן קטן וכחול של חינניות, שימש לציון פרידה או עזיבה.

מעניין לציין שאם הפרחים היו הפוכים, הם נועדו לסמל את ההיפך מהמשמעות הרגילה שלהם.

כך שבעוד שחינניות רגילות זקופות מסמלות את התמימות, בהינתן הפוך הן יכלו להתכוון לאשמה.

קעקוע חיננית ושועל

עיצובים פופולריים של קעקוע דייזי

קעקוע חיננית מסורתי

קעקועים בסגנון המסורתי-עם קווי מתאר שחורים ומילוי מוצק-נראים כבחירה הטובה ביותר עבור קעקועים עם נושא חינניות.

חינניות גרברה צבעוניות פועלות בצורה הטובה ביותר עבור סגנון זה, שכן השימוש בצבעים עזים הוא אחד המאפיינים המגדירים של אסתטיקה זו..

קעקוע חיננית מתאר שחור

בשנתיים האחרונות קעקועים של פרחים בצורת קווי מתאר שחורים דקים בלבד הפכו לבחירה פופולרית ביותר.

זה יוצר עיצוב מורכב ואלגנטי המתאים ביותר ליצירה בגודל בינוני עד גדול, בדרך כלל מונחת על האמה.

קעקוע שחור חיננית

קעקוע חיננית בצבעי מים

שוב, חינניות גרברה צבעוניות פועלות בצורה הטובה ביותר לעיצוב זה. סגנון צבעי המים גורם לצביעה נוזלית ובהירה יותר שמטרתה להידמות לציור בצורת מים חופשית.

קעקועים בצבעי מים יכולים להיות קשים, אך וודא כי הקעקוע שבחרת מנוסה בסגנון זה.

קעקוע חיננית עם כתיבה

אם לקעקוע שלך בסגנון חיננית יש משמעות אישית ספציפית, ייתכן שתרצה להדגיש את משמעותו באמצעות הוספת כתיבה. ציטוטים, שמות ותאריכים הם בחירות מצוינות.

קעקוע ורוד חיננית

חינניות ואלמנטים עיצוביים אחרים

מלבד הכתיבה, יש מגוון שלם של אלמנטים מתאימים שתוכל להוסיף לעיצוב הקעקוע של דייזי שלך כדי להפוך אותו למורכב ומושך יותר.

בין האפשרויות הפופולריות ביותר ניתן למצוא חרקים – פרפרים, פרת משה רבנו ודבורים. לכל אלה יש קשר הדוק לפרחים בטבע, מה שאומר שהם פועלים נהדר כאלמנטים עיצוביים מחמירים לחינניות.

פרפרים הם סמל של חיים, תקווה ושינוי. תרבויות רבות מקשרות אותן עם טרנספורמציה ותחייה בגלל מחזור חייהן – פרפרים מתחילים כזחלים לפני שהם הופכים ליצורים מכונפים ויפים.

אומרים כי פרת משה רבנו מביאה מזל, עושר ושגשוג. הם קשורים לבעלי אופי סקרני ומצב רוח גבוה.

דבורים מסמלות קהילה ופרודוקטיביות, כמו גם נחישות ואנרגיה.

קעקוע שרשרת דייזי

שרשרת חיננית היא מחרוזת של חינניות הקשורות יחד על ידי הגבעולים שלהן. אף על פי שייצור שרשראות חינניות בדרך כלל קשור לילדים בימינו, כמה מקורות מצביעים על כך שאבירים מימי הביניים ילבשו שרשראות חינניות לקרב.

השרשראות יוצרו על ידי אחרים המשמעותיים שלהן כאות לאהבה והגנה.

שרשראות חינניות הן בחירה מצוינת לקעקוע סרט זרוע – עוטפות את כל היד או את היד כצמיד.שרשרת דייזי

חיננית ללא כמה עלי הכותרת שלה

קעקוע עם חיננית שחסרה כמה מעלי הכותרת שלה הוא לעתים קרובות התייחסות למשחק ‘הוא/היא אוהבת אותי, הוא/היא אוהבת אותי לא’, שבו נערות ובחורים מלאי תקווה מורידים את עלי הכותרת של חיננית בזה אחר זה, לסירוגין אומרים את המשפטים ‘אוהב אותי’ ו’אוהב אותי לא ‘בכל עלי כותרת.

הביטוי שנאמר בעת הורדת עלי הכותרת האחרונה אמור לקבוע אם מושא חיבתם מחזיר את רגשותיהם.

באחת הגרסאות של המשחק הזה, האדם היה סוגר את עיניו ומרים חופן של חינניות מבלי להביט. מספר הפרחים שנאספו אמור היה להצביע על מספר השנים עד הנישואין.

המשמעות הספציפית של עיצוב כזה תהיה אישית מאוד – עבור חלק זה יכול לסמל אהבה בלתי נכזבת או אהבה אבודה, לאחרים חיבה לכל החיים או מערכת יחסים חשובה..

דייזי-קעקוע -18

מיקומי קעקועים של חיננית

כמו ברוב הקעקועים, גודל ורמת הפירוט של עיצוב ישפיעו על בחירת המיקום שלכם. חינניות הן אלמנטים פשוטים יחסית, כלומר ניתן להקטין אותן למידות קטנות מאוד – קטנות מספיק כדי להתאים לאצבע או לתנוך האוזן שלך..

עבור עיצובים קעקועים חיננית בינונית הכוללים יותר צבע ופרטים, בחירת המיקום שלך תהיה באופן טבעי מוגבלת לאזורים גדולים יותר של הגוף. לדוגמה, זרועות, רגליים וגב הצוואר כולן חללים גדולים מספיק עבור קעקועים בינוניים. שרוולים וחצי שרוולים הכוללים עיצובים חינניים הם גם אופציה מעניינת.

קעקועים גדולים זקוקים למרחב גדול – כגון הגב, החזה או הירך. זכור כי קעקועים גדולים יקרים באופן פרופורציונאלי ולוקח להם הרבה יותר זמן לסיים-קעקוע גב מלא לוקח בין 20-30 שעות להשלים.

בעת בחירת מיקום קעקועים, חשוב לשקול גם אם אתה רוצה שהקעקוע שלך יהיה תמיד גלוי לעין. קעקועי דייזי כמובן לא סביר שיהיו פוגעניים בפני עצמם, אך עדיין קיימת רמה של סטיגמה חברתית הקשורה לקעקועים בחלק מהמעגלים.

קעקועים בצד הצוואר, על הידיים, החלק העליון של החזה והאמות יהיו גלויים רוב הזמן ועלולים להיות בעייתיים להסתיר במידת הצורך. לעומת זאת, קעקועי גב, כתף או ירך יוסתרו על ידי הבגדים שלך רוב הזמן בכל מקרה ולא יהיה קשה להסתיר אותם.

קעקועים של חינניתקעקועים של חיננית

קעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של דייזי (2)קעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חיננית

קעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חיננית

קעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חינניתקעקועים של חיננית

כחול-דייזי-על-הצווארפרפר-נ-דייזירשת חיננית ועכבישחיננית-שרשרת-מפרק כף הידדייזי-דוקסחיננית-פרחים-עם-ראשוניחיננית-קיסוסחיננית על המותנייםקעקוע בצד חינניתחיננית-על-בהונותדייזי-קעקוע-1-650x650דייזי-קעקוע-3דייזי-קעקוע -4דייזי-קעקוע -6דייזי-קעקוע -7דייזי-קעקוע -8דייזי-קעקוע -9 דייזי-קעקוע -10חיננית-קעקוע -11חיננית-קעקוע -12דייזי-קעקוע -14דייזי-קעקוע -15דייזי-קעקוע -16דייזי-קעקוע -17דייזי-קעקוע -18דייזי-קעקוע -19דייזי-קעקוע -20דייזי-קעקוע-21-650x650דייזי-קעקוע -22דייזי-קעקוע-23-650x650דייזי-קעקוע -24דייזי-קעקוע -25דייזי-קעקוע -26חיננית-קעקוע -27דייזי-קעקוע -28דייזי-קעקוע -30 חיננית-קעקוע -31דייזי-קעקוע-32-650x650דייזי-עם-כלבגרברה-דייזי-על פרק כף הידגרברה-דייזי-קעקועקעקוע מיושן-ורד-דייזיורוד-דייזיאשכול סגולסקיצה-של-חינניתשלוש-דייזילבן-דייזי-בזוגלבן-דייזי-עם-פרת משה רבנוקעקוע חינניתדייזי-קעקוע -1דייזי-קעקוע -2דייזי-קעקוע-3דייזי-קעקוע -4דייזי-קעקוע-5דייזי-קעקוע -6דייזי-קעקוע -7 דייזי-קעקוע -8דייזי-קעקוע -9דייזי-קעקוע -10דייזי-קעקוע -13דייזי-קעקוע -14דייזי-קעקוע -15דייזי-קעקוע -16דייזי-קעקוע -17דייזי-קעקוע -20דייזי-קעקוע -21דייזי-קעקוע -22דייזי-קעקוע -24דייזי-קעקוע -25דייזי-קעקוע -26דייזי-קעקוע -28דייזי-קעקוע -29