יש הרבה תסרוקות צ’יגנון בחוץ, וכל כך הרבה יפות שאפשר לעסוק בהן גם לאירועים מיוחדים ואפילו ללבוש כל יום, עד שנכין רשימה שתקל עליך לבחור אחת (או יותר!).

אבל לפני שנתחיל בסגנונות הצ’יגונים השונים, נספר לכם קודם כל קצת יותר על ההיסטוריה והמקורות שלה. כמו כן, נקבל את שמות האלמנטים המגדירים והופכים את תסרוקת השיניון למה שהיא ומצביעה על ההבדלים בין צ’יגון לחמנייה, כדי להסדיר את העניין..

אז המשך לקרוא כדי לגלות את מיטב סגנונות הצ’יגון וגם כדי ללמוד עוד על התסרוקת המהממת הזו ועל ההיסטוריה והמקורות העשירים שלה!

natalie dormer gifבאמצעות גיפי

מהו צ’יגנון? היסטוריה

כאמור קצת למעלה, השיניון הוא תסרוקת פופולרית מאוד בעלת היסטוריה עשירה לא פחות. מקורו נמשך עד ליוון העתיקה ו ליתר דיוק, אתונה. נמצא כי, באותו זמן, אפילו גברים לבשו אותם (אבל מעוצב בהתאם וקצת אחרת).

כמו כן, הצ’ינון היה פופולרי לא פחות בסין העתיקה. נראה שזה גם היה סמן למצב המשפחתי של האישה כאשר נשים נשואות לבשו גרסה נמוכה ומסוקסת (או צמה?) של הציניון..

הצ’ינון חזר להופיע וחוזר למדי באנגליה של המאה ה -19 ומאז הפך לאחד התסרוקות המתאימות לאירועים מיוחדים-במיוחד לחתונות.

גיף צ'יגון קלועטֶנוֹר

מהי תסרוקת צ’יניון

דבר נוסף שצריך לדעת על הצ’ינון הוא ששמו (לפחות הנוכחי) מקורו בצרפתית. ליתר דיוק, זה בא מהביטוי “chignon du cou“שפירושו” לחמנייה בעורף /על העורף “.

זוהי גם אחת הדרכים בהן ניתן לזהות תסרוקת צ’יגנון. הצ’ינון מוכר כ- updo נמוך בכך שהוא עשוי בעיקר בעורף או נמוך בצוואר..

כפי שתראו להלן, ישנן מספר דרכים אחרות לעצב אותו גם כן, שכן וריאציות כעת כוללות צ’יגונים גבוהים וגם צדדים – שהם גם אופציה מאוד פופולרית..

תסרוקות צ’יניון נלבשות באופן מסורתי לאירועים מיוחדים אך לאחרונה עברו (שוב) גם לסגנון יומיומי.

30 סגנונות צ’יניון

I. צ’יגנון לפי אורך שיער & סוג שיער

1. תסרוקות צ’יניון לשיער קצר

תסרוקות צ'יניון לשיער קצרמָקוֹר

כמו כל התספורות הקצרות, קצת יותר קשה לעצב צ’יגנון ממנעולים קצרים. אבל, כפי שניתן לראות מהתמונה למעלה, זה לא בלתי אפשרי. זה הופך להיות הרבה יותר קל להשיג זאת כשהשיער מגיע ואף עולה על כתף. השאירו קווצות למסגרות פנים לאפקט נוסף.

2. תסרוקות צ’יניון לשיער באורך בינוני

תסרוקות צ'יניון לשיער באורך בינונימָקוֹר

ברגע שהשיער מגיע לאורך בינוני, הוא הופך להיות גם קל יותר לעיצוב וגם תכליתי יותר. כפי שניתן לראות מהתמונה, השיניון הזה קצת יותר מסובך מזה שלמעלה (שהשתמש בשיטת גלילה ותחבוב).

3. תסרוקת צ’יניון לשיער ארוך

תסרוקת צ'יניון לשיער ארוךמָקוֹר

שיער ארוך, איך אנחנו פשוט מעריצים את מגוון אפשרויות העיצוב שלך. כאן תקבל עוד דרך להכין צ’יניון (השלישי מתוך רבים נוספים שיבואו) וגם תמונות שימושיות המראות כיצד תוכל להשיג זאת וכיצד בפשטות קל להכין זאת..

4. תסרוקות צ’יניון מתולתלות

תסרוקות צ'יניון מתולתלותמָקוֹר

שיער מתולתל יכול להיות תענוג וכאב כאחד, במיוחד בכל הנוגע לעיצובו. תסרוקות מתולתלות רבות פשוט נותנות לתלתלים האלה להשתחרר, אבל יש גם עדכונים, כמו צ’יגנון זה, שאוסף את השיער בדרכים מורכבות. כמו כן, סגנונות כמו זה עוזרים להדגיש ולא להסתיר את התלתלים.

5. סגנונות גלי צ’יניון

תסרוקות גלי צ'יניוןמָקוֹר

לעומת זאת, שיער גלי מעט יותר קל לעיצוב – לפחות מבחינת תספורות. הצ’ינון הגלי למעלה נראה מאוד אלגנטי ואלגנטי אפילו כשהחוטים עפים משוחרר מהאפרדו. אנחנו גם אוהבים את המראה המעוות של העדכון.

6. צ’יניון על שיער חלק לחלוטין

צ'יניון על שיער חלק לחלוטיןמָקוֹר

שיער חלק לגמרי יהיה בדרך כלל הכי קל לעיצוב בצ’יגון וכמעט כל עדכון (בתנאי שאין לו מרקם עדין, אבל זה דבר אחר לגמרי לדבר עליו). כמו כן, רק תסתכל על המורכבות של העדכון!

7. תסרוקות צ’יניון שחורות

תסרוקות שחורות של צ'יניוןמָקוֹר

זהו שיער אפרו-אמריקאי במיטבו! אין מוצר, אין החלקה, רק השיער המעוצב באפדו מעניין ומעוות שהולך להדגיש ולמשוך תשומת לב למרקם השיער – וגם לאביזר השיער היפה!

II. צ’יגונים לאירועים מיוחדים & סגנונות

8. תסרוקות כלה של צ’יניון

תסרוקות כלה של צ'יניוןמָקוֹר

תסרוקות צ’יניון הן מרכיב עיקרי בקרב עדכוני חתונה, בין היתר בזכות האלגנטיות והעידון שלהן. קח את הצ’ינון שלך לרמה אחרת לגמרי על ידי הוספת אביזר לשיער – כמו כתר השיער המעוגל והרזה והאלגנטי ביותר שלך – אתה תיראה מדהים!

9. תסרוקות צ’יגנון מבולגנות לחתונות

תסרוקות צ'יגנון מבולגנות לחתונותמָקוֹר

עוד דבר נהדר לגבי צ’יגונים הוא שהם ייראו לא פחות טוב, לא משנה מה הסטיילינג! כלומר, הם יכולים להיות מלוטשים ומושלמים או מבולגנים ו’מרוסקים ‘ועדיין נראים לא פחות טוב. קח את הדוגמה המעוצבת בצורה מבולגנת למעלה – גם הסגנון וגם האביזרים מתאימים באופן מושלם גם את הצעיף.

10. תסרוקות צ’יניון מפורסמות – קייט בקינסייל

תסרוקות צ'יניון מפורסמות של קייט בקינסיילמָקוֹר

איזה מקור השראה טוב יותר לתסרוקת מהסלבריטאים האהובים עלינו? דיברנו על סגנונות סלב ארוכים ומתולתלים, דנו במראה הבוב שלהם בשכבות, עכשיו הגיע הזמן להתפעל ממראה הצ’יגנון שלהם..

עם כל כך הרבה לבחירה, התיישבנו בצד היפה הזה ובצ’יגון הגלי שלבשה קייט בקינסייל לאירוע של השטיח האדום לפני כמה שנים.

11. תסרוקת צ’יניון משנות העשרים

תסרוקת צ'יניון משנות העשריםמָקוֹר

רוב האנשים באו לשייך את שנות העשרים עם שיער סופר קצר וסגנון דש אבל לא נשכח שחלק מהנשים עדיין ענדו את שיערן ארוך. וסביר להניח שכאשר הם עשו זאת, הם הלכו על העדכון המעוצב בצד זה, המעוצב בצורה מושלמת, שהוא פרקטי ויפה. במילה אחת: שלמות!

12. תסרוקת צ’יניון משנות הארבעים

תסרוקת צ'יניון משנות הארבעיםמָקוֹר

באופן דומה, שנות הארבעים והחמישים מוכרים בדרך כלל ומזוהים עם תלתלים גדולים וסגנונות שופעים (רק תחשבו על לחמניות וויקטורי ומראות פינ-אפ).

אלמנטים אלה עדיין נכונים גם בין תסרוקות צ’יגנון. הצ’ינון המעוות הזה משלב גם תלתלים גדולים בעיצובו – וגם צבע שיער הקופר פשוט מדהים!

13. תסרוקת צ’יניון קלאסית וקלאסית

תסרוקת צ'יניון קלאסיתמָקוֹר

כבר קבענו שהצ’יניון הוא תסרוקת מאוד אלגנטית וקלאסית, כזו שאפשר להפוך אותה ליפה יותר על ידי הוספת אביזרי שיער. ואיזו דרך טובה יותר להוסיף קורטוב של אלגנטיות מאשר עם איזה אביזר פנינה? הפנינים בגדלים שונים עוזרים להדגיש את הקווים של העדכון.

14. סגנונות נשף צ’יניון

סגנונות נשף צ'יניוןמָקוֹר

סביר להניח שהתסרוקת היפה הזו תפנה לטעמם של קוראינו חובבי הטבע יותר ולבנות בוהו. למעשה, סידור הפרחים כל כך יפה, שכולם ייפלו עליו!

הציניון נשמר פשוט ומעוצב בצורה מינימלית כך שהפרחים ימשכו את כל תשומת הלב וישמשו כמוקד של תסרוקת זו..

III. סגנונות לפי סוג של צ’יניון

15. תסרוקת דמי צ’יניון – חצי למעלה

תסרוקת דמי צ'יניוןמָקוֹר

דיברנו על תסרוקות של חצי למעלה, חצי למטה במאמר אחר שהוקדש להן במיוחד. עם זאת, לא יכולנו לפספס את ההזדמנות לציין שאתה יכול לשייך אירוע בסגנון זה לצ’יגון במה שנקרא “דמי צ’יגנון”.

במקום לאסוף את כל השיער בצ’יגון מעוות, השתמש רק בחלק העליון של שיער הראש תוך השארת שאר הנדבכים תלויים חופשיים לאורך הגב..

15. תסרוקת צ’יניון צדדית

תסרוקת צד צ'יניוןמָקוֹר

הצ’ינון יכול להגיע בגדלים וצורות רבות – כביכול – מכיוון שקל לעצב וליצור אותו בדרכים שונות. אנו נראה לך את התכופים והיפים ביותר, וכדי לעשות זאת נתחיל בצ’יגון בצד.

זהו כנראה סגנון הצ’יגון השני הפופולרי ביותר והוא עשוי, כצפוי, בצד הראש ולא מיושר בצורה מושלמת באמצע הראש.

17. תסרוקת Chignon בצד נמוך

תסרוקת צ'יניון עם הצד הנמוךמָקוֹר

אנחנו פשוט מעריצים את הציניון הצד הנמוך הזה שמשלב ומפגיש את הטוב ביותר בשני סגנונות צ’יגנון אחרים. זה גם עדכון נמוך (עוד על זה בהמשך) וזה נעשה בצד הראש. הפוני המופרד בצד הולך להשלמת המראה וליצירת זרימה בין הפנים לאופדו.

18. תסרוקת צ’יניון נמוכה

תסרוקת צ'יניון נמוכהמָקוֹר

כפי שהובטח, נדון כעת בצ’יגון נמוך. יש כאן קצת סתירה במונחים שכן, למרות שהצ’יגון נקרא updo, הוא בדרך כלל נמוך על הראש. עם זאת, אתה יכול לרדת נמוך במיוחד, כמו למעלה-וגם קצת תוספת וליצור את שלך כדי להיות כמעט דמוי קליפה.

19. תסרוקת צ’יניון גבוהה

תסרוקת צ'יגנון גבוההמָקוֹר

לעומת זאת, גלה שאפשר להכין לחמנייה של לחמנייה מצ’ינון גבוה על הראש, כמו בתמונה למעלה. זוהי תסרוקת דומה לזו שנלבשה בשנות ה -90-אך הופכת למודרנית ואו כל כך יפה בהיבט מעט מבולגן וחופשי ומהגדילי מסגרת הפנים..

20. תסרוקות לחמניות צ’יניון

תסרוקות לחמניות צ'יניוןמָקוֹר

קצת מאוחר יותר (לקראת סוף המאמר) נדון על ההבדלים בין תסרוקת צ’יגון לתספורת לחמניה. ובכל זאת, עד אז, שבו את עיניכם על לחמניית צ’יגון מקסימה זו שנעשתה בצורה מושלמת ומדגישה יפה את הדגשים הבלונדיניים על שיער חום.

21. תסרוקות Chignon Updo

תסרוקות Chignon Updoמָקוֹר

זהו עדכון צ’יגנון מעניין מאוד המשתמש בשיטת טוויסט ליצירת אפקט כמעט קלוע. השיער מסודר בקטעי שיער גדולים, דמויי סרט באמצע הגב, ורק כמה קווצות רופפות ומסגרות פנים נותרות חופשיות ומן העדכון המהודר הזה..

22. תסרוקת צ’יניון מעוותת

תסרוקת צ'יניון מעוותתמָקוֹר

הזכרנו פיתולים, לא נשמח לראות צ’יגנון שעשוי כולו מסיבובים וקסמו טמון במראהו המורכב והנפחי. זהו סגנון פשוט לביצוע אך עם תוצאה סופית כה מרשימה!

23. תסרוקת צ’יניון קלוע

תסרוקת צ'יניון קלועמָקוֹר

חיפוש פשוט יחזיר שפע של תסרוקות צ’יגון קלועות. עם זאת, בחרנו להתרכז באחד לעיל.

השיער קלוע באופן רופף בקטעים גדולים המתפתלים ומתפתלים יחדיו. זו לא צמה רופפת או צמודה אלא סגנון ייחודי שנראה נהדר על השיער הגלי מעט.

IV. כל אהבת צ’יניון + איך לעשות

24. תסרוקות צ’יניון הטובות ביותר ללבוש מזדמן

תסרוקות צ'יניון הטובות ביותר ללבוש מזדמןמָקוֹר

צ’יגונים נחשבים (ובאמת שהם) תסרוקת מושלמת לאירועים מיוחדים, לא משנה סוגם. עם זאת, זה לא אומר שאתה לא יכול ללבוש כזה כתסרוקת היומיומית שלך. העניקו לו מראה רגוע יותר על ידי שילובו עם צעיף שיער או סרט ראש בדוגמאות הרצויות לכם.

25. תסרוקות צ’יגנון מלוטשות

תסרוקות צ'יגנון מלוטשותמָקוֹר

אמרנו את זה פעם ונמשיך להגיד את זה – יש כל כך הרבה דרכים לעצב צ’יגנון. קח למשל את זה. הבסיס הוא לחמנייה נמוכה שנעשית מיוחדת יותר על ידי ההיבט המעוות והצמות של אזור העניבה בעורף. הגדילים החינמיים הינם אופציונאליים אך מוערכים.

26. הדרכה פשוטה לתסרוקת צ’יניון

הדרכה פשוטה לתסרוקת צ'יניוןמָקוֹר

דיברנו הכל על איך אתה יכול להכין את הצ’יגון בכל כך הרבה דרכים ועכשיו, נציג לך כמה שימושים מאוד. הדרכה ראשונה זו מציגה דרך פשוטה להכנת הצ’ינון המעוות הקלאסי. מכיוון שקל לראות, הכל מתחיל מבסיס קוקו פשוט.

27. תסרוקת צ’יניון שיקית

תסרוקת שיק צ'יניוןמָקוֹר

השיניון השיקי הזה הוא מראה קלוע שגורם למראה להיראות בעל מרקם גלי למרות שהוא בעצם ישר. עדכון מעוות וקולע כמו זה יעשה פלאים וייראה נהדר על שיער עבה ומנעולים דקים כאחד.

28. איך עושים תסרוקת צ’יניון

איך עושים תסרוקת צ'יניוןמָקוֹר

זוהי דרך נוספת להכין צ’יגון – במיוחד לחמניה של צ’יגנון – בעזרת קצת עזרים מאביזרי שיער. נוסף עוזר לקצף שיער כדי להחזיק את הלחמנייה במקומה – והלחמנייה נעשית על ידי גלגול חלקים של שיער סביב הקצף. סיכות שיער מתווספות לשמירה על הכל במקום ולסיום המראה.

29. איך לעשות תסרוקת צ’יניון קלוע

תסרוקת צ'יניון קלועמָקוֹר

סגנון צ’יניון קלוע זה מורכב למראה – מספיק בכדי להזדקק להדרכה, וזה בדיוק מה שאנו נותנים לך למעלה. כפי שניתן לראות, עדכון הסוף מתקבל באמצעות סדרה של צמות ופיתולים – תחילה מקטעי שיער בודדים ולאחר מכן של הפוני הקלוע המתקבל עצמו.

30. סגנון קשת Chignon מעוות

סגנון קשת Chignon מעוותמָקוֹר

נסיים את רשימת התסרוקות של צ’יניון (לפחות כרגע) ברעיון נוסף שיכול לעזור להפוך את הצ’ינון למראה יומיומי יותר. זוהי קשת צ’יגון מעוותת שהטוויסט הקלאסי הפך את כל היפה (והמורכב יותר) לתוספת סרט.

בחר סרט גדול יותר או דק יותר, פשוט יותר או מורכב יותר לפי הטעם והאירוע – ניתן להתאים סגנון זה בקלות ללבוש יומיומי או לאירועים מיוחדים כאחד.

לחמניה נגד צ’יניון

כפי שהובטח, נדון גם בהבדלים בין לחמניה לעומת צ’יניון, מכיוון שגם צ’יגונים מתוארים בדרך כלל כלחמניות..

הדבר הראשון שצריך לדעת הוא ששני המונחים הללו אינם ניתנים להחלפה. בעוד שניתן להגדיר צ’יגונים רבים כ (שימוש) בלחמניות, לא ניתן לתאר או לכנות את רוב הלחמניות צ’יגונים. כמו כן, ניתן להשתמש בצ’יגונים לתיאור עדכונים אחרים מלבד לחמניות.

עוד הבדל משמעותי וחשוב בין השניים הוא בסגנון עצמו. ניתן לחבוש לחמניות בכל הראש – צ’יגונים בדרך כלל נלבשים רק בחלק האחורי של הראש – גם לאחר הופעת הצד וסגנונות גבוהים יותר..

איך להכין לחמנית gifמָקוֹר

זה קשור לעובדה שלחמניות וצ’יגונים מיוצרים בדרכים שונות. לחמניות נוצרות תמיד על ידי גלישת השיער סביב עצמן. זה לא חל על צ’יגונים שניתן ליצור על ידי סיבוב השיער או הכנסת אותו מתחת לעצמו או מתחת לאביזרי שיער.

כמו כן, אולי ההבדל הגדול ביותר בין השניים הוא שבעוד שאתה יכול לעצב וללבוש כמה לחמניות בבת אחת, אתה יכול ליצור רק ציניון אחד שיתפוס ויכלול את כל השיער..

גיף צ'יגון קלועבאמצעות גיפי

אז, מוכן לשנות את המראה שלך?

זהו זה, המאמר שלנו על כמה מתסרוקות הצ’יגון היפות והמעניינות ביותר שתוכל ללבוש בימינו.

בנוסף, מלבד הצעת מקור השראה לתסרוקת, דנו גם על ההבדלים בין צ’יגונים ולחמניות וסיפרנו לכם קצת על ההיסטוריה של הצ’יגון ומה מייחד אותו מתסרוקות אחרות..

אז עכשיו כשאתה יודע את כל זה, איזה סגנון צ’יניון או תסרוקות אתה הולך לנסות ובאילו אירועים? ספר לנו ונדבר עוד קצת בתגובות!