Yüksek teknolojili oturma odası: 75 fotoğraf ve fikir

Aile kutlamalarının ve resepsiyonların yapıldığı dairenin ana odalarından biri elbette salon. Ve özgün, ferah ve modernliği ile şaşırtmaktan asla vazgeçmemesini nasıl istersiniz? Yüksek teknolojili tasarım, sahiplerin hayattan sadece en iyisini, işlevsel ve pratik olanı alma konusundaki zevkini ve arzusunu ifade etmeye yardımcı olacaktır. Burada ışıkla, mekan özgürlüğüyle ve teknolojik ilerlemenin en değerli yenilikleriyle dolu tamamen kozmik bir ortam var..

Yüksek teknoloji tarzı özellikler

Her yönün, onu sıradan odalardan ayıran kendine has özellikleri vardır. Nano tarzına gelince, burada etkileyici olmaktan daha fazlası var, bu yüzden onu diğer türlerle karıştırmak imkansız. Ana özellikler şunları içerir:

– Odaya sadece gerekli eşyaların yerleştirilmesini sağlayan minimalizm. Küçük dekorların varlığı da mümkündür, ancak küçük miktarlarda ve her zaman belirli bir tarzda;

– Bol ışık – büyük pencerelere ek olarak, bol miktarda gizli arka aydınlatma dahil olmak üzere oldukça fazla sayıda aydınlatma cihazı vardır;

– Düzenlemede kullanılan ana malzemeler plastik, cam, metal;

– Modern teknolojinin mevcudiyeti – ne kadar çok, o kadar iyi;

– Net geometrik şekiller ve düz katı çizgiler;

– Olağandışı mobilya tasarım fikirleri;

– Ayna ve parlak yüzeylerin uygulanması.

Özellikle misafirlerin ağırlandığı salonun şartlarına uygun olduğu için yüksek teknolojiye sahip ekipmanlar en önemli göstergedir. TV’ler, ev sinemaları, çok fonksiyonlu ses sistemleri, otomatik aydınlatma kontrolü, uzaktan kumandalı panjurlar, elektronik cihazların sesli kontrolü ve medeniyetin diğer faydaları için geniş düz LCD paneller burada uygundur..

Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Özellikler Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Özellikler

Renk çözümleri

Yüksek teknoloji yönünün bir özelliği, esas olarak beyaz, siyah, gri spektrumla sınırlı küçük bir renk yelpazesidir. Metalik tonların kullanımı özellikle önemlidir. Parlak renkler vurgu rolünü daha fazla oynar, ancak kırmızı veya mavi tonların tam kullanımıyla bir tasarım düzenlemek de oldukça mümkündür. Etrafında daha fazla kompozisyon oluşturmak için bir rengi temel almak gerekir. Daha az yaygın olan sarı ve yeşildir – kural olarak küçük bir dekoratif işlevi vardır. Bu durumda, tüm tonlar soğuk ve net olmalıdır..

Yüksek teknoloji ürünü siyah beyaz oturma odası

Bu en yaygın kombinasyondur. Ayrıca, kontrastlar arasında mantıklı geçişler yapacak olan reçine paletine gri tonlar da atfedilebilir. Beyazlığın ana arka planı dolduracağı, siyahın ise diğer mobilyalarda kendini göstereceği açıktır. Aydınlatma armatürleri, deri kömür döşemeli yumuşak bir kanepe, modüler yapıların cepheleri, sehpa, pencerelerde koyu gri perdeler olabilir. Bazen zemin yüzeyi, gri yan panellere ve kar beyazı bir tavana akan mavimsi-siyah ile dekore edilmiştir..

Yüksek teknoloji ürünü siyah beyaz oturma odası - İç tasarım Yüksek teknoloji ürünü siyah beyaz oturma odası - İç tasarım

Yüksek teknolojili kırmızı oturma odası

Kırmızı palet oldukça cesur ve uyumlu görünüyor, ancak sıcak kirlilikler olmadan gerçek kırmızı olmalıdır. Bu tasarım, gündelik hayata meydan okumaktan korkmayan, hayatın renkliliğini tercih eden insanların karakteristiğidir. Karlı bir paletle birlikte, ortamdaki bu renk, evlere ve misafirlere gerçek bir canlılık artışı sağlayacaktır. Hem mobilyalarda hem de yüzey kaplamalarında varlığına izin verilir. Tüm “kutuyu” kırmızı boya ile dökmek elbette buna değmez, aynı parlak mobilya unsurlarıyla birlikte bir veya iki duvarı veya zemini bu şekilde dekore ederler..

Yüksek teknoloji ürünü kırmızı oturma odası - İç tasarım Yüksek teknoloji ürünü kırmızı oturma odası - İç tasarım

Yüksek teknolojili mavi oturma odası

Mavinin tonları odaya serinlik ve ferahlık getirecektir. Alanı önemli ölçüde dönüştürecek, bireysellik ve yaratıcılıkla dolduracaklar. Duvarlar böyle bir paletle dekore edilmişse, tavan ve zemin için açık renkler veya beyaz boya kullanılmalıdır. Koyu mavi, döşemeli mobilyalar, dekoratif unsurlar ve neon aydınlatma için iyi bir seçenek için zıt bir bulgu olacaktır. Bu yönde, açık maviden ultramarine kadar hemen hemen her renk uygundur. Dahası, hepsi düşünceleri sakinleştirme, atmosferi sakinleştirme ve duygusal stresi azaltma yeteneğine sahiptir..

Yüksek teknoloji ürünü mavi oturma odası - İç tasarım Yüksek teknoloji ürünü mavi oturma odası - İç tasarım

Kaplamalar ve malzemeler

Tarzın ne kadar doğal olarak vurgulanacağı, kaplama için doğru hammadde seçimine bağlıdır. Yüksek teknolojinin teknolojik ilerlemenin üstünlüğünü desteklediğini belirtmekte fayda var, bu nedenle malzemeler çoğunlukla yapay. Geniş odalarda daha koyu veya daha aydınlık seçenekler mümkün olsa da, renk paleti beyaz ve açık griler üzerine kuruludur. Modern iç mekan öğelerinin gösterileceği en geniş ve hafif arka planı oluşturmak önemlidir..

Zemin

Zemin yüzeyi tamamen düzdür, tek renklidir ve pürüzsüz bir dokuya sahiptir. En uygun malzemeler fayans, porselen taş eşyaların yanı sıra günümüzde popüler olan dökme yöntemidir. Böyle bir kaplama oldukça soğuk olduğu için yerleşik bir ısıtma sistemi ile donatılmıştır..

Yüzeyi süslemek için iki seçenek daha var – desensiz bir tonda laminat ve sedefli bir parlaklığa sahip muşamba. Sahipleri, ev konforunu halı olmadan hayal edemiyorsa, halı döşemek caizdir, ancak kesinlikle tek renkli, ince tüylüdür. Renk tayfı hem açık tonlarla hem de zıt tonlarla temsil edilebilir: siyah, kırmızı, mavi.

Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Zemin kaplamaları Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Zemin kaplamaları

duvarlar

En iyi seçenek, duvar bölmelerini akrilik veya parlaklık veren diğer boyalarla boyamaktır. Çoğu durumda, bunlar beyazımsı ve küllü tonlardır. Hazır duvar plastik panelleri, doğal taş döşeme kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı bu tarza pek uygun olmasa da hafif tek renkli tuvaller de kullanılıyor. Bir odayı imar ederken ve soğuk bir arka plan üzerinde parlak vurgular oluşturmak için malzeme kombinasyonları iyi görünecek. Çoğu zaman, çıkıntılı duvar elemanları genel arka plana zıt bir renkte boyanır..

Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Duvar dekorasyonu Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Duvar dekorasyonu

Tavan

Yüksek teknoloji ürünü bir oturma odasında tavanı dekore etmek için en uygun seçenek, çok sayıda lambaya sahip streç parlak bir tuvaldir. İçeriden aydınlatılan ek katmanlar oluşturan alçıpandan yapılmış olağandışı geometrik asma yapılar harika görünecek. Ancak bu teknik, geniş ve yüksek odalar için iyidir, küçük odalarda boyama yöntemini kullanmak daha iyidir. Bazen tavan kısmı tamamen beton bırakılarak koruyucu bir bileşimle kaplanır..

Ana palet beyazdır, ancak açık gri, sütlü yorumlar da kabul edilebilir. İmarda yer alan asma yapıların figürleri bazen zengin bir parlak renge sahiptir: oturma odası için genel renk şemasına bağlı olarak kırmızı, mavi, siyah.

Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Tavan dekorasyonu Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Tavan dekorasyonu

Salon mobilyası

Mobilya tasarımı işlevsel olmalı, formlarıyla şaşırtmalı, sadeliği ve pratikliği ile ayırt edilmelidir. Modüler sistemler artık popülerdir ve ayrıca arka aydınlatma ile donatılabilir. Duvarlarla birleşen gömme dolaplar onlardan daha düşük değildir. Kulaklıklı mikrofon seti alanı karıştırmamalı, bu nedenle hacimli kompozisyonlar burada uygun değil, parlak cepheleri ve krom detayları tercih etmeniz gerekiyor. Atmosfere hafiflik, ferahlık kazandıracak cam iç eşyaları – raflar, sehpa kullanabilirsiniz..

Yumuşak kanepeler, koltuklar, kural olarak, sentetik kumaştan veya parlak deriden yapılmış tek renkli bir döşemeye sahiptir. Dönüştürücü temsilciler burada uygun olacaktır: gardırop yatağı, geniş bir yemek odasına dönüşen bir sehpa, geniş bir modüler kanepe.

Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Mobilya Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Mobilya Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Mobilya

Aydınlatma ve dekor

Yüksek teknoloji ürünü bir oturma odası için aydınlatma, çok değişkenli ve çok seviyeli olmalıdır. Spot aydınlatma sistemi sadece tavanda değil, duvar yüzeyleri ve hatta zemin seviyesinde de mevcuttur. Bu tarza en uygun modern yol, mobilya ve raflar için neon aydınlatma tasarımı olacaktır. Odadaki farklı fonksiyonel alanları da vurgulamak gerekir. Parlak metal, şeffaf veya buzlu camdan yapılmış avizeler, zemin lambaları ve diğer aydınlatma armatürleri orijinal geometrik oranlara sahiptir. Top lambaları, koni şeklindeki gölgeler, ip yapıları bir tür şık iç dekorasyona dönüşecek..

Tüm ciddiyetine rağmen, bazı dekoratif şeyler biraz sıcaklık getirmeye ve bireysellik kazandırmaya yardımcı olacaktır. Cam raflara geometrik desenli vazolar, heykelsi figürler yerleştirebilirsiniz. Boş soğuk duvarlar soyut resimler, aynalı panolar, siyah beyaz fotoğraflarla tamamlanacak. Dekor ayrıca, LED aydınlatma veya metal, kesin olarak belirlenmiş bir bitkiye sahip cam kaplar (dracaena, sanseveria, vb.) ile donatılmış büyük balıklı büyük bir dikdörtgen akvaryum olacaktır. Elektrikli şömine, varlığı zengin iç mekanların özelliği olan orijinal görünecek. Bazı modeller bölmeye yerleştirilmiştir veya bir top, uçan daire şeklinde inanılmaz bir şekle sahiptir..

Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Aydınlatma ve dekor Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı - Aydınlatma ve dekor

Küçük yüksek teknoloji oturma odası

Nano yönün ana kurallarından biri minimalizm olduğu için küçük bir salonu donatmak da mümkündür. Mobilya seçimine dikkatlice yaklaşmak gerekir – sadece en gerekli olanı satın almak. Herhangi bir uygun şekle, bir sehpaya, birkaç koltuk ve birkaç modüle kolayca yeniden yerleştirilebilen alçak modüler bir kanepe olabilir..

Arka plan son derece hafiftir, örneğin bir ev sinema sisteminin bulunduğu yerlerde parlak vurgulu bir duvar tasarlamak mümkündür. Burada mümkün olduğunca fazla aydınlatma kullanın. Dikey panjurlar, perdelerin rolüyle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Tavanı boyamak daha iyidir, çünkü herhangi bir ek yapı yüksekliği görsel olarak azaltabilir. Ancak bununla sınırlı kalmaması gereken şey, küçük boyutlu modelleri seçmenin daha iyi olması dışında yeni çıkan teknolojinin miktarıdır..

Yüksek teknoloji ürünü küçük oturma odası - İç tasarım Yüksek teknoloji ürünü küçük oturma odası - İç tasarım Yüksek teknoloji ürünü küçük oturma odası - İç tasarım

Yüksek teknoloji oturma odası tasarımı – fotoğraf

En iyi tasarım çözümlerinin bir fotoğraf seçimini dikkatinize sunuyoruz. Yüksek teknolojili oturma odaları örneğini kullanarak, konukları kesinlikle şaşırtacak ve zamana ayak uyduran sahiplerin modern zevkini vurgulayacak en özgün, cesur tasarımı bağımsız olarak oluşturabilirsiniz..

Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı Yüksek teknoloji oturma odası - iç tasarım fotoğrafı

Video: Yüksek Teknolojili Oturma Odası – İç Mekan Fikirleri