Modern klasik tarzda şık oturma odası iç

Modern klasik tarzda şık oturma odası iç

Kıyafetlerde siyah ve beyazın klasik kombinasyonu, hem şenlikli hem de iş elbiselerinde zarafet ve stilin görsel bir ifadesi için kullanılır. Baskın renklerin siyah beyaz bir oturma odasının tasarımına aktarılması, ince bir kontrast oyununa dayalı inanılmaz bir alan çizimi oluşturmanıza olanak tanır. Böyle bir renk şeması kullanmanın tehlikesi iki önemli noktada yatmaktadır: karanlığa girmeyin ve ön odayı hastane koğuşuna çevirmeyin..

Kentsel şık: siyah beyazın baskın olduğu gençler için bir daire

Kentsel şık: siyah beyazın baskın olduğu gençler için bir daire

Aydınlık ve havadar tek renkli oturma odası

Aydınlık ve havadar tek renkli oturma odası

Geniş bir oturma odasının iç kısmında İskandinav tarzı

Geniş bir oturma odasının iç kısmında İskandinav tarzı

Siyah, iç mekana taze notlar getirebilir - 3D paneller ve dekoratif sıva ile duvar dekorasyonunun bir kombinasyonu

Siyah, iç mekana taze notlar getirebilir – 3D paneller ve dekoratif sıva ile duvar dekorasyonunun bir kombinasyonu

paylaştırma

Bir oturma odasını siyah beyaz olarak dekore etmek, sanatsal bir orantı duygusu gerektiren karmaşık bir tasarım çalışmasıdır. Baskın rengin seçimi aşağıdaki göstergelere bağlıdır:

  • bir kişi tarafından psikolojik olarak algılanması;
  • Yaşam tarzı;
  • oda boyutları;
  • oda aydınlatması.

Yukarıdaki tüm faktörleri daha ayrıntılı olarak ele alalım..

İç içeriklerinde kutupsal olan iki rengin psikolojik algısı, en başından beri içimizdedir. İnsanların zihninde gelişen dini dogmalara ve çağrışımlara dayanan siyah renk, karamsarlık ve melankoli, beyaz ise boşluk, mutluluk, gönül rahatlığı anlamına gelir. Bununla birlikte, ustaca çeşitlilik ve vurguların yerleştirilmesi ile oturma odası, baskın olarak hangi renk seçilirse seçilsin, rafine bir zarafet ve çok yönlülük kazanır..

Sahibinin yaşam tarzı, tasarımcıları onu iç mekana yansıtmaya teşvik ediyor. Siyahın baskınlığı, sınırlı bir tanıdık çevresi olan mütevazı, tenha bir yaşam tarzı için uygundur. Çocukları ve evcil hayvanları olan geniş bir aile için beyaz, liderliğin rengidir..

Odanın boyutları ve renk nüansları, beyaz ve siyah renklerin doğasında bulunan görsel özellik ile ilişkilidir. Sıcaklık ve rahatlık isteyen yalnız bir kişinin oturma odası için siyah kullanırken boyutta görsel bir azalma uygundur. Beyaz çevre, bir odanın sınırlarını yeniden geliştirmeye başvurmadan genişletmeniz gerektiğinde geçerlidir..

Mermer mobilyalar ile şık beyaz oturma odası

Mermer mobilyalar ile şık beyaz oturma odası

Bir odanın aydınlatması, siyah beyaz bir iç mekan oluştururken özellikle dikkate alınması gereken bir faktördür. Doğal ışık eksikliği ile, odanın siyahla aşırı doygunluğu hariç tutulur ve bunun tersine, yeterli miktarda tedarik edildiğinde beyazdan daha fazla siyah olabilir. Bununla birlikte, tüm bunlar yapay ışık kaynakları ile kolayca telafi edilir, ancak elektrik maliyetini unutmayınız..

Tavsiye! Oturma odasının siyah beyaz renklendirmesini planlarken, odanın pencerelerinin baktığı dünyanın yanını ve boyutlarını dikkate alın..

Siyah beyaz oturma odası tasarımı: kurallar ve istisnalar

  • Siyah beyaz bir düette, tüm notalar tek bir iç konsept yaratarak uyum içinde ses çıkarmalıdır. Bu iki rengin aynı oranda kullanılmasını kategorik olarak yasaklayan değişmez tasarım kuralları vardır..
  • Siyah bir tavan kabul edilemez. Gece gibi, bir kişinin bilincine baskı yapar ve odanın yüksekliğini azaltır..

Panoramik dağ manzaralı siyah beyaz oturma odası

Panoramik dağ manzaralı siyah beyaz oturma odası

  • İmar gereklidir. Tek renkli bir iç palette yalnızca siyah ve beyaz renklerin yerel bir dağılımı ile uyum sağlanabilir..
  • İnce kontrast. Bir zebra odasının rahatlık ve huzur duygusu yaratması pek olası değildir. Şekiller, çizgiler ve hacimlerle bir oyun gösterir.
  • Ek renk vurguları ekleme. Her iki renk de diğer herhangi bir spektral çeşitlilik tonuyla iyi gider..

Ek dekor elemanları

Parlak renk vurguları, siyah beyaz arka plana özgü minimalizmi yumuşatmaya yardımcı olur ve iç mekana etkileyicilik katar. Kombinasyon seçenekleri kapsamlıdır ve her ek renk belirli bir yük taşır.

Kırmızı dinamiktir ve aktiviteyi teşvik eder. Katılımı ile iç mekan, genç ve yaratıcı kişilikler tarafından memnuniyetle karşılanan ultra modern bir görünüm kazanıyor..

Pembe dolaplar, siyah beyaz iç mekanı çeşitlendirmeye yardımcı olacak

Pembe dolaplar, siyah beyaz iç mekanı çeşitlendirmeye yardımcı olacak

Sarı – konfor atmosferini geliştirir ve güneş ışığıyla siyah beyaz alanı ısıtarak sıcaklık damlacıkları getirir. Yardımı ile çizgilerin şiddeti yumuşatılır, bilgiçlik ve formalite hissi ortadan kalkar. Yerleşik, güçlü aile ilişkileri için harika.

Yeşil – odayı doğal güzellikle doldurur, iç mekanı görsel olarak canlandırır. Bakımını yapmaktan çekinmeyen süs bitkilerini sevenler için uygundur..

Gri – beyaz ve siyahın renk karşıtlığını uzlaştırmak için tasarlanmıştır. Sınırları ortadan kaldıran ve uyumlu bir renk paleti yaratan yumuşak geçişler üretir. Her yaşam tarzı için ideal.

Bu arada, bu harika, ancak tasarımcılar, belirli bir renk vurgusu ile tamamlanan siyah beyaz özlülüğün herhangi bir stile uymasının kolay olduğunu iddia ediyor..

Siyah beyaz palete gri veya gümüş ekleyin – yüksek teknolojiye sahip olun. Art Nouveau’da kırmızı ve mavi organik görünüyor ve yumuşak kahverengi pasteller Provence’a yakın. Hasır ahşap, bir ülke ipucu verecek ve bir dizi dolap mobilyası, iç çizimi klasisizm’e yaklaştıracak..

Pembe kanepe ile eklektik tarzda küçük rahat siyah beyaz oturma odası

Pembe kanepe ile eklektik tarzda küçük rahat siyah beyaz oturma odası

İç mekanın renk vurgularını içermesi gereken nesnelerden bahsedersek, bunun için dekoratif yastıklar, her türlü vazo ve duvar paneli, perde çizimi ve bireysel mobilya unsurları kullanabilirsiniz..

Siyah beyaz bir oturma odası için mobilyalar

Sağlıklı! Oturma odası mobilyaları – ileri teknoloji, füzyon, çatı katı, minimalizm, tekno, modern, art deco ve eko-tarz tasarımlarla uyumlu 50 fotoğraf.

Siyah beyaz sinema tarzında bir oturma odası için bariz ve mantıklı seçim, aynı renklerde mobilyalardır. Herhangi bir tasarımcı size, adı ne olursa olsun bir stilin, tüm karakteristik detaylarının kusursuz bir koleksiyonu olduğunu söyleyecektir. Siyah beyaz oturma odası belirgin bir stil aksesuarına sahip olmadığından, mobilya görevi önceden belirlenmiş bir türün olağan performansından çok daha zordur..

Tavsiye! Başarılı bir fikir için can sıkıcı renklerde aşırı doygunluktan kaçının, siyah ve beyaz arasında bir denge bulun ve odada kendinizi rahat hissetmenizi sağlayın..

Siyah bir kanepe, koltuklar, bir masa kasvetle ezilecek ve iç mekan hantal, sıkıcı ve çok katı görünecek. Renk detayları mekanın estetiğini korumaya yardımcı olacaktır..

Şömineli klasik tarzda siyah beyaz oturma odası

Şömineli klasik tarzda siyah beyaz oturma odası

Tabanda ve kolçaklarda kontrast biyeli ve dekoratif kaplamalı beyaz kanepe, aynı tarzda koltuklar ve bunun için beyaz sandalyeli siyah bir yemek masası. Bu kombinasyonda, siyah beyaz bir oturma odasının bitmiş iç kısmına mükemmel uyum sağlarlar..

Klasik ortamlar için beyaz veya siyah renklerde, doğal ahşap kaplamalı mobilyalar en iyi çözüm olacaktır. Detayların ustaca dikildiği beyaz deri kanepe ve koltuklar, siyah beyaz duvarlarla çerçevelenmiş geniş bir oturma odasına göz kamaştırıcı bir lüks verecektir..

Mobilya setinin formlarının ve ana hatlarının minimalizmi, küçük bir oda için ideal bir keşif. Özlü bir tasarıma sahip iç mekana dahil olan büyük renkli mobilya blokları, özellikle küçük odalar için çok önemli olan mekansal özgürlüğü boğmaz..

Tavsiye! Siyah beyaz oturma odası mobilyalarını doldururken siyah yüzdesinin genel planın %50’sini geçmemesine dikkat edin, aksi takdirde psikologların da belirttiği gibi bu durum sizde ve evinizde depresyona ve kötü bir ruh haline neden olabilir..