Modern tarzda küçük bir mutfak-oturma odasının içi

Modern tarzda küçük bir mutfak-oturma odasının içi

Bir mutfağı oturma odasıyla birleştirmek her geçen gün daha popüler hale geliyor. Böyle bir odada, yemek hazırlığını kesintiye uğratmadan misafirleri almak, ev işleri yapmak, tüm aile ile bir araya gelmek veya bir çocuğu izlemek uygundur. Onarıma geçmeden önce, her santimetrenin maksimum verimle gerçekleşmesi için tüm ihtiyaçları planlamaya değer.!

Yaşam alanında şık avize

Yaşam alanında şık avize

imar

Bir mutfak-oturma odası projesi oluştururken, kural olarak, odayı görsel olarak iki veya üç parçaya bölmek için imar kullanılır. Alçıpan bölme bu amaç için mükemmeldir. Ama başka seçenekler de var:

 • Mobilya imar. En kolay ve en uygun fiyatlı yol, oturma odasını bir kanepe, buzdolabı veya yemek masası ile çevrelemektir. Görev tamamen tamamlanırken böyle bir fikrin uygulanması ek maliyet gerektirmez..

Mutfak dolapları ile imar

Mutfak dolapları ile imar

Panoramik pencereler odanızı çok daha aydınlık hale getirecek

Panoramik pencereler odayı çok daha parlak hale getirecek

 • Renge göre ayırma. Farklı renkler kullanarak bölgeleri ayırt etmek zor değildir. Ana kural uyum ve uyumluluktur. Tüm nüansları dikkate alarak renk şemasını dikkatlice seçmek gerekir: mobilya, ev aletleri ve kaplamaların renkleri.
 • Çeşitli bitişler. Mutfak ve oturma odasının birleşik olmasına rağmen, bitiş farklı olmalıdır. Mutfağa fayans, plastik paneller hakimse, oturma odası laminat ve duvar kağıdı ile dekore edilebilir. Tavanın tasarımı da farklı olabilir ve bölgelere ayırma işlevini yerine getirebilir..
 • Kontrast aydınlatma. Çalışma alanının yanındaki mutfaktaki ışık, oturma odasından daha yoğun olmalıdır. Ana ışığa birkaç orijinal armatür eklenebilir. Bu sadece odayı dekore etmekle kalmayacak, aynı zamanda mutfakta çalışmaya da yardımcı olacaktır..
 • Mutfak için bir seviye oluşturma. Mutfağın ve oturma odasının zeminini farklı kotlarda yaparsanız modern, şık bir tasarım elde etmiş olursunuz. Bu yöntem, yükseltilmiş mutfak örtüsü sayesinde oldukça uyumlu bir kombinasyonla farklı zemin kaplamaları kullanmanıza olanak tanır..

on dört

Tasarımcı tavsiyesi! Birkaç imar türünü birleştirin. Cam veya parlak paneller eklerseniz, bölme çok ilginç bir çözüm olabilir. Ayrımı daha net hale getirmek için aynı anda birden fazla seçeneği kullanabilirsiniz..

Bitiricilik

Herhangi bir odanın iç kısmında dekorasyon büyük bir rol oynar ve mutfak-oturma odası istisna değildir. Tavan için bir malzeme seçerken, mutfaktaki yüksek nem oranı pratik özellikler gerektirdiğinden dayanıklılığını dikkate almanız gerekir..

Tavsiye! Asma tavan montajı mümkün değilse su bazlı boya ile boyayabilirsiniz. Parlak tuval, küçük bir oda için mükemmeldir ve alanı ışık oyunuyla genişletir..

Füzyon tarzında güzel iç mekan

Füzyon tarzında güzel iç mekan

Tuğla işi çatı katının stilini vurgulamaya yardımcı olacaktır

Tuğla işi çatı katının stilini vurgulamaya yardımcı olacaktır

Mutfak alanındaki duvarları dekore ederken, odanın özelliklerini de dikkate almak zorunludur. Malzemeler sıcaklığa dayanıklı, temizlenmesi kolay ve yeterince güçlü olmalıdır. Genellikle bir mutfak önlüğü fayans veya cam panellerle süslenir. Oturma odası için hemen hemen her bitiş uygundur, bu nedenle seçim yaparken isteklerinize göre yönlendirilmelidir..

Tavsiye! Odayı görsel olarak küçülteceğinden çok büyük veya parlak süslemeler kullanmayın..

Orijinal bir niş, perde veya sıva kullanarak oturma odasındaki duvarı dekore edebilirsiniz. Seramik karolar mutfak için zemin kaplaması olarak mükemmeldir. Kullanımı kolay ve çok ilginç görünüyor. Misafir alanı için laminat veya parke seçebilirsiniz. Bir halı kanepenin yanına mükemmel bir şekilde sığacak ve odayı daha konforlu hale getirecektir. Odanızı genişletmek için hafif bir renk paleti kullanın.

on dört

işlevsellik

Kombine bir tasarım projesi oluşturmayı planlarken, mutfak-oturma odasının hangi işlevleri yerine getireceğini belirlemek önemlidir. Açık amaca ek olarak, bu oda aynı zamanda bir çalışma odası ve hatta küçük bir stüdyo ise bir yatak odası içerebilir..

Mavi kanepe, iki bölge arasındaki sınır görevi görecek.

Mavi kanepe, iki bölge arasındaki sınır görevi görecek.

Doğal ahşaptan yapılmış mutfak adası

Doğal ahşaptan yapılmış mutfak adası

Pişirme alanı, oda ne kadar işlevsel olursa olsun, en iyi şekilde mümkün olduğunca kompakt hale getirilir. 15 metrekarelik bir odanın dörtte biri yeterlidir. m bir mutfak seti ve bir ocak düzenlemek için. Yerden tasarruf etmenin yanı sıra her türlü cihaza ulaşabileceğiniz rahat bir çalışma alanına sahip olacaksınız. Oturma odasında genellikle bir TV ve kanepe bulunur. Alan izin verirse, bir sehpa ve bir koltuk ekleyebilirsiniz..

Tavsiye! Odayı önemli ölçüde azaltacağından, hacimli duvarlar kurmaya değmez. Alçıpan nişleri tercih etmek daha iyidir. Dekorsuz parlak cepheler şık ve modern görünürken, bazı aksesuarları yerleştirmenize izin verir..

Mutfak-oturma odasına bir bilgisayar masası koymanız gerekiyorsa, en iyi çözüm onu ​​pencerenin yanına yerleştirmektir. İş daha fazla ışık gerektirdiğinden, iç mekanı bir masa lambası veya masanın üzerinde spot ışıkları ile tamamlayabilirsiniz. Çok sık bir masaya ihtiyacınız yoksa, dönüştürülebilir bir dolap kurabilir ve masa panelini yalnızca gerektiğinde açabilirsiniz..

Küçük ama rahat bir çalışma alanı yaratın

Küçük ama rahat bir çalışma alanı yaratın

Beyaz küçük odalar için idealdir

Beyaz küçük odalar için idealdir

Oturma odasını yatak odası olarak kullanmak oldukça yaygın bir fikirdir. Bu nedenle, çoğu zaman odadaki kanepe, büyük boy konuklara barınak sağlayarak kolayca genişletilebilir. Bir gardırop yatağı daha orijinal bir uyku yeri olarak kabul edilir. Yerleştirmek için, yatağın geçişi engellememesi için kapıdan daha uzakta bir duvar seçmek daha iyidir..

Tavsiye! Alanı genişletmek için perde yerine panjur asmayı deneyin. Mutfakta bakımı daha kolaydır ve daha az yer kaplarlar..

on dört

Birleştirmenin artıları ve eksileri

Sonunda duvarı yıkıp yıkmayacağınıza karar vermeden önce, artıları ve eksileri tartmanız gerekir..

Artıları:

 1. Artan alan. Ek duvarların ve kapıların olmaması, yalnızca yerden tasarruf etmeyi değil, aynı zamanda görüntüleri görsel olarak genişletmeyi de mümkün kılar. Oda daha aydınlık ve daha geniş hale gelir.

  Modernizm tarzında oturma odası ile birlikte mutfağın güzel iç mekanı

  Modernizm tarzında oturma odası ile birlikte mutfağın güzel iç mekanı

 2. Misafirler ve diğer aile üyeleri ile iletişim kurarken kolaylık. Mutfak-oturma odasında olmak çok rahat, aynı anda yemek pişirip sohbet edebilir, bebeğe bakabilirsiniz..
 3. Yemek alanı düzeni daha verimli hale geliyor. Artık TV karşısında yemek yemek için mutfaktan oturma odasına tabak taşımak zorunda değilsiniz. Mutfak-oturma odası, rahat bir ortamda hareket etmeden zaman geçirmenizi sağlar..
 4. Şık tasarım projelerinin ve modern çözümlerin vücut bulmuş hali. Birleştirmenin popülaritesi sayesinde birçok ilginç fikir ortaya çıktı. Stilleri birleştirebilir, farklı malzemeler kullanabilir ve yaratıcılığınızı sonuna kadar gösterebilirsiniz.. Işık kaynakları ile imar alanı

  Işık kaynakları ile imar alanı

  Loft tarzı kombine mutfak tasarımı

  Loft tarzı kombine mutfak tasarımı

 5. TV satın alırken tasarruf. Oturma odasından mükemmel bir şekilde görülebildiği için mutfakta ek bir TV artık gerekli değildir..

eksileri:

 1. Oturma odasına yayılan gürültü ve koku. Davlumbaz, mutfağın gürültülü mahallesinden tamamen korunamayacaktır. Dairede yemek pişirirken emekli olmak için yeterli oda yoksa, birleştirmeye değmez.. Mutfak ve oturma odasını birleştirmenin dezavantajları vardır.

  Mutfak ve oturma odasını birleştirmenin dezavantajları vardır.

  Mutfak tasarımında minimalizm

  Mutfak tasarımında minimalizm

 2. Büyük temizleme yükü. Gürültü ve yabancı kokuya ek olarak, mutfaktan gelen çöpler oldukça hızlı yayılır. İzole bir mutfak söz konusu olduğunda bu süreç kontrol edilebiliyorsa, birleştirildiğinde bunu yapmak daha zordur..
 3. Başlığı takmak için ek maliyetler. Odanın havalandırılmasının birleşik tasarımında, kokuları etkisiz hale getirmek için güçlü bir davlumbaz takılması gerekeceğinden daha fazla dikkat gösterilmelidir..