Kruşçev'de balkonun bitirilmesi

Balkonun verimli kullanımı sorunu özellikle küçük dairelerde geçerlidir. Kruşçev’deki sundurmanın tasarımı, alan kusurlarını düzeltmeye yardımcı olacaktır..

Nereden başlamalı?

Loggia’nın dönüşümü ile başlayacak ilk şey, balkon levhasının incelenmesidir. Durum analizi yok seks eski bir ocağı strese sokmak tehlikeli olabilir. Döşemede çok sayıda çatlak bulunması kusurları gösterir, bu nedenle döşemeyi güçlendirmek için önlemler almak gerekir. Sitenin çevresinin camlanması ve çitle çevrilmesi, levha üzerindeki yükü artıracak ve yapı yüke dayanamayabilir. Ek donatı ağı ve şap kullanın.

Direkt onarımlarda önce sıva çıkarılır, alan temizlenir, eski metal yapılar yenileri ile değiştirilir ve güçlendirilir. Metal parçaların kaynağını kullanarak, bölgenin alanını artırabilirsiniz..

Rusya’da camsız bir balkon kullanma olanakları sınırlıdır. Bu nedenle, bir sonraki nokta sitenin camlanması ve yalıtımıdır. Minimum 32 mm kalınlığa sahip çift camlı bir ünite seçin. Döşemenin çevresinin ötesindeki çerçevelerin kaldırılması seçeneği, küçük bir alanda oynamanıza izin verecektir. Seçtiğiniz çerçeveler – plastik – modern ortak ve ucuz seçenek ve ahşap. Ahşap daha çevre dostu bir malzemedir, aynı zamanda yüksek kaliteli ahşap çerçeveler plastik muadillerinden 2 kat daha pahalıdır..

Balkonun etkili kullanımı

Balkonun etkili kullanımı

Sandviç paneller sitenin çevresi boyunca yalıtılmıştır. Zemin ayrıca yalıtılmıştır tavan.

TavsiyeBu aşamada tasarruf etmeye değmez. En önemli ısı kaybı sundurma yoluyla gerçekleşir. Döşeme ve kaplama seçimi bütçeye bağlıdır: seramik karolar, porselen taş eşyalar, laminat, parke tahtası.

Ana Özellikler

Kruşçevler 1959’dan 1985’e kadar olan dönemde inşa edilmiş evlerdir, içlerindeki balkonlar çok küçüktür. Tek bir standart ölçü yoktur, genişlik 0,8-1,5 m, minimum uzunluk 2,6 m’dir.Evler 25 yıl boyunca tasarlandı, ancak insanlar hala içinde yaşıyor. Bu bağlamda, porselen taş eşya, seramik karo veya kaplama taşı ile iç dekorasyon yapmamak daha iyidir..

Eski çitler, donatısız çerçevelerin montajı için temel olarak kullanılamaz. Çitleri yenileriyle değiştirmek daha iyidir.

Küçük bir balkon yapmak

Küçük bir balkon yapmak

Sıkışık alan belirli tasarım tekniklerini belirler.

 • Dekorasyonda açık tonlarda malzemeler kullanın, görsel olarak bu teknik alanı genişletecektir..
 • Döşeme için ahşap zemin veya hafif seçin laminat.
 • Aydınlatma için spot ışıkları kullanın. demirbaşlar veya kompakt avize tavanda. Hacimli lambalar uzayın geometrisini bozarak onu bozar.
 • Kompakt öğeleri seçin mobilya hafif malzemelerden ayaklarda, katlanır masalarda ve metalden asma raflarda.
 • Balkon alanınızı bir seraya dönüştürün. Yaz aylarında, kutular Çiçekler site dışına yerleştirilebilir.

Alanı avantajımıza kullanıyoruz

Boyut olarak kısıtlı bir sundurmamız var ve onu en azından biraz genişletmek istiyoruz. En kolay yöntem camı çıkarmaktır.. Aşağıda ek alan olmayacak, ancak yukarıdan herhangi bir kısıtlama olmayacak. Bir başka ilginç yöntem ise Fransız balkonudur..

Dekorasyon için açık tonlarda malzemeler kullanın

Dekorasyon için açık tonlarda malzemeler kullanın

Yüksek kaliteli yenileme ve iç dekorasyon, alanı rahat ve işlevsel hale getirmeye yardımcı olacaktır.. Odanın işlevselliğini önemli ölçüde değiştirin ve alanın faydalı kullanımından memnun olun.

Kiler. Herhangi bir dairede, yalnızca sezonda veya belirli tatillerde aldığınız şeyler vardır. Kiler, evin dış düzenini korumaya yardımcı olacak, kapılarının arkasına alakasız şeyleri gizleyecektir. Bu, bir bölgeyi dönüştürmenin en kolay yoludur. Büyük nakit infüzyonlarına gerek yoktur, kutuları depolamak için raflar inşa etmek yeterlidir..

Dinlenme odası veya çalışma. Yerinde yenileme çalışmaları çaba, zaman ve para alacaktır. Yüksek kaliteli yalıtım ve cam gereklidir.

Balkon ve bitişik binaları birleştirmek. Bu yöntem dairenin kullanılabilir alanını artırmaya yardımcı olacaktır, ancak bu en pahalı yoldur. Bir banka ipoteği yoluyla bir daire satmayı düşünüyorsanız, birleşme bir yeniden geliştirme projesinin onayını gerektirir. Kruşçevlerdeki mutfaklar çok küçük bir alana sahip olduğu için mutfakla birleştirmek en karlı olanıdır.. Kompakt mobilya parçaları seçin

Kompakt mobilya parçaları seçin

İç dekorasyon

Tasarım özellikleri nedeniyle, ağır kaplama malzemeleriyle bitirmeyi reddetmek daha iyidir. Çerçevenin deformasyonunu önlemek için hafif kaplama malzemeleri seçin.. Örneğin:

 • PVC veya MDF.
 • Euro astar.
 • Köpük bloklar.
 • mantar kaplama.

Bu malzemelerin avantajı, kendi başınıza yapılabilecek basit kurulumdur..

PVC paneller ultraviyole ışınlarına maruz kalmaya karşı dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Ayrıca, kirlendiğinde PVC plastik panellerin temizlenmesi kolaydır. Euro astar en hoş görünüme sahiptir. Malzemenin avantajlarından biri, pürüzlü bir duvar kaplamasına monte edilebilme yeteneğidir..

MDF, yüksek dekoratif niteliklere sahiptir, ancak nemi iyi tolere etmez. MDF döşemeden önce su yalıtımı yapmanız gerekir. Malzemenin dokusu çeşitlidir: doğal taş, ahşap taklidi. En pahalı malzeme mantardır. Ancak avantajları etkileyicidir, tamamen doğaldır, en çevre dostu ve hipoalerjenik kaplamadır ve ayrıca antibakteriyel özelliklere sahiptir..

Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler

Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler

Döşeme için aşağıdaki seçenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz:

 • linolyum;
 • laminat;
 • halı;
 • parke;
 • seramik fayans.

Seramik karolar ağırdır ve ocakta dikkatli kullanılmalıdır. Aşırı yükten kırılabilir..

Tasarım açısından, stil müşterinin isteği üzerine seçilir.. Genellikle sundurmanın dekorasyonu dairenin tarzına uyar, ancak farklı bir tarzda dekore edilebilir, örneğin:

 • Akdeniz;
 • kırsal;
 • Doğu tarzı;
 • deniz teması.

Stil seçimi sadece hayal gücü ile sınırlıdır. Her stil için uygun öğeler seçilir. Akdeniz tarzı için hasır mobilyalara, ferforje ürünlere ihtiyacınız var..

Rustik tarz, doğal malzemelerin kullanımını ima eder:

 • Odun;
 • jüt;
 • pamuk;
 • keten.

Dinlenmeden önce köşe

Dinlenmeden önce köşe

Dış bitirme

Balkon sizi sadece içeriden değil, dışarıdan da memnun etmelidir. Organik olarak içine sığmalıdır cephe evde ve cephede donuk gri bir nokta olmayın. Dış dekorasyonda en yaygın kullanım 3 malzemede bulunur..

oluklu mukavva. Uzun hizmet ömrüne sahip ucuz malzeme, ultraviyole ışınlarının etkisi altında kararmaz. Çok çeşitli renklere sahiptir.

dış cephe kaplaması. Özellikle dış dekorasyon için yaratılmış en popüler malzeme. Kaplama cepheleri, konut evlerinin kaideleri için kullanılır. Ahşap, çelik, vinil, alüminyum kaplama vardır.

vinil astar. Ultraviyole ışınlarından ve olumsuz hava koşullarına maruz kalmaktan korkmaz. Çok düşük bakım ve çoğu bütçe için uygun fiyatlı. Geniş renk yelpazesi.

Yaz renklerinde

Yaz renklerinde

Açık bir balkon için fikirler

Onarım aşamasında siteyi sırlamamaya karar verdiyseniz, sıcak mevsimde orada ne olacağını ve işlevselliğini düşünmeniz gerekir..

TavsiyeSundurmanın boyutları izin veriyorsa, yumuşak ve rahat bir kanepe oluşturun. Genellikle alan eksikliği sizi sandalye yerine sandalye koymaya zorlar..

Bir diğer önemli estetik faktör cephe duvar kaplamasıdır. Bitirmek için çok çaba harcamak gerekli değildir, küçük bir kozmetik onarım yeterlidir.

Açık balkondaki mobilyalar yağmura, güneş ışınlarına ve karlara dayanmalıdır. Dövme mobilyalar en uygunudur. Nemden korkmazlar ve uzun süre görünümlerini kaybetmezler. Düşük aydınlatma ve battaniyeler genel resmi tamamlayacaktır..

TavsiyeÇiçek ekicilerini yerleştirmek için bir kafes veya duvar boyunca bir stand kurun. Yaz aylarında, sundurmada kutularda veya saksılarda bitki yetiştirebilirsiniz. Petunyalar, gece güzeli, papatyalar, kadife çiçeği her mevsim parlak ve mis kokulu çiçekleriyle sizleri memnun edecek. Balkon çok küçükse, onları tırabzana sabitleyerek sundurmanın dışına yerleştirin..

Çiçekçiler, iç mekan bitkilerini yaz için sundurmaya götürmeyi severler. Özellikle zemin katlarda yaşıyorsanız dikkatli olmalısınız. Oda bitkiler sokak tozuyla bulaşan hastalıklara karşı hassastır. Yıllık çiçekler açık alan için uygundur. Ayrıca bitki seçerken dünyanın yönü de dikkate alınır..

Güney tarafında yaprak ve tomurcuk yakma riski kuzeye göre daha fazladır. Ne tür bitkilerin ekileceği güneş miktarına bağlıdır. Kuzeyde gölgeyi seven eğrelti otları, sarmaşık, güneyde sulu meyveler ve kaktüsler yetişir. En uygun ışık Doğu Penceresinde, kahve, kurgu, dieffenbachia burada büyüyor. Batı aglomene, monstera veya cyperus’u tercih ediyor.

Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler

Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler

Saksıları ve kutuları çiçeklerle dikkatlice sabitleyin, düşerse yoldan geçenlerin sağlığına zarar verebilir veya birinin malına zarar verebilir. Sularken, suyun sokağa akmadığından emin olun. Bunu yapmak için paletler veya ekiciler kullanın..

Aksesuarlar, sundurmaya rahatlık katmanıza yardımcı olacaktır. Mağazalardaki seçimleri çok büyük. Daireden vazolar, kül tablaları, oyuncaklar kullanın. Zincirlere asılı bir sandalye yeni bir hayat getirebilir. Plakaya ankraj cıvataları ile sabitlenir, bu nedenle güvenilirliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Balkonu sadece bir dinlenme yeri değil, aynı zamanda tematik fotoğraf seansları için de dönüştürün..

Birçoğu, açık bir alanda kişisel mülkün güvenliği konusunda endişe duyuyor. Tek çözüm ızgaralar olacaktır. Dayanıklı ve güvenilirdirler, eskizlerinize göre herhangi bir desen yapabilirler. İsteğinize göre metal boya rengi.

Ancak, bir şehirde değerli eşyaları açık bir alanda saklamamak daha iyidir. Duvarlara uzanan pimlerle donatılmış sağlam bir kapı takmak yeterlidir. Böyle bir kapı kırılarak açılamaz, menteşeleri kesilemez.. Dairenin güvenliği için başka bir seçenek, sundurmanın pencere ve kapılarına bir alarm takılmasıdır..

Aksesuarlar, sundurmaya rahatlık katmanıza yardımcı olacaktır.

Aksesuarlar, sundurmaya rahatlık katmaya yardımcı olacaktır.

Cam

Bir balkonun camlanması, yeniden geliştirme için koordine edilmesi ve izin alınması gereken bir eylemdir. Her şeyi yasalara göre yapmak istiyorsanız, onarım çalışmaları yapmadan önce belgelere dikkat etmeniz gerekir..

Bir sundurmanın camlanması, çerçevenin malzemesini seçmeniz gerekir. Ahşap, plastik veya alüminyum seçimi, levhanın teknik durumuna, planlanan bütçeye ve işlevselliğe bağlıdır..

Odun – güzel ve pahalı malzeme. Sıcaklık farkı kaçınılmazdır ve bu nedenle zamanla çerçevelerin açılıp kapanmasında zorluklar olacaktır. Ayrıca oluşan çatlaklardan soğuk hava esecektir..

Plastik en kolay bulunanıdır, üretimde istenen boyut ve şekilde bir çerçeve yapmak kolaydır. Plastik ultraviyole radyasyondan solmaz ve aşırı sıcaklıklardan kurumaz. Bununla birlikte, ucuz plastik sonunda havaya zararlı maddeler salmaktadır; plastik en çevre dostu malzeme değildir. Böyle bir çerçevenin bir başka dezavantajı ağırlıktır, plakanın güvenilirliğinden eminseniz plastik bir çerçeve takın..

Dış tasarım seçeneği

Dış tasarım seçeneği

Alüminyum profil, geniş bir güvenlik payına ve düşük ağırlığa sahiptir. Güzel ve estetik olarak hoş bir malzeme.

İki tip cam vardır: soğuk ve sıcak.

İlk yöntem daha ucuzdur, ancak yapı ısıyı uzun süre tutamaz. İyi donanımlı bir alanda bile sıcaklık, dışarıdaki sıcaklıktan 8-10 derece farklı olacaktır. Soğuk cam, sundurmayı bitişik odalarla birleştirmeyenler ve bölgeyi sadece sıcak mevsimde kullananlar için uygundur..

Sıcak bir balkonun operasyonel rezervi 30 yıldır. Pencere profili PVC olup mekanda sıcaklık sağlar. Yalıtım zorunludur.

Bir sundurmayı camlarken bir nüans daha var. En üst katta yaşıyorsanız, ayrıca bir vizör takmanız gerekir. 2 tip çatı vardır: bağımlı ve bağımsız.

Plastik en kolay bulunabilen

Plastik en kolay bulunabilen

 • Alüminyum çerçeve ile camlama yapılması durumunda bağımlı kullanılmaktadır. Sistemin avantajları: kolay kurulum, hafif ve güvenilir yapılar. Ancak galvanizli oluklu sac ile kaplanması gerekiyor.
 • Bağımsız, herhangi bir çatı malzemesi ile kaplanabilir ve herhangi bir şekil ve büyüklükte bir balkona monte edilebilir. Böyle bir çatı, braketler kullanılarak monte edilir..

Camın yasallığı

Birçok insan, bir apartman dairesinde yeniden yapılanmanın yasal inceliklerini ve bir balkonun camını araştırmaz. 2006’dan bu yana, Rusya’da, camla ilgili soruların cevaplarını içeren ve izin alma prosedürünü açıklayan Konut Kanunu yürürlüktedir..

Kod açıkça, camın yeniden geliştirme olarak kabul edildiğini, yani denetim makamları tarafından onaylanması gerektiğini belirtir. Aynı zamanda, döşemenin çevresinin ötesinde yapının kaldırılmasının yasaklanması veya onaylanmasından söz edilmemektedir. Bina kodları koleksiyonunda, döşemeler için maksimum yükler belirtilmiştir..

Bar tezgahı olarak pencere pervazı

Bar tezgahı olarak pencere pervazı

Fransız balkon

Fransız balkonları Kruşçevlerde şık görünüyor. Parapet yoktur ve yukarıdan aşağıya cam takılmıştır. Böyle bir inceleme kafanızı karıştırıyorsa, alt sıraya özel gözlükler koyun veya renkli filmle kaplayın..

Bu tür camların dezavantajı: onarım becerisi olmayan bir pencere pervazının montajının imkansızlığı, ustaları cezbetmek, bu görevle başa çıkacaklar. Profesyonellerden:

 • bu tür camlarla çerçeveler, yerden küçük bir tasarruf sağlayan levha yüzeyinin ötesinde gerçekleştirilir;
 • çerçeve kullanmamak mümkündür, oda daha parlak hale gelir. Çerçeveler yerine, ana elemanı dayanıklı ve kalın cam olan özel bir yapı kurulur..

Salıncak ile orijinal çözüm

Salıncak ile orijinal çözüm

Fransız camları, küçük bir ofset ile ayrı bir çatı gerektirir. Genel olarak, bir Fransız balkon güzel ve rahat bir cam seçeneğidir, çok fazla ışık verir ve küçük bir sundurmanın alanını görsel olarak genişletir..

Bitişik tesislerle kombinasyon

Kruşçev’in daireleri küçük bir ayak izi ile karakterizedir. Tabii ki, en azından biraz daha kullanışlı bir alana sahip olmak isterim. Bu durumda, sundurma ve bitişik odanın kombinasyonu yardımcı olacaktır..

Yeniden geliştirme sırasında, genellikle sundurma ve odadaki zemin seviyesinde bir fark sorunu vardır. Bu nüans, bir çimento şapı dökülerek çözülür, bunun için levhanın bir güvenlik marjına sahip olması gerekir.. Şüphe duyduğunuzda bile, yüksek mukavemetli ahşap döşeme veya köpük kullanın. İçine yerden ısıtma için borular takabilirsiniz..

salon

Ana soru, binaları birleştirip birleştirmemek. Bir yandan, bu ek bir kullanılabilir alan. Ek olarak, küçük bir ek alan bile mekanın geometrisini iyileştirebilir ve sıra dışı tasarım fikirlerini hayata geçirebilir.. Yeniden geliştirmenin yasallaştırılmasıyla, dairenin yaşam alanı artacak ve bu da satıştaki değerini artıracaktır..

oturma odası ile birlikte

oturma odası ile birlikte

Balkon ile birleştirerek oturma odası uzaya yeni bölgeler eklemek mümkün hale gelir. Örneğin, dinlenmek ve kitap okumak için aydınlık bir yer düzenleyin. çok varsa dolaplar, daha sonra bir kısmı sundurmanın topraklarına alınabilir. Evden bilgisayar başında çalışanlar için iş yeri özellikle önemlidir..

Birleştirilmiş odalar, gelecekte yapay aydınlatmadan tasarruf sağlayacak olan salona daha fazla doğal güneş ışığının girmesine izin verecektir..

Tavsiye

Balkonunuz şimdi neyle dolu? Atık çöp? Kullanışlı yer kaplayan eski şeylerden kurtulun. Oda artık hareket etmekte serbesttir. Konuklar için oraya bir çekyat yerleştirin.

Ancak derneğin sadece olumlu yönleri yoktur. En önemli konu para. Bunun için önemli bir miktar harcamaya hazır mısınız? Yenilemenin kendisi maliyetlidir, bazen bir daireyi yenilemenin maliyeti piyasa fiyatına eşit veya daha fazladır. Yeniden geliştirme onayı 3 aydan bir yıla kadar sürecek, ayrıca yasallaştırma maliyeti, malzemeler, malzeme ve işçi emeği için ödeme yapılacak.

Ek kullanılabilir alan

Ek kullanılabilir alan

Ve elbette sundurmayı kullanma senaryosu değişecektir. Daha önce orada bir bisiklet, kayak veya snowboard saklandıysa, şimdi alternatif bir depolama alanı aramanız gerekiyor.. Çoğu zaman, sundurma kıyafetleri kurutmak için bir yer olarak kullanılır, bu nedenle yeniden geliştirmeden sonra şeyleri kurutmak için yeni bir köşeye ihtiyaç vardır..

Yatak odası

Yatak odası Kruşçev’de küçük bir görüntü var. Bir çözüm, yatak odasını ve balkonu birleştirmektir.. Pencere-kapı ünitesinin demontajı yapılır ve daha fazla yer kazanırsınız. Bu durumun kendi nüansları vardır. Para cezası ve yapıyı iade etmek için mahkeme emri almak istemiyorsanız, onarımlar yapılmadan önce yeniden geliştirme izni alınması gerekir. Yeniden geliştirme olasılığı hakkında teknik bir görüş verilir.

Kruşçev'deki yatak odasının küçük bir görüntüsü var

Kruşçev’deki yatak odasının küçük bir görüntüsü var

Belgeleri göndermeden önce şunları bilmeniz gerekir:

 • Yatak duvarlarına kategorik olarak dokunulmamalıdır..
 • Kalorifer radyatörlerinin sökülmesine izin verilmez. Pil yan duvarda asılı.
 • Plakaları sökerken yapılar güçlendirilir. Sonuç olarak, yeniden geliştirme için gerekli teknik koşullar verilecektir..
 • Birleştirirken balkonun yalıtımı gereklidir. Ayrıca sundurmada sadece elektrikli yerden ısıtma kullanılabilir. Sıcak su kullanımı ve ısıtma yasaktır.

Sizin için ilginç olacak:

Balkonda çamaşır kurutmak için kendin yap cihazları: Askı, Sarmaşıklar, Halatlar. Hangi Seçenek seçilir?

Balkon için 240+ iç dekorasyon seçeneği fotoğrafı: Kendin yap güzel iç mekan

Balkonlu mutfak tasarımı (100+ Fotoğraf): Mekanın bütünleşmesi için varız!!!

Fazladan alan nasıl verimli kullanılır?

1Ders çalışma

Pencerenin camını bırakırsanız, iş için bir köşe alırsınız. Pencere açıklığı kaldırılırsa, alan yoğun uzay perdeler. Yer kazanmak için bir pencere pervazını masa olarak kullanın.

Kadınsı bir köşe yapın

Kadınsı bir köşe yapın

2Giysi dolabı

Eşyalarınızı saklamak için bir depolama sistemi kurun, bavulları, ayakkabıları saklamak için raflar ekleyin. Aynayı asın ve eksiksiz bir gardırop hazır!

3Boudoir

Yalıtımlı balkonda boş alan görünecektir. Hangi kız giyinmeyi hayal etmez? küçük masa? Kozmetikleriniz için ayrı bir masa yapın, doğal ışık kendinize iyi bakmanıza yardımcı olacaktır..

4Atölye

Örüyor, dikiyor, boyayor musunuz? Kendiniz veya çocuklarınız için yaratıcı bir alan oluşturun. Bir dikiş makinesi veya şövale takın. Belki bir müzik aleti çalmayı seviyorsun.

Ders çalışma

Ders çalışma

5Spor odası

Alanı düzenlemek için ek bir seçenek bir spor odasıdır. Birkaç kompakt spor ayakkabı, yatay bir çubuk ve bir atlama ipi, istediğiniz zaman formda kalmanızı sağlar.

6Yeşil Ev

Amatör çiçek yetiştiricileri, iç mekan bitkilerini raflara yerleştirebilir. Bitkiler havayı temizler ve bazıları virüslerle savaşan maddeler üretir..

Mutfak

Küçük mutfak – Kruşçevlerin asıl sorunu. Tasarımcılar, küçük bir alan yaratmak ve sahiplerini geniş bir odadaymış gibi hissettirmek için bulamadıkları şey: buzdolabını koridora çıkarırlar, uzatma masaları monte ederler, tavanın üzerindeki alandan en iyi şekilde yararlanırlar..

TavsiyeRahat raflar yaparak ve buzdolabını yemek alanının dışına çıkararak mutfak balkonunu bakkal kileri olarak kullanın..

Küçük mutfak Kruşçev için gerçek bir sorun

Küçük mutfak Kruşçev için gerçek bir sorun

Bölgeyi camlayıp ısıttıktan, pencere açıklığını yıktıktan sonra oda daha büyük ve daha parlak hale gelecektir. Yemek alanını genişletmek ve çalışma alanını genişletmek için yeni bölgeyi kullanın. Artık mutfakta ev aletleri için yeterli alan var. Doğru mobilya seçimi, alanı mümkün olduğunca rahat ve konforlu hale getirecektir. Masanın altına tamamen “gidecek” sandalyeler kullanın.

Mutfak balkonu için başka bir seçenek bar tezgahı. Bu rol için bir pencere pervazına uygundur. Küçük çocuklarınız yoksa, bar tezgahı ideal olarak güncellenmiş iç mekana yazılacaktır. Bar taburelerini ve dekoru çıkarın, böylece pişirme alanını genişletmek ve ekipmanı yerleştirmek için yer açın.

Dekorasyon için fikirler

Bu bölümde, sundurma alanını nasıl düzenleyeceğimizi ve neye dönüştüreceğimizi anlamaya çalışacağız. Sundurmanın amacına göre, her şeyden önce ihtiyaçlardan üzerine inşa etmeniz gerekir. Belki fazladan bir kilere ihtiyacınız vardır ya da turşu ve kış hazırlıklarını koyacak yeriniz yoktur..

 Yeşil Ev

Yenilenmiş bir serayı dönüştürün. Cam yaparken önceden geniş bir pencere pervazı takın. Bir bardan ipotek yapın, böylece gelecekte ekici asmak mümkün olacak.

Şirket tatili için uygun

Şirket tatili için uygun

Bitkilerinizi güneş yanığından korumak için stor perdelere dikkat edin. Sadece iç mekan bitkileri yetiştirmek gerekli değildir..

İlkbaharda bahçe ve sebze bahçesi için sebze fideleri yetiştirin. Yılın geri kalanı kapalı çiçekler.

TavsiyeDekor için modern ahşap veya plastik duvar panelleri kullanın. Modern plastik, yapıyı ağırlaştırmadan taş, tuğla taklidi ile iyi başa çıkıyor. Evin duvarının bir kısmını sundurmanın tasarımına göre dekore edin. Duvarı süslerken yapının ağırlığını düşünemez ve fayans veya dekoratif taş kullanamazsınız..

Alanın çok küçük görünmesini önlemek için mobilyalarla karıştırmayın. Hafif metal yapılar ve bir çift (veya bir) koltuk tercih edin. Gün batımının dinlenmesi ve tefekkür için bu mobilya yeterlidir.

Taze çiçekler kullanın

Taze çiçekler kullanın

Yeni bir balkon tasarlarken güneşlenmeyi düşünün. Alanı çok fazla alet, mobilya ve renkle boğmayın. Dairede doğal ışığa erişimi engellemeyin.

Dinlenme bölgesi

Sundurma için mobilya seçiminin asıl sorunu mobilya seçimidir. Bitmiş mobilyaların büyük boyutları vardır ve katalogdan seçenekler seçmek neredeyse imkansızdır. Tek çıkış yolu ısmarlama mobilya yapmaktır. Bir marangoz dükkanına başvurun veya kendi mobilyanızı yapın.

Özel mobilyaların birçok avantajı vardır. Örneğin küçük eşyaları saklamak için gizli veya gizli raflar yapabilir, bütçenize uygun malzeme ve mekanizmalar seçebilirsiniz. Dönüştürücü sandalye, seçtiğiniz bir yatak olacaktır. Koltuklarda, kullanışlı eşyaları saklamak için menteşeli bir kapak düşünün.. Oryantal tarzı sevenler, döşemeyi düşünebilir ve yere yastık atabilir..

Kalmak için harika bir yer

Kalmak için harika bir yer

İkinizin bir apartman dairesinde veya çocuklu olması fark etmez, her zaman rahatlayabilir ve bir fincan kahvenin veya örgü örmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Balkonda rahat bir konaklama için rattan veya asma hasır mobilyalar yerleştirin. Hafif ve oldukça hareketlidir. Ve sipariş üzerine, boyutlarınıza göre mobilya alacaksınız..

Mini dolap

Loggia’ya bir iş yeri yerleştirmek harika bir fikir olurdu. Bölge, mütevazı büyüklükte tenha bir ofise dönüşecek. Artıları: bol miktarda doğal ışık. Onarım aşamasında, prizleri ve lambaları doğru yerlere alabilirsiniz. Gerekli kağıtları ve küçük şeyleri saklamak için bir masa ve raflar yerleştirmeye devam ediyor. Ofise artık ihtiyaç duyulmuyorsa, belgeleri saklamak için rafları sundurmaya aktarın. Dinlenme köşesi düzenlemek için balkonda hala bir yer olacak.

Dinlenmek için bir yeri olan kullanışlı, küçük ofis

Dinlenmek için bir yeri olan kullanışlı, küçük ofis

Yaratıcı atölye

Sıcak bir sundurma, ev kullanımı için yeni fırsatlar sunar. Bir kullanım örneği, yaratıcı bir atölye oluşturmaktır. “Ruhunuzu alıp götürebileceğiniz” ve yaratıcı dürtünüzü açığa çıkarabileceğiniz bir yer.

Bir şövale yerleştirin ve boyayın veya kesim ve dikiş için ek aydınlatmalı özel bir masa hazırlayın. Küçük bir balkona bile bir kesme masası ve bir dikiş makinesi sığabilir..

Çamaşır bakımı için yer

Çamaşır bakımı için yer

Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler

Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler Kruşçev'de balkon dekorasyonu: 225+ (Fotoğraf) - Güzel tasarımlar yapmak için fikirler