Gri mutfak: 50 ton iç mekan varyasyonu. 250+ (Fotoğraf) tasarım kombinasyonu

Sofistike ve sükunet atmosferini seviyorsanız, gri bir mutfak tasarımı sizin için bir kazan-kazan seçimi olacaktır. Ülkemizde bu renge karşı önyargılı ve hatta küçümseyici bir görüş var. Bununla birlikte, çok az insan grinin faydalı taraflarını düşünür – doygunluğa bağlı olarak, çok ilginç tonlar elde edebilir ve herhangi bir odanın tasarımını değiştirebilir..

Bu makalenin içeriği:

Avantajlar ve dezavantajlar

Gri tonlarında bir mutfak zarif ve şık görünüyor, şık ve sadelik içinde eşit olarak birleşiyor. Mutfak tasarımınızı göz alıcı ve keyifli hale getirmek için en popüler füme renk kombinasyonlarına bir göz atalım..

Güzel ve şenlikli mutfağı

Güzel ve şenlikli mutfağı

Gri, birçok tasarımcının favori rengi olarak kabul edilir.. Mobilya ve dekoratif elemanların açılmasına ve öne çıkmasına, form ve dokuya odaklanmasına yardımcı olur. Kırmızıya baktığını hayal et komidin – sadece parlak, doygun bir noktayı hatırlayacaksınız.

Ancak, bu renkli nesneye bakmaya başlarsanız mobilya, sonra çekici şekle ve diğer ayrıntılara dikkat edin.

Tasarımınız için tasarım fikirleri

Tasarımınız için tasarım fikirleri

Böyle açık bir avantaja ek olarak, mutfağın aşağıdaki avantajları ayırt edilebilir:

 • Nötr olarak kabul edilir. Diğer tonlardan bahsetmişken, ya sempati uyandırırlar ya da uyandırmazlar. Gümüş çoğu durumda güçlü duygular uyandırmaz, hafife alınır..
 • Hafif dumanlı tonlar çok küçük oda tasarımları için uygundur. Mutfağınız büyük boyutlara sahip olmadığında, gri renkli duvarlar ve mobilyalar organik görünecek, ışığı emmeyecek ve alanı görsel olarak artıracaktır..
 • Bu gölge, doğal ile birlikte harika görünüyor ağaç. yemek tablo, ahşaptan yapılmış sandalyeler, kulaklıklar, iç mekanı çok şık hale getirecek.
 • Alışılmadık kombinasyonlar denemenize ve oluşturmanıza olanak tanır. Gri, cesur, parlak vurgular için harika bir fon olacaktır..
 • Gri, söylemekten daha pratik, Beyaz. Beyaz yüzeyde herhangi bir leke görünürken, dumanlı olan tozu gizler. Bu mobilya için geçerlidir, seks, duvarlar. Örneğin, mutfakta apron görünmez yağ lekeleri, su lekeleri.
 • Tarzda bir mutfak tasarımı yaratmanın temelidir. yüksek teknoloji veya minimalizm. Çelik ev aletleri, krom aksesuarlar eklerseniz çok şık bir hal alacaktır. Klasik iç mekanları dekore etmek için de kullanılır – zarafet katar.

Bu tasarım daha pratik.

Bu tasarım daha pratik.

Eksiklikler arasında, ruh üzerinde yararlı bir etkisi yoktur. Gölgeler kötü bir ruh halini, hatta depresif bir durumu tetikleyebilir. Bunun olmasını önlemek için, tüm iç mekanı dikkatlice düşünmeli ve diğer renklerle doğru şekilde birleştirmelisiniz..

Tasarıma bağlı olarak gri şunları yapabilir:

 • küçük veya büyük bir odada kullanılabilir;
 • diğer renklerin parlak lekeleri için nötr bir arka plan haline gelir;
 • gerginliği azaltmak ve yatıştırmak;
 • temiz tutmak için ideal olmak.

Diğer renklerle doğru şekilde eşleştirin

Diğer renklerle doğru şekilde eşleştirin

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Mutfak Rengi Nasıl Seçilir: Pratik İpuçları (200+ Fotoğraf)

Çeşitli tarzlarda gri

Kulaklığın tasarımında gölge olağanüstü görünüyor, tezgahı ve sandalyeler, duvarlar, önlük, zemin. Mat ve parlak kaplamada olağanüstü. İlk seçenek odayı özlü ve nötr, ikincisi daha zarif hale getirir.. Ölçeğin ana varyasyonlarını farklı tarzlarda ele alalım:

 • Klasik – gri tasarım zarafet katar ve doğru havayı yaratır. Dumanlı mobilyalar krem, beyaz veya açık gri duvarlarla organik olarak birleştirilmiştir. Gümüş ve doğal ahşap unsurları kullanırsanız, lüks ekleyebilirsiniz. Pencerelerde asılı perdeler ağır tekstillerden siyah ve dumanlı renklerde.
 • Art Deco – Pahalı mobilyalar ve gösterişli dekor ile enfes bir tarz. Renk, masif mobilya elemanları ile zengin dekoratif unsurları dengeler. Malzemelerin doğallığını vurgular.
 • retro – tonlar ahşap zemini iyi vurgular. Mutfak dekorasyonu seramik ile desteklenebilir fayans sıcak gölgeler veya taş ekler. Retro tarzı mutfak mobilyaları özlü ve basittir. Odanın üstü daha açık renklerle tamamlanmıştır ve zemini görsel olarak ferah kılmak için daha koyudur..
 • minimalizm – stil mutfağı hafif, hoş ve ağırlıksız hale getirir. Genellikle duvarların, kulaklıkların ve mobilyaların tonları birbiriyle birleşir. Minimalist tarzın en iyi arkadaşları kesinlikle gri ve beyazdır..

Minimalizm - gereksiz bir şey yok

Minimalizm – gereksiz bir şey yok

Oda dekorasyonu

Mutfağın iç dekorasyonu önceden tasarlanmalı ve düşünülmelidir.. Farklı alanlarda ve yüzeylerde birleştirmek için temel kuralları göz önünde bulundurun:

 • Tavan. Her zaman diğer duvar ve zeminlerden daha hafif olmalıdır. Duvarların renginden 1-2 ton daha açık renk seçin. Küçük bir mutfağınız varsa, tavanı beyaz, açık gri, krem ​​veya bej gölgeler.
 • Zemin. Çoğu odada olduğu gibi bastırılmış hale getirebilirsiniz. Veya baskın griden daha koyu vurgulayın. gibi bir kontrast ile Yeşil veya sarı gri bir mutfak zemini daha etkileyici görünecek.
 • duvarlar. Gri mobilyalar satın alırsanız, duvarlar herhangi bir gölgede dekore edilebilir – hepsi tercihlerinize bağlıdır! Tasarımcılar açık pembe, lavanta, beyaz ve leylak rengine daha yakından bakmanızı tavsiye ediyor..

Tavan ışığını yapmak daha iyidir

Tavan ışığını yapmak daha iyidir

Gümüş gölgenin hayranları onunla taşınmamalı – büyük miktarlarda bir kişinin psikolojik durumu üzerinde iç karartıcı davranabilir.

Bu tonların duvarları en çok yüksek teknolojili mutfaklarda veya çatı katı. Taş veya betonla bitirilebilir veya sade renklerle sade bir şekilde dekore edilebilirler. duvar kağıdı. yeniden yaratmak isteyen İskandinav tasarlayın, dumanlı bej bir dekorasyon kullanın.

Yüksek teknoloji tarzı - şık ve zarif

Yüksek teknoloji tarzı – şık ve zarif

Bu rengin duvarları çok iyi bir aydınlatma gerektirir. Yeterli değilse, mutfak düzensiz bir izlenim yaratacaktır..

Tüm duvarlar için koyu boya önerilmez. Ek bir gölge olarak iyi görünüyor – yemek alanını başarıyla vurgulayabilir.

Tüm duvarların koyu boyanması önerilmez.

Tüm duvarların koyu boyanması önerilmez.

TavsiyeYerde, koyu gümüş karolar en iyi şekilde görünür, hafif duvarların arka planına karşı güzel bir şekilde öne çıkarlar. Bu kombinasyon, alanı görsel olarak büyütmeye yardımcı olacaktır..

Odayı aydınlatmak istiyorsanız, muşamba kullanın, laminat veya grimsi bej tonlarında bir parke tahtası. Bu yüzey çok pratiktir. Karanlık bir zeminin aksine, üzerinde kir ve çizgiler görünmeyecektir..

Fayanslar yerde harika görünüyor

Fayanslar yerde harika görünüyor

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Kendin yap mutfak dekoru: Konuya profesyonelce nasıl yaklaşılır? Duvar dekorasyonu, önlük, tavan için orijinal fikirler (200+ Fotoğraf)

Mutfak mobilyası

Mutfağınız için bir tasarım seçerken, taban ve ek renklerin doğru oranını unutmayın.. Mobilya mutfak alanının çoğunu kapladığından rengine özellikle dikkat edin – mutfağın son izlenimi buna bağlı olacaktır..

Dumanlı renklerde mat bir set iyi bir çözüm olarak kabul edilir. Odanızın daha parlak görünmesini istiyorsanız parlak yüzeyler kullanın. Bunları paslanmaz çelik teknolojisiyle birleştirerek gerçekten şaşırtıcı bir etki elde edebilirsiniz..

Mat ahşap tezgah takımı

Mat ahşap tezgah takımı

Popüler bir tasarım hareketi, bir mutfak adasının kurulmasıdır. Mobilyaların geri kalanından daha zıt hale getirilmesi önerilir.. Bir başka modern trend, menteşesiz bir mutfak takımı seçimidir. dolaplar. Genellikle bu tasarım İskandinav tarzını süslemek için kullanılır..

Doğal malzemelerden yapılmış mobilyaların satın alınması uygundur – örneğin hasır sandalyeler veya rattan. Doğal bir ahşap tezgah şık görünümü tamamlayacak.

İç mekanı doğal ahşapla tamamlıyoruz

İç mekanı doğal ahşapla tamamlıyoruz

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Mavi Mutfak Tasarımı: Hangi Tarza Dönülmeli? 170+ İnanılmaz iç mekan kombinasyonlarının fotoğrafları

Optimum tamamlayıcı renkler

Sarı

Bu palet, çeşitli odaların, özellikle de mutfağın tasarımında iyi görünüyor. Kiracılara neşe, iyi bir ruh hali, enerji verir. Renkleri birleştirmek, renk yoğunluğunu yumuşatmaya ve tasarımları daha şık hale getirmeye yardımcı olur.. Backsplash fayanslar, cepheler veya tezgahlar için parlak sarı vurgular kullanılır.

Beyaz

Konfor ve stil getiren klasik bir kombinasyon. Temel rengimizle uyumlu birçok beyaz tonu vardır – krem, sütlü, bej, diğerleri.

Biraz rahatlık ekleyin

Biraz rahatlık ekleyin

Yeşil

Birçok tasarım stiliyle uyumludur, örneğin modern veya eko. Seçtiğiniz yeşil ton ne kadar doygunsa, fare rengiyle o kadar fazla seyreltmeniz gerekecektir.. Yeşil duvarları krom ev aletleri, metalik bir görünümle dekore edilmiş çalışma yüzeyleri ile birleştirmek ilginçtir..

Pembe

Pembe ile kombinleyerek romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz.. Duvarlar pembe ile süslenmiş, bazen pembe kulaklıkların nadir örneklerini bulabilirsiniz.. İç mekanın çok kadınsı görünmemesi için bu tonun parlak yüzeyler veya metal ev aletleri ile seyreltilmesi önerilir..

Pembe bir renk tonu ile biraz romantizm

Pembe bir renk tonu ile biraz romantizm

Mavi

Bu iki renk birbiriyle uyum içindedir. Mobilya cephelerini, fayansları veya duvarları süslemek için mavi ve mavi tonları kullanılabilir – hepsi tercihlerinize bağlıdır.. Duvar kağıdı, ışık veya perde desenine kırmızı, turuncu veya siyah dokunuşlar eklemeyi deneyin..

Siyah

Mutfakta siyah ve kurşunu birleştirmek için birçok seçeneği yeniden gözden geçirmeniz gerekecek. Çoğu zaman beyazla seyreltilirler, böylece oda çok kasvetli olmaz. Örneğin, beyaz zeminler ve tavanlar, siyah mobilyalar ve dumanlı duvarlar, yüksek teknoloji veya modern tarz için bir seçenektir.. Birkaç parlak ayrıntıyla seyreltin – sarı veya turuncu.

Ana şey çok kasvetli olmamak

Ana şey çok kasvetli olmamak

kırmızı

Herkes tarafından tercih edilmeyen dekorasyon için en zor tonlardan biri. Gri ve kırmızının doğru kombinasyonunu yapmak çok zor ama hazır kullanabilirsiniz. fotoğraflar Mutfak dizaynı. Çoğu zaman, mobilya için kırmızı kullanılır, daha az sıklıkla duvarlar onunla boyanır. Gri-beyaz mutfağı orijinal bir ahududu önlüğü, etkileyici duvar kağıdı veya zengin yer karoları ile seyreltebilirsiniz..

turuncu

Turuncu, ev dekorasyonunda nadiren kullanılır (duvar resimleri veya sandalyeler gibi detaylar dışında). Bununla birlikte, grimsi tonlar turuncuyu “söndürmeye” yardımcı olur, böylece sakinlerin görsel algısı rahatsız olmaz.. Havuç, portakal ve somon tonları füme ile iyi gider..

Böyle bir düet nadiren kullanılır.

Böyle bir düet nadiren kullanılır.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Dar ve uzun bir Mutfak nasıl dekore edilir: Küçük bir iç mekan için nüanslar ve püf noktaları (175+ Fotoğraf)

gri ve beyaz mutfak

Sakin tonları tercih edenler ve deneylere hazır olmayanlar için beyaz ve gümüş bir iç mekan seçmek en iyisidir.. En önemli noktalardan biri mobilya için renk seçimidir. Beyaz mutfak takımı temizlik, ışık ve serinlik hissi yaratacaktır..

Halihazırda yenilenmiş bir oda için mobilya satın alıyorsanız, duvarların rengini dikkate alın. Gri ve beyaz, açık yeşil, açık leylak, açık mavi, turkuaz veya bej yüzeylerden oluşan bir arka plana karşı iyi görünecek.

Beyaz temizlik izlenimi verir

Beyaz temizlik izlenimi verir

Mavi ile serpiştirilmiş beyaz ve gri kombinasyonu, bir bahar havası yaratır. Kıştan sonra bizi ormana götürür – gri dallar, kar kalıntıları ve mavi gökyüzü.

Yeşil tonların küçük detayları, karda gözlenen ilk filizlere ve kardelenlere benzeyecek olan resmi tamamlayacak..

Daha cesur tasarımları sevenler daha cesur kombinasyonlar kullanabilir. Beyaz ve gümüş bir mutfak, koyu mor, fıstık, zengin turkuaz veya turuncu bir arka plan üzerinde iyi görünecek..

Muhafazakarlar, duvar ve mobilya dekorasyonunda sadece iki temel rengi kullanmayı tercih edecekler. Bununla birlikte, tasarımcılar ek bir renk – parlak fayanslar, perdeler veya bir vazo şeklinde vurgulamayı tavsiye ediyor..

Cesur bir karar - birkaç dolabın parlak cepheleri

Cesur bir karar – birkaç dolabın parlak cepheleri

En başarılı seçim, beyaz cepheli gri mobilyalar olacaktır.. Ayrıca ilginç olan “ters” mutfak olacak – gri cepheli beyaz bir tezgah. Bu durumda dumanlı, mermer lekeler, lekeler veya diğer kombinasyonlarla seyreltilebilir..

Çoğu zaman, insanlar suntadan yapılmış bir mutfak satın alırlar. Tezgahta yapay veya doğal taş iyi görünüyor.

En iyi seçim beyaz cepheli gri bir mutfaktır.

En iyi seçim beyaz cepheli gri bir mutfaktır.

Üst dolaplar genellikle mutfağın üstünü uyumlu bir bütün halinde birleştirmeye yarayan dekoratif bir parça olan bir mensol ile tamamlanır. Bu oda tipi için beyaz veya gri olabilir..

Sunta ve MDF cepheler aşağıdaki seçeneklerde yapılabilir:
 • beyaz üst, gri alt dolaplar;
 • gri üst, beyaz alt dolaplar;
 • biraz beyaz, biraz gri üst ve alt cepheler.

Gri ana değil, ek olduğunda

Gri ana değil, ek olduğunda

Listelenenlerin en yaygın ve klasik versiyonu ilkidir..

Gölgeler düşünüldüğünde, renk doygunluğunun görme üzerindeki etkisini düşünmek önemlidir. Kontrast ne kadar güçlü olursa, gözleriniz o kadar hızlı yorulur.. Özellikle “şefin” en çok zaman geçirdiği bölüme (örneğin yemek hazırlama alanı) dikkat etmekte fayda var..

Dikkat çeken parlak nesneler yerleştirmek

Dikkat çeken parlak nesneler yerleştirmek

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Sourness ile iç: + 135 Sarı mutfak fotoğrafı. Sabaha neşeli ve güneşli başlıyoruz

Gri mavi

Mavi-gri hala tasarımcılar arasında tartışmalara neden oluyor – bazıları kombinasyonun başarısız olduğunu düşünüyor, diğerleri daha şık ve orijinal bir şey olmadığından emin. Aslında, fare rengi iyi bir nötr arka plan görevi görürken, arka planına karşı mavi tüm ihtişamıyla kendini gösterecektir..

Mavi, soğuk bir renk şemasına atıfta bulunur, bu nedenle küçük odalarda iyi öne çıkar ve alanı önemli ölçüde genişletir. Popüler görüşe göre bu renk iştahsızlığa neden oluyor çünkü kilosunu takip eden veya kilo vermek isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor.. Mavi tonlar rahatlatıcı, dikkat dağıtıcı ve yatıştırıcıdır..

Gri zemin üzerine mavi, tüm ihtişamıyla kendini gösterir.

Gri zemin üzerine mavi, tüm ihtişamıyla kendini gösterir

Dumanlı ve mavinin cesur kombinasyonu, yemek pişirmenin ve tüm aile ile uzun zaman geçirmenin keyifli olacağı doğru atmosferi yaratacaktır.. Duvar dekorasyonu için ana seçeneklerden biri fayanslardır.. Önlüğü beğendiğiniz karonun mavi tonuyla düzenlerseniz, gümüş mutfağı sihirli bir şekilde harekete geçirecektir..

Birkaç tasarım yönergesi:
 • Pencereleri güneşli tarafa bakan bir odada mavi, turkuaz duvarlar harika görünecek..
 • Dekorasyona mercan veya sarı ekleyerek iki temel rengi gölgeleyebilirsiniz. Daha özgün bir görünüm ve rahat bir atmosfer yaratırlar..
 • Mavi kaplama evrenseldir, farklı tarzlarda avantajlı görünüyor – klasik, retro, yüksek teknoloji. Seramik, ahşap, metal gibi malzemelerle kombine edilebilir..

Turkuaz güneşli tarafta harika görünüyor

Turkuaz güneşli tarafta harika görünüyor

Odanın sıkıcı ve sıradan görünmesini istemiyorsunuz? Mobilyalarınız için doğru mavi tonunu seçin:

 • lacivert;
 • göksel;
 • gök mavisi;
 • turkuaz;
 • peygamber çiçeği.

İncelik ve zarafet

İncelik ve zarafet

Tavsiyeİç mekanın solmaması için konforu uygun şekilde donatın. Kalın perdeler ekleyin, lambalar, tabaklar, vazolar, havlular.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: İç mekanda kahverengi mutfak (120 + Fotoğraf) – Şık fikirler için başarılı kombinasyonlar

gri bej

Bu kombinasyon genellikle mutfakta görülebilir. Dumanlı renk, mobilyaların temel rengi olarak duvar dekorasyonunda kullanılabilir. Tek renkli bir odayı çeşitlendirmek için gri-metalik parlak yüzeyler seçebilirsiniz.. Bej ve gümüşü mavi, yeşil, kırmızı, sarı sıçramalarıyla birleştirin.

Bej ile gri - sakin ikili

Bej ile gri – sakin ikili

kırmızı-gri

Asil kırmızı tonlar, lüks bir mutfak ambiyansı yaratmaya yardımcı olur. Dumanlı bir renkle düzgün bir şekilde birleştiğinde cesur bir stil oluşturabilir, enfes zevkinizi onaylayabilirsiniz..

Bu gölge genellikle duygusallık ve tutkuyla ilişkilendirilir ve enerjik ve kendine güvenen insanları çeker. Odanın zengin tonları şeklinde renk terapisi rahatlamanıza, komplekslerden kurtulmanıza ve potansiyelinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır..

Tadı ile cesur stil

Tadı ile cesur stil

Kırmızı, beyaz veya asfaltla en iyi şekilde çalışır.. Kırmızının en popüler tonları:

 • mercan;
 • kırmızı;
 • kıpkırmızı;
 • havuç;
 • karmin;
 • titian.

Cepheler şeklinde kırmızı vurgu

Cepheler şeklinde kırmızı vurgu

Avantajlar:
 • pratiklik – mutfakta yağ ve yiyecek sıçraması şeklinde kirlenme kaçınılmaz olarak ortaya çıkar, ancak kırmızı onları ustaca gizler.
 • özgünlük – böyle parlak bir iç mekan çok çabuk sıkılmaz, dekoratif unsurların (perdeler, havlular, vazolar) değiştirilmesi onu çeşitlendirmeye ve yeni vurgular eklemeye yardımcı olur.
 • Olumlu etki – kırmızı ruhu etkiler, sabahları canlandırır ve iyi bir ruh hali ile şarj olur.

Çok pratik bir seçenek

Çok pratik bir seçenek

Mor alt tonlu derin dumanlı bir renk, kırmızıyı mükemmel şekilde vurgular. Bu kombinasyonda, renk tayfının doğru kalması için soğuk bir kırmızı seçmenizi tavsiye ederiz.. Güzel bir fayans ışıltısı, cephelerin baskın tonu, ocak, metalik renkte bir buzdolabı – bunlar başarılı vurgulardır.. Hafif dumanlı derin tüylü halı ile tamamlanabilir.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: İç mekan algımızı etkileyen rengin büyüsü: Parlak renklerde kırmızı bir mutfak tasarlama (115+ Fotoğraf)

perdeler

Bazıları bu rengin önyargısız, sıkıcı olduğunu düşünüyor, bu nedenle nadiren bu gölgenin perdelerini seçiyorlar. Ancak çok güzel olabilir, mutfak düzenini vurgulamakta fayda var. Gümüş, inci ve gri-pembe perdeleri hayal edin – ve bu güzel tonların tam listesi değil.!

Gri perdeler ana arka plandan daha açık renkli olmalıdır.

Gri perdeler ana arka plandan daha açık renkli olmalıdır.

Mutfağın iç kısmındaki grimsi perdeler sizin için neredeyse mükemmel bir seçim.. Gri duvarların arka planına karşı zarif görünebilirler, parlak bir bitiş sağlarlar.. Dumanlı perdeleri seçerken göz önünde bulundurmanızı tavsiye ettiğimiz birkaç nüans var:

 • Mobilya ve mutfak duvarlarının ana renginden en az iki ila üç ton daha açık olmalıdır..
 • Hafif tasarımla iyi giderler – beyaz ve bej tonlarının varlığı.
 • Gümüş perdeler mutfağınıza parlaklık katacak – çevreleyen yüzeyler görsel olarak parlayacak.
 • Koyu gri perdeler ancak yeterli aydınlatma varsa kullanılabilir..

Gri mutfak: 50 ton iç mekan varyasyonu. 250+ (Fotoğraf) tasarım kombinasyonu Gri mutfak: 50 ton iç mekan varyasyonu. 250+ (Fotoğraf) tasarım kombinasyonu Gri mutfak: 50 ton iç mekan varyasyonu. 250+ (Fotoğraf) tasarım kombinasyonu

Gri mutfak: 50 ton iç mekan varyasyonu. 250+ (Fotoğraf) tasarım kombinasyonu

VİDEO: Gri mutfakların güzel iç mekanları

sonuçlar

Bu rengin sade zarafeti, odanın genel stilini ustaca vurgulayacaktır. Griden korkmayın – çok yönlülüğü hayalinizdeki iç mekanı yaratmanıza yardımcı olacaktır..

FOTOĞRAF GALERİSİ (250’den fazla fotoğraf)