Osmdesátá léta byla ikonickým obdobím pánské módy, stylu a vlasů. Není divu, že mnoho účesů pro muže z 80. let přežilo desetiletí, dostalo se do 90. let a dnes dokonce zažívá obrození, i když v upravených formách s moderními zvraty. Od trvalého střihu po vysoký top fade až po uhlazené zadní vlasy, účesy v 80. letech 20. století byly o ohromujících účesech a velkých stylech. Ať už chcete retro vzhled nebo jen zkoumáte trendy z minulých desetiletí, tady jsou ty nejlepší účesy pro muže, které by se v té době mohly skákat! Podívejme se, jak si muži v 80. letech ostříhali a upravovali vlasy!

Účesy pro muže z 80. let

Účesy pro muže z 80. let

Perm

V 80. letech nic nekřičí víc než vlasy muže. Oblíbený rockových hvězd jako Bon Jovi, tento účes byl texturovaný a objemný. Perm vytvořená ošetřením vlasů specifickým procesem byla cestou, jak přijmout kulturní trendy. Kudrnaté vlasy se v průběhu let posunuly, aby vytvořily něco s menším poof a větší definicí.

Perm muži 80. let

Pánské trvalé vlasy

Velké vlasy s objemem

Pokud jde o pánské účesy, standardní velké vlasy s objemem byly považovány za jednu z nejlepších možností. Myslete na Davida Hasselhoffa v Knight Rider – chladné, husté dlouhé vlasy se zlepšeným splýváním a plností. Tento účes z 80. let, typicky za pomoci laku na vlasy a škádlení hřebenem, byl jedním z nejmódnějších a nezapomenutelných vzhledů desetiletí.

Velké pánské vlasy s objemem

Velké vlasy s objemem

High Top Fade

Muži s přírodními vlasy přijali v 80. letech 20. století vysoký top fade. S přidanou délkou nahoře, která byla perfektně upravena do čtvercového tvaru a čistým vyblednutím na bocích a zádech, byl vysoký účes vizuálně působivý a bez námahy jedinečný. Aby tvar zůstal na místě celý den, byl zapotřebí pečlivě umístěný stylingový výrobek a naprostá síla vůle.

80. střih High Top Fade

High Top Fade

Uhlazené zadní vlasy

Pro muže, kteří chtěli něco uhlazeného, ​​byly cestou uhlazené zadní vlasy. Pohledný a mužný, tento retro účes byl oblíbencem hollywoodské elity i burzovních makléřů. Snadný střih a jednoduchý styl, hladký zadní účes potřebuje dobrý střih se silným stylingovým produktem pro dokonalé lesklé provedení. Nakonec se styly slicked back s časem vyvíjely. Moderní verze hladkých zad má nyní na bocích a zádech vyblednutí nebo podřezání.

80 uhlazených vlasů

Uhlazené zadní vlasy

Jheri Curl

Michael Jackson, kterého proslavil sám král popu, v 80. letech upřednostňoval výrazný zvlněný Jheri. V jeho šlépějích šla řada afrických amerických umělců, stejně jako řada teenagerů po celém světě, kteří chtěli tento módní účes přijmout. Tento lesklý účes s texturou a dokonalým stylem byl vytvořen specifickým chemickým ošetřením poskytovaným v holičstvích a salonech po celém světě..

80. léta Jheri Curl

Jheri Curl

Buzz Cut

Krátký účes s dokonalými nároky na údržbu a bzučivý střih je trendy už desítky let. Svěží a mužné, krátké vlasy fungují dobře u mužů, kteří se chtějí připravit s minimálním úsilím. Budete potřebovat nějakou obecnou péči, aby vlasy zůstaly krátké, ale celkově je to skvělá volba pro muže, kteří se stylu vyhýbají. Nemusíte být v armádě, abyste přijali tento tupý vzhled, protože je považován za lichotivý pro různé tvary obličeje.

Muži s krátkými vlasy 80. let

Buzz Cut

Mohawk

Pan T v 80. letech vydláždil cestu mohawkovi. Odvážný účes mohawk, oblíbený mezi muži, kteří také ztělesňovali punkové hudební hnutí, byl ideální pro ty, kteří měli okraj. Výška a celkový styl mohawku se lišily v závislosti na preferencích, ale styl byl pozoruhodný bez ohledu na to. Stříhejte holením boků a zpět dolů k pokožce a přitom ve středu ponechte jen pruh vlasů, dlouhých stylů mohawk je dosaženo silným stylingovým gelem. Moderní variace spojuje mohawk s vyblednutím nebo podříznutím a vytváří méně extrémní povrchovou úpravu.

80. léta Mohawk

Mohawk Fade

Mullet Hair

Ačkoli se při pohledu zpět na parmičkové vlasy tento účes maluje v nelichotivém světle, během 80. let nastal okamžik, kdy to byl jeden z nejtrendovějších stylů v okolí. Pozoruhodné celebrity jako Billy Ray Vaughn a Rob Lowe otřásly tímto vzhledem, který byl částečně rozcuchaný a částečně uhlazený. Toto je jeden z mála účesů, které pravděpodobně neuvidí oživení, protože se trendy vracejí.

Mullet vlasy 80. let

Mullet Hair

Pretty Boy Hair

Pokud jste byli v osmdesátých letech preppy, pravděpodobně jste se vydali na účes hezkého chlapce. Čistý střih s nejmenším náznakem textury, to byl oblíbený vzhled pro muže, kteří chtěli spolehlivý vzhled. Nejvíce rozpoznatelný na Emilio Estevez, tento účes byl favorizován mnoha, kteří chtěli krotkou alternativu k jiným populárním stylům.

Pretty Boy Hair

Účesy Pretty Boy

Obarvené vlasy

Odvážným a poutavým barveným vlasům dávali přednost muži, kteří chtěli vyniknout v davu. Mezi lidmi zapojenými do punkového hnutí bylo barvení vlasů stejně oblíbené u mužů jako u žen. Ať už je to modrá, zelená, červená nebo něco mezi tím, tento trend představoval snadný způsob, jak předvést svůj vlastní jedinečný styl.

Muži z 80. let barvené vlasy

Nápady na barvu vlasů pro muže

Ježaté vlasy

Popularizované Billy Idol, špičaté vlasy byly často kombinovány s blonďatými odlesky nebo matnými špičkami. Vytvořený se silně držícím gelem na vlasy, špičatý vzhled vyžadoval obětavost a soustředění. Ať už chcete krátké nebo dlouhé, silné nebo tenké, úhledné nebo rozcuchané, špičaté účesy byly vždy trendy a módní.

Muži z 80. let, špičaté vlasy

Špičaté účesy pro muže

Opeřené vlasy

Opeřené vlasy nebyly jen pro Farrah Fawcetta. Účes zaznamenal nárůst popularity mezi mužskými celebritami, jako je James Spader, díky kterému byl tento strukturovaný účes chladný a klasický. Pokud jste viděli a milovali jakýkoli film z osmdesátých let, pravděpodobně jste na vlastní oči viděli, jak vzhled peří chvěli muži této generace.

Muži s pernatými vlasy z 80. let

Muži s opeřenými vlasy

Účesy Rockstar 80. let

Kde by byla tato dekáda bez účesů rockových hvězd z 80. let, které propagovaly kapely jako Poison, Mötley Crüe a Bon Jovi? Ať už objímáte objem a lak na vlasy nebo používáte stylingový gel k vytvoření definujících vzhledů, tyto účesy byly známé jako odvážné. S některými oddanými škádlením a perfektně umístěnými produkty mohli muži napodobit své oblíbené hudebníky na noc.

Účesy Rockstar 80. let

Účesy Rockstar

Klasický rockabilly

Obejměte svého vnitřního Jamese Deana klasickým rockabilly účesem. Vzpurné pánské účesy rockabilly, známé také jako mastnější vlasy, si poprvé získaly oblibu u filmových hvězd a zpěváků 50. let. Tento vzhled zažil v osmdesátých letech oživení popularity díky The Outsiders. Ikoničtí herci tohoto slavného filmu přijali rockabilly styl s dokonale upravenými vlasy, které byly pevně drženy na místě díky velkorysému použití pomády.

Klasický rockabilly 80. let

Účesy Rockabilly

Punkové vlasy 80. let

Sid Vicious je jedním z nejpozoruhodnějších příkladů trendu punkových vlasů z 80. let, který vzal svět útokem. Mohawks, vlasy s hroty a barvené vlasy byly jen hrstkou možností, které měli muži, kteří chtěli vypadat chladně a nervózně. V tomto pohybu byly také ztělesněny hroty svobody, ostré podřezání a uhlazené pompadoury. Styl, který jste si vybrali, byl diktován vaším závazkem k tomuto hlasitému životnímu stylu vaší tváře.

Punkové vlasy 80. let

Punkové vlasy