Sarı mutfak: 85 fotoğraf ve fikir

Sarı mutfak: 85 fotoğraf ve fikir

Önünüzdeki tüm gün için size enerji artışı sağlayan ne olabilir? Tabii ki, neşeli bir renkte yapılmış mutfakta canlandırıcı kahve. Tüm alanı aktif limon tonlarında boyamak gerekli değildir, bu aralığın yumuşak versiyonlarını veya küçük vurguları kullanarak doğru havayı yaratabilirsiniz. Ancak, her şey sırayla.

İç stiller

Her şeyden önce, gelecekteki tasarım için ortak bir vektör seçmelisiniz. Tarz, mutfağın her ziyaretçisine iletmek istediğiniz mesajı belirleyecek, oda için doğru havayı ayarlayacaktır. Çok çeşitli yönler arasında, sizin için doğru olanı seçmek önemlidir ve aynı zamanda sarı versiyonda uyumlu görünecektir..

Klasik tarzda sarı mutfak

Bildiğiniz gibi geleneksel trend renkler açısından oldukça tutucu. Sakin ve sessiz tonlar onun için uygundur. Bu nedenle, bizim durumumuzda sarı için göze batmayan seçeneklere bakmaya değer: hafif muz, krema, hardal, saman, safran. Bu gölgeler duygusal reddedilmeye neden olmaz ve sıkılmaları pek olası değildir..

Seçilen tonu koyu ahşapla birleştirin – iç mekana biraz ciddiyet ve önem verecek olan bu malzemedir. Beyaz ve bej, ağır kahverengi ve anlamsız sarı arasındaki kalan çelişkileri ortadan kaldıracaktır..

Klasik Sarı Mutfak - İç Tasarım Klasik Sarı Mutfak - İç Tasarım

Modern tarzda sarı mutfak

Güneşli mutfakların çoğu moderndir. Dekordaki ana hatların ciddiyeti ve minimalizm, sadece parlak bir şeyle dekore etmek istiyor. Ancak bu dikkatlice yapılmalıdır, pişirme alanında etkileyici bir limon aksanı yeterlidir. Mavi, yeşil bir sandalyenin yanı sıra önemsiz olmayan bir avize ile zengin bir rengi koruyabilirsiniz. Genel olarak, tasarım gizli kalmalıdır. Ana renk olarak akromatik bir renk kullanın – beyaz veya açık gri.

Modern tarzda sarı mutfak - İç tasarım Modern tarzda sarı mutfak - İç tasarım

Sarı country tarzı mutfak

Rustik iç mekan, büyüleyici sadeliği ve memnun etme isteksizliği ile büyülüyor. Ancak hafif bir pürüzlülük, böyle bir iç mekana yalnızca özel bir çekicilik katar..

Dekorasyon için çerçeve cepheli dolaplar kullanın. Kör kapılar, küçük perdelerin veya büyükanneden güzel bir setin görüneceği cam kapılarla seyreltilebilir. En uyumlu olanı, retro olarak stilize edilmiş mavi veya siyah ev aletleri gibi görünecek. Ayrıca süslü bir başlık ile kubbe tasarımına sahip başlıklara da dikkat edin..

Tavanı düz ve beyaz yapın veya hafif ahşap fıçı tahtası ile kaplayın. İkinci durumda, sıradan bir şehir dairesi bile bir kır evinin atmosferine benzeyecektir. Alternatif olarak, duvarın bir kısmı ahşapla kaplanabilir ve göze batmayan sarıya boyanabilir. Apronun üzerine klinker veya büyük mozaik karolarla kaplanması uygundur. Hasır sepetler ve sandalyelerin yanı sıra sevimli tekstiller de iç mekanı tamamlamaya yardımcı olacak..

Sarı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Sarı Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım

Sarı mutfak İskandinav tarzı

Kuzey Avrupa ülkelerinin ölçülü tarzı, pratiklik ve işlevsellik, alan özgürlüğü, büyük miktarda ışık anlamına gelir. Son nokta, beyaz ve sarı tonlarının yanı sıra ilginç bir dokuya sahip hafif ahşabın bolluğu sayesinde “mükemmel” gerçekleştirilir..

Küçük bir odada yer açmak için duvara yakın küçük bir bar tezgahı kullanabilir veya oturma odasında bir yemek grubu düzenleyebilirsiniz. Yemek alanı üzerine alışılmadık bir avize astığınızdan emin olun – böylece alanı zorlamayan bir dekor elde edersiniz..

Zeminleri ahşapla kaplayın. Soğuk tonlar odayı aydınlatacak, sıcak tonlar ise içinizi ısıtacak ve kuzey kırsalı motiflerini ortaya çıkaracak. Pencereler açık bırakılmalıdır. Ancak yine de açıklıkları perdelemeniz gerekiyorsa, süslemesiz düz bir Roma gölgesi kullanın..

İskandinav Sarı Mutfak - İç Tasarım İskandinav Sarı Mutfak - İç Tasarım

Çatı katı tarzında sarı mutfak

Endüstriyel iç mekanlar bazen soğukluğu ve erişilmezliği ile iticidir. Ancak sarı bu tür zorluklarla başa çıkabilir. Pişmiş toprak tuğla ile birlikte alan çok hoş ve rahat görünecek..

Dekorasyon gri, çelik notalar içeriyorsa, dekorasyona odunsu unsurlar da ekleyebilirsiniz – böylece oda oldukça “yaşanabilir” hale gelecektir. Odayı ışıkla doyurun. Katmanlı aydınlatma oluşturun ve pencerelere panjur veya Roma perdesi asın.

Sarı çatı katı tarzı mutfak - İç tasarım Sarı çatı katı tarzı mutfak - İç tasarım

Kaplamalar ve malzemeler

Arka plan, herhangi bir tasarımın oluşturulmasında her zaman büyük bir rol oynar. Ayrıca, mutfak alanının kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle, terbiye için yüksek kaliteli ve pratik seçenekler seçmek önemlidir..

Zemin

Koyu tonlardaki doğal malzemeler – ahşap, taş ve mermer – parlak mobilyalar için gerekli gölgeyi yaratabilir. Çikolata laminat veya koyu meşe olabilir.

Parke veya parke tahtası güzel ve pratik bir kaplamadır. Lake parke, mutfaktaki tüm olumsuz etkilere dayanabilir ve çeşitli varyasyonlar, bireysel bir çözüm seçmenize izin verir..

Modern laminat parke, parke veya seramik gibi daha pahalı muadillerinden görsel olarak ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Aynı zamanda yüksek kalite özelliklerine sahiptir: Nemli ortama dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır..

Seramik karolar, çeşitliliği ve ev kimyasallarına karşı direnci nedeniyle mutfak zemin kaplamalarında en yaygın kullanılan malzemedir. Birçok ton ve doku arasından, sarı renkte tüm tasarım gereksinimlerini karşılayacak plakaları seçebilirsiniz..

Geniş odalar ve stüdyo daireler için zemin dekorasyonu için malzemeleri birleştirmek uygundur. Bu, yalnızca odanın tarzını çeşitlendirmeye değil, aynı zamanda yemek ve yemek alanlarını bölmeye de izin verecektir..

Sarı Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplaması Sarı Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplaması Sarı Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplaması

duvarlar

Duvar dekorasyonu için yüzlerce seçenek var. Aynı zamanda, mutfak mikro ikliminin özellikleri, malzeme seçimine özel bir yaklaşım gerektirir. Her şeyden önce, dayanıklı ve pratik olmalıdırlar..

Renk uyumunu korumak için duvarın sadece bir kısmını sarı boya veya fayansla kaplayın, yüzeyin geri kalanını beyaz bırakmak daha iyidir. Seçilen set parlaksa, onu hoş ve sıcak sütlü, kremsi bir tonla çevreleyin. Küllü mavi, gri ve bej boyaların eşliğinde, güneşli renk yumuşak ve ölçülü görünecek..

Sarı Mutfak Tasarımı - Duvar Dekorasyonu Sarı Mutfak Tasarımı - Duvar Dekorasyonu Sarı Mutfak Tasarımı - Duvar Dekorasyonu Sarı Mutfak Tasarımı - Duvar Dekorasyonu

Tavan

Klasik beyaz veya bej tavan, odanın yüksekliğini görsel olarak artıracaktır. Abartılı bir dokunuş eklemek istiyorsanız, seçiminiz parlak metal panellerdir..

Alçı, en kolay bitirme yöntemlerinden biridir. Bu, uzun yıllar dayanacak ve kolayca tamir edilebilecek oldukça dayanıklı bir kaplamadır..

Alçıpan, tavanı dekore etmek için çeşitli fikirlerin uygulanmasını mümkün kılar, ancak bu konuya biraz temkinli yaklaşmaya değer. Odayı yükleyen ve daraltan hacimli yapıların yapılmaması tavsiye edilir. Bir veya iki seviyeli seçenekler mükemmel görünüyor.

Tüm bu seçenekler arasında ahşap en rahat ve çevre dostu seçimdir. Doğal ahşabın estetiği tarif edilemez bir rahatlık hissi verir. Doğal malzemenin dokusu kendi içinde güzeldir. Doğru işleme tabi tutulduğunda, bu tür bir cila, yalnızca görünümüyle değil, aynı zamanda uzun hizmet ömrüyle de sizi memnun edecektir..

Sarı Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması Sarı Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması Sarı Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması Sarı Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması

Mobilya

Güneşli bir ortam için mobilya bulmak her zaman kolay değildir. Anlamaya çalışalım. Siyah ve beyaz kombinasyonu sarı duvarlarla ilginç bir tezat oluşturuyor ve çok parlak renk gri, mavi veya gümüş nesnelerle yumuşatılıyor. Mobilyanın ikincil bir rol oynadığı ve yalnızca seçilen arka planı tamamladığı unutulmamalıdır..

Gölgelerin oranları gözlenirse, limon rengi suni veya doğal ahşapla birlikte her yönde çok rahat görünür. Zengin görünümlerini nötralize etmek için çeşitli beyaz tonlardaki mobilyaları canlı yüzeylerle birleştirin. Krem ve light kahve öğeleri limon veya saman rengi ile uyum yaratacaktır..

Mutfağı yemek odasına veya oturma odasına bağlayan açık bir alan için köşe düzeni en uygunudur. Bu tasarımı bir bar tezgahı ve sandalyeler veya küçük bir bölme ile tamamlayabilirsiniz – fonksiyonel alanlar arasında bir geçiş görevi göreceklerdir..

Sarı Mutfak Tasarımı - Mobilya Sarı Mutfak Tasarımı - Mobilya Sarı Mutfak Tasarımı - Mobilya

Küçük sarı mutfak iç

Mutfağın tasarımı yapılırken odanın boyutları her zaman kendi koşullarını belirler. Gün ışığını veren geniş bir pencereye sahip geniş bir oda için, herhangi bir sarı tonu yapacaktır. Ancak mütevazı bir çekim için ton seçimine daha dikkatli yaklaşmanız gerekir. Odayı görsel olarak küçülttüğü ve okumayı zorlaştırdığı için karanlık varyasyonlardan kaçının. Hafif bir limon veya sitrin, küçük bir mutfak için harika bir seçenektir. Seyreltilmiş gölgeler, parlak muadillerinden farklı olarak büyük miktarlarda kullanılabilir.

Alanı genişletmenin iyi bir yolu sarı-beyaz bir tandemdir. Bu tonlar kareleme eksikliğini telafi eder ve aydınlatmayı çeker. Alanı görsel olarak bölmek için zıt unsurlar kullanın – resimler, ev çiçekleri ve çeşitli lambalar.

Küçük bir odada, parlak sarı ölçülü olmalıdır. Onunla bir önlük, cepheler, tezgah veya dekor süsleyin ve alanın geri kalanı için beyaz bir arka plan kullanın.

Seçiminiz sarı duvarlara düştüyse, bu şekilde yalnızca bir uçak düzenleyin ve gerisini beyaz veya diğer nötr renklerde yapın. Vurgulu yüzey, bireyselliği kaybetmemenize, aynı zamanda gerekli görsel alanı kaybetmemenize izin verecektir..

Küçük sarı mutfak tasarımı Küçük sarı mutfak tasarımı Küçük sarı mutfak tasarımı Küçük sarı mutfak tasarımı

Sarı mutfak tasarımı – fotoğraf

Sizin için çeşitli sarı mutfak tasarımlarından bir seçki hazırladık. Makalede açıklanan birçok yön, halihazırda somutlaştırılmış projelerde bulunan fotoğrafta ortaya çıkacak ve kendi odanızı dekore etmek için son kararı vermenize yardımcı olacaktır. Mutlu seyirler!

Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Sarı renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf

Video: İç kısımdaki sarı mutfak

Published
Categorized as Mutfak