Mutfak tasarımı için 90+ fikir 15 m2. (Fotoğraf)

Mutfak tasarımı için 90+ fikir 15 m2. (Fotoğraf)

Odanın bu boyutu, boş alanı ve mobilyaların yerleşimini uyumlu bir şekilde planlamak için idealdir. Bu alan pratik ama aynı zamanda yaratıcı bir organizasyon için yeterlidir. Ailenizle ev toplantıları, romantik akşam yemekleri ve misafirlerle buluşmak için rahat bir köşe oluşturmanıza yardımcı olacak 15 metrekarelik bir mutfak tasarımı düzenlemek için birçok faydalı ipucu topladık..

Bir iç stil seçme

Mutfak tasarımı, sahiplerinin zevkinin bir nevi göstergesidir. Bireysel stil, bir odayı sıcaklık ve konfor, savurganlık, işlevsellik ve pratiklik ile doldurabilir. Stil seçimine tüm sorumlulukla yaklaşılmalıdır..

Mutfak 15 m2 klasik tarzda

Bu seçenek alaka düzeyini asla kaybetmez. Mutfağın iç kısmındaki klasikler, odanın tüm avantajlarını vurgular. Böyle otantik bir tarz lüks ve zarif görünüyor. Geometrik şekiller, ekolojik mobilyalar, tutarlı renkler, mobilya ve dekor düzenlemesinde simetri memnuniyetle karşılanmaktadır. İdeal seçenekler arasında roma tonları, metal avizeler, zarif tablolar, ahşap masa ve sandalyeler bulunur..

Mutfak 15 m2 klasik tarzda - İç tasarım Mutfak 15 m2 klasik tarzda - İç tasarım

Mutfak 15 m2 modern bir tarzda

Konfor ve işlevselliğin uyumlu bir kombinasyonu için iyi bir seçim. Bu stil yönü, minimalizm ve alacalı unsurların yokluğu anlamına gelir. Coziness, her bir öğenin katı orantılılığını ve düzenini ek olarak vurgulayan doğal kaplama malzemeleri, pratik mobilyalar ve açık renkler yardımıyla yaratılır..

Mutfak 15 m2 modern bir tarzda - İç tasarım Mutfak 15 m2 modern bir tarzda - İç tasarım

Mutfak 15 m2 Provence tarzında

15 metrekarelik bir alana sahip bir mutfağı doldurabilen bu tasarımdır. hafiflik, sıcaklık ve gerçek romantizm atmosferi. Antika mobilyalar, çanak çömlek, manzara resmi, orijinal yüzeyler ve el yapımı dekor. Doğru renk şemasıyla birleştiğinde mutfak, huzurun ve rahatlığın bir köşesine dönüşecek. Bu çözüm konuklar tarafından takdir edilecektir..

Mutfak 15 m2 Provence stili - İç tasarım Mutfak 15 m2 Provence stili - İç tasarım

Mutfak 15 m2 İskandinav tarzında

İskandinav motifleri, dünyanın her yerinden tasarımcılar arasında büyük talep görüyor. Bu tarz, doğal kaplama malzemeleri (özellikle ahşap ve taş), tekstillerin açık renkleri, metal minyatürler ve orijinal lambalar şeklinde özlü dekor, şık tek renkli mobilyalar ve hafif aydınlatma ile karakterizedir. Böyle bir demokrasi ve sadelik mutfağa özel bir zarafet verir..

Mutfak 15 m2 İskandinav tarzında - iç tasarım Mutfak 15 m2 İskandinav tarzında - iç tasarım

Mutfak 15 m2 retro tarzda

Bu tasarım, çeşitlilik ve yaratıcılık bilenler için mükemmeldir. Retro tasarım tek yönde (belirli bir dönem) tasarlanabilir veya aynı anda birkaç temayı birleştirebilir. Mobilya, büfeler, tek ayaklı sandalyeler, metal masalar ve hacimli dolapları içerir. Renk paleti çoğunlukla parlak ve alacalıdır: limondan yeşile. Tarif kitapları ve eski fotoğraflar içeren raflar, genel resmi mükemmel bir şekilde tamamlayabilir..

Mutfak 15 m2 retro tarzı - İç tasarım Mutfak 15 m2 retro tarzı - İç tasarım

Renk çözümleri

Mutfak tasarımı için doğru renk paleti seçimi, tekstil ve mobilya seçimi ile ilgili organizasyonel konulardan daha az önemli bir görev değildir. Odanın saygınlığını olumlu bir şekilde vurgulayabilen ve küçük nüansları düzgün bir şekilde gizleyebilen renk şemasıdır..

Beyaz mutfak 15 m2.

Herhangi bir mutfak iç tasarımında eşit derecede estetik görünen oldukça muhafazakar bir çözüm. Özellikle klasikler, minimalizm, provence ve country ile iyi gider. Açık renkli yüzeyler ve tekstiller, odayı görsel olarak daha parlak ve daha geniş hale getirir. Tek renklilik, renkli dekor ve orijinal mobilyalarla kolayca seyreltilebilir..

Beyaz mutfak 15 m2 - İç dizayn Beyaz mutfak 15 m2 - İç dizayn

Yeşil mutfak 15 m2.

Zeytin notaları sadece iştah açıcı görünmekle kalmaz, aynı zamanda insan ruhu üzerinde harika bir etkiye sahiptir. Yeşil renk, derin zümrüt yeşilinden açık yeşile kadar değişebilir. Mobilya veya tekstilde kombine edilebilen beyaz, şeftali, mavi ve kahve renkleri ile uyumludur..

Yeşil mutfak 15 m2 - İç dizayn Yeşil mutfak 15 m2 - İç dizayn

Kırmızı mutfak 15 m2.

Bu renk şemasında 15 metrelik bir mutfak pahalı, özel ve orijinal görünecek. Ancak mobilya ve aydınlatma seçiminde son derece dikkatli olmalısınız. Genel atmosferi zorlamamak için hacimli olmayan nesneleri tercih etmek gerekir. Loş aydınlatma biraz kasvetli bir etki yaratabilir, bu nedenle ek ışık kaynakları kullanmanız gerekir..

Kırmızı mutfak 15 m2 - İç dizayn Kırmızı mutfak 15 m2 - İç dizayn

Kahverengi mutfak 15 m2.

Country tarzı, minimalizm veya klasik ile birleştirmek için iyi bir seçenek. Çikolatanın rengi bitişi vurgular ve vurgular ve aynı zamanda nötr renklerde mobilyalara yetkin bir vurgu yapar. Örneğin, beyaz perdeler daha da beyaz görünecek ve ahşap bir raf daha zarif olacaktır..

Kahverengi mutfak 15 metrekare - İç dizayn Kahverengi mutfak 15 metrekare - İç dizayn

Turuncu mutfak 15 m2.

Sulu portakal rengi sabahları neşelenmenize, akşamları ise melankoliye kapılmamanıza yardımcı olacaktır. Güneşli tonlar, neredeyse tüm diğer parlak ve nötr kardeşlerle kolayca uyum sağlar. Perdelere, mobilya cilalarına ve dekorlara güzelce süsler yerleştirdiler. En başarılı kombinasyonlar turkuaz ile sarı, yeşil ile turuncu, beyaz ile kumdur..

Turuncu mutfak 15 m2 - İç dizayn Turuncu mutfak 15 m2 - İç dizayn

15 metrelik bir mutfağı bitirmek

Mutfak alanı için duvar ve zemin kaplama seçimi, daha sonra kararınızdan pişman olmamak için tüm sorumlulukla alınması gereken bir iştir..

Zemin

Zemin kaplaması mutlaka bulanık noktaların, yağlı çizgilerin, çiziklerin ve diğer ev sorunlarının olmamasını garanti edebilecek yüksek kaliteli malzemelerden oluşmalıdır. Zamanla test edilmiş muşamba, iddiasız laminat ve ahşap bu amaçlar için mükemmeldir. İkinci seçenek, kendisine karşı daha dikkatli bir tutum gerektirir, ancak özel araçlarla birlikte dayanıklılığı da garanti eder..

Mutfak tasarımı 15 m2 - Zemin kaplama Mutfak tasarımı 15 m2 - Zemin kaplama

Tavan

Seçim, badanalı, çıtalı, germe, alçıpan ve birleşik tavana düşebilir. Önerilen seçeneklerin her biri güvenilirdir ve zamana göre test edilmiştir. Ek olarak, çok çeşitli stillere mükemmel uyum sağlarlar..

Mutfak tasarımı 15 m2 - Tavan dekorasyonu Mutfak tasarımı 15 m2 - Tavan dekorasyonu

duvarlar

Yetkili bir duvar kaplaması seçimi için aşağıdaki temel kriterler dikkate alınmalıdır: kimyasal temizlik maddelerinin kullanımına karşı yüksek direnç, görünümün korunması, aşırı sıcaklıklara karşı direnç. Bu özelliklere fayans, tuğla, yüksek kaliteli boya ve sıva sahiptir..

Mutfak tasarımı 15 m2 - Duvar dekorasyonu Mutfak tasarımı 15 m2 - Duvar dekorasyonu

Mutfak dekor ipuçları

Uyumlu bir şekilde seçilmiş bir dekor, 15 metrelik bir mutfağın genel tasarımına kolayca bir dokunuş katabilir. Düşünceli, etkili olması ve stilin tasarımında son unsur haline gelmesi için, uzmanlardan bazı basit kural-önerilere uymanız gerekir:

1. LED şerit şeklinde aydınlatma, mutfak alanının üzerindeki spotlar, tavan veya dekoratif lambalar, mutfak dekorasyonunun mükemmel bir unsuru olabilir. Bu durumda, estetik ve işlevsellik ilkesine saygı duyulur..

2. Seramik yerine fotoğraf baskılı cam. Dekorasyona bu yaklaşım gerçek bir özellik olabilir..

3. Eski fotoğrafların veya müzik kayıtlarının olduğu bir duvar. Bu, bu tarz stiller için harika bir çözüm: modern, retro, minimalizm..

4. Kretase duvarı. Böyle bir unsur sadece güzel bir dekor unsuruna dönüşmekle kalmaz, aynı zamanda özellikle küçük çocuklu aileler için önemli olan aile yaratıcılığının ve ortak eğlencenin bir parçası haline gelebilir..

5. Kitap veya mutfak eşyaları içeren raflar. Ayrıca mutfağı süslemek için de kullanılabilirler. Hatıra eşyası bile olabilir (meyve şeklinde tabaklar, kil motifleri, eski kitaplar).

6. Duvardaki plakaların toplanması. Böyle bir kompozisyon çok orijinal görünecek..

Mutfak tasarımı 15 m2 - Dekor Mutfak tasarımı 15 m2 - Dekor Mutfak tasarımı 15 m2 - Dekor Mutfak tasarımı 15 m2 - Dekor

Aydınlatma

Birisine 15 metrekarelik bir mutfak için aydınlatma seçimi gibi görünebilir. zamandan başka bir şey gerektirmez. Bu doğru değil. Güzel ve pratik bir etki için temel genel ve dekoratif ışığın doğru kombinasyonunu bilmeniz gerekir..

Örneğin bir çalışma alanı ve yumuşak bir köşe için ışık gücü mutlaka farklı olmalıdır. İşyeri için – daha güçlü ve zengin ve bir yemek için – sakin ve bastırılmış. Ayrıca, sudan lambalara olan mesafeye uyulması ve en az 70-75 cm olması gerektiğini hiçbir şekilde unutmayın.Mutfak dolaplarına yerleştirilmiş spotlar ve ayrıca büyük boy ışık avizeler güzel ve narin görünüyor..

Mutfak tasarımı 15 m2 - Aydınlatma Mutfak tasarımı 15 m2 - Aydınlatma

Mutfak tasarımı 15 m2 – Fotoğraf

15 metrekarelik mutfaklardan oluşan renkli bir fotoğraf galerisi topladık. tamamen farklı stil ve renk yönlerinde, böylece tercihlerinizi belirleyebilir ve bunları başarıyla gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Mutlu seyirler!

Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf Mutfak tasarımı 15 m2 - Fotoğraf

Published
Categorized as Mutfak