Mutfak tasarımı 14 m2 (65 resim)

Birçoğumuz için mutfak, sadece mutfak şaheserleri yaratmakla kalmayıp aynı zamanda misafirleri ağırladıkları, bir fincan çay eşliğinde kalpten kalbe sohbet ettikleri evin neredeyse en önemli odasıdır. Mutfak 14 m2’dir. – Bu, hem eski evlerde hem de yeni binalarda bulunan yaygın bir seçenektir. Böyle bir alan, tasarım konularında yaratıcı olmanızı sağlar. Sizi gerçek tasarımın ne olabileceğinin ayrıntılarını anlamaya davet ediyoruz.!

Bir iç stil seçme

Mutfağın tarzı, büyüklüğü ne olursa olsun, sahiplerinin kişisel tercihlerine göre seçilmelidir. Seçim yeterince geniştir, böylece size uygun olanı seçebilir ve odadaki diğer odalarla uyumlu görünebilirsiniz..

Mutfak 14 m2 modern bir tarzda

Buradaki mobilya cepheleri, duvarların ve zeminlerin dekorasyonunda olduğu gibi mümkün olduğunca basit ve özlü olacaktır. Önlük alanında dekoratif panellerin, orijinal karoların veya parlak mozaiklerin ve cam eklerin bulunmasına izin verilir..

Mutfak 14 m2 modern bir tarzda - İç tasarım Mutfak 14 m2 modern bir tarzda - İç tasarım

Mutfak 14 m2 klasik tarzda

Huzura ve aile geleneklerine değer veriyorsanız, klasik stili seçmekten çekinmeyin. Özellikleri arasında ölçülü renkler, doğal kökenli malzemeler, pürüzsüz şekiller ve çizgiler belirtilmelidir. Klasiklerdeki dekor genellikle ölçülüdür. Bu stilin herhangi bir zamanda alakalı olduğu kabul edilir..

Mutfak 14 m2 klasik tarzda - İç tasarım Mutfak 14 m2 klasik tarzda - İç tasarım

Mutfak 14 m2 yüksek teknoloji

Bu tarz moderndir, ancak ayırt edici özellikleri, odanın “sterilliği” hissi veren tasarımdaki katı çizgilerin varlığı ve en küçük ayrıntılara bağlılıktır. Yüksek teknoloji, küçük renkli vurgulara sahip sessiz tonlar anlamına gelir. Mobilya çoğunlukla metal ve cam ekler ile donatılmıştır. İkinci malzeme, mutfak ünitelerinde kullanılır ve bu da görünümlerini daha az masif hale getirir..

Mutfak 14 m2 yüksek teknoloji tarzında - İç tasarım Mutfak 14 m2 yüksek teknoloji tarzında - İç tasarım

Mutfak 14 m2 ülke tarzı

Bu tür mutfaklar sadelik ve konfor ve rahat bir atmosfer ile ayırt edilir. Rustik tarzın karakteristik bir özelliği, çok sayıda tekstil, tavanda ahşap kirişler, ölçülü renkler, duvar kağıdındaki çiçek desenleri ve ayrıca el yapımı süslemelerin varlığıdır. Çiçek motifli dekoratif tabaklar, eski ahşap mobilyalar, ferforje avizeler ile ülkeyi tanımak kolaydır..

Mutfak 14 m2 ülke tarzı - İç tasarım Mutfak 14 m2 ülke tarzı - İç tasarım

Mutfak 14 metrekare m. eski püskü şık tarzında

Vintage biblolar, dantel masa örtüleri, pembe ve mavi süslemelerden hoşlanıyorsanız bu modele bir göz atın. Böyle bir iç mekan, lüks duygusu ve muhteşem bir atmosfer yaratır. Mutfak, yemek alanında masa ve sandalyeler gibi eski mobilya parçaları içerebilir..

Mutfak 14 metrekare eski püskü şık tarzında m - İç tasarım Mutfak 14 metrekare eski püskü şık tarzında m - İç tasarım

14 metrekarelik mutfak için renk paleti.

Böyle bir alana sahip bir odada, kural olarak, uzayda görsel bir artışa katkıda bulunan, yalnızca açık tonlarla sınırlı kalamazsınız. Zıt renklerin, mobilya takımlarındaki parlak renklerin, kaplama malzemelerinin ve dekoratif unsurların zıt bir kombinasyonunu seçebilirsiniz..

Beyaz mutfak

Bu renk, diğer tonları ve dekoratif detayları onunla birleştirmek çok kolay olduğu için en popüler olanlardan biridir. Ancak mutfağın tasarımına son derece dikkat etmeniz gerekiyor: tamamen beyaz, doktorun ofisinde olma hissi yaratabilir..

Kontrast kombinasyonları kullanmak, kar beyazı kaplamayı ve mobilyaları diğer tonlarla seyreltmek en iyisidir. Özellikle önlüğü, harika bir vurgu rengi olacak ve iç mekanı çeşitlendirecek fayans ve mozaiklerle parlak hale getirebilirsiniz..

Beyaz mutfak 14 metrekare - İç dizayn

gri mutfak

Bu renk nötr görünüyor ve 14 metrekarelik bir mutfak için harika. Beyaz duvarları ve mobilyaları sevmiyorsanız ve renkli tonlar size fazla cesur geliyorsa griyi farklı varyasyonlarda kullanın. Gölgeler birbirleriyle birleştirilebilir, onları çelik elemanlar, ahşap kaplama ile çevreler.

Gri ile, kontrast olmayan ve bazen can sıkıcı gösterişli renk vurgularının olmadığı gizli bir iç tasarım elde edersiniz, bu nedenle böyle bir mutfakta olmak rahat ve keyifli olacaktır..

Gri mutfak 14 metrekare - İç dizayn Gri mutfak 14 metrekare - İç dizayn

kahverengi mutfak

Asla modası geçmeyecek doğal ahşabın tonlarına dikkat edin. Doğal görünüyorlar ve iç mekana sıcaklık ve rahatlık katıyorlar. Ayrıca, modaya ve statüye sahip görünen ahşabın çevre dostu olduğunu da unutmayın. Özellikle doğal ahşap tonlarının parlak metalik yüzeylerle kombinasyonu şık görünüyor ve bu da mutfağın iç kısmına havalı notlar getirecek..

Kahverengi mutfak 14 metrekare - İç dizayn

Sarı mutfak

14 m2 alana sahip mutfak tasarımı için. Odada kaldıktan sonra ruh halinizi yükseltmeye ve enerji vermeye ve canlandırmaya yardımcı olan sarının sıcak tonlarını seçin. Bunları sessiz yeşil, kahverengi ve ahşap yüzeylerle dengeleyebilirsiniz..

Sarı mutfak 14 metrekare - İç dizayn Sarı mutfak 14 metrekare - İç dizayn

yeşil mutfak

Yeşilin bir çok tonu vardır ancak mutfak için en açık rengin seçilmesi tavsiye edilir. Odayı açık yeşil renkte veya yeşil elma ve sulu yeşillik tonlarında dekore edebilirsiniz. İç mekanı kasvetli gösteren koyu renkler kullanmayın. Onları sessiz sarılar ve ahşaplar, pembeler ve portakallarla tamamlamak en iyisidir..

Yeşil mutfak 14 metrekare - İç dizayn

14 metrelik bir mutfağı bitirmek

Kişisel tercihlere ve üslup yönergelerine göre kaplama malzemeleri seçmeniz gerekir. Bununla birlikte, 14 metrelik bir mutfağın tasarımında kullanılabilecek bir takım temel kurallar vardır:

Zemin

En iyi çözüm fayans olacaktır. Bugün, çeşitli seçenekler seçebilirsiniz: ahşap benzeri bir doku ile, süslemeli, klasik tasarımlı. Zemine ek olarak iç mekanın tarzından ve diğer unsurlarından başlayın. 14 metrekarelik bir alan, sadece sıradan fayansları değil, aynı zamanda hacimsel mozaikleri de yere koymanıza izin verir..

Mutfak tasarımı 14 m2 - Zemin kaplama Mutfak tasarımı 14 m2 - Zemin kaplama

duvarlar

Kaplama malzemelerinin seçimi tamamen genel konsepte bağlıdır. Loft tarzı kullanıyorsanız tuğla bitişine dikkat edin, ancak ülke lehinde karar verilmişse çiçek desenli duvar kağıdı seçmeniz gerekir. Her durumda, düz duvar kağıdı faydalı görünecek. Kaplamalarının neme karşı dayanıklı olması en iyisidir. Mutfak için önemli olan yıkanabilir duvar kağıdını da tercih edebilirsiniz..

Mutfak tasarımı 14 m2 - Duvar dekorasyonu Mutfak tasarımı 14 m2 - Duvar dekorasyonu

Tavan

Alçıpan yapılarla mutfak tavanınızı aşırı yüklemeyin, çünkü bunun için kullanabileceğiniz çok fazla alan yok. Mat bir gergi tavanın basit bir şekilde boyanması veya montajı önerilir..

Mutfak tasarımı 14 m2 - Tavan dekorasyonu Mutfak tasarımı 14 m2 - Tavan dekorasyonu

Dekor ve tekstil

Mutfak için 14 m2. bireysel zevk tercihleri ​​​​ve tasarımda kullanılan stilistik yön dikkate alınarak göze çarpan dekoratif unsurların seçilmesi önerilir. Bu tür detayların yardımıyla iç mekanı çeşitlendirebilirsiniz: duvar saatleri, fotoğraflar ve tablolar, dekoratif tabaklar ve setler, cam ürünler, çiçekli vazolar.

Sıcaklık ve yüksek nemdeki değişiklikler nedeniyle, iç mekan bitkilerini reddetmek daha iyidir. Tekstil kullanımı ılımlı olmalıdır. Perde seçerken, nemi ve yemek kokusunu emecekleri ve kaçınılmaz olarak kirleneceği için sentetikleri tercih edin. Perdelerin kısa olması en iyisidir..

Mutfak tasarımı 14 m2 - Dekor ve tekstil Mutfak tasarımı 14 m2 - Dekor ve tekstil

Mutfak mobilyaları 14 m2.

Böyle bir alanın mutfağını planlamanın en yaygın yolu köşedir. Bu seçenek, tüm çalışma yüzeyleri ulaşılabilecek bir yerde olduğundan, boş alandan tasarruf etmeye ve iç mekanı hostes için mümkün olduğunca uygun şekilde düzenlemeye yardımcı olur..

Doğrusal düzen yöntemi en popüler olanlardan biri olarak kabul edilir. Orijinal bir masa ve sandalyeler almanızı sağlayan odanın ortasına odaklanır..

İki sıralı bir düzen, diğerleri, özellikle bir köşe planı uygun olmadığında bir mutfak alanı düzenlemek için uygun bir seçenektir. Oda uzunsa, bir tarafa dolaplar ve buzdolabı, diğer tarafa ise ocak ve çalışma yüzeyleri yerleştirmek daha iyidir..

Ada yerleşim yöntemi, odaya bir “ada” gibi görünen bir masa yerleştirmeyi içerir. Üzerinde ana vurgu yapılır, böyle bir masa hem yemek pişirmek hem de yemek yemek için uygundur..

Alanı genişletmek için mutfağı bitişik bir odayla birleştirebilirsiniz. Böylece döşemeli mobilyalarla bir yemek odası düzenleyebileceksiniz. Bir bar tezgahı da koyabilirsiniz. Bu seçenek, panel evlerde küçük daire sahipleri için geçerlidir..

Mutfak tasarımı 14 m2 - Mobilya Mutfak tasarımı 14 m2 - Mobilya Mutfak tasarımı 14 m2 - Mobilya

Aydınlatma

Parlak aydınlatmanın varlığının, herhangi bir odanın alanını görsel olarak artırmanıza izin verdiği bilinmektedir. Modern bir mutfakta, yerleşik lambalar veya büyük koyu gölgeler kurabilirsiniz – bunların tümü yalnızca zevkinize ve iç mekanın genel konseptine bağlıdır. Odanın büyüklüğü, aydınlatmayı kullanarak onu bölgelere ayırmanıza izin verir..

Işık kaynaklarının işlevsel alanların her birinde olması gerektiğini unutmayın, ancak merkezi aydınlatma olmadan yapamazsınız (tavanda aynı anda birkaç aydınlatma armatürü bile olabilir).

Yiyeceklerin hazırlandığı çalışma yüzeylerinin üzerinde ışık en parlak olmalıdır. Mutfağın tasarımında, ışık akısını tüm mutfak alanına yaymaya yardımcı olan sarkıt lambalar en sık kullanılır..

Mutfak tasarımı 14 m2 - Aydınlatma Mutfak tasarımı 14 m2 - Aydınlatma

Mutfak tasarımı 14 m2 – Fotoğraf

14 m2 alana sahip bir mutfağı dekore etmek için daha fazla seçenek. fotoğraf seçimimizde görülebilir. Farklı tarzlarda özgün tasarımların açıklayıcı örneklerini topladık. İlham almak!

Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf Mutfak iç tasarımı 14 m2. - Fotoğraf