Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı (+65 fotoğraf)

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı (+65 fotoğraf)

Herhangi bir odanın yenilenmesini planlarken, duvarların dekorasyonuna dikkat edilir – sonuçta, gelecekte tüm durumun üzerine “çizildiği” bir tür tuval görevi görürler. Doğru kaplama malzemeleri seçimi, sahiplerini bir yıldan fazla memnun edecek güzel ve şık bir iç mekan yaratmanın anahtarıdır. Mutfağın duvar kaplamaları için kendi gereksinimleri vardır. Estetik göstergelere ek olarak, finişin nem direnci burada önemli bir rol oynar, kire ve sonraki temizliğe dayanma kabiliyeti. Mükemmel bir seçenek, yalnızca odanın koşullarına uymayan, aynı zamanda özgün bir tasarım oluşturmak için mükemmel bir seçim olan mutfak için yıkanabilir duvar kağıdıdır..

Yıkanabilir duvar kağıdının faydaları

Birisi mutfak için yıkanabilir duvar kağıdının geçmişin kalıntısı olduğunu iddia edebilir. Aslında, uzun yıllardır bir kaplama malzemesi olarak var olmuşlardır, ancak bu ürünlerin yelpazesinin sürekli genişlemesi nedeniyle üretim teknolojileri durmuyor: daha dayanıklı malzemeler, süper dayanıklı yüzeyler ortaya çıkıyor ve elbette tasarım iyileştiriliyor. Bugün, yıkanabilir duvar kağıtları, diğer kaplama türlerine göre şüphesiz avantajlarını vurgulayan birçok olumlu özelliğe sahiptir, yani:

– Rahat bir ev ortamı yaratma yeteneği;

– Uygun kullanım ile dayanıklılık;

– Çok çeşitli renk, doku, sanatsal çözümler, bunları herhangi bir tasarım stiline uygulamayı, imar yapmayı, mekanın boyutlarını görsel olarak değiştirmeyi mümkün kılar;

– Mutfağı, örneğin seramik karolar gibi diğer malzemelerden daha yıkanabilir duvar kağıdı ile dekore etmek çok daha kolaydır;

– Temizleme kolaylığı – zaman zaman nemli bir süngerle yüzeyi silmek yeterlidir;

– Kaplamayı yapıştırma ve sökme kolaylığı, farklı renk veya dokuda tuvaller seçerek kaplamayı değiştirmeyi kolaylaştırır.

Yıkanabilir mutfak duvar kağıdının önemli avantajlarından biri de demokratik fiyatıdır. Büyük bir ürün yelpazesinde, pahalı şaheser tuvalleri veya daha ucuz modelleri seçebilirsiniz, ancak daha az çekici estetik niteliklere sahip değildir..

Yıkanabilir Mutfak Duvar Kağıdı - Faydaları Yıkanabilir Mutfak Duvar Kağıdı - Faydaları

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı çeşitleri

Yıkanabilir duvar kağıdı çeşitleri hakkında konuşurken, sınıflandırmanın yapıldığı temelde iki ana faktör ayırt edilebilir – temel malzeme ve nem direnci.

Üretim malzemesine göre

Yıkanabilir duvar kağıdı seçiminde, yapıldıkları malzeme önemli bir rol oynar – kaplamanın fiyatı çoğunlukla buna bağlıdır. Piyasada çeşitli varyasyonlar bulabilirsiniz: basit kağıt duvar kağıtlarından ultra modern metalize veya sıvı duvar kağıtlarına. Belirli resimler lehine bir seçim yapmayı kolaylaştırmak için, her birinin özelliklerini göz önünde bulundurun:

1. Kağıt duvar kağıdı. En basit ve en ucuz seçenek, ancak aynı zamanda en kısa ömürlü. Bu tür duvar kağıtları, mutfakta yalnızca geçici olarak yapıştırılabilir, çünkü kullanılamaz hale gelmeden önce kesinlikle yanmaya veya sıkılmaya zamanları olmayacaktır. Mutfağın çalışma alanından uzakta bulunan duvarların ayrı bölümlerini dekore edebilirler..

2. Vinil duvar kağıdı. Vinil bazlı tuvaller uzun zamandır bilinmektedir ve popülerliklerini kaybetmezler. Üretimde çeşitli tiplerde sunulurlar: köpüklü, düz ve dokumasız. İlk iki tip, temizliği önemli ölçüde karmaşıklaştırabilecek tuhaf bir rahatlamaya sahiptir ve üçüncüsü tam da ihtiyacınız olan şeydir. Duvar kağıdının temizlenmesi kolaydır, mikro ikliminin özelliklerini dikkate alarak mutfak için gerekli tüm özelliklere sahiptir..

3. Akrilik duvar kağıdı. Çok uzun zaman önce piyasada ortaya çıkmadı, yıkanabilir akrilik duvar kağıtları, daha küçük bir kumaş kalınlığına sahip olmalarına ve biraz daha kötü yıkanmalarına rağmen, popülerlikteki vinil duvar kağıtlarının gerisinde kalmıyor. Bazı üreticiler, akriliğin avantajlarından birini, odadaki atmosferi normalleştiren “nefes alma” kabiliyeti olarak adlandırır, ancak yeterli havalandırmanın olduğu bir mutfak için bu özellik her zaman bir öncelik değildir..

4. Cam elyafı. Bu tür bir kaplama gerçekten çevre dostu olarak adlandırılabilir ve kalite ve pratik göstergeler açısından önceki duvar kağıdı türlerinden çok daha iyidir. Fiberglas malzeme yangın sırasında yanmaz ve iyi yıkanır, ancak ucuz da değildir..

5. Metalik duvar kağıdı. Metal içeren kanvaslar gerçekten çarpıcı, şık ve akılda kalıcı bir görünüme sahiptir. Uzun süre hizmet verebilirler, estetik üstünlüklerini kaybetmezler. Yüzey malzemesi alüminyum folyodan oluşur ve temizlenmesi kolaydır.

6. Sıvı duvar kağıdı. Duvar kağıdı olarak adlandırılması zor olan tamamen yeni bir kaplama malzemesi türü, ancak bileşimin selüloz içermesi nedeniyle bu kategoriye aittir. Aslında su ile inceltilerek duvarlara uygulanan serbest akışlı bir karışımdır. Sıvı duvar kağıdının avantajı, orijinal malzemeye, kaplamanın görünümünü kökten değiştiren çeşitli katkı maddeleri (kırıntılar, boncuklar vb.) Ekleme yeteneğidir. Duvar kağıdı bir macun çözümü gibidir, bu nedenle son kaplama, dikişleri veya derzleri olmayan güzel, pürüzsüz bir yüzey olacaktır. Satın alırken, tüm sıvı duvar kağıtlarının neme dayanıklı olmadığını, bazılarının nemden tamamen korktuğunu dikkate almalısınız..

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı çeşitleri - İmalat malzemesine göre Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı çeşitleri - İmalat malzemesine göre Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı çeşitleri - İmalat malzemesine göre

Nem direnci ve tükenmişlik seviyesine bağlı olarak

Yıkanabilir mutfak duvar kağıdı için nem direncinin göstergesi en önemli özelliktir, çünkü bu kaplama malzemesi yalnızca odanın mikro ikliminin tüm özelliklerine değil, aynı zamanda sık ıslak temizlemeye de tabi olacaktır. Duvar kağıdının yüksek nem koşullarına ne kadar dayanıklı olduğunu öğrenmek için üreticiler tarafından ambalaj üzerine yerleştirilen işaretlere dikkat etmeniz gerekir. Aşağıdaki bilgileri içerir:

Dalgalı bir çizgi, bu kanvasın neme çok dayanıklı olmadığını ve çok dikkatli ve seyrek olarak yıkanması gerektiğini gösterecektir. Bu en ucuz seçenektir;

İki sarma hattı – agresif olmayan ürünlerle fırça kullanmadan temizlemeye dayanabilen daha dayanıklı bir malzeme;

Üç dalga – bol neme karşı en dayanıklı olarak tanınan süper yıkama. Duvar kağıdının yüzeyleri, çeşitli deterjanlar kullanılarak nemli bir bezle korkmadan yıkanabilir;

İşaretlemede fırçalı bir dalganın varlığı, kanvasın süper güçlü bir tabana sahip olduğu ve sert bir fırça ile bile temizlenmesine izin verildiği anlamına gelir. Mutfağın duvarlarında temizlik sırasında gözden kaçan kurumuş yağ damlalarını sıklıkla görebilirsiniz ve böyle bir duvar kağıdınız varsa kolayca temizlenebilir..

En yüksek sınıf, bir fırça ve üç dalgalı çizgi ile yıkanabilir duvar kağıdıdır. Satışta, bu tür ürünler oldukça nadirdir, çünkü oldukça yüksek bir maliyete sahiptirler, bu da talebi ve dolayısıyla üretim ölçeğini önemli ölçüde azaltır..

Yıkanabilir bir duvar kağıdı seçerken, tuvalin ışık haslığı – resmin solması ve orijinal görünümünü kaybetmesi için geçen süre – küçük bir önem taşımaz. Aşağıdaki etiketleme tablosunda, duvar kağıdı türlerini tanıyabilir ve ardından satın aldıktan sonra ruloda belirtilen rakamı karşılaştırabilirsiniz..

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı çeşitleri - Nem direnci ve tükenmişlik seviyesine bağlı olarak Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı çeşitleri - Nem direnci ve tükenmişlik seviyesine bağlı olarak Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı çeşitleri - Nem direnci ve tükenmişlik seviyesine bağlı olarak

Yıkanabilir duvar kağıdı ile mutfağı dekore etmek için fikirler

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı seçmenin teknik nüanslarını göz önünde bulundurarak, tasarıma özel dikkat gösterilmelidir – sonuçta, günümüz pazarı, aralarında en uygun seçeneği seçmenin oldukça zor olduğu çok çeşitlidir..

Duvar kağıdının rengini seçerken, soğuk tonların alanı görsel olarak artırabileceğini ve sıcak olanları – azaltabileceğini dikkate almanız gerekir; bej palet bir klasikti ve öyle kalıyor. Çevreyi çeşitli doku ve renklerle aşırı yüklemeyin – bitiş mobilya ile uyumlu olmalıdır. Nötr bir paletin duvarlarının arka planına karşı, kulaklık parlak renklerde muhteşem görünecek. Duvar kağıdına odaklanmaya karar verirseniz, mobilyaların daha sakin renklerde seçilmesi gerekecektir..

Çizimler ve desenlerle yıkanabilir duvar kağıdı, odayı önemli ölçüde dekore etmeye ve dönüştürmeye yardımcı olurken, elemanların boyutu da odanın boyutlarına bağlıdır. Burada odanın tarzına uygun doğru deseni seçmek önemlidir. Provence mutfağı için, klasik bir iç mekan için küçük bir çiçek baskılı duvar kağıdı uygundur – kafes veya desenlerle. Küçük bir mutfak için, küçük bir desen karakteristiktir ve büyük olan için – daha büyük. Baskı uygulamayacak, ancak atmosfere ek konfor notları getirecek hafif tek renkli süslemeleri tercih etmeye değer..

Yıkanabilir çizgili duvar kağıdı, mutfak alanının geometrisini ayarlamanıza yardımcı olacaktır. Yatay çizgiler alanı genişletir ve dikey çizgiler duvarların yüksekliğini “yükseltir”.

Boyanabilir duvar kağıdı

Boyama için duvar kağıdı genellikle karlı bir çözümdür. Avantajları, herhangi bir zamanda yeni iç mekan için sıkıcı veya uygun olmayan bir rengi, işleri sökmeden kolayca değiştirebilmeniz gerçeğinde yatmaktadır. Ayrıca, yüksek kaliteli duvar kağıdı (örneğin, dokunmamış duvar kağıdı), yapıya zarar vermeden yaklaşık on beş yeniden boyamaya dayanabilir. Çoğu zaman, modern tuvaller, homojenliklerini canlandıran, duvar kusurlarını maskeleyen ve dekoratif sıva kaplamaya benzeyen kabartmalı yüzeylere sahiptir..

Yıkanabilir Duvar Kağıdı Mutfak Fikirleri - Boyanabilir Duvar Kağıdı Yıkanabilir Duvar Kağıdı Mutfak Fikirleri - Boyanabilir Duvar Kağıdı

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı

Yıkanabilir duvar resimleri, mutfağın iç kısmına muhteşem bir ektir. Kural olarak, çalışma yüzeylerinden uzakta, yemek alanının yanındaki duvara yerleştirilirler. Görüntülerin teması, sahiplerinin kişisel tercihlerinden kaynaklanmaktadır, ancak manzaralar, natürmortlar, antik kentlerin çizimleri daha yaygındır. Küçük bir mutfak için, görsel olarak “kenara taşıyabilecekleri” ve alanı genişletebilecekleri için tüm duvar için bir fotoğraf duvar kağıdı seçmek daha iyidir ve 3D görüntüler yalnızca büyük odalar için iyidir.

Yıkanabilir Mutfak Duvar Kağıdı Fikirleri - Yıkanabilir Mutfak Duvar Kağıdı Yıkanabilir Mutfak Duvar Kağıdı Fikirleri - Yıkanabilir Mutfak Duvar Kağıdı

taklit duvar kağıdı

Doğal malzemeleri taklit eden mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı: taş, ahşap, popülerlik kazanıyor. Tuğla işlemeli tuvaller özellikle beyaz ve gri tonlarda harika görünüyor. Geniş bir mutfakta, daha koyu tuğla tonları kullanabilirsiniz (bu tür bir kaplama, beton ve tuğla duvarların tercih edildiği, yaygın bir Amerikan çatı katı tarzı ile iç mekanlara geldi). Doğal malzemeleri taklit eden duvar kağıdı, genellikle diğer kaplama türleriyle mükemmel bir şekilde birleşerek tek tek duvarları süsler..

Yıkanabilir Duvar Kağıdı Mutfak Fikirleri - İmitasyon Duvar Kağıdı Yıkanabilir Duvar Kağıdı Mutfak Fikirleri - İmitasyon Duvar Kağıdı

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı – fotoğraf

Sonuç olarak, okuyucumuzu yıkanabilir duvar kağıdı ile mutfak içlerinin en iyi fotoğraflarını toplamaya çalıştığımız galeriyi ziyaret etmeye davet ediyoruz. Çeşitli tasarım çözümleri, kendi iç tasarım seçeneklerinizi kesinlikle şaşırtacak ve ilham verecektir. Mutlu seyirler!

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı - fotoğraf

Published
Categorized as Mutfak