İskandinav mutfağında beyaz oval masa

İskandinav tarzında mutfakta beyaz oval masa

Oval mutfak masaları, mutfak alanını dekore etmek için yeni fikirler ve olanaklar arayanlar için şık, pratik ve ucuz bir çözümdür. Oval masa seçiminin özelliklerini ve çeşitlerini düşünün. Dairemizdeki mobilyalar, zevklerimizi ve alışkanlıklarımızı gizlice tüm dünyaya iletmekte, eğilimlerimizi ve arzularımızı vurgulamaktadır ve oval mutfak masaları bunu mükemmel bir şekilde yapmaktadır. Büyük olasılıkla herhangi bir modern insanın içsel özlemi olan keskin köşelerden kurtulma fırsatı sağlarlar..

İskandinav mutfağının iç kısmındaki oval masa

İskandinav mutfağının iç kısmındaki oval masa

Tek ayak üzerinde parlak kaplamalı beyaz oval masa

Tek ayak üzerinde parlak kaplamalı beyaz oval masa

Mutfağın iç kısmında ahşap oval masa

Mutfağın iç kısmında ahşap oval masa

Oval ve yuvarlak masaların faydaları

 • Köşelerin olmaması, bu elemanların küçük mutfaklarda ve küçük çocukların olduğu evlerde, ayrıca çok sayıda insanın toplandığı odalarda kullanılmasına izin verir..
 • Yuvarlak masa üstü – evde her zaman zarif ve çekici görünecek özgün bir iç mekan yaratma yeteneği.

Yuvarlak tablalı siyah oval mutfak masası

Yuvarlak tablalı siyah oval mutfak masası

 • Masadaki tüm yemekler merkeze kaydırıldığından ve her aile üyesine eşit mesafede olduğundan yemek sırasında herhangi bir rahatsızlık yoktur..
 • Psikolojik yönü, yuvarlak yüzeylerin iletişimde rahatlık yaratmak için tasarlandığını gösterir..

Masada köşelerin olmaması, mutfağın tasarımında avantajlı bir şekilde dövülebilir.

Masada köşelerin olmaması, mutfağın tasarımında avantajlı bir şekilde dövülebilir.

 • Pazar çok çeşitli dekorasyonlar ve malzemeler sunar, bu nedenle herhangi bir iç stile uyan uygun seçeneği bulmak zor olmayacaktır..
 • Tablonun belirli temas noktalarına karşı hiçbir yükümlülüğü yoktur, yani “kendi hayatını yaşadığı” ve belirli yüzeylere sıkıca bitişik olmaması gerektiği ortaya çıktı..
 • Bu şekle sahip bir ürün, mutfakta çok sayıda misafiri kolayca ağırlamanıza izin verirken, odanın boş alanı etkilenmeyecektir..

Fotoğrafları çok çeşitli sunulan mutfak için oval masalar, bir odayı yeni bir şeyle dekore etme ve içinde özgünlük notları oluşturma fırsatıdır..

Eşyalar için raflı yemek masası ve mutfakta oturma alanı

Eşyalar için raflı yemek masası ve mutfakta oturma alanı

Kullanılan malzemeler

Yuvarlak ve oval mutfak masaları artık çok çeşitli olarak sunuluyor ve geleneksel olarak çeşitli malzemelerden yapılıyor. Piyasadaki en popüler ve talep edilen seçenekleri düşünün..

Beyaz masa üstü

Mermer tablalı beyaz yan sehpa

Bardak

Malzeme kokuları ememez ve dış ortamlara karşı direnci pratiklik ve uzun kullanım ömrü sağlar. Dezavantajı, bu mobilya elemanının iki kez bakımına ihtiyaç duyulmasıdır, çünkü yağ ve diğer ürünlerden oluşan lekeler çok belirgin olacaktır. Ancak bu faktörler yemek yemek isteyen ve mutfağın ahengi ve estetik görüntüsünün tadını çıkarmak isteyenleri engellemiyor. Oval cam masa mutfakta harika görünüyor ve ayrıca alanı görsel olarak genişletiyor..

İki ayaklı şeffaf cam oval masa

İki ayaklı şeffaf cam oval masa

Odun

Ahşap mutfak masaları ve sandalyeleri çoğunlukla kayın veya meşe ağacından yapılır. Sunulan seçeneklerden herhangi biri, kendiniz için seçtiğiniz iç stilden bağımsız olarak çekici bir kazan-kazan görünümüne sahip olacaktır. Kullanımda, doğal ahşaptan yapılmış masaların herhangi bir kısıtlaması yoktur, sırasıyla yapıların imalatında aşınmaya karşı düşük direnç olan tek dezavantajı dışında, ahşabın geleneksel olarak koruyucu bileşiklerle kaplanması gerekir. Bu tür ürünler ucuz değildir, ancak yüksek fiyat, pratiklik ve zarafet severleri durdurmaz..

Beyaz bir mutfakta ahşap oval masa

Beyaz bir mutfakta ahşap oval masa

ShDSP / MDF

Pratikliği ve özgünlüğü ile ünlü olan yaygın bir malzemedir. Nispeten ucuzdur ve yüksek kaliteli işlemeye tabi olan sunta tezgahının doğal ahşaptan ayırt edilmesi zordur..

Sunta masası - mutfakta pratik ve ucuz bir seçenek

Sunta masası – mutfakta pratik ve ucuz bir seçenek

Lamine sunta / MDF

Malzemenin ana avantajı, düşük maliyeti ve çok çeşitli renk tasarımları ve çözümleridir. Masa tablası söz konusu malzemeden yapılmışsa, mobilyaların genel tasarımını bozmayan destekler veya masa örtüsü ile korunmalıdır. MDF malzeme, mukavemet ve dayanıklılık göstergeleri açısından liderdir, bu nedenle lamine suntadan daha pahalıdır..

Provence tarzı mutfakta beyaz lamine masa

Provence tarzı mutfakta beyaz lamine masa

Taş

Doğal ve yapay taş kullanılmıştır. İlk ürün orijinal ve estetik açıdan hoş görünüyor, ancak yüksek maliyeti birçok ev ve daire sahibinin fikirlerinin uygulanması için ciddi bir sınırlama. Bu nedenle, iyi bir alternatif, doğal taştan daha hafif, maliyeti daha ucuz, hizmet ömrü açısından daha pratik olan bir masa ve yapay bir taştır..

Dekoratif taşlı beyaz masa üstü - zarif ve pahalı görünüyor

Dekoratif taşlı beyaz masa üstü – zarif ve pahalı görünüyor

Mutfak için oval bir masa almaya karar verirseniz, dikkat etmeniz gereken ilk şey, maliyetinin ve üretim malzemesinin mevcudiyetidir. Ürünler için modern pazar, üretimde diğer bazı malzemelerin kullanımını içerir..

Renk ve model seçimi

Mutfaktaki oval bir masa, diğer mobilyalarla uyumlu görünmek için temel bir gereksinimi karşılamalıdır. Onlarla stil, renk şemasıyla eşleşmelidir. Önemli olan masa ayaklarının yapıldığı tasarımdır, çünkü mobilyaların genel görünümü ve mutfağın içi kalitesine ve tarzına bağlıdır. Mutfak klasik bir tarzda yapılırsa, içine “korkuluklar” üzerine bir masa koymak ve tasarımda kavisli ayaklar kullanmak uygundur. Son tasarımlar rattan veya ferforje olabilir.

Klasik bir mutfakta oymalı ayaklı ve taş üstlü oval masa

Klasik bir mutfakta oymalı ayaklı ve taş üstlü oval masa

Metal veya ahşap basit ayaklı yuvarlak masa, modern bir tarzda yapılmış mutfağın iç kısmına mükemmel uyum sağlar. Geleneksel bir yuvarlak masanın bacak sayısı 1 ila 4 parçadır, en uygun seçenek bir büyük destek kullanmaktır, çünkü tüm aile üyeleri aynı anda masaya oturabilir ve masadan çıkabilir. hangi yemek daha basit ve daha rahat olacak.

Mutfak için oval sürgülü masa, bir masa örtüsü ile süslemek için oluşturulmuş bir iç unsurdur. Dekorasyon için tekstil elemanlarının sayısı yalnızca hayal gücünüzle sınırlıdır, ancak tipik mutfaklarda “ne kadar çok o kadar iyi” ilkesi aktif olarak kullanılır. Masa örtüleri farklı mevsimler için her gün törensel olabilir. Ton çeşitliliği sayesinde mutfağınız monotonluktan “sıkılmayacaktır” ve her zaman farklı bir görünüme sahip olabilecektir..

Klasik bir iç mekanda uzatılabilir oval ahşap masa

Klasik bir iç mekanda uzatılabilir oval ahşap masa

Yuvarlak ve oval masa kapasitesi

Oda dikdörtgen bir şekle sahipse, oval masa kolayca içine sığacak ve özel çekicilik notları yaratacaktır. Dikdörtgen bir mutfak için oval bir masa, uygun işlevselliğe sahip kompakt ve pratik bir çözümdür. Küçük bir mobilya yapımı modeli bile yaklaşık 5-6 kişiye sığabilir. Klasik bir masa modeli için biraz daha fazla boş alan gerekecek, ancak aynı zamanda çok fazla insanı değil, daha azını (3-4 kişi) barındıracak. 100 cm çapındaki bir masaya 5 kişi, 150 cm uzunluğundaki bir birimde 9 kişi rahatlıkla oturabilir..

Mermer tablalı ve venge ahşap ayaklı oval masa

Mermer tablalı ve venge ahşap ayaklı oval masa

Küçük bir mutfak masası: ne kadar alakalı

Küçük bir mutfak odası için oval bir masa en ideal seçenektir ve eğer mutfak için oval bir katlanır masa ise, pratikliği hakkında endişelenmenize gerek yok: sadece vazgeçilmez bir mobilya parçası olmayacak, ancak 6-8 kişiyi rahatlıkla sığdırır, bu da çok rahattır. Aileniz büyükse ve mutfak küçükse, oval bir mobilya parçası lehine seçim açıktır: kullanmanın sonucu herhangi bir beklentiyi kolayca aşabilir..

Küçük beyaz bir mutfağın iç kısmındaki oval masa

Küçük beyaz bir mutfağın iç kısmındaki oval masa

Psikoloji faktörleri

Mutfak, bir kadının zamanının önemli bir bölümünü geçirdiği yerdir. Buna ek olarak, bu, tüm aile üyelerinin rahatladığı, akşam yemeği veya öğle yemeğinin tadını çıkardığı, misafir kabul ettiği, mevcut yaşamlarından olayları paylaştığı bir odadır, bu nedenle dekorasyonu tasarlarken psikolojik faktöre özel önem verilir. Köşeleri olmayan küçük masalar, akışkanlığı ve uygun havayı kolayca iletebilir. Psikologlara göre, iç mekanda düz çizgilerin kullanılması, yatıştırmayı gerektirir..

Köşelerin olmaması ve beyaz renk şeması, mutfağı özellikle rahat kılıyor.

Köşelerin olmaması ve beyaz renk şeması, mutfağı özellikle rahat kılıyor.

Yukarıdaki faktörlerden dolayı, yuvarlak veya oval tablalı masaların özel kullanım endikasyonları vardır..

 • Patlayıcı bir karaktere ve tepkisel bir psişeye sahip kişiler;
 • Birçok teknik yeniliğin bulunduğu iç mekanda;
 • Ailede küçük çocuklar veya engelli yetişkinler varsa.

Bilmek önemlidir: keskin açıların yaralanmaya neden olduğu gerçeği açık ve tartışılmazdır, ancak gerçekte durum “kelimelerden” daha ciddidir, çünkü başarısız bir şekilde düşerseniz tapınağınıza, gözlerinize veya diğerlerine zarar verebilirsiniz. vücudun kısımları.

Yani mutfak için oval yemek masaları, rafine, tarifsiz bir atmosfer ile kendinizi ve sevdiklerinizi memnun etmek ve harika bir ruh hali yaratmak için bir fırsattır..

Klasik bir mutfağın iç kısmındaki oval ahşap masa

Klasik bir mutfağın iç kısmındaki oval ahşap masa

Tek ayak üzerinde masa seçimi

Pratik ve işlevsel çözümler konusunda uzmansanız, bu tasarım varyasyonu ihtiyacınız olan şeydir. Gerçek şu ki, bir masa satın alırken herkes seçim problemleriyle karşı karşıya kalıyor. Hangi seçenek en ideal şekilde iç mekana sığacak, genel bir atmosfer yaratacak? İyi bir masanın kaç ayağı olmalı? Profesyonellerin görüşlerini dikkate alırsak, birkaç değerli öneriyi vurgulayabiliriz..

Tek ayak üzerinde beyaz oval masa

Tek ayak üzerinde beyaz oval masa

Odadaki en dar yeri düşünürsek, tezgahın dış alanı diğer nesnelerden yaklaşık 60 cm girintili olmalıdır.Masada oturan kişinin ortalama vücut ağırlığı varsa, bu, serbest çalışma ile sorunları ortadan kaldıracaktır. mobilya parçasına yaklaşım.

Bir masa ve onun boyutsal parametreleri seçilirken, üzerinde oturan kişilerin “pasifliği” dikkate alınır. Konukların ve aile üyelerinin masada ne sıklıkta toplandığı gibi diğer faktörlere de dikkat edilir. Gürültülü ziyafetler yoksa, 80 * 1.45 eksenleri boyunca model mükemmel bir seçenektir..

Mutfağın kendisinin parametrelerini düşünün. Eğer sıkışık ise büyük boy masa modellerinden uzak durmalısınız çünkü bu durum mobilyaların çalışmasında sıkıntı yaratacaktır..

Salon mutfağında bulunan oval bir masa, yemek ve oturma alanını birbirinden ayırıyor.

Salon mutfağında bulunan oval bir masa, yemek ve oturma alanını birbirinden ayırıyor.

Bu nedenle, mutfakta tek ayak üzerinde oval masalar, mutfakta kalmanızı rahat hale getirebilecek kanıtlanmış seçenekler ve arkadaşlarla toplantılar – mümkün olduğunca keyifli..

Mutfak için oval masalar: dekorasyon

 • Nötr tasarımlı şeffaf bir masa tablası, kaliteli camdan yapılmış şeffaf elemanlar çok yönlü olduğu için herhangi bir tasarım öğesiyle mükemmel uyumluluğa sahip olacaktır..

Şeffaf bir üst ile beyaz bir bacak üzerinde oval masa

Şeffaf bir üst ile beyaz bir bacak üzerinde oval masa

 • Masanın üzerinde çizimler ve desenler varsa, bu gerçek, stil yönelimine ve uyumluluğuna kesinlikle uymanızı zorunlu kılar, bu nüansı dikkate alın..
 • Geniş bir tartışma konusu olan ayak sayısı mobilya seçiminde önemli rol oynamaktadır..

Dört ayaklı oval ahşap masa - en sağlam seçenek

Dört ayaklı oval ahşap masa – en sağlam seçenek

Tek odalı dairelerin bazı sahipleri, tek ayak üzerinde mobilyaların pratikliğinden şüphe ediyor. Ancak bu bir kurgudan başka bir şey değildir, çünkü bu tür yapıların uygunluğu pratikte bu tür çözümleri kullanan birçok kişi tarafından onaylanmıştır. Ayrıca tüketici tarafında her türlü korkunun önüne geçebilmek için üreticiler mobilya tasarımlarını geliştirmek için girişimci adımlar atıyor. Bunu yapmak için, darbeye ve aşınmaya dayanıklı, son derece yüksek mukavemetli camlar kullanırlar..

Mutfak-oturma odasının iç kısmında oval dikdörtgen oval kül tablası

Mutfak-oturma odasının iç kısmında oval dikdörtgen oval kül tablası

Bu nedenle, mutfak için ucuz oval masalar satın almanız ve seçmeniz gerekiyorsa, danışmanların size hangi seçeneklerin sizin için doğru olduğunu söyleyeceği özel mağazalara başvurun. Modern üreticiler, mutfakta özel bir ruh hali yaratmanıza ve sahiplerin tasarım fikirlerini pratiklik ve işlevsellikten ödün vermeden gerçeğe dönüştürmenize olanak tanıyan çok çeşitli ilginç çözümler sunar..