Mutfak için duvar kağıdı rengi: 90 fotoğraf fikri

Uzun yıllardır insanlar evlerinin duvarlarını rahat ve sade bir atmosfer yaratan duvar kağıtları ile dekore ediyor. Tuvaller bugün hala geçerlidir, ancak önceki zamanların aksine, zaten çok çeşitli malzeme, renk ve dokulara sahiptirler. Mutfak alanını dekore etmek için, bir dereceye kadar alanı düzeltebilen, ferahlık, atmosfere tazelik veren, neşe, mükemmel iştah ve ilham veren kaplamanın renginin seçimine özel bir yaklaşım gereklidir. gerçek mutfak başyapıtları yaratmak için.

Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bugün, duvar kağıtları yelpazesi o kadar büyük ki, mutfağınız için en iyi seçeneği bulmak bazen oldukça zor. Hem odayı dekore edebilen, hem de odayı zenginleştiren, ek görsel alan kazandıran ve tersine odanın mevcut kusurlarını ağırlaştıran birçok faktörü hesaba katmak gerekir. Mutfağınızın tasarımını düşünürken aşağıdaki önemli noktaları göz önünde bulundurun:

– Duvar kağıdının soğuk ve açık tonları odanın alanını görsel olarak genişletecek ve sıcak ve parlak olanlar onu azaltacaktır;

– Büyük desenler duvarı yakınlaştırır ve küçük, zarif bir baskı – uzaklaşır;

– Yatay çizgili veya desenli duvar kağıdı, duvar panellerini daha geniş yapar, ancak aynı zamanda tavanı düşürür, dikey görüntüler ise tam tersi etkiye sahiptir. Çapraz çizgiler ve desenlere sahip duvarlar, odaya biraz dinamiklik kazandırarak özel görünüyor. Satın almadan önce mutfağınızın geometrisini değerlendirmeli ve buna göre bir seçim yapmalısınız..

Farklı tonlardaki duvar kağıtlarını kullanarak, mutfağın bireysel alanlarını göze çarpmayan bir şekilde belirleyebilir ve atmosferi daha çeşitli hale getirebilirsiniz. Bazen baskın bir renk seçerler ve lekeleri daha koyu veya daha açık tonlarından seçerler. Tasarım, kendi tarzında, mutfağın farklı duvarlarının duvar kağıdı ile renk ve desen açısından tamamen farklı görünüyor..

Mutfak için duvar kağıdı rengi - Seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir? Mutfak için duvar kağıdı rengi - Seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Mutfak için duvar kağıdı çeşitleri

Modern duvar kağıdının yapıldığı çok sayıda malzeme vardır. Bununla birlikte, yüksek nemi, kirliliği ve aşırı sıcaklıkları ile mutfağın mikro ikliminin özelliklerini dikkate almak gerekir. Bundan, yüksek ışık direncine sahip, neme dayanıklı, yıkanabilir duvar kağıdına ihtiyacınız olacağı sonucuna varıyoruz. Tüm bu parametreler üretici tarafından ambalaj üzerinde belirtilmiştir..

Mutfak için kağıt duvar kağıtları kategorik olarak uygun değildir, çünkü kısa bir süre için geçici olarak yapıştırmayacağınız sürece, yukarıdaki parametrelerin hiçbirine karşılık gelmezler. Ancak vinil, dokuma olmayan, akrilik ve fiberglas için dayanıklı onarımlara güvenle güvenebilirsiniz. Tasarımı daha ilginç hale getirecek özgün bir seçenek, benzersiz bir ev konforu yaratabilecek bambu veya mantar duvar kağıtları olacaktır. Mutfak işlemlerinin tüm zorluklarına dayanabilen en sürdürülebilir malzemeler arasındadırlar..

Mutfak için duvar kağıdı rengi - Duvar kağıdı türleri Mutfak için duvar kağıdı rengi - Duvar kağıdı türleri

Renk çözümleri

Kuşkusuz, mutfak için duvar kağıdının rengi kendi takdirinize göre seçilmelidir, çünkü her kişi bunu veya bu gölgeyi kendi yolunda algılar. Ancak, satın alırken mutfak odasının kardinal noktalara göre konumunu dikkate almanız gerektiğini söyleyen deneyimli tasarımcıların tavsiyelerini de dinlemeye değer. Örneğin, oldukça fazla güneş ışığının girdiği güneye bakan pencereli bir mutfağın soğuk gölgeler uygulanarak “soğutulması” gerekir. Pencereleri kuzeye bakan bir mutfağınız varsa, dekorasyonun sıcak tonlarıyla, özellikle duvar kağıdıyla “ısıtmanız” gerekir. Ayrıca, psikoloji açısından çiçeklerin kişisel tercihlerine ve özelliklerine güveniyoruz..

Mutfak için beyaz duvar kağıdı

Kar beyazı palet, odayı olabildiğince aydınlık ve ferah hale getirir. Temizlik ve düzeni simgeleyen Kohler, bu nedenle mutfak için idealdir. En büyük artısı, herhangi bir renk ve ton, doku ve desenle birleştirilmesidir, bu nedenle genellikle gökkuşağı paletinin temsilcileriyle birlikte kalır. Beyaz duvar kağıdının tek renkli bir versiyonu minimalist bir iç mekanda bulunabilir, ancak çoğu durumda duvarları “canlandıran” ve gerekli vurguları yerleştirmeye yardımcı olan çizimlerle tamamlanır. Duvar dekorasyonu, beyaz tuğlaları taklit eden duvar kağıdı veya gri lekelerin karışımıyla yapay taş ile modern görünüyor.

Mutfak için beyaz duvar kağıdı - Mutfak için duvar kağıdı rengi Mutfak için beyaz duvar kağıdı - Mutfak için duvar kağıdı rengi

Mutfak için mavi duvar kağıdı

Mutfaktaki mavi renk, herkesin karar veremeyeceği olağanüstü bir tasarımdır. Bununla birlikte, doğru tonu seçerseniz, sıcak renkler kullanarak, düzenlilik, güvenlik hissi veren rahatlatıcı bir ortam yaratabilirsiniz. Bu paletin iştahı azaltabileceğini de göz önünde bulundurmakta fayda var, bu yüzden figürünü takip edenler için ideal bir seçenek olabilir, ancak çocuklu ailelerin seçimine daha dikkat etmesi gerekiyor..

Duvarların üzerine gök mavisi duvar kağıdı veya bej, göze batmayan mavi desenli beyaz yapıştırabilirsiniz, ancak tasarımcılar, vurgulu bir duvarla süslemediğiniz sürece mutfak kutusunu tamamen zengin mavi renkte giydirmeyi önermezler. Odanın aydınlatmasını dikkate alarak bir uydu gölgesi seçmek gerekir – oda güneye bakıyorsa, komşular için soğuk bir ton seçmek daha iyidir ve kuzey tarafı için sıcak bir ton uygundur. Küçük bir oda için harika bir çözüm, uzayda görsel bir artışa katkıda bulunacak koyu çizgili mavi duvar kağıdı olacaktır..

Mavi Mutfak Duvar Kağıdı - Mutfak Duvar Kağıdı Rengi Mavi Mutfak Duvar Kağıdı - Mutfak Duvar Kağıdı Rengi Mavi Mutfak Duvar Kağıdı - Mutfak Duvar Kağıdı Rengi

Mutfak için yeşil duvar kağıdı

Mutfakta yeşil duvar kağıdı kullanımı her oda boyutuna uygun iyi bir çözümdür. Bu renk evrenseldir – mevcut herhangi bir stile mükemmel uyum sağlar, alanı ayarlayabileceğiniz yaklaşık yüz tonu vardır..

Ayrıca yeşil tonlarının kişinin psikolojik durumu üzerinde olumlu etkisi olduğu, iştahı iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Bitkisel palete baktığınızda gözleriniz dinleniyor ve harika doğal manzaralarla ilgili birçok çağrışım kafanızda oluşuyor. Bitki baskılı duvar kağıdı, küçük çiçekler doğal görünüyor. Böyle bir arka plana karşı, krem ​​rengi mobilyalar, beyaz tonların yanı sıra hem açık (huş, akçaağaç) hem de karanlık (ceviz, venge) ahşap yüzeyler iyi görünüyor..

Mutfak için yeşil duvar kağıdı - Mutfak için duvar kağıdı rengi Mutfak için yeşil duvar kağıdı - Mutfak için duvar kağıdı rengi

Mutfak için kırmızı duvar kağıdı

Modern tasarımda oldukça aşırı bir kırmızı renk, moda stillerle uyumlu bir şekilde birleşerek giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Neşelendirebilir, bir kişiye hayati enerji verebilir, verimliliği artırabilir.

Sabahları kırmızı duvar kağıdına sahip bir mutfak, ertesi gün için size bir canlılık artışı sağlayacaktır. Aynı zamanda, zengin bir kırmızı renk şeması kullanmak gerekli değildir, onu reddetmek veya küçük miktarlarda zarif bir baskı, ince şeritler şeklinde kullanmak daha da iyidir. Bordo veya pembe tonları tercih edilebilir.

Tasarım, duvar kağıdının kulaklığın modelini tekrarladığı ve uçağı uzaklaştırabilen ve böylece alanı genişletebilen tek renkli koyu kırmızı bir duvarın olduğu yerde güzel görünüyor. Kırmızı tonunun ahşapla iyi gitmediğini göz önünde bulundurmak gerekir, bu nedenle bir kulaklık seçerken beyaz, gri, siyah parlak cephelere yaslanmak daha iyidir..

Kırmızı Mutfak Duvar Kağıdı - Mutfak Duvar Kağıdı Rengi Kırmızı Mutfak Duvar Kağıdı - Mutfak Duvar Kağıdı Rengi

Mutfak için sarı duvar kağıdı

Harika güneşli palet her zaman göze hoş gelir ve neşeli ruh halinin notalarını getirir. Rengin birçok tonu vardır – soğuk limondan yaz karahindibasının parlak tonuna. Küçük bir oda için, zamanla huzursuzluğa neden olmayacak daha hafif bir aralık seçmelisiniz. Herhangi bir sarı tonu beyaz paleti yumuşatabilir ve sofistike desenlerin varlığı tasarımı daha hafif, daha havadar hale getirecektir..

Mutfak için sarı duvar kağıdı - Mutfak için duvar kağıdı rengi Mutfak için sarı duvar kağıdı - Mutfak için duvar kağıdı rengi

Mutfak için gri duvar kağıdı

Finişin gri tonları, bir kişinin zihinsel durumunu farklı şekillerde etkileyebilir. Örneğin, açık ve orta olanlar yatıştırıcıyken, koyu olanlar ilgisizliğe neden olabilir, bu nedenle büyük miktarlarda bulunmamalıdır – vurgu noktaları olarak uygulanabilir. İç mekanın kül tonu, atmosferi “soğutabileceği” için güneye bakan mutfaklar için idealdir. Hem klasik hem de ultramodern iç mekanlar için iyi bir çözüm olacaktır. Ayrıca diğer herhangi bir renk şeması ve doku ile kombinlenebilecek en pratik seçeneklerden biridir..

Gri Mutfak Duvar Kağıdı - Mutfak Duvar Kağıdı Rengi Gri Mutfak Duvar Kağıdı - Mutfak Duvar Kağıdı Rengi

İç stiller

Modern trendler, odaları, sahiplerinin kişisel tercihlerine, mizacına ve yaşam tarzına en çok uyan belirli bir tarzda dekore etme eğilimindedir. Bu durumda mutfak, yaşam alanının genel tasarımına da uygun olmalıdır. Duvar kağıdının rengi ve deseni seçimi, bir tarzda veya diğerinde kökten farklı olabilir..

Klasik tarzda mutfak için duvar kağıdı

Bej, gri, krem ​​gibi hafif yatıştırıcı tonlar burada uygundur. Sedef desenlerin gümüş ve altın kaplamaların parlaklığı, alçı kalıp dekoru ile bir araya gelmesi benzersiz bir atmosfer yaratacaktır..

Klasik tarzda mutfak için duvar kağıdı rengi

Provence tarzında mutfak için duvar kağıdı

Provence, tasarımın pastel tonları ile karakterize edilir – lavanta, mavi, yeşilimsi, açık pembe. Bitki baskıları, kuşların ve hayvanların orta boy görüntüleri, bir Fransız köyünün özel atmosferini yaratacaktır..

Provence tarzı duvar kağıdı rengi

Çatı katı tarzında mutfak için duvar kağıdı

Loft tarzı mutfak dekorasyonu, kasıtlı dekorasyon dikkatsizliği, malzemelerin pürüzlülüğü ile karakterizedir. Tuğla taklitli duvar kağıdı, çizim için siyah film tuvalleri ve grafiti burada harika görünecek.

Çatı katı tarzında mutfak için duvar kağıdı rengi

Minimalizm tarzında mutfak için duvar kağıdı

Laconic minimalizm, tercihen beyaz (gri) tonlarda tek renkli bir kaplama ile karakterize edilir. Tek renkli çizimler, ahşap veya cilalı taş taklidi de kabul edilebilir..

Minimalist mutfak duvar kağıdı rengi

Yüksek teknoloji mutfak duvar kağıdı

Bu ultra modern tarz, geniş odalar için tasarlanmıştır, özgünlüğü ve birçok beklenmedik çözümü ile şaşırtabilir. Geometrik desenlere sahip duvar kağıdı, 3D tuvaller yönü desteklemeye yardımcı olacak.

Yüksek teknoloji mutfak duvar kağıdı rengi

Mutfak için duvar kağıdı rengi – fotoğraflar ve fikirler

Galerimizde mutfak için güzel renkli duvar kağıtlarının daha fazla fotoğrafını göreceksiniz. Şık tasarımı sergilemek için burada birçok örnek var. Gelecekte kendi benzersiz tasarımınızı yaratmanıza yardımcı olacak en iyi renk kombinasyonları, belirli bir duvar tonu için mobilya seçme seçenekleri ile tanışacaksınız. Mutlu seyirler!

Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler Mutfak için duvar kağıdı rengi - fotoğraflar ve fikirler