Mutfak için bar tezgahları (+80 fotoğraf)

Sadece mutfak için bar tezgahları iç tasarımda giderek daha fazla popülerlik kazanmıyor: rahat, ferah, şık ve aynı zamanda yerden tasarruf etmeye yardımcı oluyorlar. Sadece tasarımı oda grubuna doğru bir şekilde sığdırmak için, bu tür mobilyaların konfigürasyonu, model yelpazesi ve diğer özellikleri hakkında bir fikriniz olması gerekir. Makalemizde daha fazlasını okuyun!

Nedir ve neden ihtiyaç duyulur?

Bir bar tezgahına, genellikle çalışma alanının bir uzantısı olan, destekler üzerinde yüksek bir masa üstü denir. Genellikle bar tabureleri ile gelir ve tüm topluluk rahatlatıcı, şık bir atmosfer yaratır..

Ancak dış estetiğe ek olarak, bar tezgahlarının onları diğer mobilya türlerinden olumlu şekilde ayıran bir takım avantajları da vardır. Normal masalardan farklı olarak, genellikle çanak çömlek ve diğer mutfak eşyaları için ekstra alan içerirler. Bulaşık makinesi veya elektrikli fırın gibi büyük cihazları bile rafa entegre edebilirsiniz. Küçük bir alanın sahipleri bu mülkü takdir edeceklerdir..

Ayrıca, tam donanımlı bir mutfak barı, yerden tasarruf sağlayan çok işlevli bir öğe olarak kabul edilir. Sadece yemek alanını değil, aynı zamanda çalışma alanını da içerebilir, depolama alanından bahsetmiyorum bile. Bu tür mobilyalara sahip bir mutfak modern görünüyor, birçok stile uyuyor, ancak daha sonraları..

Ancak, hemen mağazaya acele etmemelisiniz: önemli avantajlara rağmen, bu çözüm her mutfak için uygun değildir. İlk olarak, tezgahlar nadiren üçten fazla kişiyi ağırlayabilir ve büyük modeller, bir barın iç kısmına benzeyen geniş bir odada bile yersiz görünür..

İkincisi, yapının sağlamlığı nedeniyle, raf, örneğin gerekirse başka bir yere taşınabilen bir yemek masası gibi hareketlilikte farklılık göstermez..

bar mutfağı

Mutfak için bar tezgahı çeşitleri

Bar tezgahlarının avantajlarından yararlanmak için, farklı yerleşim planlarına sahip daire sahipleri, bugün birçok çeşidi var. Şekil, konum ve konfigürasyon bakımından farklılık gösterirler..

Ada barı

Mutfağın içi, çalışma alanıyla birleştirilebilen bu öğenin etrafına inşa edilmiştir. Büyük odalar için veya oturma odası ile birlikte uygundur. Bu tür çubuk sayaçları şekil bakımından farklılık gösterir: yarım daire biçimli, U veya L biçimli. Bütünlük etkisi yaratan, tek tarzda yapılmış mutfak takımının ayrı bir parçasıdır..

Ada bar tezgahı mutfak için Ada bar tezgahı mutfak için

Mobilya içine yerleştirilmiş bar tezgahı

Bar tezgahı, herhangi bir yönde devam ederken bir tezgahın veya başka bir elemanın parçasıdır. Yerleştirme için birçok seçenek vardır: bir mutfak adasının, bir çalışma alanının ve hatta bazen bir pencere pervazının parçası olarak.

İkinci tip, pencerenin yanındaki genellikle etkin olmayan alanı kullandığından küçük mutfaklar için idealdir. Artı, kahvaltı yaparken manzaranın tadını çıkarmayan?

Mobilyaya yerleştirilmiş mutfak için bar tezgahı Mobilyaya yerleştirilmiş mutfak için bar tezgahı

Bar karşı bölme

Mantıksal imar gerektiren açık plan stüdyo daireler için popüler bir çözüm. Bu durumda bar tezgahı, yemek için uygun bir yer sunarken mutfağı oturma odasından ayırabilir. Genellikle duvarın devamıdır ve ana mobilyalara paralel olarak bulunur..

Mutfak için bar tezgahı Mutfak için bar tezgahı

Seviye çubuğu sayacı

Bu, işyerinin üzerine, fazladan yer kaplamadan karşı taraftan kurulan dar bir platformdur. Tek tavsiye daha yüksek sandalyeler satın almak.

Mutfak için seviye bar tezgahı Mutfak için seviye bar tezgahı

Mini bar sayacı

Küçük bir mutfak için bir bar tezgahı seçerken, özlü bir pakete sahip küçük modellere dikkat etmek daha iyidir. Genellikle bunlar, bir metreden daha uzun olmayan ve ikiden fazla kişiyi ağırlayamayan bir tür çubuk “kanatlarıdır”. Ancak yalnız yaşayan birçok küçük işletme sahibi için bu oldukça yeterli olacaktır..

Mutfak için mini bar tezgahı

Bar tezgahı malzemeleri

Gerekli malzemenin seçimi sadece mutfak için bar tezgahının görünümüne değil, aynı zamanda özelliklerine, bakım yöntemine ve elbette maliyete de bağlıdır. En yaygın seçenekleri ele alalım.

Lamine sunta

Nispeten düşük bir fiyata en uygun fiyatlı türlerden biri. Aynı zamanda lamine sunta, çok çeşitli tasarım çözümleri, taş taklidi, ahşap veya sıra dışı baskılar sunar. Mutfak için önemli olan nemin dış etkilerine, yüksek sıcaklıklara karşı yüksek dirence sahiptir. Ancak düşük mukavemeti ve çevre dostu olması nedeniyle böyle bir model uzun süre hizmet etmeyecektir..

Lamine suntadan yapılmış mutfak için bar tezgahı

Akrilik

Bu malzemenin avantajı esnekliği ve esnekliğidir – kıvrımlar, çıkıntılar ve hatta kıvırcık elemanlarla farklı şekillerde mobilyalar oluşturmak için kullanılabilir. İlginç tasarım fikirlerinin uygun olduğu modern bir tarzda iç mekana mükemmel uyum sağlar. Fütüristik bir mutfak, akrilik tipik parlak, akışkan yüzey olmadan kesinlikle yapamaz..

Akrilik mutfak barı Akrilik mutfak barı

Doğal bir taş

Kendi içinde dekoratif bir bileşen olabilecek lüks, zengin bir dokuya sahiptir. Doğal taştan yapılmış mutfak için bar tezgahları, genellikle diğer mutfak mobilyalarıyla birlikte sipariş edilir, çünkü mekandaki malzemelerin “uyumsuzluğu” önemli bir rol oynar. Ancak bunun özel bakım gerektiren pahalı bir tür olduğu akılda tutulmalıdır..

Doğal taştan yapılmış mutfak için bar tezgahı Doğal taştan yapılmış mutfak için bar tezgahı

Bardak

Tabii ki, özel işlemlerden sonra bile diğer malzemelerle karşılaştırıldığında kırılgan kalan en pratik çözüm değil. Ayrıca, cam oldukça soğuk ve dokunuşa “misafirperver”. Ancak estetik iç mekanda önemli bir rol oynarsa, ürünlerin benzersiz görünümü tüm eksiklikleri etkisiz hale getirir. Şeffaf doku ve renklerin değişkenliği, böyle bir bar tezgahını mutfakta önemli bir unsur haline getirecektir. Diğer malzemelerle iyi birleşir.

Mutfak için cam bar tezgahı Mutfak için cam bar tezgahı

İç mekana nasıl sığar

Bar tezgahları modern bir mobilya türüdür, ancak bu, farklı iç tarzlara sığamayacakları anlamına gelmez. Ayrıca, genellikle iç mekanın bütünsel bir görüntüsünün oluşturulmasını kolaylaştıran bir mutfak seti ile birlikte gelirler..

Klasik tarzda mutfak için bar tezgahı

Klasikler, her bir eleman için, bir bar sayacının bile uyumlu bir şekilde girilebileceği evrensel kriterler ortaya koydu. Oymalı ekler, desenler ve özlü ekipman ile doğal malzemeler, tercihen ahşap kullanmak en iyisidir..

Bu tarzdaki bir raf standart, dikdörtgen bir şekle sahip olmalıdır. Ada modelinin tercih edilmesi tavsiye edilir, böyle bir çözüm için sadece mutfakta çok fazla alan olmalıdır. Ancak klasikler her zaman geniş alanları sever, bu yüzden bu an önceden dikkate alınmalıdır..

Klasik tarzda mutfak için bar tezgahı Klasik tarzda mutfak için bar tezgahı

Modern tarzda mutfak için bar tezgahı

İçeriği öncelikle işlevsel olan modern mutfakta durum farklıdır. Ana gereksinim, bar tezgahının, mantıksal devamı haline gelen alanın özelliklerini dikkate alması gerektiğidir..

Dekor, kıvırcık detaylar değil, malzeme, mat ve parlaklığın bir kombinasyonu, tüm olası varyantlarda sunulabilen bir şekil ve ayrıca bir renk şeması.

Modern bir tarzda mutfak için bar tezgahı Modern bir tarzda mutfak için bar tezgahı

Provence tarzında mutfak için bar tezgahı

Tarz, klasikle ortak özelliklere sahiptir, ancak tamamen farklı bir imaja sahiptir. Provence hafiflik, doğallık ve sadeliktir. Böyle bir mutfak için bar tezgahı doğal ahşaptan yapılmalı ve daha sonra beyaza boyanmalıdır. Ancak, pastel ölçekten herhangi bir ton burada organik görünecektir..

Fark edilir zaman ve tarih katmanlarına sahip antikaların tercih edilmesi önerilir. Ancak bu etki için mobilyaları yapay olarak yaşlandırabilirsiniz – böyle bir çözüm doğru atmosferi yaratmaya yardımcı olacaktır..

Provence tarzında mutfak için bar tezgahı Provence tarzında mutfak için bar tezgahı

Minimalizm tarzında mutfak için bar tezgahı

Minimalizm ile her şey basittir – özlü renkler, şekiller, çizgiler, dekoratif unsurların eksikliği. Geometri böyle bir iç mekanda büyük bir rol oynar, bu nedenle bar tezgahı bile güzelliği diğer unsurlarla birlikte ortaya çıkan dikdörtgen bir malzeme parçasına benziyor..

Minimalizm tarzında mutfak için bar tezgahı Minimalizm tarzında mutfak için bar tezgahı

Çatı katı tarzı bir mutfak için bar tezgahı

Bar tezgahı, böyle bir mutfakta en doğal şekilde görünecektir. Çatı katı, bileşimi şaşırtıcı bir şekilde özel bir alanda rahat bir karakter kazanan endüstriyel veya kamusal alan detaylarının bir kombinasyonu ile karakterize edilir.Burada ahşap ve beton yüzeyler çok şık ve uygun görünüyor. Dokunun biraz ham bir görünüme sahip olması daha iyidir..

Çatı katı tarzı bir mutfak için bar tezgahı Çatı katı tarzı bir mutfak için bar tezgahı

Küçük bir mutfak için bar tezgahları

Herkes, herhangi bir modelin bar tezgahına kolayca sığabileceğiniz geniş dairelerin mutlu sahibi değildir. Ancak mutfağınızın benzersiz ve şık bir görünüm kazanacağı en uygun seçenekler var..

Tam teşekküllü bir bar tezgahını reddetmeniz gerekeceğini hemen not ediyoruz! Küçük bir mutfakta, bir duvarın veya diğer nesnelerin parçası olan 90 cm’ye kadar bir tezgahı yerleştirmek mümkün olacaktır..

Mutfak oturma odası ile birleştirilirse ada modeli satın alınabilir ve mobilya bir bölme rolü oynar. Paralel kulaklıklar arasında serbest hareket için yeterli boşluk olduğundan emin olun..

Mini raflar küçük alanlar için en iyi seçenektir. Gerçekten de, eksiksiz bir set olmadan bile, bar tezgahı daha az yer kapladığından sıradan yemek masalarından daha iyidir..

Pencere alanı boşsa, rafı pencere pervazına takabilirsiniz. İki seviyeli model, konforunuzu kaybetmeden birkaç bölgeyi birleştirmenize izin verecektir..

Küçük bir mutfak için bar tezgahları Küçük bir mutfak için bar tezgahları Küçük bir mutfak için bar tezgahları

Mutfak için bar tezgahı – fotoğraf

Bar tezgahlarının mutfak için çok yönlü ve şık bir seçenek olduğunu kanıtlamak için, çeşitli çözümleri açıkça gösterecek olan fotoğraf seçimimize aşina olmanızı öneririz. Mutlu seyirler!

Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf Mutfak için bar tezgahı - fotoğraf

Video: Bar tezgahı ile mutfak tasarımı