Doğal ahşaptan yapılmış parlak kırmızı bir büfe, iç mekanınızın en önemli özelliği olacak

Doğal ahşaptan yapılmış parlak kırmızı bir büfe, iç mekanınızın en önemli özelliği olacak

Büfe ya da büfe denilince akla hemen anneanne mutfağı gelir. Bu birimi miras alacak kadar şanslıysanız, atmayın. Aksine, tüm çevreleyen iç mekan bu mobilya parçasının etrafında oluşturulacaktır..

İç mekana mutfakta bir büfe kadar rahatlık ve sıcaklık verebilecek başka bir mobilya parçası hayal etmek zor. Ve bu sadece rahatlık düzeyi için geçerli değildir – aynı zamanda büyükannenin evi ile ilgili hoş anılar meselesidir..

Ancak bu, modern tarzlarda büfe ve büfe kullanımına engel değildir. Sonuçta, modanın gelişimi döngüseldir ve yaklaşık bir asır önce popülerliğini koruyan mobilyalar uzun bir aradan sonra bugün geri dönerek ev ve apartman sahiplerinin hayal güçlerini geliştirmelerine ve yaratıcı düşünmelerine olanak sağlamıştır..

Parlak renklerde bir büfe, aydınlık bir mutfağın içini yenileyecektir.

Parlak renklerde bir büfe, aydınlık bir mutfağın içini yenileyecektir.

Büfe, iç mekanın kullanışlı ve pratik bir unsurudur.

Büfe, iç mekanın kullanışlı ve pratik bir unsurudur.

Açık renklerde rahat mutfak-yemek odası

Açık renklerde rahat mutfak-yemek odası

Ülke tarzında dekore edilmiş özel bir evin rahat mutfağı

Ülke tarzında dekore edilmiş özel bir evin rahat mutfağı

Mutfak büfeleri nelerdir ve özellikleri nelerdir??

Bu özellik, ocağın sıcaklığını temsil eder ve farklı tarzlarda uygulanması için sayısız olasılık sunar. Bu, çanak çömlek ve çeşitli çatal bıçak takımları, tekstil ürünleri ve bazı yiyecek türlerini saklamak için kullanılan bir dolaptır. Bu mobilya sadece yemek odası veya mutfakta değil, aynı zamanda modern yaşam alanlarının yaşam alanlarında da kurulur..

Sovyet sonrası alanda, şeffaf camlarla donatılmış bir büfeye genellikle büfe denir. Bir mobilya parçasının geleneksel uygulaması hakkında konuşursak, mutfak büfesinin belirli bir tasarımı vardır:

 • alt kısmında ise farklı renk ve desenlerde çekmeceli veya kapaklı, dolap görünümünde özel bir geniş depolama sistemi bulunmaktadır. Bu detayları birleştirme imkanı var;

Doğal ahşap mobilyalar, iç mekanınızın klasik stilini vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Doğal ahşap mobilyalar, iç mekanınızın klasik stilini vurgulamaya yardımcı olacaktır.

 • açık tip raflar geleneksel olarak üst katmanda bulunur, menteşeli kapılarla donatılmış dolaplar yerleştirmek mümkündür, genellikle özel ekler şeklinde cam elemanlara sahiptir;
 • Sunulan iki öğe arasında genellikle, konuklar ve ev sahipleri için güzel nesnelerin görüntülenmesini mümkün kılmak için üst dolap yüzeyinin bir masa üstü veya özel bir düzlemin yerini alabildiği boş bir alan vardır..

on dört

Mutfak için bir büfe almaya karar verirseniz, tasarım seçimi tamamen size bağlı olacaktır..

Modern büfeler arasındaki temel fark nedir??

17. yüzyılın sonunda, bu nitelik tam olarak bu biçimle ayırt edildi ve yıllar içinde değişiklikler olmasına rağmen, bunlar önemsizdi. Modelin yaygın görünümü, estetik açıdan kullanışlı ve rasyonel olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle, bu iç dekorasyon yöntemi, minimalizm tarzında yapılmış olsa bile, alanı doldurabilir ve tüm iç kompozisyonun başı olabilir..

Modern varyasyonlarda, iddialı dekor ve dekoratif unsurlar nadiren kendini gösterir, ancak bunlar ülke tarzı, minimalizm, yüksek teknoloji, modern, eko tarzı için mükemmeldir..

Genellikle satışta, parçalara net tanımlamaların yapılmadığı modelleri bulabilirsiniz, bu durumda cephelerin uygulanması tek bir bileşende gerçekleştirilir. Üst kısmın en alta sıkı bir şekilde oturduğu ve boşluk bırakmadığı modeller de vardır..

Üreticilerin cam ekler üzerine odaklandığı ucuz mutfak dolapları bulabilirsiniz ve bitmiş ürün biraz sıradan bir vitrini andırıyor. Genel olarak, bu özelliğin birçok varyasyonu vardır ve tüm bolluk arasında kesinlikle neyi seveceğinizi seçebilirsiniz..

Bu ürünün boyutsal parametreleri ile ilgili herhangi bir standart veya kısıtlama yoktur. Her şey tavanlarınızın yüksekliğine ve kişisel isteklerinize bağlıdır. Tek kanatlı dar tasarımlardan çok sayıda kapılı geniş modellere kadar genişlikte birçok değişken özellik sunulmaktadır..

Doldurma kesinlikle herhangi biri olabilir – burada üreticiler doğru kararı verdiler ve kendilerine yaratıcı bir hayal gücü uçuşuna izin verdiler. Belirli bir görünüm kazandırmaya ve boş alandan tasarruf etmeye yardımcı olmak için çeşitli bölücüler ve diğer elemanlar takılabilir.

Kapalı tip bir köşe büfesi, eklektik iç mekanda organik görünüyor.

Kapalı tip bir köşe büfesi, eklektik iç mekanda organik görünüyor.

Mutfak büfesi kullanmanın faydaları

Ucuz bir mutfak büfesi satın alabilir ve kullanmanın tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz:

 • dekoratif bileşenli bir ürünün üretimi için çevre dostu malzemelerin kullanılması. En yaygın olarak kullanılanlar, asil ahşap çeşitlerinden yapılmış geleneksel “antika” büfe türleridir;

 • modern ürünlerin geniş kapasitesi, içlerine sadece çatal bıçak takımı ve mutfak eşyaları koymakla kalmaz, aynı zamanda dekoratif yemekler, ev tekstili için de depolama sağlar;
 • tasarımı herhangi bir iç tarzda kullanma ve mekana incelik ve benzeri görülmemiş güzellik verme imkanı. Aristokrat tarzı büfeler klasik resme mükemmel uyum sağlar, daha mütevazı seçenekler modern trendler için mükemmeldir.

on dört

Ürünler çok çeşitli olarak sunulmaktadır, bu nedenle tüm bu faydalar doğru seçim ile elde edilebilir..

Mutfakta büfe (büfe) kullanmanın dezavantajları

Önemli sayıda avantaja rağmen, bu tasarımın uygulanması sırasında karşılaşılan dezavantajlara dikkat etmeye değer:

 • büfenin bağımsız bir mobilya özelliği olması gerektiği için, uyumlu yerleşimi için ek alan gerekli olacaktır, bu nedenle, satışta mütevazı büyüklükte yapılar olmasına rağmen, mutfak ve oturma odalarında alanı yetersiz olan yerlerde yeri yoktur;
 • ürünlerin maliyeti oldukça yüksektir, özellikle özel teknolojiler kullanılarak doğal malzemelerden yapılmış birkaç kapı ve kanatlı yüksek kaliteli bir büfe satın almayı düşünüyorsanız.

Öte yandan, mutfak için köşe büfesi, tüm bu eksiklikleri gizleyecektir, çünkü bütçeye uygun ve küçük boyutludur, bu nedenle bu durumda olumsuz yönler hakkında konuşmaya gerek yoktur..

Mobilya çeşitleri

Konut binalarında kalmanın uzun tarihi boyunca, büfe birçok değişikliğe uğramayı başardı ve ortaya çıktığı gibi bunlar önemli. Bu, tüketici pazarında sunulan çeşitli niteliklerin ortaya çıkmasına izin verdi..

Klasik mutfakta geleneksel büfe tarzı

Klasik mutfakta geleneksel büfe tarzı

 1. Kapalı görünüm (kapılarla tutturulmuş rafların varlığını varsayar). Bu tür ürünler, sahiplerinin raflarında ne olduğunu görebileceğiniz küçük bir pencereye sahip olabilir ve kısmen.
 2. Yapının açık görünümleri, kapıların olmadığını varsayar, ancak üst kat ve alt kısım arasında açık bir masa tablası mevcut olabilir..
 3. Bugün popüler olan klasik tarzda bir büfe türüdür. Üç seviyenin varlığını ima eder – raflar, açık bir niş ve kapılar ile.

13

Online mağazadan mutfak için bir büfe satın alabilir ve doğru seçimi yapabilirsiniz. İyi bir tasarım, hostesin ihtiyaç duyduğu her şeyi içine yerleştirmesine ve muazzam bir estetik etki elde etmesine izin verecektir. Modern pazar birçok seçenek sunar ve herkes istediğini bulabilir ve seçebilir..

Eski tarz büfe, klasik bir iç mekanda harika görünüyor

Eski tarz büfe, klasik bir iç mekanda harika görünüyor

Üretim için malzeme çeşitleri

 • Doğal odun kütlesi (değerli türler). Bu tür hammadde, her zaman asil ve rafine görünümü ve uzun hizmet ömrü ile ünlü olmuştur. Çoğu zaman, ürünler oymalı tip cephe elemanlarına sahiptir. Ancak ahşap mutfak dolapları ucuz değildir. Dış etkenlerin etkisiyle şekil ve yapının değişeceği varsayılır ve malzemenin rengini kaybetmesi, kuruması veya şişmesi şaşırtıcı değildir. Ancak bugün bu malzeme, ürünlerin üretiminde liderdir ve işlenmesi için birçok seçenek vardır..

Aydınlık bir mutfakta böyle bir büfe olacak

Aydınlık bir mutfakta, böyle bir büfe, iç mekanın “vurgulaması” haline gelecektir.

 • Popüler ürünler sunta ve MDF gibi malzemelerdir. Bu hammaddelerden yapılan büfeler uygun fiyat segmentindedir ve bu malzemeleri işlemek için kullanılan birçok yöntem vardır. Bu yaklaşım, mobilyaların eskimiş gereçler gibi görünmesini ve çok sayıda ahşap türünün taklidi oluşturmasını sağlar. Bu yansımada, stil mümkün olduğunca sofistike ve çekici görünecek..

Mutfak için büfeler ve büfeler çoğunlukla ahşap elemanlardan yapılır, ancak metal ve plastik bileşimler de vardır..

Büfe ve farklı tarzlarda kullanımı

 • Klasik bir tarz için, oymalı cephelerle donatılmış doğal ahşap seçeneği idealdir. Odaya bir zarafet dokunuşu getirmenize, onu daha aristokrat ve sofistike hale getirmenize izin verecektir..

 • Beyaz, Provence’ın yanı sıra oymalı yüzey veya Fransız stiline özgü panjurların etkisi için idealdir. Kapı kolları gibi kullanılan donanımların tasarımında önemli bir rol oynar..

Büyükannenin büfesi, iç tasarımınızı benzersiz kılacak

Büyükannenin büfesi, iç tasarımınızı benzersiz kılacak

Modern bir tasarımda geniş bir büfe ile Fransız tarzında dekore edilmiş yemek odası

Modern bir tasarımda geniş bir büfe ile Fransız tarzında dekore edilmiş yemek odası

 • Ev sahiplerinin bireyselliği, ülke tarzında başarılı bir şekilde gösterilecektir. Böyle bir tasarım verniklenebilir, ancak dekorun görünümü tamamen basittir, burada oymalı elemanlar yoktur ve ürünün konfigürasyonu önemli sayıda raf ve dolap anlamına gelir..
 • Modern bir tasarımda stilistik için, MDF ve sunta malzemeden yapılmış büfeler kullanılır, yapılar mat bileşenlerle donatılır ve bol miktarda renk sunulur. Bu tarz iddialılık anlamına gelmez ve genel olarak işlevseldir..

Mutfak dolabı her tarza mükemmel uyum sağlayacak ve muhteşem, orijinal, sofistike görünecek..

Özetleme

Gereksinimlerinizi tam olarak karşılayan bir ürün seçmek için odanın tarzını dikkate almalı ve kendi zevkinize göre yönlendirilmelisiniz, ancak özel dikkat gerektiren birkaç nokta vardır: ürünün stili, boyut ve şekil özellikleri, malzeme , işlevsellik derecesi, dekoratif unsurların varlığı / yokluğu.

on dört

Bu özellikleri göz önünde bulundurun – ve kişisel istek ve tercihleri ​​dikkate alarak bir büfe seçin.