Güzel mutfaklar: İlham verecek 15 proje

Tasarımda güzellik kavramı görecelidir, çünkü herkesin iç mekan düzenlemesinde farklı zevk tercihleri ​​​​vardır. Birisi masif mobilyalar ve zarif lambalarla klasik stili severken, biri daireyi katı çizgiler ve metalik bir parlaklık ile modern bir tarzda dekore etmek ister. Mutfak hakkında konuşuyorsak, yönden bağımsız olarak, iç mekanın işlevselliğini, konforunu ve sunumunu birleştirmek önemlidir. Sizin için gerçek bir ilham kaynağı olacak birkaç orijinal mutfak projesi düşünün..

1. Ahşap dokulu mutfak-oturma odası

Bu proje, Moskovalı tasarımcı Yulia Atamanenko tarafından şu koşulu formüle eden müşteriler için geliştirildi: dekorda fazlalık yok ve klasik tarz yok. Sonuç, pahalı ve kaliteli görünen özlü bir mutfak-oturma odasıdır. Sahipler, dolaplar için kaplama malzemeleri ve panellerin seçiminde dikkate alınan ahşabı ve kaba doku bolluğunu sever..

Mutfak-oturma odasının tek alanı, bir bar tezgahı ve dekorasyon özellikleri yardımıyla birkaç fonksiyonel alana bölünmüştür. Tavanda ahşap duvar kağıdı, zeminde porselen taş kullanılmıştır..

Güzel mutfak fotoğrafları - Ahşap dokulu mutfak-oturma odası Güzel mutfak fotoğrafları - Ahşap dokulu mutfak-oturma odası Güzel mutfak fotoğrafları - Ahşap dokulu mutfak-oturma odası

2. Modern sanattan ilham alan mutfak

Bu mutfak Massachusetts’te bir adada bir sahil evinde yer almakta olup 17 metrekare alana sahiptir. Tasarımcı Carol Hunter, müşterinin çağdaş sanata, özellikle de Mondrian’ın çalışmalarına olan hayranlığına odaklanarak projeyi geliştirdi..

Mutfak cesur, orijinal renklere sahiptir. Soyutlamacılar tarafından yapılan resimler, tasarımcıya mobilya cephelerine özel bir şekilde renk blokları ve vurgular yerleştirme konusunda ilham verdi. Sıra dışı mobilyalar, yüzyıl ortası sahil evinin vintage tarzına mükemmel uyum sağlar. Mutfak adası, yemek alanının yerini alan ayrı bir ünite gibi görünüyor. Bunun nedeni, ev sahiplerinin büyük bir masada yemek yemekten hoşlanmamasıdır..

Güzel mutfak fotoğrafları - Modern sanattan ilham alan mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Modern sanattan ilham alan mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Modern sanattan ilham alan mutfak

3. Antik detaylara sahip yeni mutfak

Klasik oturma odası, kaliteli yüzeyler, cesur renkler ve çağdaş dekor ile hayat buldu. Projenin yazarları Tom Delaye ve Renan Marca’dır. Mobilya parçalarının seçimi, iç mekanı uygun hale getirmeye yardımcı oldu, ancak 19. yüzyılın sonundan gelen detayları korudu..

Tasarımcılar, renk paletine zengin mavi ekleyerek mutfağı ışıkla doldurmayı başardılar. Bu teknik, sıva ve çerçeveleri, zarif kornişleri ve pervazları vurgular. Mutfağı ve yemek alanını oturma odasından ayırmak için döşeme, sofistike bir retro desene sahip çimento esaslı karolardır. Bu çözümün yardımıyla bölme yapılarının kurulumunu bırakmak mümkün oldu. Grafik motifli tek renkli karolar, parlak mavi duvarlara ve nötr gri mobilyalara karşı harika görünüyor.

Güzel mutfak fotoğrafları - Eski detaylara sahip yeni mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Eski detaylara sahip yeni mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Eski detaylara sahip yeni mutfak

4. Modern Norveç ailesi için klasik

Tasarımcı Christine Fixone düzeni geliştirmek için çok zaman harcadı, ancak sonuç şaşırtıcı derecede temiz hatlara sahip rahat, davetkar ve özlü bir oda. Meşeden yapılmış zemin sakin grimsi bir tonda boyanmıştı. Mutfak, bir zamanlar Avrupa fabrikalarında yaygın olarak kullanılan eski lambalarla donatılmıştı. Bir duvar anahtarına bağlanırlar ve tezgahın üzerinde bir çalışma lambası görevi görürler. Tasarımcı, yemek alanını, alanın geri kalanına bakarken rahatlayabileceğiniz ve gevşeyebileceğiniz bir yer haline getirmeyi başardı..

Güzel mutfak fotoğrafları - Modern Norveç ailesi için Vintage Güzel mutfak fotoğrafları - Modern Norveç ailesi için Vintage Güzel mutfak fotoğrafları - Modern Norveç ailesi için Vintage

5. Eski evde “Kadırga”

Bu proje, profesyonel marangoz ve heykeltıraş Marian Neulant ve mimar Axel Van Axel tarafından geliştirildi. Birçok eğimli çizgi sayesinde, mutfağın bireysel mimari özelliklerini korurken alandan en iyi şekilde yararlanmak mümkün oldu. “Kadırga”, mekanın inanılmaz rasyonalitesi nedeniyle çalışan bir unvan haline geldi. Beyaz veya nötr renklerin alaka düzeyine rağmen, sahipleri renkli bir mavi renk tonu seçti. Mutfak panelleri plastik ve suntadan yapılmıştır, uçları meşe benzeri bir dokuya sahip bir malzeme ile kenarlanmıştır. Çalışma yüzeyi yavaş yavaş meşe kenarının varlığı nedeniyle oldukça büyük görünen sağlam bir çubuk tezgahına dönüşür. Tezgah, mutfak alanının ötesine uzanır ve lobide kahvaltı yapmak için uygun olan küçük bir masaya dönüşür..

Güzel mutfak fotoğrafı - eski evde Güzel mutfak fotoğrafı - eski evde Güzel mutfak fotoğrafı - eski evde

6. Provence’ta güzel yemekler

Bu iç tadilattan önce, mutfak tadilatı 80’lere kadar uzanıyor ve eski modaydı. Mekanı şık hale getirmek için ısmarlama mobilya kullanılmasına karar verildi. Ayrıca mutfak, antika panolar ve orijinal mutfak panelleri ile ayırt edilir..

İki büyük pencere bahçeye bakmaktadır, bu nedenle mutfak bol güneş ışığı almaktadır. Doğal ışık, iç mekanı da canlandıran parlak turuncu perdelerle tamamlanmaktadır..

Odadaki dekor endüstriyel aksanlarla sunulmaktadır. Bu, duvardaki alışılmadık bir saat, lavabonun üzerinde bir lamba vb..

Güzel mutfak fotoğrafları - Provence'ta güzel mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Provence'ta güzel mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Provence'ta güzel mutfak

7. Parlak renklerde modülasyonlu mutfak

Siyah ve sıcak pembenin kontrastı bu küçük odada sıkılmanıza izin vermeyecek. Barselona merkezli tasarımcılar Carolina Luzon ve Luis Ruiz, bu projeyi organize bir depolama sistemi düşünülerek tasarladı. Bu, sadece 55 m2 alana sahip bir daire için acil bir ihtiyaçtır..

Oda, işlevsel düzeni ve özlü tasarımı ile ayırt edilir. Mutfaktaki mobilyalar tavana kadar kurulur, bu nedenle burada kelimenin tam anlamıyla her şey rasyonel olarak kullanılır. Odanın her iki yanında tabaklar, ev aletleri ve yiyeceklerin bulunduğu dolaplar bulunmaktadır. Bu depolama sistemi, oturma odasıyla birleştirilen mutfakta düzeni korumanıza olanak tanır..

Güzel mutfak fotoğrafları - Parlak renklerde modüle edilmiş mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Parlak renklerde modüle edilmiş mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Parlak renklerde modüle edilmiş mutfak

8. Tek renkli endüstriyel mutfak

Barselona’dan tasarımcı Felipe Araujo, dekorasyonda sade dokulu malzemeler kullanmış. Bunlar siyah metal parçalar, alçı, çimento esaslı fayans ve fayanslar, eski ahşaptır. Daire eski bir deponun topraklarında yer almaktadır..

Güneş ışığı, dolapların şeffaf duvarlarından içeri girer ve yapay dalların bolluğu bir tür ekran görevi görür. Masa dahil mobilyalar geri dönüştürülmüş ahşaptan yapılmıştır. Zemin bölümünde küçük bir ankastre buzdolabı bulunmaktadır. Gardırop, çarpıcı bir cam ve bambu bölmenin arkasındaki duvara dayalıdır. Büyük dondurucuyu ve buzdolabını kapatır. Endüstriyel iç mekan, paslanmaz çelik musluklar ve lavabo, granit tezgahlarla tamamlanmaktadır..

Güzel mutfak fotoğrafları - Endüstriyel tarzda tek renkli mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Endüstriyel tarzda tek renkli mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Endüstriyel tarzda tek renkli mutfak

9. Mutfak-yemek odası 9 metrekare.

Bu, Moskova’da görsel olarak büyütülmesi ve gereksiz mobilyalarla darmadağın olmaması gereken küçük bir mutfak. Tasarımcılar Natalia Vodopyanova ve Elena Tambieva, ön kapının bulunduğu duvar boyunca ev aletleri ve dolaplar yerleştirdi..

Küçük mutfağın aydınlık ve havadar görünmesi için diğer duvarları gereksiz eşyalar olmadan bırakmaya karar verildi. Önlük, mutfak tasarımlarına sahip parlak fayanslarla dekore edilmiştir. Çalışma yüzeyinin üzerinde mutfak dolabı yok.

Çalışma alanının karşısında, dokulu bir yüzeye sahip güzel duvar kağıdı görebilirsiniz, odanın bir kısmı dut tonlarında boyanmıştır. Daha büyük geometri için çıkıntılı kabartma elemanlarının gölgelenmesi eklendi. Bu projede, dikkat yemek alanına odaklanıyor, çünkü apartmanda büyük bir aile yaşıyor, genellikle bir araya geliyor..

Bir fotoğrafın güzel mutfakları - Mutfak-yemek odası 9 metrekare. Bir fotoğrafın güzel mutfakları - Mutfak-yemek odası 9 metrekare. Bir fotoğrafın güzel mutfakları - Mutfak-yemek odası 9 metrekare.

10. Altın nişli minimalist mutfak

Daire Moskova’da yer almaktadır, mutfak alanı sadece 10 m2’dir. Tasarımcılar Anastasia Chernyshova ve Sergey Kolchin, odayı sadece işlevsellik açısından değil. Uzmanlar mutfağın simya yasalarının hüküm sürdüğü bir alan olduğuna inanıyor. Buzdolabı kışı simgeliyor, sadece bir düğme ile ateş yakılabiliyor ve ayarlanan sıcaklığa bağlı olarak madde durum değiştirebiliyor..

Minimalist mutfak yuvarlak bir masa etrafında düzenlenmiştir. İlginç bir detayı var – merkezde yuvarlak bir delik. Bu, daire sahiplerine, alanı daha özgür ve daha rahat hale getiren plaj mobilyalarını hatırlatır. İç mekanın etkili bir bileşeni, zeminden “büyüyen” görünen cephelerdir..

Güzel mutfak fotoğrafları - Altın nişli minimalist mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Altın nişli minimalist mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Altın nişli minimalist mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Altın nişli minimalist mutfak

11. Bir kız öğrenci için grafit mutfak

Her şeyden önce, mutfağa panoramik pencere açıklıkları olan bir sundurma takıldı. Tasarımcı Anna Markova, odayı görsel olarak büyütmekle görevlendirildi. Bunun için tavan beyaza boyanmış ve zemin beton dokulu yer karoları ile bitirilmiştir. Hafif bir tabanın varlığı, mobilya cephelerinin seçimini denemeyi mümkün kılmıştır..

Büyük bir kulaklığın varlığı, odayı okumayı zorlaştırmıyor ve iç mekan kasvetli. Hemen hemen tüm cepheler pencere açıklıklarının önüne yerleştirilmiştir, bu nedenle üzerlerine doğal ışık düşer. Mobilya, odanın görünümünü daha hafif yapan katı çizgiler ve simetri ile karakterizedir..

Güzel mutfak fotoğrafları - Bir kız öğrenci için grafit mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Bir kız öğrenci için grafit mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Bir kız öğrenci için grafit mutfak

12. Londra’da mutfak-yemek odası

Taşınmanın hemen ardından ev sahipleri odanın içini yeniden düzenlemeye karar verdi. Mutfak-yemek odasının tasarımında çeşitli dokular kullanılmıştır. Bunlar arasında – tuğla elemanlar, orijinal döşeme, duvarlarda sıva, ahşap paneller, geometrik fayanslar (metroda gözetlenmiş gibi), mermer elemanlar.

Tüm malzemeler, mutfak alanını daha çekici ve dinamik hale getiren beyaz bir taban ve siyah vurgularla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir..

Güzel mutfak fotoğrafları - Londra'da mutfak-yemek odası Güzel mutfak fotoğrafları - Londra'da mutfak-yemek odası Güzel mutfak fotoğrafları - Londra'da mutfak-yemek odası

13. Ülke mobilyalı mutfak

Tasarımcılar Joanna ve Mike Ashwin, Lincolnshire’da rahat bir mutfak projesi tasarladı. Oda, hafif havadar bir atmosfere sahip, renkli ve modern olduğu ortaya çıktı. Burada rahat ahşap tezgahlar, bitişte nötr gri tonlar, modern açık raflar görebilirsiniz. Sevimli kalp şeklinde bir pencereye sahip kapı, iç tasarıma mükemmel uyum sağlar..

Odanın ortasında yemek yeme yeri olarak hizmet veren bir ada var. Sonunda, arkasında bir şeyler atıştırmanın uygun olduğu yuvarlak bir raf var. Lavabonun üzerinde açık rafların bulunması, parlak aksesuarlar ve zarif setlerle övünmenizi sağlar. LED çelenkler iç mekanı tamamlıyor.

Güzel mutfak fotoğrafları - Ülke mobilyalı mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Ülke mobilyalı mutfak Güzel mutfak fotoğrafları - Ülke mobilyalı mutfak

14. Mat siyah mutfak

Berlinli tasarımcılar Bernard Kurz ve Johannes Krone, mekanı yeniden tasarladı ve yemek odası ile mutfağı ayıran duvarı yıktı. Bundan sonra, mutfak alanı, yüksekliği 10 cm’ye ulaşan bir kaide üzerine yerleştirildi.Zemin ve diğer mühendislik yapıları için ısıtma iletişimi içine gizlenmiştir..

Mutfak alanı yemek odasına bitişik, çalışma yüzeyli bloğun aksine, oldukça etkileyici görünen farklı tonlarda renkli sandalyeler var. Simetrik dolaplar ve lavabonun aydınlatması, odanın daha şık görünmesini sağlar..

Güzel Mutfak Fotoğrafları - Mat Siyah Mutfak Güzel Mutfak Fotoğrafları - Mat Siyah Mutfak Güzel Mutfak Fotoğrafları - Mat Siyah Mutfak

15. Mutfak 5 metrekare Paris’te

Tasarım projesinin yazarları Yannick ve Julissa Servier’dir. Yapılan iş sonucunda odada daha fazla ışık ve boş alan oluşur. Özellikle dikkat çekici olan, odanın orta kısmında yer alan ocak ve fırın içeren uygun bir ada olan zemin kaplamasıdır. Bu küçük mutfakta yemek pişirmek, yüzünü yemek alanına çevirmek ve aile üyeleri ve misafirlerle süreçten dikkati dağılmadan konuşmak rahattır..

Ev aletleri ankastredir, örneğin, buzdolabı pencerenin yanına monte edilen lavabonun yanına yerleştirilir ve fırın ve ocak “adaya” yerleştirilmiştir..

Güzel mutfaklar fotoğrafı - Mutfak 5 m2. Paris'te Güzel mutfaklar fotoğrafı - Mutfak 5 m2. Paris'te Güzel mutfaklar fotoğrafı - Mutfak 5 m2. Paris'te Güzel mutfaklar fotoğrafı - Mutfak 5 m2. Paris'te

Video: Güzel mutfak tasarımı – 2018