Modern fırınlar mükemmel işlevsellik ile donatılmıştır

Modern fırınlar mükemmel işlevsellik ile donatılmıştır

Modern bir hostes için bir fırın seçmek o kadar kolay değil – çeşitleri çeşitlidir. Ancak, cihazın sadece görünüşünden memnun kalması değil, aynı zamanda mutfağın iç tasarımının izlenimini de bozmaması için, ayrıca yerinden taşınması gerekmeyen ankastre fırınların kullanılması daha çok tercih edilir. evde lezzetli bir şeyler pişirmek isteyen, her zaman yerleştirmek. Ve doğru seçimi yapabilmeniz için TOP-5 markalarına ve ürettikleri on modele genel bir bakış sunuyoruz..

Çok çeşitli modeller ve kurulum kolaylığı, bir cihaz satın alırken ana olumlu noktalardır.

Çok çeşitli modeller ve kurulum kolaylığı, bir cihaz satın alırken ana olumlu noktalardır.

Aşağıdaki tabloda belirtilen yaklaşık maliyetlerini dikkate alarak popülerlik derecesindeki fırınları düşünün..

Ürün adı Alt fiyat limiti (rub.) Üst fiyat limiti (rub.)
Electrolux EZB 52410 AK 14.600 27.000
Electrolux EOB 93450 AX 18.500 38.000
Bosch HBN211E4 14.700 19.500
Bosch HBN231E4 18200 22.500
LG LB645479T1 29200 46650
LG LB645059T2 25800 43650
Fornelli FEA 45 Sonat WH 24.900 34.200
Fornelli FEA 60 Soprano 13 600 16.700
Maunfeld MEOF 676i 25 100 28450
Maunfeld MGOG 673’ler 30350 34800

Not! Bazı üreticiler genellikle maliyet farkına sadece işlevsellik değil, aynı zamanda renk ve konfigürasyonun özelliklerini de (kafesler, fırın tepsileri, şişler) dahil eder..

Elektrik kontrolü daha kararlı ve kullanışlı

Elektrik kontrolü istikrarlı ve kullanışlı

Electrolux (EZB 52410 AK ve EOB 93450 AX)

Bu iki İtalyan modeli, bariz benzerliklere rağmen birbirinden önemli ölçüde farklıdır. Temel farkları, EZB için 60 litre ve EOB için rekor 74 litre olan iç alan hacmidir; bu, genellikle çok sayıda akraba ve arkadaş için yemek pişiren kullanıcılar için ek bir avantaj sağlar..

Eşit ısı dağılımı sayesinde Electrolux EZB 52410 AK cihazı her lokmayı eşit şekilde pişirecektir.

Eşit ısı dağılımı sayesinde Electrolux EZB 52410 AK cihazı her lokmayı eşit şekilde pişirecektir.

Her iki enerji verimliliği sınıfı A modeli, bir ev güç kaynağına bağlantı için tasarlanmıştır ve bağımsız cihazlar olarak sınıflandırılır, bir fan sağlanan konveksiyon seçeneğine sahiptir ve bir ızgara ile donatılmıştır. Bu durumda, ikinci fırın, onunla çalışmanın birkaç yolunu birleştirebilir..

ELECTROLUX EOB 93450 AX, en büyük hacme (74 l) ve en büyük tepsilere sahiptir

ELECTROLUX EOB 93450 AX en büyük hacme (74 l) ve en büyük tepsilere sahiptir

Her kabinde yerleşik bir zamanlayıcı, ekran, kamera ışığı ve saat bulunur. Bu durumda zamanlayıcı, pişirme için ayrılan sürenin sonunda fırını kapatmanıza olanak tanır. Boyutlar aynıdır ve üç boyutta 59.4 x 59.4 x 56.8 cm’dir.İç kaplamaya gelince, kolay temizlenebilir emayenin her iki versiyonunda da yapılır, ancak ilk durumda temizlik geleneksel ise, ikincisinde biri mevcut pirolitik tüm kalıntıları kokusuz küle dönüştürmenize izin veren bir moddur.

15

Önemli! Ancak yine de, satın alırken kullanıcıyı bir tarafa veya diğerine ikna edebilecek önemli bir fark var. Kontrol etmenin yolu bu. Bu nedenle, EZB’de gömme anahtarlar kullanılarak mekaniktir ve EOB’de elektroniklerin mekanikle birleştirildiği karışıktır..

Bosch (HBN211E4 ve HBN231E4)

Türkiye’de üretilen bu iki model, önceki iki modelden farklı olarak 59,5 x 59,5 x 54,8 cm’lik üç boyutta olduğu gibi, 67 litrelik hazne hacmiyle de aynı. Dolapların benzerliği açıktır. Bu özellikler şunları içerir:

 • güç kaynağı;
 • A + seviyesinde enerji sınıfı;
 • çıkarılabilir kılavuzlar;
 • yerleşik zamanlayıcı;
 • konveksiyon modu;
 • kolay temizlenen oda emayesi;
 • Çeşitli yiyecek boyutları için Vario ızgara.

Modlu gömülü model

Dahili sıcak hava modeli, aynı anda iki seviyede yemek pişirmenizi sağlar.

Not! Menteşeli kapının montajı, temizliği kolaylaştıran, kabinin içinde tek bir parça bulunan üç kat cam içerir..

Ama yine de farklılıkları var. Örneğin, ikincisi bir ekran ve alınan elektronik kontrol ile donatılmıştır, ilkinde ise sadece mekanik anahtarlar bulunur. Program sayısında farklılıklar vardır. 211’de sadece 4 tane var ve 231’de sadece 6 tane var. Ayrıca çalar saatli yerleşik bir saate ve şefin yemek yapmayı unutması durumunda ısı kaynağının otomatik olarak kapanmasına sahip olması ilginç. özellikle yeni neslin büyüdüğü ailelerde önemli olan çocuklardan korunma.

15

LG (LB645479T1 ve LB645059T2)

Aşağıdaki LG cihaz çifti eviniz için mükemmel bir çözüm olabilir. Daha da benzer parametrelerle tasarlanmışlardır, ancak bu onları kullanıcılar arasında daha az popüler yapmaz. Cihazların boyutları 59,3 x 55,3 x 59,5 cm boyutlarında üç boyutta bağımsız elektrikli fırınlar için neredeyse standarttır ve aynı zamanda enerji tüketim sınıfına uygunluk ile karakterize edilir. Bağlantı güçleri 3,2 kW olup, kabin içindeki en yüksek sıcaklık 250 °C ile sınırlıdır ve mevcut termostat sayesinde mümkün olduğunca doğru bir şekilde muhafaza edilir..

Temizlemesi kolay EasyClean kaplama, bu modeli diğer üreticilerden ayırır

Temizlemesi kolay EasyClean kaplama, bu modeli diğer üreticilerden ayırır

Tüm benzerlikleri açıklamadan önce, örneğin ısıtma yöntemlerinin sayısı gibi farklılıklara dikkat etmeye değer. T2 kabininde 10 ve T1’de 11 (defrost dahil) bulunur.

Önemli! Ayrıca temizleme yöntemlerinde de farklılık gösterirler. Bu anlamda T2 tamamen geleneksel bir versiyondur, ancak T1, kısa sürede (çeyrek saatte) ciddi kirlerden kurtulmanızı sağlayan tescilli EasyClean işlevi ile donatılmıştır..

Çocuklardan korunma ve mevcut modlara uyarlanmış üreticinin tescilli tariflerine göre yemek pişirmek için bir akıllı telefon bağlanması nedeniyle işlevselliği genişletildi..

“Doğrusal sıcaklık kontrolü” teknolojisi, büyük sıcaklık dalgalanmalarını önler

Kontrollere gelince, aynı zamanda farklıdır ve T2 sadece döner anahtarlar aldıysa, T1’in gömme anahtarları vardır. Aynı zamanda, mekanik kontrol elektronik ile desteklenir..

Yani, tasarımla ilgili benzerlikler:

 1. oda hacmi – 67 l;
 2. iç aydınlatma;
 3. zamanlayıcı ve saat;
 4.  Elektrikli ızgara;
 5. yerleşik ekran;
 6. Soğutucu fan;
 7. üçlü camlı menteşeli fırın kapağı.

15

İşlevselliğe gelince, ek seçeneklerden her birinin bir konveksiyon modu ve koruyucu bir kapatması vardır..

Fornelli (FEA 45 Sonata WH ve FEA 60 Soprano)

Sonraki ikisi, incelenen tüm markalar arasında muhtemelen en yüksek sayıda ödülü aldı. Birkaç benzerlik vardır ve bunlar şunları içerir:

 1. bağımsız tasarım;
 2. enerji sınıfı – A;
 3. dahili arka ışık;
 4. Soğutucu fan;
 5. koruyucu kapatma;
 6. üçlü camlı menteşeli kapı.

En küçük mutfağa bile sığacak kompakt model

En küçük mutfağa bile sığacak kompakt model

Ana fark, boyut ve hacimdir. Sonata 59.40 x 45 x 57.20 cm boyutlarında ve 45 litrelik bir hazneye ve Soprano sırasıyla 59.4 x 59.4 x 57 cm ve 70 litreye sahiptir. Çalışma modlarının sayısı da çarpıcı biçimde farklıdır. İlk modelde bunlardan 9 tane (3D konveksiyon dahil), ikinci modelde ise sadece 3 tane var..

Bir notta! Her kabinde bir elektrikli ızgara vardır, ancak gücü farklıdır. İlki için 2.000 W ile sınırlıdır ve ikincisi için zaten 2.385 W ile sınırlıdır..

Zamanlayıcı seçeneği de farklıdır. Sonata için cihazı basitçe kapatmanıza izin veriyorsa, Soprano için her şey farklıdır – yalnızca ses işlevselliği aldı..

Gömme montajlı anahtarlarla çekici dış mekan

Gömme montajlı anahtarlarla çekici tasarım

Gurmeler için 45. modelin 60. modelde olmayan bir şiş olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, yönetimin bile kendine has özellikleri vardır. Örneğin, modern bir dokunmatik ekranla tamamlanan FEA 60 için döner anahtarlar ve FEA 45 için gömme anahtarlar sağlanır. Buna ek olarak elektronik saat, teleskopik kılavuzlar, katalitik temizleme fonksiyonu monte edilmiştir ve kapı çıkarılabilir katlanabilir tasarıma sahiptir..

Yağları ayrıştıran iç duvarlara özel bir kaplama uygulanır, bu nedenle temizlik için zaman zaman bir bez veya peçete ile silmek yeterlidir.

Yağları ayrıştıran iç duvarlara özel bir kaplama uygulanır, bu nedenle temizlik için zaman zaman bir bez veya peçete ile silmek yeterlidir.

MAUNFELD (MEOF 676I ve MGOG 673S)

Son ikisi, gözle görülür bir dış benzerliğe ve bir takım özdeş özelliklere sahip olmalarına rağmen, onları yukarıda açıklanan çiftlerden ayıran bir ana özellik vardır – bu, tüketilen enerji kaynaklarının türüdür. Böylece, MEOF elektrikli ızgaralı elektrikli fırınlar kategorisine girer ve MGOG gazlı ızgaralı gazlı fırınlar kategorisine girer. Bununla bağlantılı olarak, onları pazardaki rakiplerinden ayıran diğer teknik ayırt edici özellikler vardır. Örneğin, MGOG’nin yerleşik bir gaz kontrolü ve bir elektrikli ateşleme işlevi vardır, ancak aynı 676I ile karşılaştırıldığında, işlevsellik, çalışma modlarının sayısı açısından 7’ye karşı 4 puanla önemli ölçüde kaybeder..

Bir notta! Yedide, buz çözme ve yoğun pişirme özel ilgiyi hak ediyor. Yaygındır, ancak dördünde standart tarafından sağlanmayan konveksiyon ve ızgaradır..

Özel görünüm ve yüksek kaliteli malzemeler

Özel görünüm ve yüksek kaliteli malzemeler

Cihazların montajı ile ilgili genel özellikler ile ilgili olarak bağımsız olduğunu belirtmek gerekir. Üç boyutlu boyutları 59,5 x 56 x 59,8 cm’dir ve buna göre iç mekan hacmi 67 litredir. İçeride her ikisinde de teleskopik kılavuzlar ve aydınlatma bulunur ve üçlü camlı kapılar açılmaz, katlanır. Aynı zamanda, sadece tasarımda değil, aynı zamanda kontrolünde, örneğin bir zamanlayıcı ayarlı ve ayrıca döner geçiş anahtarlarında ortak özellikler vardır..

16