Modern bir tarzda mutfak

Modern bir tarzda mutfak

Mutfak fonksiyonel ve estetik hale getirilmelidir. Doğru tasarımı seçmek ve aynı zamanda kulaklığı her şeyin kendi yeri olacak şekilde düzenlemek önemlidir. Hareket kısıtlanmamalıdır, ancak aynı zamanda, bir noktadan diğerine gereksiz hareketin en aza indirilmesi iyidir – bu daha az yorgunluğa izin verecektir. Basitçe söylemek gerekirse, her şey elinizin altında olmalı.

Geniş bir alana sahip olmak, elbette, düzenleme için herhangi bir iç eşya ve ev aleti kullanabilirsiniz. Ancak oda sadece 3 metre genişliğindeyse ve aynı zamanda yemek pişirme alanını ve yemek odasını aynı anda düzenlemek gerekiyorsa, bunu yapmak çok zordur. Ancak iyi düşünülmüş bir düzen ile başarılı olabilirsiniz..

Koyu yeşil renkte lüks kulaklık

Koyu yeşil renkte lüks kulaklık

Mutfak nasıl düzgün bir şekilde donatılır?

Bir mutfağı planlamak için seçeneklerden biri düz veya doğrusaldır. Bu en basit, ancak bazı durumlarda mobilya düzenlemenin en etkili yöntemidir. Duvarlardan biri boyunca, tüm bileşenlerine tam erişim sağlayan düz bir çizgide görüntülenir. Bu durumda, kulaklık ve ev aletlerinin elemanlarını doğru sırayla dağıtmak önemlidir..

Gizli bir mutfak için ilginç bir seçenek

Gizli mutfak seçeneği

15

Bunu yapmak için, odaya ne yerleştirilmesi gerektiğine karar vermeniz gerekir. Zorunlu gerekli:

  1. Plaka.
  2. Buzdolabı.
  3. Yıkama.

Bu eşyaları yerleştirdikten sonra, dolapların sayısı ve boyutları ile asma dolap ve raflar seçilir. Tasarım, şekil vb. açısından farklılık gösterebilirler..

Beyaz sevenler için

Beyaz sevenler için

Ayrıca, bu sete bir bulaşık makinesi eklenebilir, ancak bu durumda, saklama dolaplarından birini hariç tutmanız gerekecektir. Çamaşır makineleri genellikle mutfağa yerleştirilir..

Bir notta! Bir takım seçerken, küçük ev aletlerini ve tencereleri mutfak mobilyalarının alt kısmında saklamanın daha iyi olduğunu unutmayın..

Modern klasiklerin ruhunda

Modern klasiklerin ruhunda

Buna bağlı olarak, kaide sayısını belirleyebilirsiniz. Bunları raflar, tepsiler veya çekmecelerle donatıp donatmayacağınız kişisel tercihinize bağlıdır. Çalışma yüzeyinizi organize etmeniz zorunludur. Standartlara göre uzunluğu en az 1 metredir. Bu alan sizin için yeterli değilse, masa üstü ile ek bir dolap donatmanız gerekir..

15

Not! Mutfakta yeterli alan varsa, çok sayıda öğenin uygun şekilde yerleştirildiği bir kalem kutusu seçmek daha iyidir..

Sürgülü dolaplar oldukça rahat ve şıktır.

Sürgülü dolaplar oldukça rahat ve şıktır.

Duvar dolaplarının işlevselliği, bulundukları yere bağlıdır. Lavabonun üstünde, kural olarak, bulaşık kurutma makinesine sahip bir dolap vardır. Ürünler, baharatlar vb. çalışma alanının üzerinde yer alır. Sobanın üzerine bir davlumbaz takılması gerektiğini unutmayın..

Mutfak backsplash rafları baharatlar için mükemmel bir yerdir

Mutfak backsplash rafları baharatlar için mükemmel bir yerdir

Küçük mutfak eşyaları yerleştirmek için önlük denilen bir şey kullanmak en iyisidir. Bu, duvarın çalışma yüzeyi ile duvar dolapları arasında bulunan kısmıdır..

Tavsiye! Onu kancalarla donatabilir ve ihtiyacınız olan her şeyi düzenleyebilirsiniz – tencere tutacakları ve havlulardan küçük tencerelere kadar..

Orijinal ek aydınlatma. Lambalar hareketlidir ve farklı yönlerde döndürülebilir.

Orijinal ek aydınlatma. Lambalar hareketlidir ve farklı yönlerde döndürülebilir

Mutfakta aydınlatmaya özellikle dikkat edilmelidir. Odanın ortasından gelen genel ışığa ek olarak, çalışma alanına küçük bir lamba yerleştirerek sabit bir ışık sağlamak iyi olacaktır. Işığı masaya açıkça çarpmalı ve aynı zamanda ışınlar işe müdahale etmemelidir. Bu durumda, dikdörtgen lambaları seçmek en iyisidir..

15

Avantajlar ve dezavantajlar

Düz planlama, birçok avantajı nedeniyle uzun süredir popüler olmuştur. olumsuz yönleri olsa da.

profesyoneller
Kurulumu kolay. Tasarım becerisine sahip olmayan herkes, elemanların yerleştirilmesiyle başa çıkabilir, bunun için karmaşık hesaplamalarla ayrı bir proje oluşturmanıza gerek yoktur.
Uygun maliyet. Kulaklık, özel tasarım geliştirmeleri olmayan ve köşe bölgelerinin işlevsel çalışması için gerekli karmaşık donanımlara sahip olmayan en basit unsurları içerir.
Yer tasarrufu. Doğrusal düzenleme çok daha az yer kaplar ve odanın imarını görsel olarak işaretlemenizi sağlar..
pratiklik. Kompakt yerleşim düzeni sayesinde her şey parmaklarınızın ucunda. Bu, gücü korumanıza izin veren hareket sayısını azaltır..
Estetik. Bu düzenleme görsel olarak oldukça çekici görünüyor.
eksiler
Minimum çalışma yüzeyi. Bu, alan zaten sınırlı olduğundan, örneğin bir mutfak robotu veya mikrodalga fırın gibi kurulum için ek alan düzenlemenize izin vermez.
Küçük boyutlu bir odada sadece uzun bir duvar boyunca yerleştirilebilir.

Gri tonlarında kesin çözüm

Gri tonlarında kesin çözüm

Hakikat! Bu tür kulaklıkların ana özelliği, en küçük mutfaklara bile kolayca yerleştirilebilmeleridir. Bu nedenle, yeni binalarda ve Kruşçev’de mutfakları donatmak için doğrusal kulaklıklar kullanılabilir..

15

Alan düşünceli bir şekilde organize edilirse ve her bir elemanın işlevselliği en küçük ayrıntısına kadar geliştirilirse, böyle bir düzenlemenin birçok avantajı olacaktır. Böylece tüm olumsuzluklar ortadan kalkmış olur. Bunu yapmak için, kapıya tencere kapaklarını saklamak için ek donanımlar takabilirsiniz. Ayrıca çekmeceli rafları ve hatta iki iç eşya veya bir duvar ve bir buzdolabı arasında rahatça saklanan tüm rafları da kullanabilirsiniz. Uzatılabilir tezgahlar, çalışma alanını genişletmeye yardımcı olacaktır..

Klasik bir yönde rahat mutfak

Klasik tarzda rahat mutfak

Lineer set, hem büyük mutfak stüdyolarını hem de binaları küçük bir dairede düzenlemek için orijinal ve basit bir çözümdür. Pratik, estetik ve kullanışlıdırlar ve bu nedenle mutfak seçiminden şüpheniz varsa buna değmez. Doğrusal seçenek en uygun seçeneklerden biridir.!