İç mekandaki gri mutfak: 80 fotoğraf fikri

Bugün mutfak sadece birbirinden farklı lezzetlerin hazırlandığı bir yer değil, aynı zamanda aile ile akşam çayı içmek, mum ışığında romantik bir akşam yemeği ve dostça buluşmalar için samimi bir mekandır. Bu odanın modern iç mekanı, odanın özünü, estetiğini ve işlevselliğini vurgulamalıdır. Bu amaçlar için mükemmel bir seçim, gri tonlarda bir mutfak tasarımı olacaktır. Gri renk, detayların inceliğini vurgulayacak, huzur atmosferi verecek ve odaya zarif bir görünüm kazandıracaktır..

Özellikler gri

Tasarımcılar, dumanlı tonların, sofistike İskandinavdan muhafazakar klasiğe kadar herhangi bir iç mekan stiliyle iyi giden bir kazan-kazan seçeneği olduğuna inanıyor. Ancak, tüm fikirleri kolayca hayata geçirmeye yardımcı olacak gri rengin bazı özelliklerini unutmayın..

1. Kurşun rengi, yoldaşlarının zenginliğini ve güzelliğini ortaya çıkarma yeteneğine sahiptir. Özellikle başarılı kombinasyonlar kahve, beyaz, siyah, mavi ve yeşil ile gridir..

2. Açık gri tonları, alanı görsel olarak genişletecek ve daha geniş hale getirecektir..

3. Bazı iç stiller gri tonlarında harika görünür: avangard, art deco, eklektizm, klasik, provence, yüksek teknoloji, minimalizm ve İskandinav tasarımı.

4. Bu rengin çok soğuk görünmesini engellemek için LED lambalar şeklinde dekoratif aydınlatma yapılması yeterli olacaktır..

5. En başarılı ve kanıtlanmış kombinasyonlardan biri, ahşap veya taşla birlikte gridir. Bunlar dekoratif elemanlar veya mobilya olabilir..

6. Gri bir mutfağın iç kısmında kil, porselen ve camdan yapılmış yemekler muhteşem görünecek..

7. Koyu gri, mutfağın gerçek bir vurgusu olacak resimler veya fotoğraflar için iyi bir arka plan görevi görebilir..

8. Mutfaktaki dumanlı gölgeler pratiktir, çünkü lekeler, plaklar ve lekeler arka planlarında neredeyse görünmezdir..

Gri Mutfak Tasarımı - Özellikler Gri Mutfak Tasarımı - Özellikler

İç stiller

Modern bir tarzda gri mutfak

Bu, en yaygın mutfak tasarım seçeneklerinden biridir. Çağdaş tarz sadelik, zarafet ve pratiklik içerir. Temiz çizgiler, çelik cepheli mobilyalar, çevre dostu ürünler, özlü aksesuarlar. Gri tonlarla birlikte, modern bir iç mekan hem cesur (yaratıcı yemekler, sıra dışı aydınlatma ve geometrik desenli tekstiller şeklinde parlak vurgular durumunda) hem de sakin (doğal mobilya ve el yapımı dekorun arka planına karşı) görünebilir. ).

Modern tarzda gri mutfak - İç tasarım Modern tarzda gri mutfak - İç tasarım

İskandinav gri mutfak

Estetik ve minimalistler için ideal bir seçim. İskandinav motiflerinin temel özellikleri, malzemelerin çevre dostu olması, mobilya biçimlerinin ve düzeninin ciddiyeti, parlak yapay aydınlatmanın varlığı, nesnelerin maksimum işlevselliği ve fazla dekorun olmamasıdır. Gri renk, şeylerin faydasını ve alan özgürlüğünü yetkin bir şekilde vurgulayacaktır..

Gri İskandinav Tarzı Mutfak - İç Tasarım Gri İskandinav Tarzı Mutfak - İç Tasarım

Klasik tarzda gri mutfak

Eskitilmiş gri tonlar ve klasikler sadık yoldaşlardır. Bu iç mekan tarzı, lüks mobilyalar, hafif aydınlatma, değerli metal dekor ve geometrik mobilya formlarının baskınlığı ile karakterizedir. Böyle bir parlaklık, granit veya gri-mavi rengin arka planına karşı kusursuz ve orijinal olacaktır..

Klasik tarzda gri mutfak - İç tasarım Klasik tarzda gri mutfak - İç tasarım

Provence tarzında gri mutfak

Rustik çekicilik, mobilya ve tekstillerin sadeliği, doğal malzemelerden dekor, hasır eşyalar. Bu, açık gri bir gölgeyle iyi giden rahat bir Provence stilinin sadece küçük bir açıklamasıdır. Bu yönün özelliği olan mutfakta ek ışık ve alan yaratacaktır. Ayrıca gri, Provence’ın ayrılmaz bir parçası olan bronz ve bakır dekorla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir..

Provence tarzında gri mutfak - İç tasarım Provence tarzında gri mutfak - İç tasarım

Eklektik tarzda gri mutfak

Alışılmadık “eklektizm” terimi, bir odada çok çeşitli stillerin bir kombinasyonu anlamına gelir. Etnik unsurlarla klasik bir tarz veya antik dekorlu modern bir tasarım olabilir. Böyle cesur ve yaratıcı deneyler, gri bir arka plana karşı korkutucu değildir. Her ayrıntıyı güzelce vurgulayacak.

Eklektik tarzda gri mutfak - İç tasarım Eklektik tarzda gri mutfak - İç tasarım

Kaplamalar ve malzemeler

Bu oda, sıcaklık ve nemdeki sık değişikliklerle karakterize edildiğinden, mutfak için kaplama malzemeleri seçiminde sorumlu bir şekilde yaklaşmaya değer..

Zemin

Zemin yüzeyi mutlaka mutfağı çirkin lekelerden ve çiziklerden korumaya yardımcı olacak yüksek kaliteli bir bileşim içermelidir. Linolyum, dayanıklılık, nem direnci ve şık bir estetik görünüm kriterleri için mükemmeldir..

Gri renk diğerleriyle iyi gider, çünkü seçilen malzemenin gölgesi hem çok parlak hem de daha nötr olabilir. Her şey genel iç mekana bağlıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, en dikkat çekici kombinasyonlardan biri dumanlı ahşap rengidir. Doğal bir ahşap döşeme oluşturmak mümkün değilse, zamana göre test edilmiş laminat bir alternatiftir. Binlerce renk ve desen çeşidi vardır..

Gri Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama Gri Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama Gri Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama

duvarlar

Gri bir mutfağın duvarlarıyla ilgili olarak, sadece renk kurallarına değil, aynı zamanda bu kriterlere de uyulmalıdır: kimyasal temizlik maddelerine karşı yüksek direnç, yüksek sıcaklıklara direnç, estetik verilerin korunması. Fayans, tuğla, boya ve dekoratif sıva bu özelliklerin altına girer. Mutfağınız için ayrı ayrı uygun olan seçenek tercih edilmelidir..

Gri Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri Gri Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri

Tavan

Varyasyon seçimi oldukça büyük. Germe, plastik, alçıpan ve çıtalı tavan olabilir. Açık dikişler nedeniyle çıtalı yüzey daha orijinal görünüyor, germe tavanlar – zaman içinde test edilmiş, alçıpan – herhangi bir iç tasarıma mükemmel uyum sağlayacak.

Gri Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması Gri Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması

Mutfak mobilyası

Cephelerin, renklerin ve mobilyaların kombinasyonu, herhangi bir mutfak için benzersiz bir tasarım yaratabilir. Mükemmel kombinasyon, sütlü bir üst ve gri bir alttır. Bu sayede tarifleri olan kitaplar için dolaplar, raflar yapılabilir. Gri, ahşap mobilyaları mükemmel bir şekilde tamamlar. Arka planına karşı daha zarif ve şık görünüyor. Büyük bir meşe masa, gri tekstillerin arka planına karşı bile daha hafif görünecek. Gri tonlardaki mutfaklar için en çok demir veya bronz ekli sandalyeler satın alınır. Renkleri soluk griden kahve dumanına kadar değişebilir..

Gri Mutfak Tasarımı - Mutfak Mobilyaları Gri Mutfak Tasarımı - Mutfak Mobilyaları

Aydınlatma

Gri rengin boğuk olmaması, ancak diğer tonları tamamlaması için bazı basit ipuçlarını kullanmaya değer. Örneğin, muhafazakar atmosferi masanın üzerinde büyük asit lambalarıyla seyreltin. Mutfaktaki işyerinin aydınlatması, yemek alanında hafif loş olabilen aydınlatmanın aksine, mümkün olduğunca parlak olmalıdır..

Mutfak dolaplarına yerleştirilmiş LED ampuller, yalnızca ek bir ışık kaynağı olarak değil, aynı zamanda harika bir dekor öğesi olarak da hizmet edebilir. Gri bir arka plana karşı, ışığı daha yumuşak ve göze daha hoş gelecektir..

Gri Mutfak Tasarımı - Aydınlatma Gri Mutfak Tasarımı - Aydınlatma Gri Mutfak Tasarımı - Aydınlatma

Tekstil ve dekor

Gri bir mutfağın tonda tutarlı olması gerekmez. Abartılı gösterişli bir dekor veya orijinal tekstiller ile seyreltilebilir. Daha muhafazakar iç tasarımlar için ahşap, taş, cam, kilden yapılmış ürünler idealdir. Sadece göz alıcı takılar değil, yemekler de olabilir. Orijinal paneli yeni, ancak zaten popüler olan yemek sanatına da asabilirsiniz..

Daha cesur bir iç mekan için, zengin parlak renk lekeleri (geometrik desenli yastıklar), el yapımı ürünler ve sıra dışı bir şekle sahip süs bitkileri (örneğin, Japon yosunu veya yeşim bitkisi) olan tekstiller mükemmeldir. Mutfağın işlevsel ve pratik olması gerektiğini unutmayın. Tekstil ve dekorun herhangi bir unsuru, atmosferi ve alanı hassas bir şekilde tamamlamalı, ancak bolluğu ile karıştırmamalıdır..

Gri Mutfak Tasarımı - Tekstil ve Dekor Gri Mutfak Tasarımı - Tekstil ve Dekor

Gri mutfak tasarımı – fotoğraf

Fotoğraf seçimimiz size mutfak tasarımında grinin gerçek güzelliğini, zenginliğini ve özgünlüğünü gösterecektir. İzlemenin ve ilhamın tadını çıkarın!

Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf Gri renkte mutfak iç tasarımı - fotoğraf

Video: Gri Mutfak – İç Mekan Fikirleri