Beyaz ve yeşil mutfak: 90 tasarım fikri (fotoğraf)

Beyaz ve yeşil mutfak: 90 tasarım fikri (fotoğraf)

Mutfak, hepimizin çokça vakit geçirdiği, lezzetli yemekler hazırladığı, arkadaşlarla buluştuğu ya da sadece ailemizle yemek yediğimiz en önemli yerlerden biridir. Her durumda, her insan mutfağı rahat ve konforlu bir oda olarak görmek ister. Çoğu zaman, çok sayıda yüksek bina, renkli vitrinler ve uygarlığın diğer “zevkleri” ile gürültülü bir şehirde yaşayan bir şehir sakini, en çok doğaya yaklaşmak, küçük bir bölümünü evlerine getirmek ister. Bu arzuyu gerçekleştirmek zor değil – sadece yeşil renkler ekleyin. Makalemizde, tasarımının temeli olarak beyaz-yeşil paleti alırsak mutfak iç mekanının nasıl dönüştürülebileceğini ele alacağız..

Renk kombinasyonu özellikleri

Beyaz ve yeşil tonlar, iç mekanda mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Her birinin geniş bir renk yelpazesi vardır, bu da bu tür renkli tasarımı farklı tarzlarda uygulamayı ve odanın boyutuna bağlı olarak en iyi kombinasyonu seçmeyi mümkün kılar. Tek başına yaklaşık 100 ton yeşil var! Beyaz da sütlü, inci, inci tonları, fildişi, hafif kum vb. İle övünebilir..

Yeşil, doğanın rengidir, bu nedenle bir kişi çevresinde her zaman rahat hisseder. Göze hoş gelir, zihinsel durum üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, yatıştırır ve iyi bir iştahı teşvik eder. Bununla birlikte, büyük miktarlarda doygun tonların kullanılması, alanı aşırı yükleyebilir ve burada, herhangi bir parlak rengi seyreltebilen, atmosfere tazelik ve hafiflik getirebilen beyaz tonalite kurtarmaya gelir. Birlikte, bu kombinasyon aşağıdaki avantajlara sahiptir:

– Her ruh hali için benzersiz, konforlu bir iç mekan yaratma yeteneği: rahatlık eklemek için, antep fıstığını hafif sütle birleştirebilirsiniz ve beyaz ve limon tonları, iç mekanı daha dinamik ve canlandırıcı hale getirmeye yardımcı olur;

– Kar beyazı palet, alanın görsel olarak genişlemesine katkıda bulunurken, yeşil tonlar tazelenir ve pozitiflik katar;

– Beyaz-yeşil paletin yetkin bir şekilde seçilmiş tonları şık ve ultra modern görünüyor, büyük ve küçük alanlara “uyuyor”.

Mutfağınız için böyle bir kombinasyon seçerken, pencerelerin dünyanın hangi tarafına baktığına dikkat edin – odanın doğal aydınlatma seviyesi buna bağlıdır. Oda kuzeye bakıyorsa daha sıcak tonlar seçmeli ve tasarımında ışığı mükemmel şekilde yansıtacak beyaz tonlarına yer vermelisiniz. Ve tersine, güneye bakan bir mutfakta, soğuk renkler daha iyi görünecek ve bu da aşırı aydınlatmaya izin vermeyecektir. Bu nüans perde veya panjur ile düzeltilebilir..

Yeşil palet, sıkıcı kar beyazı atmosferi seyrelten bir kaplama malzemesi, mobilya veya bireysel vurgular olarak mevcut olabilir. İkinci durumda, tekstil, aydınlatma armatürleri, dekoratif saksılar şeklinde tanıtılmaktadır..

Beyaz ve Yeşil Mutfak Tasarımı - Renk Kombinasyonu Özellikleri Beyaz ve Yeşil Mutfak Tasarımı - Renk Kombinasyonu Özellikleri

Diğer renkler ile kombinasyon

İki paletin birleşimi ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, ek yoldaşlar buna müdahale etmeyecektir. Çok fazla olmaması gereken doğru eşlik eden tonları seçmek önemlidir – iç mekanı çeşitlendirebilecek ve süsleyebilecek sadece bir veya iki renk. Beyaz, herhangi bir gökkuşağı boyası ile birleştirilirse, kendi içinde oldukça renkli olduğu için yeşil daha titizdir..

Kahverengi ile beyaz-yeşil

Kahverengi, doğal bir paleti temsil eden, yeşile en yakın ruhtur. Bu, atmosferi bir evin huzuru ve sıcaklığıyla doldurabilecek klasik bir kombinasyon. Renk, örneğin ahşap bir tahta veya tuğla duvarın taklit edilmesi gibi mobilya ve kaplama malzemelerinde bulunabilir. Genellikle, böyle bir kombinasyona biraz rahat açık bej tonları eklenir..

Beyaz-yeşil mutfak - kahverengi ile kombinasyon Beyaz-yeşil mutfak - kahverengi ile kombinasyon

Turuncu ile beyaz-yeşil

Turuncu paletin kendisi oldukça cesur ve kendi kendine yeterli görünüyor, bu nedenle onu yeşil ve beyaz bir iç mekana dahil etmek istiyorsanız, yakın çekimler yerine vurgu ayrıntılarına sahip olmak daha iyidir. Burada kurala bağlı kalmaya değer: ne kadar yeşil, o kadar az turuncu ve tam tersi. 50×50 oranında, bu renkler iç mekanı aşırı doygun hale getirecek ve kusursuz beyazlık bile yardımcı olamaz. Genel olarak, kombinasyon önemli ölçüde neşelendirebilir, ruh halinizi yükseltebilir ve iştahınızı iyileştirebilir..

Yeşil Beyaz Mutfak - Turuncu ile Kombinasyon Yeşil Beyaz Mutfak - Turuncu ile Kombinasyon

gri ile beyaz-yeşil

Gri, modern iç tasarımda oldukça popüler bir renktir. Kar beyazı hafiflik ve yeşilimsi serinlik ile birlikte, saygın ve göze batmayan görünecek. Mutfak aletleri, tezgahlar veya kulaklık cepheleri şeklinde mevcut olan metalik, özel bir şık ortam yaratır. Duvar dekorasyonu için yeşil boyaların tazeliğini “kesmeyecek” daha açık kül tonları tercih edilir..

Beyaz-yeşil mutfak - Gri ile kombinasyon

pembe ile beyaz-yeşil

İlk bakışta pembe ve yeşilin birleşimi saçma gibi görünse de bu birliktelikte ne kadar güzellik ve zarafet olduğunu anlamak için fotoğrafa bakmakta fayda var. Bu durumda, pembenin serinliğini ısıtacak zeytin, fıstık gibi sıcak yeşil tonları seçmek daha iyidir. Doğal olarak, böyle bir kombinasyon beyaz bir palet olmadan düşünülemez, aksi takdirde oda hafifliğini ve ışığını kaybeder..

Beyaz-yeşil mutfak - pembe ile kombinasyon Beyaz-yeşil mutfak - pembe ile kombinasyon

Siyah ile beyaz-yeşil

Siyah skala lüks ve zarafet ile ilişkilendirilir, ancak mutfağın iç kısmındaki büyük varlığı zamanla depresyona neden olabilir. Yeşil ve beyaz palet ise biraz uçarılık içeriyor, bu yüzden bu üç rengi bir araya getirerek durumu dengelemek oldukça mümkün. Tasarımcılar genellikle kulaklığın alt katmanına gri bir palet ekler ve üst katman daha açık renklerde dekore edilmiştir. Bu teknik, alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olur..

Beyaz-yeşil mutfak - Siyah ile kombinasyon Beyaz-yeşil mutfak - Siyah ile kombinasyon

Mutfak için terbiye ve malzemeler

Beyaz-yeşil mutfak kaplama malzemeleri, odanın özellikleri dikkate alınarak seçilmelidir: neme dayanıklı, mükemmel temizlenebilir olmalı, aşırı sıcaklıklara dayanmalıdır..

Zemin

Fayanslar, neme dayanıklı laminat, muşamba veya kendiliğinden yayılan zemin mutfak için mükemmeldir. Büyük odalarda, bu malzemeler genellikle birleştirilir, örneğin, çalışma alanının topraklarına fayans döşenir ve yemek masasının bulunduğu alan daha sıcak malzemelerle süslenirken, aynı zamanda imar yapılır. Kaplamanın rengini kendi takdirinize göre seçebilirsiniz – yeşil ve beyaz palet, farklı renklerin yanı sıra ahşap ve taş dokularla mükemmel bir şekilde birleşir. Seramik karoları çapraz olarak döşerseniz, mutfak alanını görsel olarak genişletebilirsiniz..

Yeşil ve Beyaz Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama Yeşil ve Beyaz Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama

duvarlar

Mutfakta duvar dekorasyonu için iyi malzemeler şunlar olacaktır: fayans (mozaikler dahil), yıkanabilir duvar kağıdı, boya, PVC paneller, dekoratif sıva, yapay taş. Duvar kağıdı çoğunlukla çalışma alanından uzağa yapıştırılır – yemek masasına daha yakın. Çizimlerinin çeşitliliği, mutfak alanının geometrisini düzeltmenize izin verir – dikey, yatay çizgiler nedeniyle duvarları genişletmek ve yükseltmek, duvarlardan birini düz koyu duvar kağıdı ile süsleyerek odaya derinlik katmak. Desenli tuvaller seçtiyseniz, küçük olmaları daha iyidir, çünkü büyük olanlar alanı görsel olarak daraltır..

Önlüğün tasarımına özellikle dikkat edilmelidir – burada daha dayanıklı malzemeler seçmelisiniz. Bir önlük genellikle bir mutfak dekoru görevi görür, bu nedenle düzenlemesi özgünlük gerektirir. Patchwork karo “patchwork”, mozaik, tuğla taklit eden dekorasyon inanılmaz derecede güzel görünüyor.

Duvarlar için kaplama malzemeleri seçerken, gelecekte mutfak seti ile birleştirilmesi gereken renk şemasını doğru bir şekilde belirlemek gerekir. Duvarların yeşil rengi için beyaz bir takım uygundur ve bunun tersi de geçerlidir. Örneğin, alt yeşil katmanlar ve üst beyaz olanlarla iki tonlu mobilyaların kurulması planlanıyorsa, bitişin ana arka planı sütlü, açık yeşil, gri, bej bir paletten seçilir. Renkler ve malzemeler güvenle birleştirilebilir, çeşitli malzemeler, desenli kaplamalar, fotoğraf duvar kağıtları kullanarak vurgu alanları oluşturur.

Yeşil Beyaz Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri Yeşil Beyaz Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri

Tavan

Tavan yüzeyi su bazlı veya akrilik bir bileşim ile boyanabilir ve streç kanvas ile süslenebilir. Çok seviyeli tavanlar oluşturmanıza, çirkin iletişimleri gizlemenize ve belirli alanları vurgulamanıza izin veren alçıpan konstrüksiyonlar artık popüler. Küçük mutfaklar için, yüksekliği “çalan” çok aşamalı yapılarla taşınmamanız tavsiye edilir – streç parlak tuvaller kullanmak daha iyidir. Renk paleti, odanın boyutuna bağlı olarak tek renkli veya birleşik olabilir..

Yeşil Beyaz Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması Yeşil Beyaz Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması

Mutfak mobilyası

Beyaz-yeşil bir mutfak için bir set seçerken, cephelerine özellikle dikkat etmeniz gerekir – yeşille boğuşmak hoş olmayan, iç karartıcı bir atmosfer yaratabilir.

Mükemmel bir klasik seçenek, her iç mekanda uyumlu görünen beyaz mobilyalardır. Duvarlar için bu durumda, sıcak fıstık tonlarında boyama veya duvar kağıdı seçebilirsiniz..

Yeşil cepheli bir set, çoğunlukla desensiz, açık renkli yüzeyler gerektirecektir. Küçük vurgular olarak, tezgah, teknoloji şeklinde siyah bir palet kullanabilirsiniz..

Göze en hoş gelen, yatay bölme gibi bir renk dağılımı şekli olarak kabul edilir. Bu versiyonda, kar beyazı üst katman, herhangi bir gölgenin alt yeşil cepheleriyle mükemmel bir şekilde birleştirilecektir. Estetik çekiciliğin yanı sıra bu tasarım, mekanın görsel olarak genişlemesine de katkı sağlıyor. Alt katmandan üst katmana uyumlu bir geçiş yapmak için masa tablasını ve çalışma alanını daha parlak, desenli bir tonda yapabilirsiniz..

Standart olmayan çözümlerin hayranları, beyaz ve yeşil cephelerin birbiriyle “karışık” göründüğü kombinasyonu kesinlikle beğeneceklerdir. Çoğu zaman, bu tür mobilyalar sipariş üzerine yapılır ve setin mutfakta kaos yaratmaması için paletlerin düzenlenmesi ile aşırıya kaçmamak önemlidir..

Yeşil Beyaz Mutfak Tasarımı - Mobilya Yeşil Beyaz Mutfak Tasarımı - Mobilya

İç stiller

Belirli bir tarzda bir mutfak alanı tasarlamak istiyorsanız, kaplama malzemeleri, kulaklık cepheleri ve dekor seçimine özellikle dikkat etmeniz gerekir. Her yönün kendine has özellikleri vardır, örneğin:

Klasik tarzda beyaz ve yeşil mutfak

Klasik bir mutfak, zarif dekorasyonu, lüks avizeleri ve perdeleri, doğru geometrik oranları, oyma ve yaldızdan yapılmış dekoratif detayları ile her zaman tanınabilir. Burada, beyaz veya yeşil olabilen, sakin zümrüt, yeşim, fıstık tonlarının baskın olduğu mat cephelere sahip son derece saygın ahşap mobilyalar memnuniyetle karşılanmaktadır..

Klasik tarzda beyaz ve yeşil mutfak - İç tasarım Klasik tarzda beyaz ve yeşil mutfak - İç tasarım

Beyaz ve yeşil minimalist mutfak

Minimalist bir mutfak, rasyonalizm ve pratikliğin bir örneğidir. Burada gereksiz bir şey yok – tüm iç öğeler son derece işlevsel. Minimalizm için beyaz, gri ve bej tonların baskınlığı tercih edilir, bu nedenle parlak cepheleri çimenli bir renkte dekore etme olasılığı hariç tutulmamasına rağmen, yeşil boyalar genellikle vurgu rolünü oynar..

Beyaz ve yeşil minimalist mutfak - İç tasarım Beyaz ve yeşil minimalist mutfak - İç tasarım

Beyaz ve yeşil Provence tarzı mutfak

Stil, hafiflik, rustik sadelik ile karakterize edilir ve Fransız sofistike inceliğinin sınırındadır. Sakin, sakinleştirici renkler, masif ahşap mobilyalar, zarif tekstiller ve tabii ki hafif yüzeyler burada kabul edilebilir. Duvarlar boyalı veya sıvalı, beyaz giydirilmiş, sütlü, krem ​​palet, duvar kağıdı veya küçük baskılı fayanslar kullanılmıştır. Set, mutfakta uzun süredir “yaşayan” gibi görünmelidir, bu nedenle, içinde “yaşlanma” belirtileri olan hafif soluk cephe tonları vardır..

Beyaz ve yeşil Provence tarzı mutfak - İç tasarım Beyaz ve yeşil Provence tarzı mutfak - İç tasarım

Yeşil ve beyaz eko tarzı mutfak

Doğal tonların ön plana çıktığı bu yöne yeşil ve beyaz palet mükemmel bir şekilde “uyar”. Burada ayrıca dekorasyon ve mobilyalarda ahşap, taş dokuları bulabilirsiniz. Canlı ve yapay bitkiler, çiçekli resimli fotoğraf duvar kağıtları, tekstiller yardımıyla daha fazla yeşil renk getirilebilir..

Yeşil Beyaz Eko Tarzı Mutfak - İç Tasarım Yeşil Beyaz Eko Tarzı Mutfak - İç Tasarım

Beyaz ve yeşil mutfak tasarımı – fotoğraf

Ardından, okuyucumuzu beyaz-yeşil mutfağın iç tasarımının en iyi fotoğraflarının sunulduğu galeriyi ziyaret etmeye davet ediyoruz. Mutlu seyirler!

Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz-yeşil mutfak iç tasarımı - fotoğraf

Published
Categorized as Mutfak