Bej mutfak tasarımı: 70 fotoğraf ve fikir

Bej mutfak tasarımı: 70 fotoğraf ve fikir

Her ev sahibi, sadece lezzetli yemekler hazırlamak için değil, aynı zamanda aile ile keyifli bir eğlence için rahat bir yer olacak bir mutfağın hayalini kurar. Bej rengi uyum, konfor, konfor ve zarafetin mükemmel birleşimidir. Karamel tonları mutfağı lüks yapacak, kremsi sıcaklık katacak, buğday tonları odayı görsel olarak genişletecek. Bej bir mutfağın yaratılması ve dekorasyonu çok fazla zaman ve çaba gerektirmez, çünkü herhangi bir mobilya, kaplama malzemesi veya dekor böyle asil bir arka plana karşı çok avantajlı görünecektir..

Bej rengi ve onunla kombinasyonları

Birçok kişi bej renginin tek bir renkten oluştuğunu düşünür. Bu doğru değil! Bej, birkaç ton içerir: şeftali, sarı, kırmızı, gri, yeşil. Bu nedenle, sıcak veya soğuk olarak adlandırılamaz. Diğer zıt kardeşlerle iyi uyum sağlayan nötr bir tondur..

İyi bir seçenek, bej ile açık mavinin birleşimidir. Turkuaz aksesuarlar veya sıra dışı masmavi bir görünüm, krem ​​​​arka plana karşı bir odanın gerçek bir vurgusu olabilir. Açık tonların siyah mat mobilyalarla seyreltilmesi daha muhafazakar ve abartılı bir çözüm olarak kabul edilir..

Aşağıdaki renk kombinasyonları da uyumlu olacaktır: bej ile kahverengi, bej ile yeşil, bej ile pembe, bej ile gri. Mutfağı tek renkli bir şekilde dekore etmek istiyorsanız karamel ve kum alt tonlarını değiştirebilirsiniz. Gerekli aksanları yerleştirecekler ve genel parlak atmosferi rahatsız etmeyecekler..

Bej Mutfak Tasarımı - Renk Eşleştirme Bej Mutfak Tasarımı - Renk Eşleştirme

İç stiller

Bej rengi, diğer tonların zenginliğini ortaya çıkarma, mobilyaların ilginç geometrisini ve parlak vurguları vurgulama konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptir. O kadar çok yönlü ki, hemen hemen her stil yönünde harika ve şık görünüyor..

Modern tarzda bej mutfak

Sadelik ve özlülük sevenler için ideal bir kombinasyon. Modern tasarım, tekstilde net çizgiler, sıra dışı şekilli mobilyalar, şık cam aksesuarlar, doğal yüzeyler içerir. Bütün bunlar kum veya krem ​​zemin üzerinde birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olacaktır. Bej tonlarında seçilen stilin öne çıkan özelliği, örneğin siyah parlak mobilyalar ve hafif bir zemin, nötr bir tavana karşı duvar geometrik desenleri veya daha koyu kaplama malzemelerine sahip bej cephe mobilyaları gibi renklerin parlak bir kontrastı olabilir..

Modern Bej Mutfak - İç Tasarım Modern Bej Mutfak - İç Tasarım

İskandinav bej mutfak

İskandinav notaları, soğuk bej rengiyle birlikte gerçek bir güzellik ve minimalizm estetiğinin ruhunu yakalayabilir. Formların netliği, mobilya ve aksesuarların doğru düzenlenmesi, nesnelerin işlevsel sadeliği ve hacimli detayların olmaması, istenen gölge ile ideal olarak birleşecektir. Çevre dostu yüzeyler ve doğal dekor (kil, cam, taş) yardımıyla sadelik ve hafifliğin genel resmini tamamlayabilirsiniz..

Bej İskandinav Tarzı Mutfak - İç Tasarım Bej İskandinav Tarzı Mutfak - İç Tasarım

Klasik bej mutfak

Asla modası geçmeyecek geleneksel bir mutfak tasarımı. Klasik tarz ve bej, iç mekanda birbirini tamamlayan iyi arkadaşlardır. Hacimli lüks avizeler, parlak ahşap mobilyalar ve ünlü sanatçıların tabloları, nötr ışıklı bir arka plana karşı daha zarif ve şık görünecek. Bu mutfak türü, her şeyde güzel cesur vurgular ve parlaklık sevenler için uygundur..

Klasik Bej Mutfak - İç Tasarım Klasik Bej Mutfak - İç Tasarım

bej country tarzı mutfak

Bir mutfak alanını rustik sadelik ve rahatlık ile doldurmanın en iyi yollarından biri, sıcak bej tonlarını kullanarak country tarzında dekore etmektir. Bu tasarım mutfağa ışık ve ölçek eklemek için harika bir fırsat. Doğal kil ve taştan yapılmış dekoratif sofra takımları, çevre dostu mobilyalar, el yapımı aksesuarlar set atmosferini vurgulayacaktır..

Bej Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım Bej Country Tarzı Mutfak - İç Tasarım

Bej Akdeniz tarzı mutfak

Deniz kenarı hayranları, mutfak tasarımlarında genellikle mavi tonları bej ile birleştirir. Bu seçim şaşırtıcı değil, çünkü karamel mermer, renkli mozaikler, zarif doğal mobilyalar ve kendine özgü dekor, tüm soğuk ve sıcak tonlarıyla Akdeniz tarzı ve bej rengiyle birlikte harika görünüyor..

Bej Akdeniz Tarzı Mutfak - İç Tasarım Bej Akdeniz Tarzı Mutfak - İç Tasarım

Kaplamalar ve malzemeler

Mutfağın doğru tasarımı sadece estetik açıdan büyük bir artı değil, aynı zamanda tadilatın uzun süre dayanabileceğine dair güvendir. Bu bağlamda, terbiye malzemeleri seçiminde çok dikkatli ve vicdanlı olmanız gerekir..

Zemin

Bir mutfak için zemin kaplaması seçerken yüksek nem direncine, mekanik ve kimyasal hasarlara karşı dayanıklılığına ve bakım kolaylığına dikkat etmek önemlidir. Bu parametreler gelecekte çok yardımcı olacaktır. Fayans kanıtlanmış ve rahat bir seçim olarak kabul edilir. Büyük bir estetik çeşitliliğe sahiptir ve ek ısıtma kurulmasını mümkün kılar. Bu seçenek, çok çeşitli iç tasarımlar için evrenseldir. Doğal malzemeleri taklit eden ahşap veya laminat, ülke tarzı bir mutfak, minimalizm veya çatı katı atmosferine mükemmel uyum sağlar. Linolyum ve kendiliğinden yayılan zemin, mutfağın kalitesi ve tasarımı açısından da uyumlu olacaktır..

Bej Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama Bej Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama

duvarlar

Standart duvar kaplamaları, duvar kağıdı ve plastik panelleri içerir. Dokunmamış duvar kağıdı, işlevsel özellikleri ile ünlüdür ve plastik paneller, mutfağın monotonluğuna lezzet katabilir. Daha yaratıcı bir yaklaşım, dekoratif sıva ve doğal malzemelerle (taş, ahşap) kaplama olarak kabul edilir. Ana şey, duvarların renginin diğer tüm kaplama malzemeleriyle birleştirilmesi gerektiğini hatırlamaktır..

Bej Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri Bej Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri

Tavan

Gergi tavan bej renginde çok güzel görünüyor. Sadece işlevsel ve pratik değil, aynı zamanda dış çeşitliliği ile hayal gücünü de etkiliyor. Mat, saten, kabartmalı ve parlak çeşitleri bulunmaktadır. Aynı derecede iyi bir seçim, finans ve kurulum açısından seçici olmayan bir gerilim yapısı olacaktır..

Bej Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması Bej Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması

Mutfakta aydınlatma

Doğru aydınlatma ile bej bir mutfak alanı rahat olabilir. Birçok insan yanlışlıkla merkezi bir avizenin yeterli olduğunu düşünür. İdeal çözüm, birincil ve ikincil ışık kaynağının bir kombinasyonu olacaktır..

Karamel, kumlu, kremsi veya krem ​​tonlarında hafif bir mutfak için genel iç tasarımı tamamlayacak bir aydınlatma seçmeniz gerekiyor. Bu ferforje, bakır, imitasyon ahşap veya dayanıklı seramik olabilir. Taşlı unsurlar klasik yönü tamamlayacak, şamdan şeklindeki avizeler çatı katı için uygun olacak, retro fanari ülke tarzı ve pop art sahiplerini memnun edecek.

Ek aydınlatma için daha ekonomik bir seçenek ve mutfağı çalışma ve yemek alanına bölmenin yanı sıra, küçük bir LED şerit (dolaplara yerleştirilmiş veya zemine yerleştirilmiş) olabilir..

Bej Mutfak Tasarımı - Aydınlatma Bej Mutfak Tasarımı - Aydınlatma Bej Mutfak Tasarımı - Aydınlatma

Bej renkli mutfak tasarımı – fotoğraf

Seçtiğimiz fotoğraf koleksiyonu hayal etmenize yardımcı olacak ve daha sonra hayalinizdeki bej mutfağı gerçeğe dönüştürecek. Bu gölgenin tüm avantajlarını farklı iç stillerde görebilirsiniz. Mutlu seyirler!

Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı Bej mutfak - iç tasarım fotoğrafı

Published
Categorized as Mutfak