70+ Siyah Mutfak Tasarım Fikirleri (Fotoğraflar)

İç mekandaki siyah renk çok kasvetli görünüyor ve kesinlikle mutfak için uygun değil. Ancak bu tamamen doğru değil – koyu bir yazı tipi harika bir tasarımın temeli olabilir. Geniş odalarda ve stüdyo dairelerde bu çözüm modern ve saygın görünüyor; pişirme alanı küçükse, her zaman kömür parlaklığının beyaz, ahşap, çelik elemanlarla tamamlandığı kombine bir model seçebilirsiniz. Yenileme konusunda bilinçli bir yaklaşımla, siyah mutfak, ev sahiplerinin kendinden emin ve cesur karakterini yansıtan standart tasarım seçenekleriyle olumlu bir şekilde karşılaştırılacaktır..

İç stiller

Tamamen siyah bir tasarım olmadığı sürece akromatik paletin çok yönlülüğü sorgulanamaz. Beyaz ve açık gri tonları hemen hemen her tarza mükemmel uyum sağlarken, mutlak siyah denilen şey mutfakta nadiren görülür. Aslında, pastel renkleri ve doğal dokuları tercih eden yerleşik yenileme kurallarına cüretkar bir meydan okumadır..

Bununla birlikte, bazı yönlerde, karanlık bir iç mekan oldukça organik görünebilir – bunlar, örneğin, en küçük ayrıntısına kadar düşünülmüş temiz minimalizm, yüksek teknoloji, biraz acımasız bir çatı katı ve hatta modernize edilmiş klasikleri içerir..

Modern tarzda siyah mutfak

Geçmiş yüzyılların aşırı dekoratif modasından bıkan modern şehir sakinleri giderek daha fazla işlevsel minimalizmi tercih ediyor. Bu, tasarımın sadeliği ve gerçekten yüksek kaliteli kaplama malzemeleri, mobilya, ev aletleri lehine iddialılığın ve kasıtlı lüksün dengeli bir reddidir..

Bu tarzdaki mutfaklar, genellikle herhangi bir görünür bağlantı parçası olmayan düz dikdörtgen cephelere sahiptir. Kaplama, parlak (örneğin, MDF üzeri PVC film) veya mat olabilir. Masa üstleri genellikle doğal veya yapay taştan yapılır, daha az sıklıkla masif ahşap kullanılır.

Modern tarzda siyah mobilya seti, beyaz, kum-beji, gri monokrom yüzeyler ile tamamlanmaktadır. Renkli cam, krom çelik, cilalı mermer veya granit çok uygun görünüyor.

Modern Siyah Mutfak - İç Tasarım Modern Siyah Mutfak - İç Tasarım

Yüksek teknolojili siyah mutfak

Son moda yüksek teknolojinin modern ve minimalist stille pek çok ortak yanı vardır, ancak birkaç farklılık da vardır. Bu doğrultuda ahşabın doğal dokusuna ve sıcak doğal tonlara yer yoktur. Böyle bir mutfak, daha ziyade, bir uzay gemisi panosuna veya gizli bir laboratuvara benzeyecektir: gri-beyaz bir arka plan üzerinde lake siyah yüzeyler, göz kamaştırıcı çelik parlaklığı, beyaz, yeşilimsi-mavi veya mor tonların soğuk aydınlatması.

Ev aletleri, yüksek teknolojili mutfaklarda önemli bir rol oynar – bunlar, kendilerine tahsis edilen konektörlere düzgün bir şekilde entegre edilmiş dokunmatik kontrollere sahip her zaman yenilikçi modellerdir. İç bütünlüğü sağlamak için, pişirme alanındaki cihazların aynı koleksiyondan olması gerekir – böylece fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi, mutfak robotu ve kahve makinesi tasarımı tamamen örtüşür..

Yüksek teknoloji ürünü siyah mutfak - İç tasarım Yüksek teknoloji ürünü siyah mutfak - İç tasarım

Klasik tarzda siyah mutfak

Klasikler eski kanonlara dayandığından, fildişi açık tonları daha karakteristiktir. Bununla birlikte, bu tasarımdaki siyah da asil görünüyor. Koyu bir kaplama, doğal ahşaptan yapılmış bir kulaklığın lüksünü vurgularken, beyaz, altın ve gümüş, muhteşem bir kontrastla gecenin rengine karşı öne çıkıyor. Bu tür mobilyaların iyi bir çerçeveye ihtiyacı vardır, bu nedenle dekorasyon için yalnızca en kaliteli malzemeler seçilmelidir: nadir ahşap, pahalı fayanslar, zarif damarlı cilalı mermer..

Klasik tarzda siyah bir mutfak için sadece geniş pencereli ve yüksek tavanlı geniş, aydınlık bir oda uygundur. İç mekanda sadece akromatik tonların kullanılması önerilmez. Kar beyazı renginin krem, sarımsı-bej tonlarla değiştirilmesi tavsiye edilir ve lake ahşap veya hafif taş unsurları atmosferi daha konforlu hale getirmeye yardımcı olacaktır..

Klasik tarzda siyah mutfak - İç tasarım Klasik tarzda siyah mutfak - İç tasarım

Siyah çatı katı tarzı mutfak

Temel anlamda, bir çatı katı, çok yüksek tavanlı, çok sayıda panoramik pencereli ve tamamen çıplak duvarlı büyük bir alandır. Kural olarak, bu tür konutlar eski üretim atölyelerinde, terk edilmiş depolarda, çatı katlarında, kaba mobilya stilinin mümkün olduğunca organik göründüğü yerlere yerleştirilmiştir. Eski tuğla veya gri betonun arka planına karşı, dolapların siyah rengi her zaman dikkat çeker ve endüstriyel tasarıma mükemmel uyum sağlar..

Loft tarzı bir daire için mutfak duvarı seçerken mat modelleri tercih etmelisiniz. Ahşabın dokusunun boyadan görünmesi iyidir. Tezgahlar, ada dolapları, tabureler, ek raflar kabaca işlenmiş masif ahşaptan yapılmalıdır. Zemin tahta da olabilir, ancak bu amaçla porselen kumtaşın veya kendinden yayılan kaplamaların (beton, epoksi reçine, diğer polimerler) kullanılması daha pratiktir. Pişmiş toprak tuğla tonları ve sıcak ahşap dokusu, akromatik aralıkta çok estetik olarak hoş görünse de, sade bir siyah mutfağı mükemmel bir şekilde tamamlar..

Siyah çatı katı tarzı mutfak - İç tasarım Siyah çatı katı tarzı mutfak - İç tasarım

Kaplamalar ve malzemeler

Siyah bir mutfağın tasarımı çok fazla boş alan gerektirdiğinden, böyle bir seçim kendi içinde bir lüks niteliğidir. Bu, pahalı malzemelerin de seçilmesi gerektiği anlamına gelir. Sahiplerini uzun yıllar memnun edecek gerçekten güzel ve dayanıklı bir yenilemenin anahtarı, yüksek kaliteli kaplamadır..

Zemin

Koyu kulaklığın zenginliği ve sağlamlığı göz önüne alındığında, mutfağın tabanının nötr hale getirilmesi önerilir: gri, kum, bej renkler uygundur. Açık ve kehribar tonlarında parke çok gerçek görünüyor – meşe, ceviz, çam, kızılağaç, armut olabilir. Kar beyazı bir zemin sadece yüksek teknolojili bir mutfakta uygun olacaktır. Diğer durumlarda, aşırı keskin kontrast nedeniyle, iç mekana aşırı katı bir ofis görünümü verecektir..

Siyah Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama Siyah Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama Siyah Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama

duvarlar

Kömür mobilyalar için uygun bir arka plan, takımın doku ve stil özelliklerine göre seçilmelidir. Modern kulaklıklar en iyi şekilde beyaz veya açık gri duvarlı odalara yerleştirilir..

Bazen limon yeşili, neon mavisi, turuncu, mor, kırmızı gibi parlak renklerle denemeler yapabilirsiniz. Düz siyah cephelerin grafit yüzeyli kombinasyonu oldukça ilginç görünüyor – bunun için karatahta efekti yaratan boya kullanılır (üzerine tebeşirle bile çizebilirsiniz). Genel olarak, dekorasyon mümkün olduğunca basit ve tek tip olmalıdır, bu nedenle çizimsiz boyama veya yıkanabilir duvar kağıdı ideal bir çözüm olacaktır..

Siyah Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri Siyah Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri Siyah Mutfak Tasarımı - Duvar Süslemeleri

Apron

Önlüğün tasarımı, mutfağın bir bütün olarak algılanması üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Estetik açıdan, kulaklığın üst ve alt kısımları arasında sınırlayıcı görevi görürken, aynı zamanda iç mekanın merkezi nesnesidir..

Tezgahın, sobanın ve lavabonun üzerindeki duvar bölümü için bir bitiş seçerken, her şeyden önce pratik hususlara rehberlik etmelisiniz – bu alan için pürüzsüz neme ve ısıya dayanıklı malzemeler en uygunudur: sırlı seramik karolar, cam, cilalı taş.

Siyah çatı katı tarzı bir mutfak için, çıplak tuğla ideal bir çözüm olacaktır, klasikler altın veya gümüş desenli vinil duvar kağıdı ile iyi bir şekilde tamamlanacak, ahşabın dokusunu çeşitlendirmek için minimalizm zarar görmeyecektir (her zaman balmumu emdirme ile) ve modern tarz ve modern tarz, parlak fotoğraf baskısı ile cam ile çeşitlendirilebilir.

Siyah Mutfak Tasarımı - Önlük Kaplama Siyah Mutfak Tasarımı - Önlük Kaplama Siyah Mutfak Tasarımı - Önlük Kaplama

Siyah mutfak aydınlatması

Siyah bir mutfak, tanımı gereği çok fazla ışığa ihtiyaç duyar. Gün boyunca odaya çok fazla güneş girmelidir, bu nedenle pencerelerde sadece hafif yarı saydam perdeler veya yarı açık panjurlar bırakılmasına izin verilir. Akşamları, yapay aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekecek – bunlar, tavanın etrafındaki spotlar, diyot şeritleri veya çalışma yüzeylerinin üzerindeki yerleşik lambalar ve ayrıca orta kısım için bir büyük veya birkaç küçük avize olmalıdır. odanın ve/veya yemek alanının.

Parıltının gölgesine gelince, parlak cepheler ve yüksek teknolojinin yanı sıra mavi, mavi, mor, yeşil diyotlar için soğuk beyaz bir ton uygundur. İç mekanda ahşap ve doğal taş kullanılıyorsa, nötr veya sıcak sarı ışık seçmek daha iyidir. Altın-turuncu ışınları, siyah bir mutfakta, özellikle klasik bir mutfakta hoş bir ev konforu atmosferi yaratacaktır..

Siyah Mutfak Tasarımı - Aydınlatma Siyah Mutfak Tasarımı - Aydınlatma

Siyah mutfak tasarımı – fotoğraf

Bu sayfadaki fotoğraf galerisinde siyah mutfak tasarımı için daha fazla seçenek görebilirsiniz. Burada toplanan örnekler, farklı yerleşim türlerine sahip odalar için mobilya, ev aletleri, kaplama malzemeleri, dekor ve aydınlatma seçiminde gezinmenize yardımcı olacaktır. Beğendiğiniz fikirleri kullanın ve yeni mutfağın başka bir hayalinizin emsalsiz düzenlemesi olmasına izin verin.!

Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı Siyah mutfak - iç tasarım fotoğrafı

Video: İç mekanda siyah mutfak