70+ beyaz mutfak tasarım fikri (fotoğraf)

Beyaz tonlarında yapılmış mutfak, temizliği ve ferahlığı ile büyülüyor. Böyle bir oda ışıkla doludur ve inanılmaz bir hafiflik izlenimi verir. Ek olarak, kar beyazı tonları evin sakinlerinin ruh hali üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, bu nedenle, özellikle küçük alanlar için hafif bir tasarım her zaman alakalı ve doğru harekettir..

İç stiller

Beyazın çok yönlülüğü, iç mekan uygulamaları için büyük bir potansiyel yaratıyor. Tasarım, deneyimli klasiklerden iddiasız ülkeye kadar herhangi bir stil çözümünde gerçekleştirilebilir. Ancak her yönün kendine has özellikleri vardır. Beyaz bir mutfağın genişliğine bireysel akımların nasıl dahil edilebileceğini düşünün..

Klasik tarzda beyaz mutfak

Işık paleti, sağduyulu ancak zarif bir geleneksel ayar sağlar. Yatıştırıcı tonlar arayın: gri, gri-kahverengi, siyah, kar beyazı veya fildişi ile birlikte göze batmayan ve narin görünün. Buna karşılık, böyle nötr bir arka plan, zarif dekor oyunu için mükemmel bir alan olacaktır – güzel jakarlı perdeler, süet veya kadife döşemeli sandalyeler veya zarif bir kristal avize alın. Masanın ortası en iyi şekilde büyük bir güzel çiçek buketi ile dekore edilmiştir..

Klasik tarzda beyaz mutfak - İç tasarım Klasik tarzda beyaz mutfak - İç tasarım

Modern tarzda beyaz mutfak

Çağdaş, her şeyden önce minimalizm ve düz, net çizgilerdir. Tarz, hem küçük bir alanda hem de çok sayıda metrekare varlığında her zaman uygun olacaktır. Beyazla birlikte laconic mobilyalar, alanı önemli ölçüde genişletir.

Kural olarak, aletler ve sıhhi tesisat kapalı bir mutfak setine yerleştirilmiştir. Renk şemasına gelince, iki tamamlayıcı renk seçin. Örneğin, gri, siyah, hafif odunsu. Mutfak çok taze ve şık olacak..

Modern tarzda beyaz mutfak - İç tasarım Modern tarzda beyaz mutfak - İç tasarım

Ülke tarzında beyaz mutfak

Her birinde ve varyasyonlarında köy teması basit ve doğaldır. Hafif çizikler, doğal, donuk renkler ve sevimli dekor uygundur.

Mobilya geçen yüzyıl gibi görünebilir veya kendi ellerinizle yapılabilir. Örneğin, eski kutulardan dekore edilmiş tabureler çok ilginç görünüyor. Ayrıca retro tarzda tekstilleri seçin – çiçeklerde veya bezelyelerde.

Sevimli geleneksel tasarımlara her zaman yer vardır. Yerde veya önlükte patchwork, mozaik karolar tasarıma özgünlük katacaktır. Tavan kaba ahşap kirişlerle süslenecek.

Country Beyaz Mutfak - İç Tasarım Country Beyaz Mutfak - İç Tasarım

İskandinav tarzı beyaz mutfak

İskandinav temalarına her zaman bol miktarda açık renk eşlik eder. Bu tasarım göze batmayan, rahat ve özgür görünüyor. Kompakt ve ergonomik hafif ahşap mobilyalar, orijinal sarkıt lambalar kullanın. Önlük, seçilen ahşabın tonuna uyması için domuz karoları veya taş benzeri porselen taşlarla kaplanabilir. Duvara bir tebeşir tahtası veya pastel boya asın.

Mümkün olan en hafif iç mekanı yaratmaya çalışın. Mutfak dolapları bir çift ahşap rafla değiştirilebilir ve üzerlerindeki tabaklar göze batmayan bir dekor görevi görecektir. Masadaki plastik şeffaf sandalyeler iç mekana yük olmayacak, aksine hava ve ağırlıksızlık katacak. Mümkünse, pencereleri perdesiz bırakın – kuzey dekoru gün ışığına çok düşkündür.

İskandinav Tarzı Beyaz Mutfak - İç Tasarım İskandinav Tarzı Beyaz Mutfak - İç Tasarım

Deniz tarzında beyaz mutfak

Deniz temalı bir mutfak, özgürlüğün doğal ve romantik atmosferinin hayranları için harika bir fikir. Motifler, doğudan veya güneyden gelen parlak ışıktan yoksun küçük bir odaya bile mükemmel şekilde uyar. Kuşkusuz bir başka avantaj da, böyle bir tasarımın kolayca “tekrar oynatılabilmesi” – aksesuarları değiştirirken, nötr yüzeyler nedeniyle bir Akdeniz, İskandinav, minimalist veya Provencal iç mekan elde etme fırsatımız var..

İsterseniz daha dar bir konu seçin. Boyalı balıklar, balıkçının mutfağında zarif bir ipucu verecek ve deniz kenarı, iskeleye benzer ahşap zeminleri ve “Sahile” işaretli bir işareti hatırlatacak..

Deniz tarzında beyaz mutfak - İç tasarım Deniz tarzında beyaz mutfak - İç tasarım

Kaplamalar ve malzemeler

Mutfağın beyaz tonlarında karşı karşıya gelmesi, mutfağın temizliği için bir ölüm cezası değildir. Aksine, modern yüzeylerin temizlenmesi kolaydır. Ana şey onları doğru seçmektir..

Zemin

Kaplama, duvarların tonuna göre veya biraz daha koyu seçilmelidir. Açık veya orta tonlardaki yer karoları, parke veya laminat parke uyumlu bir şekilde uyum sağlar. Bu tasarım odayı daha keyifli ve daha parlak hale getirecek. Odayı genişletmek istiyorsanız, en iyi seçenek beyaz parlak bir malzeme olacaktır..

Gölgeleri ve dokuları birleştirerek beyaz renkte benzersiz ve ilginç bir iç mekan elde edebilirsiniz. En popüler ve güzel zemin çeşitlerini düşünün:

– Porselen çömlek, taş, fayans veya muşamba gibi bakımı kolay malzemeler, dayanıklı ve temizlik maddelerine karşı dayanıklı oldukları için pişirme alanı için uygundur;

– Beyaz ahşap döşeme dikkatli ve dikkatli bir bakım gerektirir, bu nedenle kahverengi ahşap tonlarından yapılmış bir zemin seçmek çok daha pratiktir. Çok koyu gölgeler, görünür çizgiler ve noktalar şeklinde size rahatsızlık verebilir. Hafif ila orta tonlu ahşap kaplamaları tercih edin.

Beyaz Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama Beyaz Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama Beyaz Mutfak Tasarımı - Zemin Kaplama

duvarlar

Beyaz mutfak – beyaz duvarlar! Yüzeyi kar beyazı boya ile boyayın. Böylece odadaki tüm duvarları düzenleyebilir veya bir tanesini kontrast oluşturabilirsiniz. Vurgulu bir alan için renkli fayanslar, beyaz desenli gri duvar kağıdı veya tebeşir duvar kağıdı uygundur. Bu, odanın beyazlığını seyreltecek ve karakterini gösterecektir..

Önlük için beyaz fayans, domuz fayansı, porselen taş eşya veya mozaik alın. Bazı modern stiller, taş veya tuğla kullanımı ile karakterize edilir. Genel olarak, duvarlar farklı bir görünüm alabilir, asıl şey seçilen stili korumaktır..

Beyaz Mutfak Tasarımı - Duvar Dekorasyonu Beyaz Mutfak Tasarımı - Duvar Dekorasyonu Beyaz Mutfak Tasarımı - Duvar Dekorasyonu

Tavan

Ahşap panelli ve kirişli tavan çok ilginç ve rahat görünüyor. Ahşap hem açık hem de koyu tonlar için uygundur. Odada tavan alçaksa, doğru seçenek sıradan beyaz sıva kullanmak olacaktır. Yüksek odalarda koyu ve mat tavanlar kabul edilebilir.

Fazladan kabloları gizlemeye ve alanı spot aydınlatma ile “şımartmaya” karar verirseniz, çok düzgün ve basit bir asma tavan tasarlayabilirsiniz. Streç parlaklık artık en popüler ve alakalı seçenek değil, ancak spekülerliği nedeniyle odayı çok daha yüksek hale getiriyor.

Beyaz Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması Beyaz Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması Beyaz Mutfak Tasarımı - Tavan Kaplaması

Mobilya ve ev eşyaları

Çoğunluğun görüşünün aksine, çeşitli lekeler ve lekeler hafif yüzeylerde çok daha az fark edildiğinden, beyaz bir mutfak setinin bakımı karanlık muadillerinden çok daha kolaydır..

Modern tasarımda en popüler çözümlerden biri mutfak mobilyalarında beyaz ve parlak yüzeylerdir. Tabandan tavana depolama sistemleri, temizliği basitleştirir ve bulaşıklar ve cihazlar için alanı en üst düzeye çıkarır. Üst seviyede, nadiren kullandığınız şeyleri yerleştirebilirsiniz. Bu, boş zamanınızı kurtaracak ve bulaşıkların düzenini mümkün olduğunca uyumlu bir şekilde organize edecektir..

Aynı zamanda, odanın çok fazla alanı yoksa, büyük boy dolaplar yerine özlü raflar kullanabilirsiniz, düzgün organize edilmiş yemekler kaos hissi yaratmaz..

Çağdaş stiller, siyah veya gri krom çelik elemanlara sahip ankastre cihazlar kullanır. Retro versiyonlarda daha parlak bir renk tekniği var. Klasik bir düzenlemede mobilya harika görünüyor – konfor ve misafirperverlik hissi uyandıran ahşap, taş veya mermerden yapılmış masalar.

Beyaz Mutfak Tasarımı - Mobilya ve Beyaz Eşya Beyaz Mutfak Tasarımı - Mobilya ve Beyaz Eşya Beyaz Mutfak Tasarımı - Mobilya ve Beyaz Eşya Beyaz Mutfak Tasarımı - Mobilya ve Beyaz Eşya

Küçük beyaz mutfak iç

Beyaz, modern tasarım projelerinde çok popüler. Bu başarı, öznel estetik avantajlardan çok nesnel pratik faydalardan kaynaklanmaktadır. Odayı ışıkla doldurur, temizlik ve geniş alan hissi verir. Bu nedenle beyaz, küçük bir mutfak için belki de en iyi renk şemasıdır..

Dekorasyon için birkaç ipucu:

– Dar bir oda için, kulaklığın uzun bir duvar boyunca yerleştirildiği doğrusal bir düzen uygundur. Yemek alanı paralel tarafa yerleştirilebilir ve birkaç sandalye yerine yumuşak döşemeli gömme beyaz bir tezgah kullanın;

– Köşedeki küçük kare bir odaya depolama sistemlerini ve çalışma alanını yerleştirin;

– Beyaz bir mutfak takımı seçin – ışığı yansıtır ve büyük boy dolaplar bile çok daha hafif görünür;

– Kar beyazı serisinin ortakları olarak ek tonlar seçin – narin mavi ve krem, etkileyici siyah ve açık ahşap veya siyahla zarif küllü leylak. Beyazın hakim olması gerekirken, iç mekanda sadece 3 rengin çalışması daha iyidir..

Küçük beyaz mutfak tasarımı Küçük beyaz mutfak tasarımı Küçük beyaz mutfak tasarımı

Beyaz mutfak tasarımı – fotoğraf

Orijinal beyaz mutfak tasarım fikirlerinden oluşan bir geçit töreni hazırladık. Onarım çalışmalarına başlamadan önce onlara aşina olmak gereksiz olmayacaktır. Burada stil, dekorasyon, mobilya ve dekor seçimi açısından çeşitli çözümler sunan projeler sunulmaktadır. Bu fotoğrafların kendi mutfak alanınızı düzenlemenize yardımcı olacağını ve yaratıcı olmanız için size ilham vereceğini umuyoruz.!

Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf Beyaz renkli mutfak iç tasarımı - fotoğraf

Video: Beyaz Mutfak – İç Tasarım