Merdiven taburesi, komodin için harika bir alternatiftir.

Merdiven taburesi, komodin için harika bir alternatiftir.

Her evin kendine ait faydalı ve gerekli şeyleri vardır ve bu iç unsurlardan biri de bir tabure-merdivendir. Örneğin, IKEA’dan satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz – üretim yönteminden bağımsız olarak, bu mobilyaların faydaları ve işlevselliği çok büyüktür. Özellikle hostes kısaysa ve mutfaktaki veya başka bir odadaki dolaplar tam tersiyse..

eklektik banyo

eklektik banyo

merdiven taburesi nedir?

Bir tabure veya basamaklı bir tabure, yüksek bir tabure (yükseklik – yaklaşık 1 m) ve bir merdivenin işlevlerini içeren bir mobilya parçasıdır. İkincisi, ek bir veya iki aşama şeklinde sunulabilir. Bazı durumlarda, 4-5 basamaklı tam teşekküllü bir merdivendir..

Önemli! Benzer bir şeyi kendi ellerinizle çok zorlanmadan yapabilirsiniz. Bu, ahşap, çizim ve belirli marangozluk becerileri gerektirecektir..

Merdiven taburesi mutfakta vazgeçilmez bir yardımcı olacak

Merdiven taburesi mutfakta vazgeçilmez bir yardımcı olacak

Modeller katlanabilir ve düzenlidir. İlk seçenek, özellikle yerden tasarruf etmeniz gerekiyorsa ve merdivenlerin işlevleri nadiren kullanılıyorsa geçerlidir. Bu tür ürünler özellikle çocukları sever ve sağlamlıkları nedeniyle herhangi bir özel korku olmadan oynamalarına izin verilebilir..

Fidanlıkta uygun olacak

Fidanlıkta merdiven taburesi uygun olacaktır.

Standart tasarımlar

Farklı görünebilir. Bazı popüler varyasyonlar:

Tip Açıklama Tip
6 bacak 4 tanesi tabureye, 2 tanesi de yanında bulunan basamağa aittir. Bu seçenekler çok kararlı ve güvenlidir..
4 ayaklı merdivenli Bu tasarımın sadece 4 desteği vardır, bunlardan ikisi basamaklı merdivenin yapısal bir elemanıdır. Ayrıca zeminde oldukça sağlam dururlar, ancak 5’e kadar çıkabilen basamaklar nedeniyle hacimlidirler..
Sağlam destek Bu modeller düşüktür, 50-60 cm’den fazla değildir, ortak yan duvarları vardır, bu nedenle de güç bakımından farklılık gösterirler. Tabii bu kadar uzaklardan raflara, asma katlara kadar alamazsınız..

Modern tarzda banyo

Modern tarzda banyo

Ürünün endüstriyel ölçekte yapıldığı malzemeler çok çeşitlidir, yani:

Malzeme Özellikleri
Metal Bu tür tabureler çoğunlukla evde kullanılmazlar, çünkü görünümleri özellikle estetik değildir, ayrıca hacimli ve ağırdırlar..
Ahşap esaslı malzemeler  Popüler ve uygun fiyatlı, ancak çok dayanıklı değil. Büyük bir artı: sunta konstrüksiyonu hafiflik ve iç mekana uygulama kolaylığı. Yapının rengi ve taklidi ayrı ayrı seçilebilir.
Odun Hem göz hem de dokunuş için belki de en keyifli seçenek. Kullanılan ahşabın türüne bağlı olarak hafif veya oldukça ağır olabilir. Ancak çoğu iç mekan için bu mükemmel uyum sağlar..
Plastik Böyle bir malzemeden yapılmış bir ürüne nispeten merdiven taburesi denilebilir, daha ziyade alçak bir taburedir. Bu seçeneğin gücü en iyisi değil, ancak ihtiyacınız olan yere ulaşmak için geçici bir yöntem olarak oldukça uygundur. Plastiği dayanıklı ve aynı zamanda uygun fiyatlı hale getirecek bir işlevsellik olmadığı için nadiren çok yüksek yapılırlar..
Kombine seçenekler Çoğu zaman metal, sunta veya ahşap ile birleştirilir. Ayrıca, destekler dayanıklı metalden, yani basamaklar için ayaklar ve çerçeveden yapılmıştır, elemanların geri kalanı ahşap malzemelerden yapılmıştır. Bu durumda, gücü ve hoş bir görünümü birleştirmek mümkün olacaktır..

Merdiven taburesi, herhangi bir iç mekanda parlak bir vurgu yaratabilir.

Merdiven taburesi, herhangi bir iç mekanda parlak bir vurgu olabilir.

Önemli! Her iç mekanda bir tabure-merdiven uygun olmayacaktır, ancak kolaylık söz konusuysa, o zaman bazı estetik anlar feda edilebilir..

13

IKEA’nın sundukları?

Uygun fiyatlı ve kaliteli ev mobilyaları sunma konusunda ün yapmış mağaza, iç mekana yapılan bu pratik eklentiden kesinlikle vazgeçmedi. Tasarımcılar genellikle böyle bir kitle pazarının modern ve şık bir evde kullanılamayacağına inanırlar. Ancak bu böyle değil, çünkü tamamen standart ve sıradan bir şey her zaman dönüştürülebilir.!

Ikea'dan Beckwam modeli

IKEA’dan “Beckwem” modeli

Not! Ürün yelpazesi çeşitli uygun seçenekler sunar. En çekici olanı, doğal huş ağacından yapılmış Beckwem modelidir. Bu tür ürünler aşınmaya dayanıklı ve dayanıklıdır. Koltuğun üst kısmında el için açıklıklar vardır – tabureyi arkasında taşımak uygundur.

Beckwam şık koyu renk

Beckwam şık koyu renk

Boyutlar:

  1. Genişlik – 43 cm.
  2. Derinlik – 39 cm.
  3. Yükseklik – 50 cm.

Önemli! Üreticinin maksimum 100 kg yük belirttiğini unutmayın, bu nedenle ağır ağırlıklarla deneme yapmamalısınız. Çoğu IEKA mobilyası gibi, bu taburenin de kendiniz monte edilmesi gerekiyor..

Tabii ki, bununla ilgili zorlukların ortaya çıkması olası değildir, ancak sağlamlıktan emin olmak için, fabrika vidaları ve vidaları ile birlikte PVA marangoz tutkalı kullanmak daha iyidir. Nasılsa gereksiz olmayacak.

Modernite ruhunda çarpıcı bir çözüm

Modernite ruhunda çarpıcı bir çözüm

Genel olarak tabure çekici görünüyor, nötr olduğu söylenebilir. Ama bazıları sıkıcı bulabilir. Öte yandan, böyle standart bir ürün türünü hemen hemen her odanın iç kısmına sığdırmak çok daha kolaydır..

15

Alıcılar için faydalı bilgiler

Üretici, ürünün uzun süreli ve güvenli çalışmasının nasıl sağlanacağı konusunda bir dizi ipucu verir:

  1. Çalışma sırasında dışkı gevşediği için vidaların düzenli olarak sıkılması gerekir..
  2. Ahşap yüzeylerin normal boya ile kaplanması tavsiye edilmez, bu durumda kaygan hale gelirler..
  3. Eşsiz bir görünüm ve renk vermek için ürüne, elbette IKEA’dan da satın alabileceğiniz Behandla boyası uygulanabilir..

on dört

İç mekanda uygulama

Söz konusu mobilya dekoratif bir unsur değil, pratik, işlevsel bir unsurdur. Genellikle evin içine yerleştirilir ve çoğunlukla evin bu tür odalarında kullanılır:

  1. Mutfak. Burada tezgah taburesi en sık görülebilir. Böyle bir asistana sahip olarak, üç katlı bile olsa çok daha yüksek duvar dolapları donatabilirsiniz. Böylece basit ve kullanışlı bir armatür satın alarak çok fazla yerden tasarruf edebilirsiniz..
  2. koridor / koridor. Burada genellikle yüksek asma katlar vardır, bu da rahatça oturabileceğiniz bir merdiven taburesi koymanın oldukça mantıklı olduğu anlamına gelir..
  3. Çocuklar. Tabii ki, çok küçük çocuklar için bu tür nesneler istenmez, ancak bebek 5-6 yaşındayken neyin yüksek ve düşük olduğunu tam olarak anlar, bu nedenle annesinin yardımı olmadan bağımsız olarak belirli nesneleri, şeyleri alabilir..

Klasik güneşli yatak odası tasarımı

Klasik güneşli yatak odası tasarımı

Önemli! Çocuklar için düşük plastik tabureler seçmek daha iyidir. Hafiftirler ve çocuk bu tür mobilyaları gerektiğinde bağımsız olarak taşıyabilecektir..

on dört

Diğer odalarda, bu mobilyaların varlığı gerekli değildir, ayrıca böyle bir tabureye sahip olabilir ve gerektiğinde farklı odalarda kullanabilirsiniz. Başka bir yere transfer etmek zor olmayacak..

kendin nasıl yapılır?

Kendi elinizle böyle bir ürün yaratmak çok zor değil, ancak belirli tasarım ve marangozluk becerileri gerektirecek. Oldukça kolay bir şekilde yapabilir ve yaklaşık 1 metre yüksekliğinde basit bir tabure yapabilir ve bir tarafına daha düşük bir basamak ekleyebilirsiniz. Bu seçenek ilkeldir, ancak ilk durumda işe yarayacaktır..

Bir dışkı merdiveni oluşturmak için kendin yap şeması

Bir tabure merdiveni oluşturmak için kendin yap şeması

Tavsiye! Evdeki sandalyeyi bile yükseltebilirsiniz. Burada hemen hemen hiçbir şey yapmanıza gerek yok: ayakları ahşap yüzeye vidalamanız ve bu yapıyı mevcut olana monte etmeniz gerekiyor..

15

Bu kadar kullanışlı, fonksiyonel ve orijinal 2’si 1 arada ürün birçok ev hanımının ilgisini çekecek ve eşlerinin hayatını kolaylaştıracak. Artık eş, kendisi için çok yüksek olan raftan bir şey almak istemeyecektir. Ayrıca, böyle bir tabure, çocuklar için heyecan verici bir eğlence haline gelecektir..