IKEA mobilyalarıyla tamamlanan özlü iç mekan

IKEA mobilyalarıyla tamamlanan özlü iç mekan

Pratik ve işlevsel Ikea masaları, özlü ve çok yönlü tasarımları, mükemmel kalitesi ve uygun fiyatları nedeniyle dünya çapında uzun zamandır hak ettiği popülerliğin tadını çıkarmıştır. Kendinizi oldukça mütevazı bir bütçeyle sınırlarken, bir ofiste, ofiste veya kreşte rahat bir işyeri düzenlemek her zaman zordur, ancak İskandinav mobilya devi her zaman müşterileriyle ilgilenmeye hazırdır. Ikea mağazalarında yaygın olarak sunulan çalışma masaları ve bilgisayar masaları, çeşitlilikleri ile dikkat çekiyor. Bunlar arasında renk, şekil, boyut, malzeme ile eşleşen, ek modüller, stantlar ve raflar kurarak işlevsellik katan bir model seçmek kolaydır. Şık masalar sadece iç mekanın bir parçası olmakla kalmayacak, aynı zamanda emek verimliliğinin artmasına da yardımcı olacak çünkü konforla çalışmak her zaman daha keyifli..

Yazı masası IKEA, Skarsta

Yazı masası IKEA, Skarsta

IKEA'dan mobilyalarla hafif iç mekan

IKEA’dan mobilyalarla hafif iç mekan

Metal çerçeveli IKEA çalışma masası

Metal çerçeveli IKEA çalışma masası

IKEA'dan küçük çalışma masası

IKEA’dan küçük çalışma masası

IKEA dönüşen yazı masası

IKEA dönüşen yazı masası

Ikea çalışma masalarının avantajları

Alıcıların Ikea’da masa seçerken ilk dikkat ettiği şey katalog ve fiyatlardır. Katalog, çeşitli seçeneklerle şaşırtıyor. Hem ofisleri donatmak için ya da bir öğrenci için uygun bir çalışma yeri olarak uygun olan özlü tasarımın basit modellerini hem de şık bir iç mekana sahip bir odada hak ettiği yeri alabilecek daha karmaşık bir tasarıma sahip seçenekler sunar..

Fiyatlandırma politikasına gelince, Ikea serisinin geri kalanında olduğu gibi oldukça esnektir. Basit bir tasarımın bütçe versiyonunu veya sadece tasarımda değil, aynı zamanda kullanılan malzemelerde de farklılık gösterecek daha pahalı olanı seçebilirsiniz. Ikea mağazalarında fiyatları birçok kişiyi memnun edecek masalar her zevke ve cüzdana göre seçilebilir. Birçoğu, aynı masa modelinde bir renk seçme fırsatından, ek modüller kurma yeteneğinden memnun olacaktır..

IKEA'dan iki küçük çekmeceli yazı masası

IKEA’dan iki küçük çekmeceli yazı masası

Küçük IKEA beyaz çalışma masası

Küçük IKEA beyaz çalışma masası

IKEA yan çekmeceli yazı masası

IKEA yan çekmeceli yazı masası

Ancak çeşitlilik ve fiyatların yanı sıra, Ikea’da bir yazı masası satın almak için birkaç neden daha var:

 1. İşlevsellik – ürün yelpazesi arasında, gerekli sayıda raf, çekmece veya bunlar olmadan modüler bir sistemle donatılmış bir model seçmek kolaydır.
 2. Kolaylık – masanın hemen hemen her modeli aynı anda birkaç boyutta sunulur, böylece her zaman daha dar veya daha geniş bir versiyon seçebilirsiniz. Masa bir çocuk için satın alındıysa, bacakların boyutunu değiştirerek veya masa tablasını farklı seviyelerde yeniden düzenleyerek yüksekliği ayarlanabilen seçenekleri seçebilirsiniz..
 3. Güvenlik – Ikea masası her zaman en çevre dostu malzemelerden, hatta aksesuarlardan yapılacaktır. Doğal ahşap, kaliteli plastik, paslanmaz çelik veya alüminyum. Kaplama olarak sadece yüksek kaliteli ve güvenli malzemeler (boyalar ve vernikler, toz boyalar vb.) kullanılmaktadır, zararlı madde yaymayan ve uzun süre görünümünü kaybetmeyen. Tüm talimat ve tavsiyelere uyulması durumunda yapının montajı da mümkün olduğunca güvenilir ve emniyetlidir..
 4. Dayanıklılık – masaların üretiminde kullanılan malzemeler, orijinal görünümlerini kaybetmeden bir yıldan fazla sürecek. En bütçe modeli bile 3-5 yıllık kullanım için tasarlanmıştır ve çoğu durumda üretici 10 yıl garanti verir..
 5. Temizlemesi kolay – çoğu model için, agresif olmayan deterjanlar kullanarak yüzeyi nemli yumuşak bir bezle düzenli olarak silmek yeterlidir..

Tavsiye! Ikea masalarının montajı çok kolaydır.

IKEA'dan yüksek ayaklı sıra dışı yazı masası

IKEA’dan yüksek ayaklı sıra dışı yazı masası

IKEA bilgisayar masası

IKEA bilgisayar masası

Çatı katı tarzında bir iç mekanda IKEA'dan şık gri yazı masası

Çatı katı tarzında bir iç mekanda IKEA’dan şık gri yazı masası

Dezavantajları

Ikea masaları, tüm avantajlarına rağmen, aralarında not edebileceğimiz dezavantajsız değildir:

 1. Masiflik – üretilen büyük ürün grupları, benzersiz bir iç mekan yaratma şansını önemli ölçüde azaltır. Ancak masanızı her zaman kişiselleştirebilir, zevkinize göre dekore edebilir veya orijinal olarak diğer mobilyalarla birleştirebilirsiniz. Özel mobilyalar istiyorsanız, diğer üreticilere dikkat etmek daha iyidir, ancak fiyatları önemli ölçüde daha yüksek olacaktır..
 2. Sadelik – Bol miktarda dekoratif ayrıntıya sahip iddialı bir iç mekan yaratmak istiyorsanız, Ikea’nın ana ilkelerinden biri engel olabilir. Üreticinin bu tür masaları yoktur (oyma ayaklı, desenli üst vb.). Ancak bu tür iç öğeler, kural olarak, genellikle sipariş üzerine yaratılır, bu nedenle buna bir dezavantaj bile denilemez..

Tavsiye! Düşük fiyat genellikle düşük kalite ile ilişkilendirilir, ancak Ikea bu klişeyle başarılı bir şekilde mücadele ediyor. Tabii ki, daha kaliteli masalar daha pahalıya mal olacak, ancak çok daha uzun süre dayanacaklar..

IKEA raflarıyla birleştirilmiş yazı masası

IKEA raflarıyla birleştirilmiş yazı masası

IKEA Bebek Arabası Masası

IKEA Okul Sırası

IKEA mobilyalarıyla açık renklerde şık iç mekan

IKEA mobilyalarıyla açık renklerde şık iç mekan

Malzemeler (düzenle)

Ikea çalışma masaları, uzun hizmet ömrü ve estetik görünüm ile karakterize edilen, güvenli ve çevre dostu malzemelerden yapılmıştır..

Tezgah üretimi için kullanılır:

 • Kaplamalı yüzey katmanına sahip yüksek kaliteli sunta. Bu tür malzeme yüksek yüklerden, nemden ve aşırı sıcaklıklardan korkmaz, solmaz ve temizlenmesi kolaydır..
 • Masif ahşap – doğal ahşabın dayanıklılığı, pratikliği, estetiğindeki avantajları.
 • Metal ile birleştirilmiş cam.

Cam tablalı IKEA çalışma masası

Cam tablalı IKEA çalışma masası

buzlu cam tablalı IKEA yazı masası

buzlu cam tablalı IKEA yazı masası

Dekoratif kaplamalar olarak kullanılır:

 • Ahşabın dokusunu koruyan ve istenilen rengi veren leke.
 • Akrilik cila.
 • Akrilik boya.
 • polimer film.
 • Toz kaplama – geliştirilmiş performansa sahip tek tip parlak bir tabaka verir.

Ikea çalışma masalarının tabanı ve ayakları, yüksek yüklere dayanabilecek dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Çelik, alüminyum, ahşap olabilir. Çoğu zaman, estetik görünümlerini uzun süre kaybetmedikleri için dış etkenlere (epoksi veya polyester toz kaplama) dayanıklı bir kaplamaya sahiptirler..

IKEA'dan sağlam tablalı yazı masası

IKEA’dan sağlam tablalı yazı masası

IKEA'dan plastik mobilyalarla şık iç mekan

IKEA’dan plastik mobilyalarla şık iç mekan

Tasarım özellikleri ve çeşitli seçenekler

Kataloğunda her zevke ve bütçeye uygun seçenekler bulunan Ikea yazı masaları, işlevsellik açısından çoğu üreticiden farklılık gösteriyor. Sunulan çeşitler arasında, herhangi bir alanın odası için en uygun boyutta bir seçenek seçmek kolaydır..

Tavsiye! Dar Ikea masaları çok az yer kaplayabilir, bu nedenle kullanılabilir alandan ödün vermeden küçük bir niş içinde bile bir işyeri düzenlemek mümkün olacaktır..

Hemen hemen tüm Ikea masa modelleri, renk, genişlik, çekmece sayısı, raflar bakımından birbirinden farklı olarak aynı anda birkaç versiyonda sunulmaktadır. Ek olarak, en basit Ikea masası bile, ek modüller (masaüstü rafı, raflar vb.) Satın alarak daha işlevsel hale getirilebilir, çünkü gerekli şeylerin depolanmasını mümkün olduğunca verimli bir şekilde organize etmek mümkün olacak ve yeterli alan bırakılacaktır. İş..

IKEA'dan mobilyalarla şık iç mekan

IKEA’dan mobilyalarla şık iç mekan

Dar çalışma masası IKEA çekmeceli

IKEA çekmeceli dar çalışma masası

Kıvırcık ayaklı IKEA çalışma masası, hem klasik hem de modern iç mekanlar için uygundur.

Kıvırcık ayaklı IKEA çalışma masası, hem klasik hem de modern iç mekanlar için uygundur.

Ikea kataloğunda klasik dikdörtgen masaların yanı sıra her türlü köşe seçeneği (simetrik, sağ veya sol düzenleme ile) yer almaktadır. Bu tür masalar küçük odalar için çok uygundur ve masaüstünün işlevsel bölgelere bölünmesiyle bilgisayar masaları olarak da kullanılabilir..

Masada çalışma ve düzeni koruma kolaylığı için, çoğu modelin masa üstünde teller için bir deliği veya onlar için özel bir ağ vardır..

IKEA yazı masası, Kismon

IKEA yazı masası, Kismon

IKEA İki Kişilik Yazı Masası

IKEA İki Kişilik Yazı Masası

Çocuk odası tasarımında IKEA mobilyaları

Çocuk odası tasarımında IKEA mobilyaları

Çoğu modelde bacakların yüksekliği ayarlanabilir.

Tavsiye! Tüm Ikea masaları güvenlik, dayanıklılık ve sağlamlık standartlarını karşılar, böylece hem evde hem de ofis ortamında kullanılabilirler..

Doğru masayı seçmek

Ikea’da çalışma masası seçerken şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 1. Odadaki yer – masa pencerenin yanına yerleştirilmelidir, bu nedenle odanın bu bölümünün boyutuna ve şekline bağlı olarak masanın şekli seçilmelidir. Küçük odalar için köşe masaları veya bilgisayar masaları veya kompakt dikdörtgen modeller uygundur..
 2. Masa yüksekliği – masada oturan kişinin omuzları (dirsekler masanın üzerindedir) doğal pozisyonda olmalıdır. Omuzlar güçlü bir şekilde alçaltılmış veya yükseltilmişse, başka bir seçenek bulmak veya yükseklik ayarı olasılığı hakkında bilgi almak daha iyidir..
 3. Bir kişi masaya rahatça oturduğunda ve kitaplar, kağıtlar, defterler, yazı gereçleri ve bir lamba için yeterli alan olduğunda, masa tablasının boyutu en iyi seçenektir. Masa bir bilgisayarsa, bir monitör veya dizüstü bilgisayar kurmak için bir yer olmalı (oturan kişinin gözünden en az 60 cm) ve altta sistem birimi için müdahale etmeyen bir niş olmalıdır. bacaklar. Ayrıca bir bilgisayar kulaklığı (fare, klavye, hoparlör vb.) takmak için bir yer sağlamalısınız. Bu geri çekilebilir bir konsol ise, solar pleksus seviyesinde bulunmalıdır..
 4. İşlevsellik – Ikea’da çoğunlukla raflı veya çekmeceli masalar sunulur. Bunlar tezgah altında veya yan tarafta gömme çekmeceler, açık raf tipi çekmeceler ve her türlü gömme raf olabilir. Ikea çekmeceli çalışma masası ilave modüler raflarla donatılabilir, aynı modelde çekmece sayısı da seçilebilir. Çalışma masası IKEA, Klimpen

  Çalışma masası IKEA, Klimpen

  IKEA yazı masası, Linnmon

  IKEA yazı masası, Linnmon

  Yazı masası IKEA, Paul

  Yazı masası IKEA, Paul

Ikea masaları: tasarım ve çeşitler

Tasarım açısından en sade Ikea masaları Bekant serisinde yer alıyor. Bir okul masasını andıran şekil sadeliği ile ayırt edilirler ve raflar veya çekmeceler ile donatılmamışlardır. Bu tür masalar dikdörtgen veya köşeli bir şekle sahiptir, ayrıca oturma veya ayakta durma kolaylığı için masanın konumunu, yüksekliğini değiştirmenize izin veren transformatör modelleri de vardır. Bekant yazı masası, bir ofis veya bilgisayar olarak da kullanabilen bir öğrenci odası için idealdir..

Çekmeceli sade masalar, üstte iki çekmeceli beyaz Alex ve kontrastlı masif çam üst ve yan çekmeceli Arkelstorn’u içerir. Bu masaların arka panel kaplaması vardır, böylece bir odanın ortasına bile monte edilebilirler..

IKEA Yazılı Yüz, Arkelstorn

Yazı masası IKEA, Arkelstorn

IKEA çalışma masası, Bekant

IKEA çalışma masası, Bekant

IKEA çalışma masası, Alex

IKEA çalışma masası, Alex

Tavsiye! Ikea masaları, bu üreticinin mobilyalarının geri kalanıyla tek bir stil konseptinde yapılmıştır, bu nedenle aynı hattan birkaç farklı ürün seçerek uyumlu bir iç mekan yaratmak zor olmayacaktır..

Klasik şekil ve silüet severler modellere dikkat edebilir:

 • Bol çekmeceli ve raflı Brusali (düz veya köşe).
 • Liatorp – iki simetrik yan çekmeceli masif dolap masası.
 • Leksvik – kavisli ayaklı ve tezgahın altında çekmeceli şık 18. yüzyıl modeli.

Cam üstlü dar Witsche masaları, bir dizüstü bilgisayarla çalışmak için uygundur. Bu modeller ayrıca kitaplar, klasörler için modüler raflarla donatılabilir..

Çalışma masası IKEA, Brusali

Çalışma masası IKEA, Brusali

Yazı masası IKEA, Witshe

Yazı masası IKEA, Witshe

Minimalizm destekçileri tablolara bayılacak:

 • Pürüzsüz parlak yüzeyli Besto Bar.
 • Yuvarlak ayaklı, boyanmamış ahşaptan Lisabo.
 • Yan çekmeceli veya açılır panelli Malm özlü dikdörtgen şekil.
 • Düz üst ve çelik ayaklı Teague.
 • Todalen – sağlam ayaklı düz ve köşe masalar, pürüzsüz uyumlu üst kısım ve modüler raf takma seçeneği.

Yazı masası IKEA, Tige

Yazı masası IKEA, Tige

Yazı masası IKEA, Todalen

Yazı masası IKEA, Todalen

IKEA çalışma masası, Besto Brus modeli

IKEA çalışma masası, Besto Brus modeli

IKEA çalışma masası, Malm modeli

IKEA çalışma masası, Malm modeli

Ve çatı katı tarzı bir iç mekan için, karşıt bir tasarıma sahip Kullaberg yazı masası idealdir: sıra dışı bir siyah metal çerçeve ile birleştirilmiş benzersiz bir desene sahip doğal bir ahşap masa üstü. Böyle bir mobilya parçası, modern endüstriyel tarzı başarıyla vurgulayacaktır.

Ikea masalarının renk şeması, her iç mekana uygun nötr tonlarda sunulmaktadır. Doğal ahşabın açık tonları, beyaz ve kahverengi, gri, siyahın koyu tonları olabilir. Bazı modellerde parlak bir çerçeve rengi veya bireysel öğeler bulunur, bu renkler diğer mobilyalarla örtüşebilir.

IKEA çalışma masası, Lisabo modeli

IKEA çalışma masası, Lisabo modeli

IKEA yazı masası, Kullaberg

IKEA yazı masası, Kullaberg

Ikea’da okul çocukları için yazı masası

Ikea’da bir öğrenci için yazı masası seçmek çok kolay. Üretici özellikle aşağıdaki satırları sunmaktadır:

 • Mikke – çekmeceli farklı genişlikler.
 • Paul – masa üstü modüler raf takma imkanı ile farklı genişlikler.

Çalışma masası IKEA, Mikke

Çalışma masası IKEA, Mikke

Yazı masası IKEA, Paul

Yazı masası IKEA, Paul

Masalar Ikea, Flisat

Yazı masası IKEA, Flisat

 • Polar – yüksekliği ve genişliği ayarlanabilir masa.
 • Stuve – 2-3 çekmeceli ve küçük çocuklar ve “büyüme için” alt değiştirme masası.

Bir masa seçmek Ikea, herkes beklediğini alır: fiyat ve kalitenin en iyi kombinasyonu, şık tasarım ve işlevsellik.