Hakiki deri kanepe - oturma odasının şık bir unsuru

Hakiki deri kanepe – oturma odasının şık bir unsuru

Deri kanepe, iç mekanın stilini ve sunumunu ve ayrıca ev sahibinin zenginliğini vurgulamak için harika bir fırsattır. Köşe deri kanepe, bir kır evinin salonunun muhteşem bir dekorasyonudur, oturma odasına veya ofis alanına rahatlık katacaktır. Ofise yerleştirilmiş iki kişilik deri koltuk, başın yüksek durumunu açıkça gösterecektir..

Stüdyo daire tasarımında köşe lüks deri kanepe

Stüdyo daire tasarımında köşe lüks deri kanepe

Deri kanepeler oldukça rahat ve pratiktir. Ayırt edici özellikleri:

 1. güç ve dayanıklılık – derinin olağanüstü dayanıklılığı ile ünlü olması boşuna değildir, uygun özenle, kanepe on yıldan fazla sürecek;
 2. hipoalerjenik – toz akarları pratikte doğal cilt üzerinde başlamaz;
 3. hava geçirgenliği – böyle bir kanepede yazın serin, kışın sıcak olacaktır;
 4. deri kanepe kılıf gerektirmez (pelerin).
2018’de piyasadaki en popüler 10 deri kanepe modeli:
Model adı Özellikler Fiyat Tasarım
Kanepe Başkan Rahatla Satın almak Üretici: Başkan; Tip: kanepe; Döşeme: suni deri, hakiki deri, kumaş; Katlama: evet; Köşe tasarımı: hayır; Dönüşüm mekanizması: Amerikan istiridye kabuğu; Kaba ölçüler: 2’li kanepe (D-2) – 1550x950x900 mm. 22 250 rbl.
Deri kanepe Roosevelt Mavi Satın almak Üretici: Divan.ru; Tip: kanepe; Döşeme: hakiki deri; Köşe tasarımı: hayır; Katlama: evet; Dönüşüm Mekanizması: Conrad; Kaba ölçüler: 1880x980x950 mm. 48.990 RUB.
TetSandalye kanepe Satın almak Üretici: TetChair; Tip: kanepe; Döşeme: suni deri; Katlama: evet; Köşe tasarımı: hayır; Dönüşüm mekanizması: kitap; Yay bloğu: evet; Kolçaklar: evet; Kaba ölçüler: 900/450 × 1800 × 950/1200 mm 22 800 rbl.
Kanepe Garda Dekoru Satın almak Üretici: Garda Dekor; Tip: kanepe; Döşeme: hakiki deri, kumaş; Köşe tasarımı: hayır 124 600 ovmak.
Kanepe Borovichi-Mobilya Relax Satın almak Üretici: Borovichi-Mobilya; Tip: kanepe; Döşeme: suni deri; Katlama: evet; Köşe tasarımı: hayır; Dönüşüm mekanizması: tıkırtı; Keten kutusu: evet; Kaba ölçüler: 1800x900x850 mm. 17 490 rbl.
Köşe kanepe Heggi Manhattan Satın almak Üretici: Heggi; Tip: kanepe; Döşeme: suni deri, kumaş; Köşe tasarımı: evet; Keten kutusu: evet; Katlama: evet; Dönüşüm mekanizması: Eurobook; Kaba ölçüler: 2310х1470х850 mm. 15,990 RUB.
Kanepe EICHHOLTZ Davidoff Satın almak Üretici: EICHHOLTZ; Tip: kanepe; döşeme: kumaş; Köşe tasarımı: hayır; Kaba ölçüler: 720x2300x850 mm.; Set iki dekoratif yuvarlak yastık içerir 352 440 ovmak.
Köşe kanepe MebelVia Atlanta Satın almak Üretici: MebelVia; Tip: kanepe; Döşeme: suni deri, kumaş; Katlama: evet; Köşe tasarımı: evet; Köşe konumu: evrensel; Dönüşüm mekanizması: yunus; Kolçaklar: evet; Keten kutusu: evet; Kaba ölçüler: 2450x850x1540 mm. 16 490 rbl.
Köşe kanepe HomeMe Bristol Satın almak Üretici: HomeMe; Tip: kanepe; Döşeme: hakiki deri; Katlama: evet; Köşe tasarımı: evet; Köşe konumu: sol, sağ; Dönüşüm mekanizması: çekilebilir; Kolçaklar: evet; Keten kutusu: hayır; Kaba ölçüler: 3000x1060x2250 mm. 56.990 rbl.
Deri kanepe Lincoln Kırmızı Satın almak Üretici: Divan.ru; Tip: kanepe; Döşeme: hakiki deri; Katlama: evet; Köşe tasarımı: hayır; Dönüşüm mekanizması: Fransız kapaklı; Kaba ölçüler: 1810x860x910 mm 35 490 rbl.

Bir deri kanepenin kalite göstergesinin büyük, sağlam deri tabakalardan yapılmış döşeme olduğu genel olarak kabul edilir. Böyle bir ifade sadece kısmen doğrudur, çünkü büyük bir deri parçasını yüksek kalitede boyamak oldukça zordur, boya düzensiz bir şekilde uzanır, bu nedenle zamanla kanepenin rengi farklı olduğunda bir “uyumsuzluk” olabilir. farklı yerler.

Bir notta! Birkaç parçadan dikilmiş bir kanepe döşemesi, bir deri kanepenin fiyatını daha çekici hale getirecektir, asıl mesele, dikişlerin yüksek kalitede, yani düz, paralel ve düz, kırılmadan olmasıdır..

on dört

İç mekandaki deri kanepeler: baskın unsur

Deri koltuk, hem klasik hem de modern iç mekanlara etkili bir şekilde uyacaktır. Ancak bunun sadece bir mobilya parçası olmadığını hatırlamakta fayda var – tüm odaya hakim olacak. Deri kanepe, aslında tüm dekorun oluşturulacağı güçlü bir vurgudur..

Tavsiye! Büyük bir deri kanepe, yoğun bir şekilde mobilyalarla dolu küçük bir odada yabancı bir cisim olacaktır. Onun yeri geniş bir salon veya oturma odası, alana ihtiyacı var, belki de küçük bir sehpa dışında çevreye tahammül etmiyor.

Kül mavisi şık kanepe

Kül mavisi şık kanepe

Sarı kanepe

Sarı Chesterfield kanepe, füzyon stilini vurgulamaya yardımcı olacak

Bir köşe deri kanepeye oldukça fazla misafir oturabilir, bu nedenle böyle bir odada çok fazla sandalyeye gerek yoktur. Katlanmamış halde uyuyan deri kanepeler, tam teşekküllü bir yatak haline gelir ve böylece oturma odasındaki alanın “gaspını” telafi eder..

Tavsiye! Ancak aynı zamanda, konuk seçeneği olarak bir çekyat (deri) kullanmak daha iyidir – çok sık açılma (yani, derinin sıkılması-gerilmesi) mobilyaların ömrünü kısaltır ve kanepenin kendisi uzun süre açılır ve çok uygun değil.

Kanepenin rengini seçme

Beyaz deri kanepe. Rengin saflığı nedeniyle, evin “vurgusu” olacak ve minimalizm, avangard, İskandinav veya yüksek teknoloji tarzlarında modern bir iç mekana uyumlu bir şekilde uyacaktır. Beyaz deri kanepeli bir iç mekan, bir cam sehpa, beyaz (gri) bir halı ve ayrıca krom dekor elemanlarını mükemmel bir şekilde tamamlayacak – komplekste, tüm bunlar atmosfere havadarlık, hafiflik etkisi verecektir..

Bir notta! Beyaz deri kanepe, gri, bej, kehribar duvarların (sakin, sakinleştirici iç mekan uzmanları için) ve turuncu veya yeşilin (enerji ve muhteşem bir atmosferin sevenler için) arka planına karşı eşit derecede iyi görünecek..

Oturma odasında beyaz osmanlı - zarif ve zarif

Oturma odasında beyaz osmanlı – zarif ve zarif

Venedik tarzında lüks kar beyazı kanepe

Venedik tarzında lüks kar beyazı kanepe

Kahverengi deri kanepe. Genellikle türün klasikleri olarak adlandırılan şey. Kahverengi, sakinliğin, istikrarın ve güvenilirliğin simgesidir ve aynı zamanda kahve, çikolata veya kakao ile ilişkilendirilen çok lezzetli bir renktir. Düz kahverengi deri kanepeler, klasik bir iç mekanın vazgeçilmez bir özelliğidir ve İngiliz tarzının kapitone bir “Chesterfield” olmadan hayal edilmesi imkansızdır..

Bir notta! Çoğu gölgeye bağlıdır – oturma odası için koyu sarı veya çikolata daha uygundur, ofis için – kırmızı-kahverengi veya kestane, mutfak için – açık kahverengi tonları.

Siyah deri kanepe, tekno, modern, vahşilik tarzında modern bir iç mekanda harika görünüyor ve yüksek teknolojide genellikle odanın ana renk aksanı olarak hareket ediyor. Duvarların nötr tonlarda tutulması en uygunudur – gri, beyaz veya bej.

on dört

Tavsiye! Bugün, IKEA’nın popüler bir seçeneği, örneğin kolçaklar gibi aktif aşınmaya maruz kalan yerlere monte edilen deri ekli deri kanepedir. Avantaj iki yönlüdür: bir yandan fiyat gözle görülür şekilde azalır, diğer yandan kanepe daha az yıpranır.

Yeşil deriden yapılmış küçük bir kanepe özgünlüğünüzü vurgulayacaktır.

Yeşil deriden yapılmış küçük bir kanepe tasarımın özgünlüğünü vurgulayacaktır.

Oturma odasının iç kısmında mavi tonlarının oyunu

Oturma odasının iç kısmında mavi tonlarının oyunu

Deri kanepeler ve koltuklar: bakım özellikleri

Deri koltuk, satın alınması ciddi bir yatırım olan sağlam bir şeydir. Deri bir kanepe kullanır ve bakımını yaparsanız (incelemeler bunu doğrular) doğru ve zamanında kullanırsanız, kendini tamamen haklı çıkaracaktır..

Her şeyden önce, hakiki derinin hem nemi emebilen (emebilen) hem de kolayca ve aktif olarak buharlaştırabilen (veren) kılcal gözenekli higroskopik bir malzeme olduğunu hatırlamakta fayda var. İçindeki nemin kütle oranı optimal olarak en az %10-16 olmalıdır, aksi takdirde cilt kurur, kırılgan ve kırılgan hale gelir, boya parçalanmaya başlar ve cildin kendisi çatlar.

Buna dayanarak, dikkate alınması gereken birkaç önemli nokta vardır:
 1. Ancak deri kanepe, diğer hakiki deri mobilyalar gibi doğru yerleştirilmelidir. Yani – ısıtma sistemlerine (radyatörler) olan mesafe en az bir metre olmalı ve özellikle akkor lambalı aydınlatma cihazları da uzak tutulmalıdır..
 2. Cildin doğrudan güneş ışığından kaçınması tavsiye edilir..
 3. Odada gerekli (%65-70) nem seviyesini korumak önemlidir. Cimri davranmamalı ve bir hava nemlendirici satın almamalısınız: optimum nem seviyesini korumak sadece deri eşyalar için değil, aynı zamanda ahşap mobilyalar, parkeler ve en önemlisi insan sağlığı, özellikle çocuklar için faydalıdır..

Açık kahverengi deri orijinal koltuk

Açık kahverengi deri orijinal koltuk

Oturma odasının iç kısmında modern bir tarzda muhteşem set

Oturma odasının iç kısmında modern bir tarzda muhteşem set

Önemli! Higroskopiklik aynı zamanda emme yeteneğidir, bu nedenle cilt her türlü kire karşı çok hassastır. Kanepenin üzerine bir şey dökülürse, sıvıyı ovalamadan hemen bir bez veya süngerle kurulamalısınız..

 • Yağlı lekeye kuru bir bez sürün ve yağın emilmesini bekleyin. Ameliyat istenen sonuçları getirmediyse, deri kanepenin nasıl fırçalanacağını bilmek önemlidir: yıkama ve klor içeren tozları kullanamazsınız..
 • Kanepe, doğal deri için önerilen özel bir temizlik maddesi ile işlenir. Ayrıca kanepe haftada en az bir kez nemli bir bezle ve ayrıca haftada bir kez sabunlu bir solüsyonla silinmelidir. Bu, fazla baskı, çaba ve sürtünme olmadan, ani değil, yumuşak hareketlerle yapılmalıdır..
 • Derinin gözenekli yapısı tozu kolayca emer, bu nedenle kanepeyi yumuşak bir fırça ile düzenli olarak süpürmek engel olmaz.

 • Cildin sağlamlığını ve elastikiyetini, içinde biriken, buharlaşan ve zamanla kuruyan yağlı maddeler verir. Bu nedenle, yılda en az iki kez, kanepeye özel bir deri temizleyicisi uygulanmalıdır – tıpkı deri ayakkabılarda olduğu gibi..
 • Ürünü göze çarpmayan küçük bir alanda test etmeye değer doğru rengi seçmek önemlidir ve ancak bundan sonra tamamen tüm yüzeye uygulayın..

Tavsiye! Halk ilaçları da deri mobilyaların bakımına yardımcı olacaktır. Ev yapımı inek sütü cildi güzelce temizler, “süt banyoları” cilde parlaklık katar ve yumuşatır. Ancak sütlü süngerin biraz nemli olması gerektiğini hatırlamakta fayda var..

on dört

Ve deri kanepeleri tamir etmenin her zaman zamanında önleme ve bakımdan çok daha pahalı olduğunu unutmayın..