IKEA'dan açılır yatak

Cabrio yatak 

Bir daire için dönüşümlü mobilyalar satın alan mal sahipleri, evlerini yaşamak için mümkün olduğunca rahat ve konforlu hale getirme fırsatı buluyor. Mobilyaları dönüştürmek sadece alanı en iyi şekilde rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda farklı amaçlara sahip bölgeler genellikle aynı alanda birleştiğinden daha fazla işlevsellik sağlar..

Kanepeli gardırop yataklı transformatör, bu küçük daireler için idealdir

Kanepeli gardırop yataklı transformatör, bu küçük daireler için idealdir

Dolaptan alt raf şeklinde kayar yatak

Dolaptan alt raf şeklinde kayar yatak

Bir daire için mobilyaların dönüştürülmesi her zaman olmuştur ve her zaman alakalı olacaktır. Metrekare talebinin artmasıyla hızla büyüyen kentsel toplu konutlar, çok sayıda küçük dairenin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu durum da, küçük dairelerin her türlü çekyat, kitaplık ve diğer vazgeçilmez özelliklerini satın alma ihtiyacını doğurdu..

Geçen yüzyılın sonunda bu tür mobilyalar çok ilkel olsaydı, bugün İnternet bu tür yapıların sayısız fotoğrafıyla doludur ve her türlü mobilya fabrikası, küçük boyutlu oda sahiplerine bir ortam satın almak için birbirleriyle rekabet eder. çok fonksiyonlu onların dairesi.

Modern transformatör tasarımları sadece konfigürasyonlarını kökten değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda çekici bir tasarıma da sahiptir. Dolap ve döşemeli dönüştürme mobilyaları, bazı oda sıkıntısının olduğu dairelerde kullanışlı olacaktır. Örneğin, bir ofise veya oturma odasına dönüştürülebilir bir mobilya yatağı kurulabilir ve daha sonra akrabaların gelmesi durumunda bu oda yatak odası olarak kullanılabilir..

İpucu: İnternette tematik videolar izlerseniz, bu tür mobilyalarla imar odaları için birçok farklı seçenek bulabilirsiniz. Sanki sihirle, odadaki tüm mobilyalar duvarlara gizlenebilir..

Bir yatak ve birçok çekmeceyi birleştiren bir mobilya transformatörü, küçük bir daire için idealdir.

Bir yatak ve birçok çekmeceyi birleştiren bir mobilya transformatörü, küçük bir daire için idealdir.

Katlanır sandalyeler ve saklama kutulu bir podyum şeklinde sunulan mutfak için dönüştürülebilir mobilyalar

Katlanır sandalyeler ve saklama kutulu bir podyum şeklinde sunulan mutfak için dönüştürülebilir mobilyalar

Dönüştürücü mobilya türleri

Bu tür yapıların iki ana türü vardır:

 1. Bir binada, gerektiğinde birbirine dönüştürülen farklı işlevselliğe sahip birkaç unsur birleştirilir ve bunun tersi de geçerlidir..
 2. O anda, mobilyaya ihtiyaç duyulmadığında, basitçe kompakt bir şekilde katlanır, yani geçici depolama moduna aktarılır..

Her iki durumda da, her iki seçenek de odadaki kullanılabilir alanın optimizasyonunu sağlar. Kompakt depolama için dönüştürülebilir mobilyalar bugün tüketiciler arasında daha popüler. Bunun nedeni, bu tür tasarımların seçilmesinin daha kolay olması ve ideal olarak mevcut bir iç mekana uymasıdır..

Modern bir iç mekanda küçük dönüştürülebilir yatak

Modern bir iç mekanda küçük dönüştürülebilir yatak

Tek parça mobilyada sandalyeli kanepe ve masa

Tek parça mobilyada sandalyeli kanepe ve masa

Kanepe, ranzaya dönüştürülebilir

Kanepe, ranzaya dönüştürülebilir

Başka bir seçenek, kurulum (karmaşık montaj) ve diğer parametreler üzerinde birçok kısıtlamaya sahiptir, bu nedenle, bu tür mobilyalar genellikle bireysel boyutlara göre sipariş üzerine yapılır..

Trafo mobilyalarının avantajları nelerdir??

 • Yerden tasarruf sağlayan – monte edilmiş mobilyalar, herhangi bir işlem için yer açar.
 • Mobilya masasının, gardırobun, yatağın dönüştürülmesi, tüm bu yapıların bulunduğu forma bağlı olarak iç mekanı dönüştürmeyi mümkün kılar. Gün boyunca, oda geceden tamamen farklı görünecektir..
 • Çok sayıda tabure kolayca minyatür parti masalarına dönüştürülebilir.
 • Dönüşen mobilyalar, iç mekana parlaklık ve özgünlük katan gerçek sanat eserleridir..
 • Bu tasarımların çoğu gizli saklama kutuları, hareketli raflar ve fonksiyonel askılarla donatılmıştır. Bu nedenle, sahipleri her zaman geçici olarak gereksiz eşyaları müdahale etmeyecekleri bir yerde saklayabilirler..

Sehpa - transformatör

Sehpa-trafo

Küçük daireler için dönüştürülebilir gardırop

Küçük daireler için dönüştürülebilir gardırop

Karmaşık transformatörler

Bugün bile, tam teşekküllü mobilya takımları, katlandığında bir seyahat bavulunun boyutlarını biraz aşan harika bir hile olarak kabul edilir. Bir durumda, aşağıdakiler birleştirilebilir:

 1. geniş gardırop;
 2. Masaüstü;
 3. koltuk;
 4. yatak-yumuşak kanepe.

Mutfak için benzer kulaklıklar yapılır. Bir ocak, bir fırın, küçük bir tabak takımı olan bir dolap, bir çalışma yüzeyi – tüm bunlar monte edildiğinde sıradan bir mutfak dolabından başka bir şey olmayacak.

Arızalı olduğunda, böyle bir mutfak, çocuk odası veya yatak odası aslında neredeyse boş, tamamen temiz ve ferah görünüyor, bu da minimalizm severlerin zevkine çok uygun. Bu tür odalarda temizlenmesi çok daha kolaydır, minimum zaman alır..

Yerleşik duvar hem gardırop hem de oturma alanıdır.

Yerleşik duvar hem gardırop hem de oturma alanıdır.

Vücut duvarı aynı zamanda bir uyku yerine de dönüşebilir.

Gövde duvarı da uyku yerine dönüştürülebilir.

Karmaşık transformatörler sadece konut dairelerine kurulmaz, uygun olacaktır:

 • ofiste;
 • anaokulunda;
 • otelde;
 • pansiyonda.

İpucu: Bu tür tüm kulaklıkların görsel çekiciliği ve stili olmasına rağmen, bir satın alma işlemi yaparken alıcı, mekanizmanın gücüne ve nasıl çalıştığına dikkat etmelidir. Yapı ne kadar karmaşıksa, o kadar hızlı başarısız olabilir..

Bu kural herhangi bir mobilya için geçerlidir. İkinci kademeye merdivenli bir yatak satın alınırsa, güvenlik sertifikasına sahip olmalıdır..

Bir işyeri ve dinlenme yeri ve ayrıca eşyaların depolanması ile modüler transformatör ünitesi

Bir işyeri ve dinlenme yeri ve ayrıca eşyaların depolanması ile modüler transformatör ünitesi

Tek parça mobilyada katlanır sandalye ve masa

Tek parça mobilyada katlanır sandalye ve masa

Küçük bir daire için çok fonksiyonlu dönüştürülebilir dolap

Küçük bir daire için çok fonksiyonlu dönüştürülebilir dolap

Çocuk odası için masa ve mobilyaların dönüştürülmesi

Tabloları dönüştürme tasarımı çok karmaşık değildir. Buradaki ana unsurlar bacaklar ve masa üstüdür. Diğer her şey (segmentler ve kutular) isteğe bağlıdır. Çalışmaz durumdaki katlanır masa minimum alan kaplar ve duvarlara bağlı değildir..

En popüler olanları, yalnızca birkaç boyut alabilen değil, aynı zamanda yüksekliği de ayarlanabilen dönüştürme tablolarıdır. Yani, büyük bir yemek masasından alçak bir sehpa yapılabilir. Daha da iyisi, katlanır sandalyeler içeren bir yemek takımı satın alın. Misafir beklerken bu sandalyeler demonte edilebilir ve geri kalan zaman balkonda veya kilerde katlanarak saklanabilir..

Kullanışlı dönüştürülebilir sehpa

Kullanışlı dönüştürülebilir sehpa

Yumuşak küçük bir kanepeye dönüşen masa

Yumuşak küçük bir kanepeye dönüşen masa

Bir çocuk odasının içini dekore ederken, ebeveynler oyunlar için mümkün olduğunca fazla alan bırakmaya çalışırlar. Ama aynı zamanda çocuğun odasına sınıflar için bir yatak ve masa koymanız gerekiyor. Bazı ailelerde, kreş aynı anda iki, bazen üç çocuk için tasarlanmıştır. Böyle bir durumda sadece bir ranza yardımcı olabilir..

Katlanmış dönüştürülebilir sehpa

Katlanmış dönüştürülebilir sehpa

Açılmamış dönüştürme masası zaten misafirleri kabul edebiliyor

Açılmamış dönüştürme masası zaten misafirleri kabul edebiliyor

Çocuk yalnızsa, ancak çocuk odası küçükse, karmaşık dönüştürme mobilyaları satın almanız gerekir. Dolaplar, masa ve yatak tek bir bütün oluşturabilir. Bu tür kitlerin fiyatları, tüm elemanları ayrı ayrı satın almak için gerekenden çok daha düşüktür. Böyle bir odada çocuk geniş ve rahat olacaktır..

İpucu: Mobilyaları, iç mekanın geri kalanıyla aynı tarzda dönüştürmeye devam etmeniz önerilir..

Dönüştürücü yataklı çocuk odası

Dönüştürücü yataklı çocuk odası

Çocuk dönüşüm yatağının kullanımı uygundur ve size odada paradan ve yerden tasarruf sağlayacaktır.

Çocuk dönüştürme yatağının kullanımı uygundur ve size odada para ve yerden tasarruf sağlayacaktır.

Cabrio yatak

Dairedeki alanın çoğu yatak için ayrılmalıdır. Başka hiçbir mobilya parçası bu kadar yer kaplamamasına rağmen, bir kişi bir yatağı reddedemez. Metrekare geniş ve konforlu bir yatak satın almanıza izin veriyorsa iyidir. Ancak küçük dairelerin sahipleri için bir çıkış yolu var – dönüştürücü bir yatak.

Burada da iki seçenek var:

 1. Yapıyı duvara sakla.
 2. Diğer mobilyalara dönüştürün.

Kaldırma yatağı en basit ve en pratik çözümdür. Duvarın dibine hareketli menteşelerle sabitlenir. Mekanizmada özel yayların bulunması, yatağın kaldırılmasını kolaylaştırır, böylece bir genç de yapı ile başa çıkabilir..

Böyle bir yatağın arkası, derme çatma bir şifonyer olarak gizlenebilir veya duvarlara uyacak şekilde kesilebilir. Ancak daha ilginç bir çözüm var – yatağın altına sürgülü kapılı eşyaların depolanması için raflar yerleştirildi..

Bu tür sistemlerin avantajı, nevresimlerin sabah sürekli temizlenip akşam tekrar serilmesine gerek olmamasıdır. Özel kayışlarla sabitlenebilir, bu durumda çamaşırlar doğrudan kabinin içine gönderilir. Cabrio yataklar, iki veya tek kişilik yatak olabilir. İkincisi, küçük yurt odalarında yaşayan öğrenciler için çok önemlidir..

İpucu: Böyle bir yapı satın alırken, tabana özel dikkat gösterilmelidir. Sağlam tabanlı veya metal profille güçlendirilmiş bir yatak seçmek en iyisidir. Ek olarak, metal çıtaların varlığı, doğru duruş ve sağlıklı uyku için önemli olan yatağın ortopedik etkisini arttırır..

Dolapta saklanan dönüştürücü yatak, çok fazla boş alan tasarrufu sağlar

Dolapta saklanan dönüştürülebilir yatak, boş alan tasarrufu sağlar

Dolap yerleşik dönüştürülebilir mobilyalı küçük oda

Dolap yerleşik dönüştürülebilir mobilya ile küçük oda

Gardırop-yatak-trafo açılmamış

Gardırop-yatak-trafo açılmamış

Oturma alanı veya çalışma masasına dönüşen yatak modelleri çok ilginç. Katlanır kanepelerin aksine, bu yataklar tek parça veya maksimum iki yarım şilteye sahip oldukları için çok rahattır. Ancak bu yataklar sınırlı sayıda üretildiğinden satın almak oldukça zordur..

Yatak dönüştürme seçenekleri:

 • Kanepe.
 • Bir bordür taşı ile çalışma masası.
 • şifonyer.
 • ranza.
 • mini kanepe.
 • şifonyer.

Küçük sedirlerden oluşan döşemeli mobilya modülü

Küçük sedirlerden oluşan döşemeli mobilya modülü

Birleştirilmiş yastıklı puf modülü, hazır bir uyku yeridir.

Birleştirilmiş yastıklı puf modülü, hazır bir uyku yeridir.

Çekmece ve çalışma masası bir arada

Çekmece ve çalışma masası bir arada

Çekmeceli-masa uyku yerine dönüştü

Çekmeceli-masa, uyku yerine dönüştürülmüş

Dönüşümlü mobilya seçenekleri

Dönüşen mobilyalar, mobilya endüstrisinin gerçek şaheserleri arasında haklı olarak sıralanabilir. Örneğin, ofislerde kullanım için test edilmiş Bekant ekranlı dönüştürülebilir bir tablo aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. Masa tablasının yüksekliği (65-122 cm) elektrik motoru ile ayarlanabildiği için hem ayakta hem de oturarak çalışabilirsiniz..
 2. Boyut 160 × 160 120 cm.
 3. Melamin yüzey dayanıklıdır, temizlenmesi kolaydır ve çeşitli lekelere karşı dayanıklıdır..
 4. Özel ekran gizliliği korur, gürültüyü emer ve rahat bir çalışma ortamı sağlar. Masa üstüne bağlantı gerektirmez.
 5. Geniş masa tablası, bilgisayar monitörünüzü gözlerinizi güvenli bir mesafeye çıkarmanıza olanak tanır.
 6. Ekran, notlar için kullanılabilir veya butonlarla ona eklenebilir..
 • Gardırop yataklarının avantajı, onlara başka unsurlar ekleme yeteneğidir..

IKEA'dan kompakt dönüştürme masası

Kompakt dönüştürme tablosu

IKEA'dan şık gardırop yatağı

Şık gardırop yatağı

IKEA'dan saklama kutuları ve yataklı dönüştürülebilir mobilyalar

Saklama kutuları ve yataklı dönüştürülebilir mobilyalar

Mobilyaları dönüştürmek: doğru olanı nasıl seçersiniz

Çoğu zaman, trafo mobilyaları, hayati zorunluluk nedeniyle küçük daire sahipleri tarafından satın alınır. Bir mobilya salonuna gitmeden veya bir çevrimiçi mağazada sipariş vermeden önce, potansiyel bir alıcının kendisine bir takım soruları cevaplaması gerekir:

 • Bu tür mobilyalar ne için??
 • Ne sıklıkla faaliyette olacak?
 • Sahibinin satın alma için ne kadar para ayırmaya istekli olduğu?

Çocuk odası için mobilya satın alınacaksa, çocuğun yaşına uygun olmalıdır. Sürekli kullanılacak tasarım mümkün olduğunca sade, hafif ve kullanışlı olmalıdır. Ve elbette, dönüştürülebilir mobilya seçerken eksik kalamazsınız, çünkü hizmet ömrünün süresi mekanizmanın güvenilirliğine ve montaj teknolojisine bağlıdır. Mobilya, bir yıldan fazla bir süredir satın alındığından çekiciliği ile memnun etmelidir..

Katlanarak gardıroba dönüşen tek kişilik yatak

Katlanarak dolaba dönüşen tek kişilik açılır yatak

Çekmeceli yemek masası ve katlanır sandalyeler şeklinde küçük bir daire için dönüştürülebilir mobilyalar

Çekmeceli yemek masası ve katlanır sandalyeler şeklinde küçük bir daire için dönüştürülebilir mobilyalar

Podyumda saklanan bir çekyat, küçük bir dairede boş alan kazandıracak

Podyumda saklanan bir çekyat, küçük bir dairede boş alan kazandıracak

Cabrio mobilyalar: Cabrio yataklı çocuk odası

Dönüştürücü yataklı çocuk odası

Tavsiye: Küçük boyutlu daireler için bu tür tasarımlar alanı boşaltır, ancak aslında bunu artıramazlar, bu nedenle, konutun boyutuna göre trafo mobilyalarını seçmeniz gerekir. Bu, özellikle bir gardırop olan büyük yapılar satın alırken önemlidir..

Örneğin, katlanmamış bir yatak girişleri, çıkışları ve alanın geri kalanını tamamen kapatmamalıdır. Aksi takdirde, mobilyalar düzgün bir şekilde çalışamayacak ve sahiplerine rahatlık sağlayamayacaktır. Evinizin içini doğru bir şekilde planlamak için bu işi profesyonellere emanet etmek en iyisidir..